Jump to content

Recommended Posts

Szczerze powiedziawszy nie wiem jeszcze gdzie opublikuję polonizację NLC 7 3.0, ale na pewno każdy pasjonat STALKERA będzie miał do niej bezproblemowy dostęp.

Co to za różnica czy polonizacja będzie dostępna do pobrania tutaj czy gdzieś indziej, skoro każdy będzie miał do niej dostęp?

@Sierioża możesz szczekać na mnie do woli, jeśli Administracja ci na to pozwala, ale jak już ci wcześniej powiedziałem nie jesteś na moim poziomie umysłowym, abym mógł z tobą prowadzić

rzeczową dyskusję. Daruj sobie te zaczepki, chłoptasiu.

@smox nie chcę tłumu ludzi. Wystarczy mi dosłownie kilka osób.

Discord jest bardzo intuicyjnym programem, w mig go pojmiesz. W razie czego poproś @OldMana o pomoc, na pewno wytłumaczy ci co i jak.

Jeśli się zdecydujesz, to wyślij mi PW, a ja odeślę ci link do serwera Discorda NLC 7 3.0 Edycja Polska.

Testy idą pełną parą:) O testerów zapytaj autora spolszczenia @Anton Gorodecki

Świetny mod, ale nie wiem czy grałbym w niego bez rewelacyjnych przeróbek @Antona Gorodeckiego.

Screeny z "Jelita".

ss_jarek_06-08-19_16-54-33_(k01_darkscape).thumb.jpg.93740b31dc458373fc64f1e27c87c494.jpg

ss_jarek_06-08-19_13-26-16_(k01_darkscape).thumb.jpg.96a396b73346719230adfe768dc29700.jpg

ss_jarek_06-08-19_16-51-44_(k01_darkscape).jpg

Cześć wszystkim.

Mam pytanie, jakie są wymagania sprzętowe tego moda? Bo jakoś w temacie nie zobaczyłem (no chyba że ślepy jestem):D.

W dniu 8.06.2019 o 23:52, wariat napisał:

Cześć wszystkim.

Mam pytanie, jakie są wymagania sprzętowe tego moda? Bo jakoś w temacie nie zobaczyłem (no chyba że ślepy jestem):D.

Mod ma raczej spore wymagania, do tego autorzy nie zalecają gry na oświetleniu statycznym. Nie ma co jednak panikować:) Sądzę, że wyłączając bajery i zmniejszając ustawienia, mod "pójdzie" też na słabszych kompach. 

Testuję spolszczenie na ☢ Wersji DELUXE i przyznaję, że łatwo nie jest. Nie jest to wersja "dla małych dziewczynek" jak pisał @tom3kb:).  Mod jest trudny, zmusza do myślenia i kombinowania. Nawet z przeróbkami od @Antona Gorodeckiego i moimi ułatwieniami, a nawet z użyciem spawnera, ginę dość często. Gram jednak dalej bo fabuła wciąga. W ☢ Czystą wersję z pewnością grał nie będę. 

ss_jarek_06-12-19_07-16-40_(k01_darkscape).thumb.jpg.ab1f747cc6983c52460f4a5c9d3ea485.jpg

W modzie stajemy przed wieloma wyborami i od nas zależy co zrobimy i jak potoczy się nasza rozgrywka. Wystarczy, że pominiemy rozmowę z jakimś ważnym NPC, albo takowy zginie i rozgrywka potoczy się całkiem inaczej. 

Z tymi dziewczynkami to tak na wesoło :)

Przy takich hardkorowych modach to i różne ułatwiacze za dużo nie pomagają, raczej zwiększają trochę komfort grania.

Utknąłem w X-18. By wyjść trzeba wpisać kod. Za głupi jestem, by to rozszyfrować. Pomoże ktoś?

ss_jarek_06-18-19_12-04-11_(l04u_labx18).thumb.jpg.ea6f7c86cf6de8c52911eecf52688d3d.jpg

@smox

Spoiler

1. Anagramy to (od lewej zaczynam): Śledź, Ryba, Gad, Rekin. Więc tu nie pasuje gad, czyli 7.

2. CJA w jednym pasuje (KOLA-CJA), ale nie pasuje z drugim (CJA-ETYK). Natomiast GEN pasuje zarówno do pierwszego, jak i do drugiego (KOLAGEN, GENETYK), czyli 8.

3. Tutaj nie wiem, wydaje mi się, że NOGA. 

4. Tu pasuje TOR (KURATOR, TORBIEL), więc 3.

Nie wiem, ta jest pierwsza, ale jestem raczej na początku rozgrywki. 

Gram w mody od lat, nie uważam się jednak za świetnego gracza, ale jakoś sobie radzę:) Z tym modem mam jednak problemy i bez spawnera byłoby naprawdę ciężko. 

Bies i Sieryj biwakujący razem - nieczęsty widok w Zonie.

1416441501_BiS.thumb.jpg.dd83fdb63f0b77278ab91b29088863ac.jpg

Jeśli chodzi o mnie, to gra wciąga jak bagno i ruchome piaski razem i ani na chwilę nie zwalnia z myślenia oraz planowania swoich działań, żaden z dotychczasowych modów nie wymagał tego ode mnie aż w takim stopniu. Nie ma nic za darmo, uważaj z kim tańczysz i nic na siłę, to zasady, o których staram się nie zapomnieć w trakcie wędrówki przez Zonę według NLC.

Przy trupie kumpla Dzika znalazłem harmonijkę, w której ukryto poniższą wiadomość. Wiadomość zawiera lokalizację schowka i kod do zamka. Do napisania notatki użyto szyfru Cezara, aby ją odczytać, trzeba posłużyć się alfabetem polskim i łacińskim. Nie podaję rozszyfrowanej treści, bo co to za gra, kiedy wcześniej znamy rozwiązania.

sz.thumb.jpg.4c4e38f7ca076b78a39194c33b0de6a5.jpg

Spoiler

1.thumb.jpg.d7762e4a1af66b07d6fb4af14b40306d.jpg

2.thumb.jpg.fe4e30fd22cc88d7dfb2fb2863668678.jpg

3.thumb.jpg.a09d90fb1f43fc1ba49f745bdc259580.jpg

4.thumb.jpg.925072ba6650f12d6abf55e7e16c3e7a.jpg

22 godziny temu, A6AKAH napisał:

"Szyfr" łatwiutki do odczytania

Wszystko jest łatwe, gdy ma się określoną wiedzę, jednak nie wszyscy musieli słyszeć o szyfrze Cezara, z resztą sam dowiedziałem się o nim kilka lat temu, więc stosunkowo niedawno. Gdybym wcześniej trafił na coś takiego, to patrzyłbym się jak szpak w gnat i pewnie poprosił o pomoc tych, co wiedzą.

1 godzinę temu, gawron napisał:

dowiedziałem się o nim kilka lat temu

No widzisz, a ja dowiedziałem się o nim... wczoraj, z Twojego wpisu. :biggrin: Dla mnie jest po prostu bardzo łatwy.

[ Mam na myśli ten konkretny przypadek, gdyby nie podpowiedź "Przesunięcie" to już nie byłoby tak łatwo. A co to jest ten szyfr Cezara sprawdziłem po rozwiązaniu zagadki, bo najpierw pomyślałem, że "Cezar" to ksywa jakiegoś stalkera. :D ]

Edited by A6AKAH

Bo to jest jeden z prostszych szyfrów, no i oczywiście trzeba wiedzieć, że chodzi akurat o niego.

Ja pamiętam, że w podstawówce bawił się człowiek takim szyfrem z przesunięciem literowym ale wtedy nie wiedziałem nawet, że to wymyślili dawno temu i nazywało się szyfrem Cezara :D

Trzeba przyznać pomysł fajny, zawsze to jakieś urozmaicenie w zadaniu na szukanie schowka. Coś innego w stosunku do pod zwalonym drzewem albo przy 3 wielkich głazach. 

Godzinę temu, tom3kb napisał:

Ja pamiętam, że w podstawówce bawił się człowiek takim szyfrem z przesunięciem literowym ale wtedy nie wiedziałem nawet, że to wymyślili dawno temu i nazywało się szyfrem Cezara

No właśnie - systemu dwójkowego Leibniza jeszcze się wtedy nie znało... :biggrin: