Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

[Last Day\Последний День] Ostatni Dzień (platforma Lost Alpha)

Recommended Posts

Guest

Dla wszystkich zainteresowanych: autor wrócił do pracy nad modem.

Zamierza go porządnie załatać, dodać kilka pobocznych zadań i popracować nad balansem rozgrywki. Chęci uczciwe, ale czy zapał słomiany - przekonamy się, kiedy dostaniemy pierwszego patcha.

2015 rok. Strefa zaczęła się zmieniać: wyrzygiwacz mózgu został ponownie uruchomiony przez nieznane siły i Stalkerzy mogą się tylko domyślać, co dzieje się w środku strefy. Ci co byli z drugiej strony wyrzygiwacza zostali uwięzieni i nikt nie wie co z nimi.

Matka Daniły Afgiejiewa poległa/umarła w strefie zaraz jak tylko się pojawiła, Jego Ojciec tyrał jako "szopen feldziarz" - kierowca zawodowy, ale to był kit jak barania torba bo był stalkerem który zniknął gdzieś w strefie.

Nie mając żadnych innych krewnych, nasz bohater postanawia przy pomocy pewnego kolesia/stalkera wniknąć w strefę, poznać rzemiosło stalkerskie i odszukać Starego, wierzy, że ten się gdzieś kołysze w strefie.

Lokacje: Perymetr - 10%, dolina i jantar - 30%, reszta lokacji 80% oraz Czaes - 95% gotowości, łącznie około 18 lokacji w tym tzw. podziemia - laboratoria.

Wywiad z autorem - wybrane istotne kwestie:

- Wszystkie lokalizacje są odnowione, absolutnie wszystko zmienione, inne niż przedtem.

- dodałem dużo tzw. buildów, mutanty w dzień są nieźle przybite - znaczy się agresywne.

- kwestów głównych jest 30 - 35(pewnie różne zakończenia) oraz!!! to, że znajdziesz Starego wcale nie kończy moda!, nie podał ile(sporo ich) kwestów pobocznych.

- czy tworzysz TSS - noż do ... nędzy nie wiem co to jest TSS - chyba coś z pogodą -  więc wybaczcie!

- !!! nie! to nie jest remake gdyż jak wcześniej wspomniałem nie miałem nie miałem pomysłów, sił i cierpliwości do moda(zaczął od nowa i zostawił to co uznał za dobre).

Od innych dla autora w skrócie powodzenia przy pracy nad modem.

Jedyna grafika bo innych brak:

c6e255ea0697.jpg

Guest

Dzięki, dobra robota :)

Ogólnie mod jest wart uwagi, ale jak działał do tej pory, można poczytać na poprzednich stronach. Miejmy nadzieję, że tym razem autor stanie na wysokości zadania. Ode mnie i tak ma już plus na zachętę, że wrócił do pracy - widocznie sumienie dało o sobie znać.

Guest

@tom3kb Jak ostatni raz sprawdzałem, to nie było nic, tylko sucha informacja:

Мод оффициально переезжает на платформу LOST ALPHA 1.4005

Jasne, że nie styknie questów. Niczego nie styknie. To będzie taka sama tragedia jak LA. Chyba, że te przenosiny dotyczą tylko platformy, ale z jakiegoś absurdalnego powodu autor postanowi użyć oryginalnych map z Cienia.

LA ma dobre i ładne mapy, ale na potrzeby większości modyfikacji zupełnie zbędne.

Guest

Coraz mniejszą ochotę mam na śledzenie rozwoju tego moda... ale to chyba kwestia platformy. Olewając animozje, pojawił się krótki film. Sami oceńcie, czy jest lepiej, czy gorzej.

Trochę nowych informacji z AP PRO odnośnie projektu.

Trwają prace nad symulacją życia albo jest za bardzo obciążająca dla kompa, albo znowu słabo działa i przeciwnicy są "ułomni" ;) Trzeba znaleźć kompromis.

Mapy są gotowe w 80%, fabuła w 40-50%, zadania poboczne gotowe w 15-20%.

Prace przyśpieszą może dopiero koło lata, brak daty wydania.

QEH8TQmTt44.jpg

Zła nowina. Prace nad modem zostały przerwane.

Na pocieszenie autor niby pracuje nad innym, mniejszym modem, którego robi też na platformie Lost Alphy, więc może za drugim razem uda mu się projekt doprowadzić do końca.