Skocz do zawartości

Petarda Bubera


Buber

Rekomendowane odpowiedzi

@Buber Do twojej maszyny przez kolejne 3-4 lata a może i więcej nie będziesz musiał nic dokładać, bo to potwór wydajnościowy.

Ja od 2001 roku sam składam sobie zestawy, przeważnie zawsze z używanych podzespołów i staram się zawsze składać jak najwydajniejszy zestaw za jak najmniejsze pieniądze.

Teraz siedzę sobie na I7 2600k @ 4.5GHz na stock Vcore (miałem na 4.8 ale zysk wydajnościowy mizerny, za to temp niższe o ok 5'C) na ASUS P8Z68 Deluxe Gen.3, 12GB DDR3 2133MHz G.Skill, PSU XFX Pro850W (wiem, że potwór, ale dostałem za darmo, wiec nie narzekam)

Do tego ASUS Strix GTX970, którego właśnie sprzedaje by kupić GTX1080. Wiem wiem, że GPU za mocne i może być bottleneck, jednak dla mnie ważny jest komfort i chcę by każda jedna gra działała sobie spokojnie w 1080P na stałe 60 ramek. Za rok, dwa zmienię platformę, a karta graficzna wciąż będzie wystarczająca więc nic nie tracę. Miałem pierwotnie kupić GTX1070, jednak różnica w cenie jest nieproporcjonalna do GTX 1070Ti a tym bardziej GTX1080 i taka zwykła GTX1070 staje się bardzo nieopłacalna, tak jak GTX1660ti, które jest na równi z GTX1070 i kosztuje tyle co 1070 a ma mniej o 2GB pamięci.

Zastanawiałem się chwilę nad RTX2060 bo można dostać w podobnej cenie co GTX1080, jednak dla mnie na RT jeszcze za wcześnie, a kupowanie najsłabszej karty z tą architekturą nie ma sensu bo ona już jest ledwo wystarczająca do tej technologii w 1080P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jest moc :D 

Procesor...

Intel Core i9-9900K 3.60/5.70 Ghz

Płyta główna...

MSI MEG Z390 GODLIKE

Karta Graficzna...

MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming X Trio

Pamięci RAM...

Corsair Vengeance LPX DDR4 3000MHz 32GB

Dysk systemowy...

Samsung 970 EVO Plus 500GB SSD

Dysk 2...

Samsung 970 EVO Plus 500GB SSD 

Zasilacz...

Corsair RM750X v2 PSU

Cooler CPU...

Noctua NH-D15

Obudowa...

Cooler Master MasterCase H500 

Monitor...
Samsung 32" LED Curved C32JG50 1440p

  • Super 1
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Buber MSI MEG Z390 GODLIKE :)
GRATULUJĘ !!! WYŻSZEGO MODELU MSI NIE MA :) 
Ja po przesiadce z ASUS na MSI jestem MEGA zadowolony i myślę że Ty też będziesz.   
  
A co do pomysłów co dalej:
1. Zmieniłbym u Ciebie chłodzenie na WC
2. Dokupił zewnętrzną kartę dźwiękową
3. Zmieniłbym też RAM na 3600MHz z jak najniższym CL.
Wtedy u Ciebie pomysły by mi się skończyły :)   

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WC dopiero przy następnej zmianie sprzętu :) 

Do dżwięku nie przywiązuję wagi.

Natomiast pamięci to dobry kierunek, myślę że jeszcze przed wakacjami zakupię.

W tym momencie tylko takie są dostępne na CL 16 

https://www.elkjop.no/product/data/pc-komponenter/minne/GSD4TR162361/g-skill-trident-z-rgb-ddr4-ram-16-gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Buber napisał:

WC dopiero przy następnej zmianie sprzętu :) 

Tak podpowiem, że trzeba WC dobrze zgrać z obudową i są dwie szkoły albo chłodzenie AiO albo customowe.

Gdyby coś pomogę z doborem.

16 minut temu, Buber napisał:

Do dżwięku nie przywiązuję wagi.

A ja sobie nie wyobrażam grania oglądania filmów na integrze ale to już kwestia gustu.

28 minut temu, Buber napisał:

Natomiast pamięci to dobry kierunek, myślę że jeszcze przed wakacjami zakupię.

W tym momencie tylko takie są dostępne na CL 16 

https://www.elkjop.no/product/data/pc-komponenter/minne/GSD4TR162361/g-skill-trident-z-rgb-ddr4-ram-16-gb

W Twoim sklepie nie ma ale najszybszy model jaki znalazłem to:

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-16-gb-3600mhz-cl15-f4-3600c15d-16gtz-927972/

Pozdrawiam.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Buber napisał:

Do dżwięku nie przywiązuję wagi.

Zewnętrznej karty dźwiękowej nigdy nie miałem i raczej miał nie będę. Warto jednak zainwestować w lepsze słuchawki, bo różnica jest ogromna. Nawet takie SUPERLUX HD681 za niecałą stówkę zapewniają całkiem przyzwoity dźwięk, to co dopiero profesjonalne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są audiofile i... mniej audiofile :) Ja na porządnej karcie słyszę ogromną różnicę, ale wiem też, że nie wykorzystywałbym jej potencjału nawet w połowie. Lepsze słuchawki - jak najbardziej, ale znowu jak za duże, to niewygodne (chociaż z tego co pamiętam @smox zrobił sobie całkiem niezłe udogodnienie). Na co dzień korzystam z Kossów, muzyki na komputerze raczej nie słucham, a do gier spokojnie wystarcza mi integra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też początkowo twierdziłem, że zewnętrzna karta dźwiękowa to fanaberia, póki nie zmieniłem w 2005 roku standardowej integry na Creative Audigy 2 ZS Platinium Pro.

Różnica jest kolosalna, zwłaszcza jeśli się ma dobre głośniki 5.1/7.1. Obecnie mam Creative X-Fi Xtreme Gamer-Fatal1ty i również jestem bardzo zadowolony i nie wyobrażam sobie wracać do integry, zwłaszcza na wszędobylskim układzie Realtek HD, który od ponad półtora dekady jest praktycznie w każdej jednej płycie głównej. 

 

Wracając do tematu mojej modernizacji to udało mi się dostać w bardzo fajnej cenie prawdopodobnie najlepszą wersję GTX1080 z szybszymi pamięciami 11Gbps

 
Dlatego jeśli ktoś planuje kupić sobie grafikę to na prawdę NIE WARTO brać wynalazków typu GTX1660Ti,GTX1660 (wydajność gołej GTX1070 i mają o 2GB mniej VRAM),  RTX2060 (wydajność GTX1070 plus RT,które ledwo daje radę w obecnych grach i jest droższa od 1070 o ok 2-3 stówki). Za cenę nowych GTX1660Ti można dostać GTX1070TI albo i nawet GTX1080, które są o wiele wydajniejsze i posłużą dzielnie przez kolejne kilka lat.
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, FeRu napisał:

RT,które ledwo daje radę w obecnych grach

Jeżeli masz na myśli sam Ray Tracing to nie sądzę żebyś wiedział o czym mówisz, a wydawanie opinii na podstawie filmików z YT można sobie odpuścić. :) Ja z kolei mogę coś na ten temat powiedzieć i RT wygląda rewelacyjnie, przy czym nie zauważyłem żadnych problemów z wydajnością. czy to w ME czy w BF5 , w Tomb Raidera nie grałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o RT na RTX2060 na karcie zupełnie nieopłacalnej, bo ona już teraz ledwo daje radę w grach wykorzystujących tą technologię i nie sądzę by w przyszłości miało być tylko lepiej. Za niższą cenę dostajesz GTX1080, która mimo braku obsługi Ray Tracing będzie wydajniejsza i wystarczająca na dłuższy czas.

Nie mam nic do tej technologii, bo widziałem jak wygląda METRO Exodus z RT i bez i różnica jest bardzo duża. RT to przyszłość bez wątpienia.

Jak brać RTX to minimum RTX 2070 albo jak u Ciebie @Buber wypasioną RTX2080Ti

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 6.06.2019 o 06:25, Buber napisał:

Oczywiście dżwięk jest bardzo ważny, bardziej chodziło mi o to ,że nie wyobrażam sobie grania z muzyką w tle. :) A używam tych słuchawek, ale z gąbką.

https://www.komplett.no/product/1081353/gaming/gaming-headset/kablet-headset/steelseries-arctis-5-headset-sort-2019#

Zastrzeliłeś mnie tymi słuchawkami :)
Steelseries nie jest popularny w PL ale to Światowa marka.
Dokup do nich kartę moich marzeń Sound BlasterX AE-5
https://www.komplett.no/product/1081353/gaming/gaming-headset/kablet-headset/steelseries-arctis-5-headset-sort-2019#

 

Muzykę w grach można wyłączyć i cieszyć się świetnym pozycjonowaniem i dynamiką dźwięku :)    
Co do obudowy rzeczywiście czas na zmianę.
Polecam firmę Enermax i serię SABERAY:
https://www.enermax.com/home.php?fn=eng/product_a1&lv0=2&lv1=9

 

 Do tego dodaj chłodzenie wodne ENERMAX LIQFUSION i będzie się działo ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.