Jump to content
Sierioża

Wymarzony S.T.A.L.K.E.R. 2

S.T.A.L.K.E.R. 2 będzie...  

19 members have voted

 1. 1. S.T.A.L.K.E.R. 2 będzie...

  • Niewart splunięcia;
   0
  • Zagram, to zobaczę;
   10
  • Nieważne, dajcie mi już zagrać!!!
   2
  • Czekam, ale z niepokojem;
   4
  • Mam zaufanie do GSC, będzie dobrze;
   3


Recommended Posts

Z ostatniej naszej produkcji płynie mądrość na temat tego, jaki S2 miał być dekadę temu. Z kolejnej popłynie inna - jaki (rzekomo?) będzie. A mnie najbardziej interesuje, jak to widzi społeczność, więc oprócz ankiety macie jeszcze jedno zadanie:

Jaki jest S.T.A.L.K.E.R. 2, którego chcecie?

Nie ma zasad, możecie popuścić wodze fantazji i prezentować nawet najbardziej absurdalne pomysły lub wręcz przeciwnie - pisać realistyczne scenariusze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój idealny S.T.A.L.K.E.R. 2 ? Ciężko powiedzieć. Dzięki modom poznaliśmy już wiele scenariuszy,które śmiało mogły by się nazywać oficjalną drugą częścią i to nie ważne czy będące kontynuacją trylogii czy poboczną historią mającą niewiele wspólnego z fabułą trylogii. Chętnie zobaczyłbym kontynuacje historii Pawła Striełoka,ale mogłaby być to opowieść zupełni nowej persony,w której wplecione są znane postacie lub wątki poprzednich części gry.

Nie musi być to kolejna historia ratowania Zony czy świata,moze to być jakaś zwykła przyziemna historia z wieloma wątkami pobocznymi z jakimiś nieprzewidzianymi twistami i będzie dobrze :D

Chciałbym zobaczyć czy uda się przenieść klimat gry na nową technologię i czy atmosfera na tym nie straci. Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do X-Ray więc nie będzie to łatwe zadanie. 4A engine znany z METRO byłby idealnym wyborem wg mnie,bo w ruchu widać,że bardzo blisko mu z klimatu do X-Ray. Nie wiem jak się spisze Unreal 4 w tej roli,bo pewnoe ten silnik zostanie użyty,ale póki nie ma konkretów w postaci gameplaya to nie ma co wróżyć z fusów.

Najlepiej jakby historia zabrała nas na znane nam lokacje,dopracowane i dopieszczone z wplecionymi nowymi terenami np leżące jeszcze bardziej na wschód.zachód lub północ od CEA.Doprawić świat kilkoma nowymi anomaliami i mutantami, zasiedlić Zone kilkoma nowymi frakcjami z ciekawym tłem i ich celami. Fajnie jakby w końcu pojawiły się oficjalnie wycięte wcześniej mutanty i frakcje typu Grzech,Czarne Ślimaki,Mroczni Stalkerzy,Wojskowi Stalkerzy. 

Co prawda wszystkie elementy które wypisałem widzimy w co jednym lepszym modzie,jednak tak właśnie powinna wyglądać dobra gra o Stalkerach. Nie trzeba wymyślac koła na nowo czy udziwniać gry na siłę....Ma być przede wszystkim KLIMATYCZNIE jak w poprzednich częsciach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiego bym chciał Stalkera 2....:

- fabuła: nieważne czy byłaby kontynuacją oryginalnej trylogii czy przedstawiała nową historię - ma być po prostu dobra. Chcę, żeby mnie zmuszała do myślenia nad tym, co robię. Chcę, żebym kwestionował podjęte wcześniej wybory. A przede wszystkim chcę, żeby było kilka zakończeń i żeby żadne nie było do końca dobre.

- mechanika/gameplay: generalnie taki, jaki był w trylogii, tylko tu i tam dodane parę rzeczy i niektóre mechaniki bym ulepszył. Nie miałbym nic przeciwko możliwości wyboru klasy na początku gry, które to klasy brały by swoje nazwy ze skrótowca S.T.A.L.K.E.R.. I tak na przykład: S - Scavengers - możliwość lepszego wykorzystywania "odpadków" typu części broni, mutantów, T - Trespassers - możliwość ukrywania przedmiotów w inaczej niedostępnych miejscach (tak przy sobie jak i w np. skrytkach), A - Adventurers - większa wytrzymałość i maksymalny udźwig, L - Loners - łatwiejsze zdobywanie reputacji wśród frakcji, K - Killers - lepsze posługiwanie się bronią naszej postaci,  E - Explorers - łatwiejsze znajdywanie schowków czy artefaktów, R - Robbers - możliwość okradania innych NPC jak i schowków.

To są tylko moje propozycje, jak by to mogło wyglądać

Kolejna rzecz dotycząca gameplayu: mniejszy nacisk na walkę, większy na eksplorację. Nie chcę, żeby ta gra była kolejną tępą sieczką dla niewyżytych dwunastolatków.

- uzbrojenie: moim zdaniem oryginalna trylogia ma idealną ilość broni i takową bym chciał zobaczyć w S2, ewentualnie zastąpić niektóre bronie ich właściwymi odpowiednikami - np. AKS74 na AK74M, LR300 na M4 itp. Jedyne czego tam brakuje to rozwiniętego systemu ulepszeń i większej ilości dodatków możliwych do instalacji na broni. Jakość, a nie ilość.

Kolejna rzecz: dostępność. Chcesz mieć takiego G36 czy F2000? Nie ma problemu, ale MUSISZ złożyć zamówienie u odpowiedniego handlarza, który może ci takiego gnata sprowadzić do strefy. W większości dostępną bronią ma być wszelaki post-radziecki szmelc typu AK, lepsze egzemplarze dostępne wyłącznie przez zamówienia (coś jak unikatowa broń u Żwawego w COPie). Nie ma być powtórki z Elektrowni i Sarkofagu z Cienia Czarnobyla, gdzie co drugi NPC miał F2000 albo G36. O Gaussach to już nie wspominam :D

- kwestia wizualna: generalnie, to żeby tylko trzymało klimat oryginałów. A, i jeszcze trochę więcej zieleni by mogli dać, ale jak będzie szaro, buro i ponuro to przeżyję.... albo zmoduję, w końcu to ma być UE4 ;)

- ALife: nie ma ALife = nie ma Stalkera. Chcę, żeby NPC były wolne w 110% w tym, co robią. Niech handlują, robią wypady na artefakty, polują na mutanty, biorą zlecenia i zadania, zbierają się w grupy, niech "zwiedzają" bardziej strefę....

- interakcja z postaciami: chcę, żeby była bardziej rozwinięta aniżeli w trylogii: możliwość przyłączenia się do danej postaci, więcej opcji handlu, możliwość nabycia informacji. A przede wszystkim to żebyśmy my i dana postać mieli więcej do powiedzenia aniżeli w oryginałach, gdzie mieliśmy dosłownie kilka opcji dialogowych (z czego jedna to pożegnanie :D), a 5 różnych gości mogło nam powiedzieć tą samą historię :P

Na obecną chwilę to wszystko co mi przyszło do głowy. Jak jeszcze coś mi się przypomni to będzie następny post :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W kwestii S 2 mam takie przeczucie -nieledwie graniczące z pewnością- że  ogólny kształt , wygląd i gameplay  będą nadzwyczaj zbliżone do "Escape from Tarkov".

Czyli towarzyska  nawalanka z przytupem , utrzymana w graficznej konwencji okolic czernobylskich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grałem w Instinct. Była w pełnej wersji w CD-Action. Całkiem przyjemny shooterek :) Co prawda wieje niskim budżetem na kilometr,ale klimacik jest...jednak to gra za 2 dyszki a nie ambitny tytuł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym żeby stalkerze 2 było zielono tak jak w prawdziwej strefie, wszędzie krzaki i brzozy na środku drogi, wrastające w budynki a ze względu na słabsze specyfikacje dodaliby suwak od roślinności 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Społeczność
Discord