Skocz do zawartości

Kilka zdalnych połączeń jednocześnie - Windows 10


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 
Właśnie wróciłem z pracy.
Mieliśmy włamanie na serwer firmowy (nasze zabezpieczenia okazały się za słabe) i próbę wymuszenia okupu za odszyfrowanie danych.
Z kumplem ugasiliśmy pożar. Serwer działa na nowo bez utraty wrażliwych danych i bez płacenia okupu :) 
Wzmocniliśmy też ochronę przez nowe zabezpieczenie sprzętowe itd. ale żeby nie zanudzać.

Szukamy jednej informacji.

Serwer jest postawiony na Windows 10 (proszę, tylko nie piszcie w stylu: kto stawia serwer na Windows 10 itd. 
bo to nie zależy od nas dwóch). Jest jak jest ale do póki serwer stał na WIN7 (reszta kompów to 10-siątki) nie było problemu
z ilością jednoczesnych sesji poprzez zdalny pulpit a teraz jak jest postawiony na Win 10 zdalnie może pracować na bazach na serwerze tylko jedna osoba. Próba jednoczesnego zalogowania się na zdalny pulpit drugiej osoby skutkuje komunikatem, że jeden użytkownik już korzysta
i czy chcesz tego użytkownika wylogować.

Nie znaleźliśmy (jak na razie) sposobu zdjęcia tej blokady w Windows 10.

Może ktoś już się zetknął z tym problem?

Pozdrawiam STALKERSKĄ ekipę.                              

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś szukałem rozwiązania tego problemu. Połączenie z kompem na Win10 jednej osoby, skutkuje automatycznym wylogowaniem drugiej.

Rozwiązanie to Remote Desktop Wrapper: https://github.com/stascorp/rdpwrap/releases

Przechwytywanie.PNG.d4e5485954f484b4422469459acea02c.PNG

1. RDPWinst.exe

2. Install.bat

2. RDPConf.exe

Można też to zrobić usuwając limit połączeń bezpośrednio w systemie, odpowiada za to chyba termsrv.dll, ale w to się nie bawiłem, więc nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Sierioża znałem to rozwiązanie ale działało tylko na win 7

Teraz chciałbym zakończyć temat bo pojawiło się rozwiązanie problemu na windows 10. 
I jednocześnie pojawiło się małe ale.. 
Jak wyczytałem w licencji M$ w obu przypadkach (win 7 i win 10) zwiększanie ilości jednoczesnych zdalnych połączeń jest nielegalne bo jest ingerencją w pliki systemowe no i du.....

Jeśli się nic nie zmieni będę zarządzał siecią w firmie i nie pozwolę na żadne nielegalne oprogramowanie i łamanie licencji tym bardziej, że mamy podpisać (jako firma) umowę z Mitsubishi a to już nie przelewki.

Nasza firma nie jest duża i myślę, że Windows Server spokojnie tu wystarczy.
Teraz tylko muszę stoczyć walkę z zarządem o nowe zakupy ;)    

      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.