Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2184ce3f0b28637.png
Tytuł Oryginalny: Я — Призрак
Platforma: Zew Prypeci 1.6.02
Data Premiery: 10.04.2019r
Autor: KANON T.E.A.M

 

OPIS:

Spoiler

S.T.A.L.K.E.R.: Ja - Duch to nowa fabularna historia rozgrywająca się wokół legendarnego stalkera Ducha, na lokacji Jantar. Modyfikacja została wykonana na platformie  «S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci», oprócz nowej fabuły i unikalnych zadań NPC, gra uzyskała zaktualizowaną grafikę z użyciem  «Atmosfear3», posiadającą zintegrowaną paczkę broni «STCOP 3.0».

Fabuła modyfikacji:

Modyfikacja przedstawi nam historię legendarnego stalkera - Ducha, który wchodził w skład grupy Striełoka. Przedstawi nam ostatnie dni naszego protagonisty. Po tym jak grupa Striełoka rozpadła się, Duch w desperacji postanowił zawrzeć umowę z naukowcami znad jeziora Jantar, gdzie będą miały miejsce wydarzenia modyfikacji. Oczywiście zadania, nie będą należały do najprzyjemniejszych, Duch będzie otrzymywał często niebezpieczne lub nawet śmiertelne zadania od profesora Sacharowa, mającego obsesję na punkcie nauki. Sami się przekonajcie jakie wydarzenia rzeczywiście miały miejsce w laboratorium i w jakich okolicznościach stało się nieuniknione...

Cechy modyfikacji:

• Nowa, kanoniczna linia fabularna o legendarnym stalkerze z grupy Striełoka - Duchu.
• Nowe zadania, z których ani jeden nie jest wykonany na zasadzie  "podaj przynieś, pozamiataj "
• Dostosowana nowa grafika, z użyciem prac «Atmosfear 3».
• Zintegrowana nowa wersja paczki broni «STCOP Weapon Pack 3.0».
• Dodany atmosferyczny ambient na lokacji. Pojawiły się również niektóre dźwięki z «Atmosfear 3».
• Na lokacji Jantar istnieje symulacja życia, która nie pozwoli ci się nudzić
• Napisano ciekawe dialogi dla każdego NPC'a
• W głównym menu klawiszem F10, wywołuje się Władcę Zony ( podczas przechodzenia lepiej nie używać - możliwe błędy )
• Dodano kilka konsolowych komend i klawiszów dla uproszczenia/ulepszenia gry, oto niektóre z nich:
fov wartość ( optymalne 70-90 );
g_god on/off ( używać nie radzę. Tylko w skrajnych przypadkach )
 

Dodatkowo:

◉ W grze jest tylko statyczne oświetlenie ze względu na «Atmosfear 3», w bunkrze możliwe niezbyt wysokiej jakości światło.
◉ Dla komfortowej gry użyjcie poziomów trudności stalker lub weteran.
◉ W fabule są okresy, kiedy nie ma aktywnego zadania. Aby zrozumieć co trzeba dalej robić, czytajcie dialogi.

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

1. Mod
https://yadi.sk/d/NS7iiUfUhd3zwg - Torrent

2. Fix
https://yadi.sk/d/xRFmQp4ruv0jdA - Yandex
UWAGA! Wymagana jest nowa gra.

 

INSTALACJA: 

Spoiler

- Zainstalować «S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci» w wersji 1.6.02;
- Przenieść folder "bin" z folderu z grą w jakieś bezpieczne miejsce;
- Pobrać modyfikację «S.T.A.L.K.E.R.: Ja - Duch»;
- Rozpakować modyfikację i skopiować otrzymane foldery "gamedata" i "bin", w folder z grą;
- Przy uruchomieniu gry jest możliwy błąd - naciśnijcie "OK" po czym rozpocznie się gra;

VIDEO:

Spoiler

 

SCREENY:

Spoiler

stalker-ya-prizrak_1.jpgstalker-ya-prizrak_3.jpgstalker-ya-prizrak_4.jpgstalker-ya-prizrak_2.jpg


Źródło: AP-PRO.RU

  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze kilka zadań - standard: idź-znajdź-zabij mutanty/zombi-przynieś + obrona obozu przed mutantami. Przy kolejnym zadaniu coś chyba nie zaskoczyło - miałem zabić zombiary i uratować naukowca. Zombi zabite, a naukowca coś nie widać. Próba przeładowania sejwa - wylot bez loga. I tak już zostało :biggrin:. Chyba trzeba zacząć od początku...priz1.thumb.jpg.ec47b04337975a4ef29eae427224ab92.jpgpriz2.thumb.jpg.bd4d45075f443a3e257b610a0c91b7a3.jpgpriz3.thumb.jpg.e492d42ba78eff3b29d714815411fa81.jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abakan - po tym zadaniu w/w jest walizka w budce z transformatorem n/n - od Barsa a potem mam czekać na drodze na Rostok na jakiegoś jajcogłowego.

Czekam jak na ... weselu i nic?

Były 2 fiksy ale zniknęły, jest spawner jakby co do tego moda: https://yadi.sk/d/uIdvJCPH3RQys7

https://stalkerportaal.ru/load/zov_pripjati_novyj/zov_pripjati_globalnye_modifikacii/modifikacija_ja_prizrak/140-1-0-3079

Aktywne fiksy:

1/ https://yadi.sk/d/Jjju-qHaYJnrfA

2/ https://yadi.sk/d/ZgfJG6FnPqW7KQ

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodanie fixów (dzięki, @vidkunsen) i nowa gra rozwiązały problem. Odprowadzamy Wasiliewa, robimy pomiary i czekamy na psi-hełm.

priz4.thumb.jpg.6fd0b20e4a23442afd7a8c5f05eb0436.jpg

Po jakimś czasie Sacharow wysyła nas do labu. Idziemy, walczymy ze snorkami i zombi, wyłączamy emiter i... koniec moda.

priz5.thumb.jpg.00f5513ed42bd6004dc247adfa3cf234.jpg

Podsumowując - nic nowego, nic ciekawego, ale zagrać można. Mod z fiksami jest stabilny.

Edytowane przez A6AKAH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na mody,gdzie będziemy mogli pograć dwoma legendarnymi Stalkerami z grupy Striełoka. Niestety ten modzik nie wyglada zbyt zachęcająco jak dla mnie. Duch i Kieł zasłużyli na własne, długie historie tak jak sam Striełok.

Czy jest jakiś inny mod,gdzie Duch i Kieł są głównymi bohaterami i jest bardziej rozbudowany niż ta modyfikacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FeRu  Termin  укурок to raczej określenie osoby używającej narkotyków. Też palacza marihuany, więc bliżej mu do Jaracza, albo Ćpuna. Bo określenie Skręciarz może sugerować krętacza. Ale czy w jakimś dialogu nie ma opisu dlaczego został tym "ukurkiem"?

@FeRu  Czyli mam rozumieć, że ten ukurok  to w LA, a nie w Duchu?

 

DODANO:

Postawiłem moda na rus podstawce z 3. patchami. Jak na razie bez problemów. Wasiliew uratowany i idziemy na pomiary. Jeśli mod będzie nadal taki stabilny, może być kandydatem do tłumaczenia i modem do zagrania "na luzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU.

ss_administrator_04-12-19_14-56-26_(l08u_brainlab).thumb.jpg.42c9166f949b923f3cae5a542aaf7ff2.jpg

To jedyny screen jaki zrobiłem w tym modzie, na dowód, że moda ukończyłem. Po wejściu na górę schodów, scenariuszowa ciemność, ryk kontrolera i napisy końcowe. Dalej zajść nie zdążyłem, bo cały czas mi drogę blokował Wasiliew, bo go zombi nie atakowały i zawsze mnie wyprzedzał. A może on też już stał się zombiakiem, bo GG jako jedyny ma hełm ochronny.

Mod krótki, prosta nieskomplikowana fabuła, pozwalająca na skończenie moda na jednym posiedzeniu.

Ale nie ustrzegli się autorzy moda kardynalnego błędu. Jak pamiętamy z podstawki i co zostało zachowane we wszystkich innych modach, Duch miał swój cudowny pancerz stalkera. W nim zginął i taki pancerz odnajdujemy.

A gdyby odnalezienie Ducha odbyło się po tym minimodzie, znaleźlibyśmy go w SEVA. Ale może to jest inny stalker? Może to nie jest Duch tylko Zjawa? Niech ewentualni tłumacze pomyślą, bo o grupie Striełoka w tym modzie nie ma nawet napomknienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalker z grupy Striełoka nazywał się Призрак. Cokolwiek by to nie znaczyło, od zawsze (tak w podstawkach, jak i w modach) tłumaczone było jako Duch, więc nie ma sensu tego zmieniać. A jeśli już tak bardzo chcemy "poprawiać" polski tytuł, to na "Jestem Duch", gdyż "Я - (imię)" to używany w mowie potocznej równoważnik zwrotu "Меня зовут (imię)".

3 hours ago, kondotier said:

A gdyby odnalezienie Ducha odbyło się po tym minimodzie, znaleźlibyśmy go w SEVA. Ale może to jest inny stalker? Może to nie jest Duch tylko Zjawa? Niech ewentualni tłumacze pomyślą, bo o grupie Striełoka w tym modzie nie ma nawet napomknienia.

Czyli Wasiliew ginął dwa razy - pierwszy raz ze Zjawą, a drugi raz z Duchem? Jakoś nie bardzo to do mnie przemawia...
To po prostu kolejna niekonsekwencja w fabule - nie brak ich nawet w podstawkach. Przykład - Pietrucha lub Źwawy mogą zginąć w Cieniu, co nie przeszkadza im pojawić się w Zewie. Dlatego myślę, że nie ma sensu tworzyć kolejnej wydumanej historii, zwłaszcza że jest ich już trochę (jak na przykład ta, że Kła zabił Szrama).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TwojaStara  Na razie nie. Może ktoś go przetłumaczy.

@vidkunsen @A6AKAH  Pokazałem niekonsekwencję z ubiorem Ducha, jeśli ma to być historia tego z podstawki.  A ta reszta Duch<->Zjawa, to popuszczenie wodzy fantazji. Kim będzie, to sprawa tłumaczy.

Wasiliew ginie raz, gdy w labie próbuje wyłączyć emiter. Robi to co robił Striełok. I trupki Wasiliewa i Ducha, leżą sobie obok siebie, ale nie w tym pomieszczeniu z klatkami, ale na górnym podeście koło wyłącznika. Mógł autor moda pozwolić Duchowi dotrzeć do tego pomieszczenia, ale miał inną koncepcję. Mod to mod, a co się wydarzy, jest zbójeckim prawem jego autora.

Z tłumaczeniem nazwy moda @A6AKAH  ma rację. I sądzę, że już wystarczy na ten temat.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał mod,gdzie głównym bohaterem jest Kieł....To przecież bardzo tajemnicza postać,która uratowała Striełoka, podczas gdy Duch ulotnił się i najprawdopodobniej sfingował własną śmierć, chociaż tu zdania są podzielone ;)  W ogóle powstał jakiś mod z Kłem w roli głównej? Gdyby ten mod był bardziej rozbudowany i trzymał się twardo kanonu to bardzo chętnie bym w niego zagrał. Jednak krótkość i rozbieżności fabularne względem trylogii trochę mnie zniechęcają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.