Jump to content

Frakcje w S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo


Recommended Posts

Powinność jest przyjaźnie nastawiona do Zony, ale większość frakcji w grze to ich wrodzy. Za dołączenie do tego ugrupowania dostajemy dosyć słaby ekwipunek, dlatego proponuję dołączyć się do Wolności - to prawdopodobnie najlepiej zorganizowana militarnie frakcja występująca w grze.

Link to comment
Share on other sites

Wadą powinności jest to, że nie zdobędziesz przez to szybko RPK-74. Ja nimi nie gram, ponieważ mają słaby sprzęt u handlarza i najdroższe zabawki, więc bardziej kalkuluje się być w Wolności i tłuc powinność, aby sprzedawać ich sprzęt - naprawdę warto, bo za jednego Obokana czasem dostaje się z 2000 rubli. Wolność daje fajny sprzęt za dołączenie, a za zdobycie bazy Powinności mamy Egzo, SVD i sporo kasy. No i Wolność jest bardziej popularna w dalszych lokacjach, przez co można zdobyć więcej questów i mieć pewność spokoju np. w Magazynach Wojskowych. Potem masz Stalkerów, ale oni nie przedstawiają nic ciekawego po za faktem, że będąc u nich masz spokój z Wolnością i Powinnością. Są jeszcze bandyci, ale ich wszyscy odradzają - nic tylko strzelać do wrogów i się bronić.

Link to comment
Share on other sites

Do jakiej wolisz - ja osobiście wolę Wolność, za "styl gry" (heh, co za ironia, AI) oraz to, że jakoś są przyjaźniej nastawieni do reszty świata, jak również do Zony. Jednak mnie od nich odpychało to, że mają taki sobie teren, mało ich na innych mapach i... TEREN. Jakoś mi się nie podoba ich baza, takie odludzie...

Link to comment
Share on other sites

Też pochwalę Wolność. Ich technik Jar specjalizuje się w snajperkach a ja właśnie korzystam z duetu SWD i SG5K. Słabiej z kombinezonami w Wolności, ale po skorupy radzę chodzić do naukowca w Jantarze, tam zakupiłem boskiego Bułata :lol:. Wolność, jak to już ktoś wspomniał, po wygranej wojnie z Powinnością daje w nagrodę Egzo i snajperkę i sporo kasy. Za kolejne wygrane wojny z Powinnością tylko kasę, trochę ekwipunku (apteczki, granaty, ammo).

Link to comment
Share on other sites

Przechodzę grę drugi raz,pierwszy raz jako neutralny,drugi jako członek Powinności...nie wybrałem Wolności bo ten ich barman non stop naćpany :-D ,i ciągle o "zielsku hobbitów" nawija :-D , a ja generalnie wszelkiej maści "spalaczy" nie trawię...a tak z ciekawostek, na Ukrainie jest organizacja Wolność która preferuje zdecydowanie inny pogląd na świat niż frakcja z gry,ta rzeczywista akurat to skrajna prawica i raczej za "zielskiem" nie przepada

Link to comment
Share on other sites

Koledzy wypowiedzieli się o innych frakcjach , więc dodam tylko o Bandytach . Po wstąpieniu dostajesz 20.000 rubli i tak naprawdę masz przerąbane .Źadna frakcja nie toleruje Bandytów.Jak przejdę do Limańska jako bandyta to napiszę krótko, jeśli będzie coś ciekawego.Zwłaszcza interesuje mnie zasadzka .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dalszy ciąg o Bandytach.Jeśli nie tłuczesz Stalkerów, zachowają neutralność, jak wykonasz zadania poboczne dla Wolności, będą Ciebie lubić na maksa.Tylko Powinność jest nastawiona negatywnie, nawet Renegaci na Bagnach, są neutralni. Ostatnia korzyść, to w Limańsku, tam Bandyci nie strzelają do Ciebie w zasadzce, a w zadaniu -zlikwiduj gniazdo karabinu maszynowego- śmiało wchodzisz na górę i możesz patrzyć na walkę, zadanie i tak masz zaliczone, ponieważ Bandytów wybiją stalkerzy. Zbierasz amunicję i hajda dalej. :-D

Link to comment
Share on other sites

W magazynach Monolit pojawia się w liczbie 2 oddziałów, co jakiś czas, nie da się ich tam całkowicie wytępić, próbowałem.. Wyłażą za rozbitym śmigłowcem i jedna grupa idzie do wejścia gdzie stacjonuje Wolność i często ich z tego miejsca przegania (czytaj wybija) a 2 idzie w stronę wejścia do bazy jeżeli dobrze pamiętam, tam jest takie miejsce obok transporter i tam się modlą przy ogniskach. Ponadto już w Limańsku polują na Ciebie dość zaciekle..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Grając w tej frakcji jest bardzo trudno. Może się mylę, ale żeby przejść grę potrzeba naprawdę sporych umiejętności. Tym bardziej jest to trudne, jeżeli wszyscy są przeciw tobie. Ktoś przeszedł gre jako bandyta?

zjadles wyraz :-P - A115

Kolor zielony, jest mój, znajdź sobie jakiś inny. I nie rób takich głupich uwag, bo sens zdania się nie zmienia, więc nie wiem po co tak naprawdę to dopisałeś, bo było też dobrze. - F23

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.