Skocz do zawartości

Jak to naprawić? powrót szramy + dopełnienie


cez137

Rekomendowane odpowiedzi

 Nie wiedziałem za bardzo gdzie to wrzucić, może znajdzie się jakiś mądry? Zmieniłem opcje graficzne na trochę gorsze bo mi mod wariował, ogólnie nie chciał się wczytywać i od tego momentu takie jaja, na napie mnie nie widać, na mini nic nie widać, nie ma niektórych funkcji w pda,  jakoś się gra ale w pewnych momentach gry jest to irytujące bo nie wiesz gdzie iść, nie wiesz gdzie jesteś na mapie bo Cie nie widać, nie widzisz trupów, przejść na lokacje, no i pewnie jeszcze by się znalazło kilka rzeczy, ogólnie lipa, polepszałem z powrotem te opcje na te co były z ciekawości czy wróci wszystko ale niestety nie da rady, ze sprzętem też szału ni ma ale do wczoraj mi wszystko chodziło spoko, co tu zrobić z tym?

ss_windows7_04-23-19_20-27-30_(l10u_bunker).jpg

ss_windows7_04-24-19_10-06-23_(mainmenu).jpg

ss_windows7_04-24-19_10-20-47_(l08_yantar).jpg

ss_windows7_04-24-19_10-23-00_(l08_yantar).jpg

ss_windows7_04-25-19_12-57-00_(l02_garbage).jpg

ss_windows7_04-25-19_12-57-27_(l02_garbage).jpg

ss_windows7_04-25-19_13-03-08_(aver).jpg

ss_windows7_04-25-19_13-16-53_(aver).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137

Nie wiem czy takie rzeczy nie dzieją się najczęściej (miałem parę razy w modach jak grałem na złomie) jak zmieni się oświetlenie na statyczne, nie wiem czy nie zmniejszałeś rozdzielczości w dół.

Ja bym najpierw zmienił oświetlenie na dynamiczne, wyłączył grę, potem ją włączył.

Jakby nie pomogło to potem  powtórzyłbym manewr tylko zwiększyłbym jeszcze rozdziałke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Powiem tak, trochę żeśmy z @kondotier kombinowali na pw no i jest na to sposób ale taki nie za dobry i nie za bardzo można w plikach grzebać (przynajmniej u mnie), już tłumacze o co chodzi, a mianowicie

" Zabezpiecz sobie ten user.ltx co masz teraz, przenosząc go poza moda. Rozpocznij nową grę, tak aby zrobił ci się nowy user.ltx , na którym HUD będzie normalny. Zrób chciane ustawienia. Do tego nowego user.ltx wklej te szybkie zapisy i uruchom grę z ostatniego sava z gry. Powinno być jak należy."

tak też zrobiłem i...gra wróciła, ale...no właśnie, przecież zawsze musi być jakieś ale, gra wróciła ale na ori user.ltx, gdy tylko wkleiłem te 3 wiersze z tymi klawiszami i uruchomiłem moda znowu to samo, juz nie wspominam o insercie z uruchamianiem auta bo wszystko wkleiłem razem, jeszcze spróbuje później z samym insertem, tak zminimalizowałem grafikę

 

 

ss_windows7_04-25-19_13-51-03_(l01_escape).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb ano mam, życie, aha zauważyłem jeszcze jedną ciekawostkę, jak używam miotacza poltergaista i jak ktoś w mojej obecności używa i ogień z niego pojawia się na ekranie momentalnie wylatuje w pulpit, dlatego go nie używam i staram się gdzieś schować jak ktoś go używa koło mnie hehe, ja to mam dopiero mody, aha, gdy dodaje linijkę z insertem na odpalanie auta gra chodzi ok, czyli problem był w tych trzech wierszach na sejwy 7,8 i 9

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Używam tego sposobu szybkich zapisów od lat i nigdy z nimi nie miałem problemów, aby zmieniały grafikę. Jak były mody z możliwością zapisu tylko przy źródłach ognia, to czasem były nie aktywne, ale nigdy nie powodowały zmian teksturowych.

Czy jak je wklejasz , są tak rozmieszczone jak na poniższym zrzucie?

1858990541_Beztytuu.thumb.jpg.8d079bd8ad3b827c557afcf018fadaa7.jpg

Nie są przez przypadek po kolei w jednej linni i bez odstępów? I przede wszystkim, czy tych zmian dokonujesz na wyłączonej grze i dopiero po nich ją uruchamiasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cez137 napisał:

@tom3kb ano mam, życie, aha zauważyłem jeszcze jedną ciekawostkę, jak używam miotacza poltergaista i jak ktoś w mojej obecności używa i ogień z niego pojawia się na ekranie momentalnie wylatuje w pulpit

@cez137, komp nie wyrabia. Miałem podobne sytuacje na wcześniejszych kompach. Nękały mnie różne problemy i wyloty, których inni nie mieli. Wszystko ustało po ulepszeniu kompa, więc zanim nie zrobisz tego samego, musisz się do tego przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier przy wyłączonej grze ale nie są w takich odstępach tylko normalnie tak jak pozostałe linijki, a to ma jakieś znaczenie? A no to było pisać panie że to tak trzeba, no skąd miałem wiedzieć?

@smox no, czyli wyższych modów już nie mogę, jak widać ten jest najwyższy i tyle, robiłem jeszcze ostatniego stalkera i nawet mi on szedł w miarę ale było jeszcze gorzej z grafiką, podchodziłem do niego dwa razy i dałem sobie spokój bo po prostu nie dało się grać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier no tak, we wzorcu jest z odstępami ale jak wklejam to się wkleja normalne, bez odstępów, wkleiłem, zostawiłem, myślałem że tak ma być, na razie jest dobrze nie trza psuć, jak się będzie znowu coś psuć to wtedy wkleje, na razie obniżenie grafiki załatwiło sprawę

 

hmm? chyba nie będzie mi dane skończyć tego moda, znowu wyloty i zobaczcie na screenach jakie jaja po załadowaniu, w lewym górnym rogu minimapa na środku celownik, mogę chodzić wszystko robić ale obraz mam menu haha, akcja we wschodniej prypeci z Wiedźmami zaraz przy helikopterze, do tego w akcji jest jeden miotacz poltergaista, do tego heli się rusza, ciągłe wybuchy i przemieszczanie się NPCów, komp nie wyrabia

ss_windows7_04-26-19_11-18-38_(pripyat).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Jeśli ci się wkleiły po kolei, to wystarczy ustawić kursor za k7 i Enter. Następnie za k8 Enter i k9 Enter. Zapisać i po problemie.

Mod jest pożeraczem pamięci, więc nie zapychaj schowków, a szczególnie w barze. Przenoś zbędne zapisy poza moda. Ze względu na słaby komputer, dobrze będzie jak po godzinie gry, dokonasz jego restartu. Oczyści to plik wymiany i pamięć RAM z zbędnych dla dalszej gry danych.

No i jakbyś dodawał te klawisze szybkiego zapisu, to dodaj je na samym końcu pliku user.ltx, a nie tak jak ja mam. Miejsce doklejenia nie powinno mieć znaczenia, ale mod ma blokadę na grzebanie, więc może to uznać za czit. W modach dzieją się różne cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usunąłem linijkę bind turn_engine kINSERT z user.ltx i udało mi się dotrzeć na Jupiter, ale tu już chyba koniec, co bym nie robił, w którą stronę bym nie szedł a nawet jak staję w miejscu to wylatuje

@kondotier dodałem te 3 linijki i uruchomiłem od nowa kompa, niestety nadal wylatuje

ss_windows7_04-26-19_12-00-07_(jupiter).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb zastanawiam się skoro on jest za ciężki na mój toster to dlaczego wcześniej nie było problemów, tzn wylatywałem kilka razy ale to było do przeżycia, po prostu odpalałem od nowa i hulało, a w tym miejscu co bym nie robił to wylatuje za każdym razem, respawn za duży? Zaraz za pagórkiem na wprost jest duża grupa mutantów, jest prąd więc pewnie lata tam elektryczna chimera plus sporo psów, do tego nasza ekipa, myślę że tu jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Zamiast długiego wyjaśniania, weź i porównaj wagę sava z początku moda, z tym ostatnim. Ten ostatni ma w sobie całą Twoją poprzednią grę, wszystkie lokacje, schowki, trupy, porzuconą broń. Tosterk nie daje rady tego wszystkiego przerobić. Nie sądzę, aby zwiększenie pliku wymiany coś pomogło.

Możesz jeszcze spróbuj dodać do skrótu pulpitowego -noprefetch .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier pierwszy 0,99mb, ostatni 1,25mb oczywiście to są twarde sejwy, myślisz że to jest taka wielka różnica? komp może i słaby ale już bym chciał skończyć tego moda, od Jupitera to tam dużo już raczej nie zostało

13 godzin temu, kondotier napisał:

Możesz jeszcze spróbuj dodać do skrótu pulpitowego -noprefetch .

O widzisz, może i to dobry pomysł, gdzieś był spis tych komend, nawet kiedyś się tym bawiłem, akurat -noprefetch się nie nadaje, wywala moda, nawet do menu nie wytrzyma, wywala na intrze

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier ehh dałem sobie spokój z tym modem, dzisiaj jeszcze się nim bawiłem w zmianę jakiś ustawień a to to a to tamto, co ty, wywala za każdym razem, szkoda czasu i nerwów ale też szkoda moda bo był fajny, zachowałem sobie sejwy, może kiedyś go skończę, postawiłem sobie oblivion lost remake ale coś mam problem ze spolszczeniem, wszystko hula ale po rusku, jak możesz to rzuć okiem na ostatni post bo właśnie nie wiem czy dobrze wrzuciłem to spolszczenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jednak zdać sobie sprawę, że z każdym modem będziesz miał problemy, dopóki nie zmienisz sprzętu. Taka jest prawda.

Wiem, że nie każdego stać na nowy, ale wrzuć do szukajki hasło "komputery polisingowe". Na pewno blisko swojego miejsca zamieszkania znajdziesz taką firmę. Dobry, markowy komputer można w nich kupić za pół ceny. Ja od lat tylko tam kupuję. Jak nie do końca pasuje mi przez nich zaproponowana konfiguracja, to ustalałem uzupełnienia, zmianę karty graficznej, dodanie RAMu, ale w granicach mojej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.