Skocz do zawartości

Nokia 5.1 na Android One


boberm

Rekomendowane odpowiedzi

 Koledzy 

Może ktoś łopatologicznie wytłumaczy filozofię dotyczącą zmiany dzwięków ( a dokładnie dzwonka połączenia). Porady w sieci ,  i informacje z manuala można o k...t d...y rozbić- nic nie dają. I przyznaję że zaczyna mnie to ruszać powoli:038:.  Czyżbym się aż tak zestarzał? Nadmieniam że ostatnimi  laty ( ca 6,5 roku) miałem telefon na Win 8/10  i nie było żadnych problemów z ogarnianiem tematu.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę Cię. Nie zestarzałeś się, tylko producenci tak to wszystko zorganizowali, abyś nie miał "smartfonowo". Dlatego jak w autobusie odezwie się telefon, to po niego sięga naraz kupa osób, bo nie potrafili zmienić z fabrycznego ustawienia, albo im się nie chciało tego zrobić.

Miesiąc temu z konieczności kupiłem telefon z androidem. Ponoć miał być intuicyjny, dlatego instrukcja do niego, to rysunek gdzie są jakieś gniazda i co oznaczają przyciski na obudowie. Telefon na dwie karty SIM, ale żeby było śmieszniej, o różnych rozmiarach fizycznych. A że mam jedną, nie mogę jej dowolnie przełożyć. Kiedy go uruchomiłem i przeszedłem do kontaktów, to najpierw znalazłem kilometrowy spis połączeń do czegoś, co mi nigdy nie będzie potrzebne. Tylko chyba po to, aby wyciągać kasę z konta. Część z nich dało się usunąć, ale większość jest przypisana na stałe. Więc te moje kontakty jakie wpisałem, giną teraz w powodzi narzuconych. A w ustawieniach telefonu jeszcze większy mętlik. Z dzwonkami też miałem problem, zanim znalazłem "katalog" z nimi i byłem w stanie wybrać, tak dla rozmów jak i dla wiadomości. Bo głośność ich była już gdzie indziej, a np. połączenie  ich z wibracjami, jeszcze gdzie indziej. W internecie również brak tych podstawowych informacji, co zrobić np. z niechcianymi powiadomieniami, jak usunąć stare SMSy. Kiedy robię zdjęcia, automatycznie wskakują mi Google z ofertą umieszczenia ich w chmurze, ale jako ogólnodostępnych. Nie wiem na razie, jak zablokować tę niechcianą ofertę na zawsze i muszę odmawiać za każdym razem.

Jeśli androidy mają ten sam wzorzec, to w ustawieniach znajdź "Dźwięk" a w nim będzie cała reszta. Rodzaj dźwięku zaś ukryty pod "Dzwonek telefonu". W nim cała litania dźwięków, melodyjek, które usłyszysz po wybraniu. Zostawiasz na tej, którą chcesz mieć.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak na tej stronie: https://www.nokia.com/phones/pl_pl/support/nokia-5-1-user-guide/personalize-your-phone Na dole jest zmiana dźwięku powiadomienia o wiadomości, analogicznie inne dźwięki są pewnie gdzieś tam.

Telefony z Androidem to ja pamiętam tylko z początków tego systemu, a najwyższą wersją z jaką miałem do czynienia była 1.6 i to tylko z powodu ówczesnej roboty. Potem kupiłem iPhone'a, którego miałem przez kolejne lata, dopiero w zeszłym roku zostałem zmuszony do zmiany i padło na Motorolę z Androidem 5 czy tam 6. Chyba z tydzień potrwało, zanim rozgryzłem co do czego i dlaczego.

Ale jak ustawić sobie dźwięk powiadomień, SMSów i innych wiadomości na stalkerskie piknięcie PDA zrozumiałem migusiem :D

Miałem w ręku też urządzenie z Androidem 9 i tu już poległem, bo nie byłbym w stanie się do tego chaosu przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier @Sierioża

Dzieki za odzew . 

Info z manuala do piątki  ma się nijak do mojej próby wstawienia dzwonka ze żródła zewnetrznego . Bo te zawarte w zakupionym telefonie jak najbardziej dają się zmieniać . Tyle że są co najmniej idiotyczne .

Poczytałem manuala , poczytałem infa różnorakie w sieci z podpowiedziami  jak grzebać ...... i nic nie działa . Próbowałem nawet poprzez dedykowaną apkę  - skutek ten sam -z wyświetloną informacją ze "coś poszło nie tak".

Ręce mi już opadają. Problem w tym że telefon mam w etui ( wsuwce z grubej skóry) , a etui noszę w torbie naramiennej  także z solidnej skóry-  ergo jak ktoś dzwoni ,to  te fabryczne "plumkania" niezbyt  słychać. Znalazłem gdzieś w sieci standartowy ostry dzwonek typu "stary telefon"  - format jak najbardziej standartowy czyli .mp3 - i od wczoraj mam jazdę ze zmianą......

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym Androidem. W zasadzie wszystkie tel oparte na Andku mają tą sama strukturę i przesiadki na inne modele są bezproblemowe. Co prawda różni producenci stosują różne nakładki i dają dodatkowe opcje, jednak podstawowa struktura systemu i obsługa niego jest we wszystkich telefonach bardzo podobna. Wystarczy parę godzin obsługi i wiadomo prawie wszystko.

Co prawda ja się przeżuciłem na andka bardzo późno, bo 7 lat od czasów zdania matury używałem legendarnej i świetnej Nokii N95 8GB. Kapitalny telefon, który mam do tej pory i leży w półce na wszelki wypadek. Potme kupiłem HTC Desire i bawiłem się w hackowanie  testowałem różne romy a potem Kupiłem Samsunga Galaxy s3 i od tamtej pory kupuje jedynie samsungi, mimo że ze bawiłem się wieloma innymi modelami, ale to Samsung zawsze wydawał mi się bardzo dobrze przemyślanym telefonem. Miałem S3, S4, S5, teraz mam Note 4. Rysik S-Pen  w Notach świetna sprawa, traz pewnie wymienię na S8 Lub Note 8 a może na S7 edge. 

Nie kupuje nowych telefonów ani telefonów ze średniej półki, zawsze o wiele lepiej kupić starszego flagowca, który bardzo często wygrywa wielokrotnie z najnowszymi modelami ze średniej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FeRu, ale my trochę o czym innym...

@boberm Ja to robiłem tak, że wrzucałem żądany dzwonek na telefon, następnie zainstalowałem menadżera plików - tego samego, którego używam na kompie, czyli Total Commander. W tymże przenosiłem dzwonek z domyślnego folderu do którego kopiowałem z kompa, do folderu z androidowymi dzwonkami (chyba "ringtones" po prostu). Tym sposobem podczas zmiany w ustawieniach, pojawiał się na liście do wyboru obok tych domyślnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, popłynąłem trochę :D  Nie wiem jak w Nokii ale u mnie w starszym Samsungu S4, który miałem nie można było pierwotnie wybrać własnych dźwięków, oprócz tych wbudowanych. Dopiero instalacja managera plików jak X-plore czy Root explorer (telefon oczywiście zrootowany) pomogła bo przy otwieraniu wyboru wyskakiwało mi okienko otwórz przy pomocy wybierałem  manager plików i mogłem wybrać własny dzwonek.

CZasami wybór dzwonka jest  też w ustawieniach wiadomości zamiast ustawienaich dźwięku.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Sierioża napisał:

 

@boberm Ja to robiłem tak, że wrzucałem żądany dzwonek na telefon, następnie zainstalowałem menadżera plików - tego samego, którego używam na kompie, czyli Total Commander. W tymże przenosiłem dzwonek z domyślnego folderu do którego kopiowałem z kompa, do folderu z androidowymi dzwonkami (chyba "ringtones" po prostu). Tym sposobem podczas zmiany w ustawieniach, pojawiał się na liście do wyboru obok tych domyślnych.

Ta metoda  niestety nie działa. Próbowałem  z zerowym skutkiem.  

19 godzin temu, FeRu napisał:

 

CZasami wybór dzwonka jest  też w ustawieniach wiadomości zamiast ustawienaich dźwięku.

Zgadza się > niestety  nie pozwala ( nie zatwierdza) na zmianę ustawień dzwięków ponad fabryczne propozycje - aczkolwiek "widzi"  wybraną mp3.

Przyznam szczerze - gdyby  Lumia 930 nie zjechała samodzielnie po schodach używałbym jej do ichniej śmierci ze starości . A miałem ją ze 4,5 roku. Złoto nie telefon. Słyszałem mnóstwo  negatywnych opinii o win mobile - moim zdaniem sporo przesadzonych - ale dla mnie był bardzo OK. Szczególnie że nie jestem fanem posiadania pierdyliona aplikacji w telefonie .

BTW - jeszcze wcześniej miałem Galaxy S - i takich problemów z konfiguracją nie miałem.

 

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobrze, jeszcze to znalazłem: 

"Hi, I have my audio files (.mp3 format) on the internal storage in the Music folder. When I want to select another ringtone, I do the following: settigs-sound-phone ringtone and in the top right of the year, I click on the "+" character to select the sound file."

Znaczy się wchodzi w ustawienia -> dźwięk -> dźwięk dzwonka czy coś w ten deseń i dodaje plusikiem. Znalazłem na forum Nokii w temacie o Nokii 8, może zatrybi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża  Kolego Drogi.  

8 godzin temu, Sierioża napisał:

Bobrze, jeszcze to znalazłem: 

"Hi, I have my audio files (.mp3 format) on the internal storage in the Music folder. When I want to select another ringtone, I do the following: settigs-sound-phone ringtone and in the top right of the year, I click on the "+" character to select the sound file."

Znaczy się wchodzi w ustawienia -> dźwięk -> dźwięk dzwonka czy coś w ten deseń i dodaje plusikiem. Znalazłem na forum Nokii w temacie o Nokii 8, może zatrybi.

Nope.........

Na ten moment odpuszczam . 

I zasuwam do Inowrocka   posłuchać co w modelarskiej trawie piszczy ... 

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozmów i smsów można ustawić inne sygnały, dlatego w Wiadomości jest kolejna lista do wyboru. Wiem wtedy czy szybko sięgać po telefon bo jest oczekiwana rozmowa, czy spokojnie dojechać do docelowego przystanku.

W każdym bądź razie, to co mam w swoim telefonie, MSZ, to przesada. Uszczęśliwienie na siłę jednym, a pozbawienie wyboru przy innym. Pełna kontrola nad posiadaczem telefonu. Chyba wrócę do klasycznego "klawiszowca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Androidzie 7.1.1 Nougat i 8.0 Oreo (telefony Samsung J5 2016 i J5 2017) ten sposób działa. Ja akurat na karcie pamięci microSD utworzyłem folder " "Notifications", tam wrzuciłem swoje dźwięki do wiadomości SMS/MMS/email/powiadomienia, i można je normalnie zmieniać, Android (w tym konkretnym folderze) sam je wykrył. Bo normalnie jest to niemożliwe. Można zmieniać tylko dźwięk dzwonka telefonu na dowolny zainstalowany w telefonie dźwięk. Folder "ringtones" nie ma z dźwiekami SMS/MMS nic wspólnego.

Ale jak pisałem - mam powyższe telefony z powyższymi Androidami. Android One może działać inaczej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @apg2312 

Folder /ringtones utworzyłem dla dzwięków dzwonka połączenia . Dla dzwięków SMS/ MMS mam folder /notifications.

Jak pisałem w jednym z poprzednich postów - Andek One widzi mp-ka - ale nie akceptuje zmiany mimo zaptaszkowania.  Na razie musze z tym żyć:033:.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.04.2019 o 20:06, boberm napisał:

 @apg2312 

Folder /ringtones utworzyłem dla dzwięków dzwonka połączenia . Dla dzwięków SMS/ MMS mam folder /notifications.

Jak pisałem w jednym z poprzednich postów - Andek One widzi mp-ka - ale nie akceptuje zmiany mimo zaptaszkowania.  Na razie musze z tym żyć:033:.

Witam, mam pytanie czy udało ci się ustawić własny dzwonek mp3 w tym telefonie ? bo ja też z tym walczę i już mi ręce opadają :(

Edytowane przez albercikk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2019 o 20:06, boberm napisał:

 @apg2312 

Folder /ringtones utworzyłem dla dzwięków dzwonka połączenia . Dla dzwięków SMS/ MMS mam folder /notifications.

Jak pisałem w jednym z poprzednich postów - Andek One widzi mp-ka - ale nie akceptuje zmiany mimo zaptaszkowania.  Na razie musze z tym żyć:033:.

Witam, mam pytanie czy udało ci się ustawić własny dzwonek mp3 w tym telefonie ? bo ja też tym walczę i już mi ręce opadają 

 

22 godziny temu, tom3kb napisał:

Proponuję zastosować tą metodę.

15574288506350.jpg

 

W pełni popieram, też mam często wyciszony, problem w tym, że to telefon mojego ojca więc kontynuując tą fajna grafikę:

40 lat: Ponownie włączasz dzwonek, bo zaczynasz zapominać sprawdzać czy ktoś przypadkiem nie dzwonił, masz już sklerozę ale ustawiasz go cicho, bo jeszcze słyszysz.

50 lat: Ustawiasz dzwonek głośniej, bo telefon z czasem jakoś dzwoni coraz ciszej ;)

60 lat: Kupujesz nowy telefon, ale ten też jest zepsuty i dzwoni cicho więc ustawisz najgłośniejszy utwór mp3 jaki znasz, gdy dzwoni to ty przynajmniej coś tak troszeczkę słyszysz i nie ważne, że ludzie koło ciebie myślą, że gdzieś w pobliżu ląduje samolot :005:

Edytowane przez albercikk
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako stary pierdoła mam Nokię E52 (chyba to już czwarta).  Muszę poszukać ana Allegro następnej gdyby ta mi wymiękła. Przez jakiś krótki czas miałem smarkfona na andku lecz poszedł pod młotek, dosłownie. Był jeden podstawowy powód, polityka Googla. Bo chcesz sobie coś dodatkowego zainstalować to bez pozwolenie wujka Googla jest to nie możliwe. Masz obowiązek się zarejestrować i posiadać tam swoje konto no i kupować apki. Na dodatek nie można było odinstalować czy zamknąć niepotrzebnych funkcji czy procesów, wujek Google musi Ciebie cały czas szpiegować i w tym celu każda franca na andku sama łączy się przez internet wysyłając i pobierając jakieś dane. A stara Nokia mówi mi kto dzwoni (jak przypiszę konkretną nazwę) więc odbieram czy nie zależnie od mojego widzimisia. Nie zżera w drastyczny sposób zasobów akumulatora ,pracuje coś ok. 1,5 tygodnia na jednym naładowaniu, a sygnał o niskim naładowaniu działa ok 2 dni.  W razie potrzeby posiada aplikacje takie jak dane GPS,  Mapy, P-kty orientacyjne, Szukanie,  Funkcje głosowe, My Space (nwet nie wiem co to takiego), Traveler (też nie kumam o co biega) i jeszcze prę innych.  Sprawdzałem pozycjonowanie z GPS to różnice nie przekraczały 1,5m w stosunku do pomierzonych geodezyjnym , to jako ciekawostka, Głośność dzwonka jak dla mnie wystarczająca, maksymalna głośnika jest bardzo duża. No i to na razie było by na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Trzeba utworzyć folder Notifications w pamięci współdzielonej, dorzucić tam swoje dźwięki smsów, powiadomień, itp. i dźwięki te pojawią się obok domyślnych dźwięków. Tak samo robimy z dźwiękami alarmów. Tworzymy folder Alarms i dodajemy tam swoje dźwięki alarmów. U mnie na Nokii 5.1 plus ten sposób zadziałał.

Edytowane przez Grzesiek11
Uzupełnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.