Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.03.2020 o 22:27, Szczepan9205 napisał:

 

Nie wiem jak i czemu ale błąd ustąpił dopiero jak zainstalowałem dodatek Balanced Economy v1.2 z configuratora, nie wiem dlaczego bo jak czytałem opisy wszystkich modów które mam zainstalowane to żaden nie miał w opisie że wymaga Balanced Economy no ale teraz wszystko hula wszedłem normalnie na teren baru także jeśli ktoś będzie miał wylot przy pierwszym przyjściu do baru z takim błędem jak ja to pamiętajcie żeby zainstalować moda Balanced Economy v1.2 z listy modów w Lost Alpha Configurator.

Miałem dokładnie to samo tyle że już w Kordonie i nie mogłem załatwić nic u Sidora, no to pognałem w stronę Zony i ta sama sytuacja przy wejściu do Baru... Wyrzuciłem moda z lepszymi cenami i no działa OK. Podejrzewam że pliki .ltx są ze starszej wersji gry i się gryzą z nową.  Być może trzeba by rozpakować pliki gry i edytować te odpowiedzialne za handel na nowej wersji. Wie ktoś jak to zrobić ? W ogóle mógłbyś mi jakoś podesłać ten Balanced Economy mod bo nie mogę go na googlach znaleźć a w Launcherze też go nie ma, dodam że gram na wersji LA DC Extended 2.23.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się wkurzyłem że postanowiłem sam rozwiązać problem z tymi bugtrapami bo nikt nie znał odpowiedzi ani na moddb ani w googlach więc pomyślałem trochę no i rozwiązanie okazało się bardzo proste.

Otóż wszystkie błędy - a przynajmniej większość z nich - miała związek z plikami handlu. Po wypakowaniu gamedata.db0 i .db1 wypakowały się pliki odpowiedzialne za modyfikacje ale dziwnym trafem są to pliki niekompletne gdyż nie posiadają w sobie pewnych komend i tak właśnie tworzyły się crashe i za każdym razem kiedy gra się wieszała, wchodziłem do loga żeby sprawdzić co jest nie tak. 

Problem leżał albo leży głównie w 3 plikach; traders_common, traders_common_buy, traders_common_sell i tak gdy w logu była informacja


FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : Xr_ini.cpp
[error]Line          : 516
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open section 'buy_misc_high'

wystarczyło w pliku traders_common_buy dodać komendę

[buy_misc_high]
$category_misc_buy                   = 0.5, 2

i u Sidora nie było problemu. Albo gdy było

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : Xr_ini.cpp
[error]Line          : 516
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open section 'sell_weapons_cheap'

 

wystarczyło w pliku traders_common_sell dodać

[sell_weapons_cheap]
$category_weapons                  = 1, 1

i problem u Barmana znikał.

Często też miałem problem typu 


FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : Xr_ini.cpp
[error]Line          : 516
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open section 'xray_pda_downs'

i podejrzewam że chodzi tutaj o drugą linię komendy w pliku traders_common_sell która wygląda tak:

[category_devices_sell]:category_devices
xray_pda_downs

Więc jeżeli teraz będzie coś nie tak to każdy choć trochę ogarnięty na kompie będzie mógł sobie poradzić ze swoim problemem.

Ale w każdym razie Master dzięki za plik, zaraz go przetestuję a ten upgrade od V@leroKa to takie przejście z 1.4007 na 1.4008 ? 
Jeżeli tak to podejrzewam że lepiej będzie zacząć nową grę. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że to zrobię,  nie bez powodu się tym tutaj dzielę ale lepiej jak przetestuję gdzie jeszcze leży błąd i wtedy wrzucę coś konkretnego. 

Co do tego x_ray_pda_downs to właśnie zaczął mi wywalać grę i próbuję coś z tym zrobić... Master jakieś pomysły ?:unsure:
Mówisz że czerwony a nie był on czasem zielony  albo nie było ich DWA ?

Edytowane przez Johan1011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Master730 napisał:

Jeszcze jeden zadowolony stalker :018:

No a jak! Nie będę pytał jak to zrobiłeś bo pewnie że dużo tłumaczenia ale nawet twórcy nie potrafili pomóc albo zwyczajnie im się nie chciało albo przejął to ktoś kto się nie zna... Tłumaczyli się że to wina wielu zainstalowanych modów do LA ale jak widać problem był chyba głównie w plikach handlu a tak przy okazji to serio ale jakiś kretyn ustawiał te ceny:huh:

Jakoś nigdy nie zdarzyło mi się grać na czystej wersji, chyba że kiedy pierwszy raz ją znalazłem ale była praktycznie niegrywalna i potrafię zrozumieć wiele, immersja immersją a realizm realizmem ale żeby za dobrego MP5 dawał mi 80 Ru a sprzedawał za kilka tysięcy ? :blink: Naprawdę przesada tym bardziej że zlecenia za śmieszną kasę i nożem nie da się wszystkich wybić. 

W ogóle kiedyś do SOC był mod który sprawiał że wszyscy handlarze mieli dostępny cały towar od początku z tym że było drogo. Ogólnie też LA  jest zbyt krótka aby można się w pełni nacieszyć potencjałem całego arsenału a free play to już nie to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. posanowiłem powrócić do LA  widząc DC1.4007 ciszyłem się jak dziecko.  No ale po instalce zaczeły się schody... wiec proszę o pomoc
podstawowa wersja 1.4007 eng+ wpn mod działa wszystko git
Konfigurator ma jakieś błędy "unexpected" niepozwala przeglądać modów, a nowy konfigurator  w ogóle nie chce odpalić po ponownej podmianie na stary zniknął system.ltx (Wiec reinstal)
Spolszczenie czy wpuszczone do modów czy scalone z gamedata nie działa
Wiec mam mega prośbę jakby ktoś był w stanie mi pomóc odpalić spolszczenie byłbym mega wdzięczny bo zasadniczo tylko tego do szczęścia brak

Działam na Win10 64x jeżeli potrzeba dodatkowych info proszę śmiało pisać

 

Edytowane przez turecki69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, turecki69 napisał:

Konfigurator działa :) miodzio

Coś fest namieszali z tą LA DC widzę w ostatnich miesiącach, z tym konfiguratorem, a przecież mod już chodził całkiem spoko i był coraz lepszy. Nieraz nie ma co przedobrzyć z tymi poprawkami. :D

Dodam ten konfigurator do pierwszego postu skoro z tym starszym były problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pewien problem po użyciu tego nowego konfiguratora z kwietnia 2020. Ale od początku. Gram w wersję 1.4007 ze spolszczeniem. Wszystko instalowane wg instrukcji z tego tematu. Gra chodziła super. Prawie w ogóle nie było błędów i zawieszek. Od pewnego czasu zacząłem mieć taki problem, że jak odpalałem stary konfigurator to się sam zaraz zamykał. Żeby odpalić grę musiałem włączać konfigurator i zaraz szybko klikać na Launch Game. Po kilku razach załapywało i gra się uruchamiała. Potem zaczął się kłopot z przejściem na Wysypisko. Gra zaliczała zgon podczas ładowania poziomu (ale sobie z tym poradziłem zmieniając konfigurację oświetlenia).

Jestem na etapie w kopalni gdzie dostaję zlecenie na X-14 od przywódcy Grzechu. Tam zapisałem grę. Zauważyłem, że jest nowy konfigurator więc go pobrałem. Ten działa lepiej bo się sam nie wyłącza ale na starcie daje mi błąd o treści mniej więcej, że opcje zostały zresetowane i trzeba je ustawić od początku (pomimo, że opcje są zapamiętane). Największy jednak problem jest taki, że przestały mi działać zapisane stany gry. Wczytując ostatni mam gra się ładuje to momentu synchronizacji, a potem wywala się do pulpitu i trzeba ubić proces. Próbowałem też kilka wcześniejszych saveów i to samo. Wróciłem do starego konfiguratora i savey też nie działają. Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Edit: Poradziłem sobie wywalając całkowicie grę z dysku i instalując na nowo. Na koniec zaaplikowałem nowy launcher, wgrałem jeden ostatni save i poszedł.

Edytowane przez Klosiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pomoże ktoś optymalizacją by nie krzaczyło do pulpitu co ok 1h

XR_3DA.exe caused BREAKPOINT in module "D:\GRY\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha DC\bins\xrCore.dll" at 0023:7A224088, xrDebug::backend()+168 byte(s)

Expression    : The application has made an erroneous API call that it had enough information to avoid. This error is intended to denote that the application should be altered to avoid the error. Use of the debug version of the DXGI.DLL will provide run-time debug output with further information.
Function      : CHW::UpdateViews
File          : ..\xrRenderDX10\dx10HW.cpp
Line          : 629

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2020 o 23:17, Zwinny napisał:

Mam problem w zadaniu na odszukanie dokumentów w x18, kiedy zeskakuję do dziury z fioletową anomalią odpala się cutscenka jak naukowcy tworzą pijawki z 2 bandytów i ta cutscenka trwa wieczność, pijawka sobie biega po pomieszczeniu a ja nic nie mogę zrobić :pytajnik:

Musisz wczytać grę i pominąć tą scene albo wczytywać tak długo aż się naprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb

krzaczy losowo wiec muszę raczej na stałe coś zmienić
zejde do  dx9 i zobaczymy

Aktualizacja:
DX9 problemy oświetlenia lub animacji nieba skacze raz tak raz siak( w orginalnym SoC już tak było więc żadna nowość)
DX8 wygląda OK ale przy wychodzeniu do pulpitu wiesza się XR_3DA.exe 
zobaczę gameplay na DX8 dam info pod wieczór

Aktualizacja 2: Grafika nie wariuje, działa ładnie nie wywala w trakcie grania. Ale każdorazowe ładowane ekranu(przechodzenie miedzy lokacjami) to wywalenie do systemu i nadal wiesza się w trakcie wychodzenia do windowsa. Jutro spróbuje na DX11

AKTUALIZACJA 3:  DX11 nie sprawdza się wywalanie radomowe przy przejściach lokacji i dużo częściej i szybciej niż na DX 10.1

DX8 to najlepsze rozwiązanie i grafika na wysokie (nie ultra) (okło 3-4h bez crasha - lecz nadal zawiecha przy exit) zwiazane to pewnie jest ze GPU od AMD  
Niestety przez to trace bardzo dużo efektów jak cienie, light blur, tekstury hd obiektów i realistyczne otocznie.

mój sprzęt.png

Edytowane przez turecki69
aktualizacja2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...


Witam,

Mam poważne problemy z Lost Alpha Configurator.exe i najnowszym spolszczeniem Lost Alpha DC Final (v1.4007). Całość pobrana jako torrent z instalacją "standalone" z waszych linków.

Problem z polonizacją jest tego typu, że... ani gra ani configurator NIE GENERUJĄ plików Game.ini i Graphics.ini , które są niezbędne do działania spolszczenia (a nawet samego konfiguratora). Te dwa pliki musiałem "zapożyczyć" z poprzedniej wersji polonizacji (z tego forum na pierwszej stronie tej dyskusji).

Gra po uruchomieniu (i zamknięciu) lubi ten configurator nadpisywać (nawet gdy nie grzebałem w opcjach a nawet nie otwierałem ich). Ta bardzo lubi zmieniać wartości odbić i gęstość trawy, ale po wyjściu Język też się ustawia jako ENGLISH.  Pomimo zaczynania gry z ustawieniem Polski.
Spolszczenia  nie miałem nawet przez chwilę (nawet menu głównego gry, bo tylko konfigurator się spolszczył)... a przecież instalacja to: skopiuj pliki (oczywiście rozpakowane) do gamedata (który był pusty zresztą) i w konfiguratorze exe w menu Game zmień język na Polski. End.

Przez co z definicji problemu, gra nie jest spolszczona. Uruchomiana z obu wersji "launchera": Lost Alpha Configurator.exe mi nie działała.  Nawet usunąłem wszystko i reinstalowałem, ale brak zmian.

Konfigurator, ten "nowszy", to lubi zgubić ustawienia i przy nowym otwarciu wywala błąd że coś w stylu "Sorry, but your game settings have been reset. Please reconfigure everything" . Ten nowszy konfigurator lubi też nadpisać odległość i gęstość trawy, co zauważyłem dopiero po tych wszystkich próbach i 2ch reinstalkach.

Później próbowałem ustawiać pliki na tylko do odczytu, ale nic to nie dało.

Edytowałem User.ltx i zmieniałem język z "eng" na "pol". Też nic.

 

(Dodatkowo, ale może nie na temat) Wtedy zauważyłem że konfigurator (próbowałem oba) w zakładce Mods nie widzi nowego moda co wgrałem (LADC Bins May 10 2020) po to  by "a może zadziała, lub coś poprawi".

 

Dodam też, że ten "nowszy konfigurator" nie akceptuje KONSOLI.  Opcja -developer w skrócie nie daje takich opcji w menu lanuchera/konfiguratora jak tamten poprzedni exe, gdzie to działało.

HELP

To są chyba problemy techniczne. Pisałem parę tygodni temu o tym do FeRu, ale on chyba nie czyta tych maili.

Edytowane przez happybro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael promuje ten temat
  • Agrael odpiął/ęła, podpiął/eła i promował(a) ten temat
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Tak. Dziękuję, trochę poszperałem. Znalazłem odp. w jednym z komentarzy pod spolszczeniem:

Spoiler

Wanyudo
sie 8, 2021 12:41

Cześć, jeśli ktoś ma problem z zainstalowaniem spolszczenia to spieszę z pomocą. Po pierwsze pobierzcie zaktualizowany launcher z linku powyżej (linijka <>) i podmieńcie go. Następnie pobierzcie spolszczenie i wypakowany folder <> wrzućcie do głównego folderu z grą. Odpalcie grę, poustawiajcie sobie wszystko a na koniec kliknijcie Launch Game (nie Start new game!!!) ; i to tyle – po odpaleniu gry wejdźcie w opcje i wybierzcie język polski. Zapewne tak jak ja za każdym razem uruchamialiście nową grę zamiast ją odpalić :D. Pozdrowienia, Stalkerzy

Mimo że spolszczenie jest w katalogu gry jak również plik lokalization, języka pl nie można wybrać w konfiguratorze ale jest już do wyboru w samej grze. I działa prawidłowo.

Z tymi konfiguratorami to tez jest loteria. Ja nie aktualizowałem. Mam ten z 2020 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.