Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszystkich którzy pobierają z moich namiarów LADC niech się wstrzymają !!! 
Pobrałem z innego namiaru mod dodałem PL i wszystko ŚMIGA. Sidor gada po RU i nazywa się tak jak powinien.
Jeśli będą chętni zamienię pliki na moim hoście.  

ss_oldman_10-29-17_16-02-25_(la01_escape).thumb.jpg.31a8a33bce53d4fd5b7b58fc05cc7a5c.jpg

ss_oldman_10-29-17_16-03-12_(la01_escape).thumb.jpg.8775b38b7e3753107ee7127fd9d2d854.jpg   

Czyli kto che zagrać w LADC w wersji PL ale z dialogami po RU niech da znać :) 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrobimy tak. Te linki powyżej wykasuję ze względu na miejsce na hoście.
I wrzucę nowe paczki do wątku.

1 godzinę temu, Sierioża napisał:

A sejwy z wersji nie-ru będą działać z tą?

Bo ja testowo wrzuciłem rusyfikator do siebie i spieprzyłem sprawę :D

@Sierioża możesz jakiegoś swojego sejwa wstawić do załącznika i sprawdzę.   

Zaczynam wrzucać paczki potrwa to jakieś dwie godziny. 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest repack ściągnięty z torrenta. Do gry wystarczy go zainstalować i dodać spolszczenie.
Wyżej masz zrzut ekrany z menu i tam jest napisane, że jest to wersja 1.4004.
Po numerze sądząc 1.4002 też tam powinien być. Instalator jest w krzaczkach ale jak komuś zależy
zrobię zrzutu ekranu co trzeba wybierać w okienkach.    

ss_oldman_10-29-17_19-26-29_(mainmenu).thumb.jpg.955d9419f4c256d3a359b19736271d4f.jpg 

1 link do pobrania wszystkich paczek:

https://my.pcloud.com/publink/show?code=VZajFV7ZhWW0M8zVwaRpo0q0LDArthGPUlxX 

Wklejamy link w przeglądarkę i robimy tak jak na zrzucie:

Snap3.thumb.jpg.7ee6fce930909840953a8b7e153d69b1.jpg W następnym okienku naciskamy Download i wskazujemy miejsce zapisu.
Po pobraniu paczek wypakowujemy je do jednego folderu. Po wypakowaniu foldera
jego zawartość ma wyglądać tak:

Snap4.jpg.48443b26b86b6129707f927fcdec5131.jpg

Instalujemy przez setup może być tradycyjnie dale dalej lub możemy wybrać miejsce instalacji 
lub też składniki dodatkowe jak DX SDK Xvid itd..
Po instalacji dodajemy spolszczenie ze zgodą na nadpisanie plików.
Następnie w menu ustawiamy język PL i wybrane opcje zapis ustawień. Można całkiem wyłączyć grę 
i ponownie uruchomić. U mnie wszystko śmigało zrobiłem pierwsze zadanie na artefakt dla Sidora jak będzie
u Was zobaczymy. 
W razie pytań co do instalacji piszcie :) 

Link odnośnie samego torrenta:
http://torrent-cash.ru/stalker/3358-stalker-lost-alpha-developers-cut-2017-pc-by-serega-lus.html
   

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jako przypomnienie 1.4002 to jest oficjalna publiczna wersja. 1.4004 to pewnie znowu jakaś wycieknięta\wykradziona testowa wersja przez jakiegoś beta testera czy członka teamu. Kij wie co tam jest zrypane ;) Następna oficjalna wersja miała być 1.4005 albo coś wyżej. Z drugiej strony 1.4002 też niby najlepsza nie jest więc jak kto chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie, gdyby to były jakieś wymysły "amatorskie", nie miałyby kolejnego numeru. Byłem trochę zaskoczony, że LADC wyszła jako patch, a nie całość. Możliwe, że ci bliżej twórców, mają już jakieś patche na podstawie gry. Grają przecież już tak długo, że wielu powinno moda skończyć.

A wolę coś, co już zawiera poprawki, niż natknąć się znów na jakiegoś buga, lub niedopracowanie w przechodzeniu zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po wycieczce do Parowu, potem powrocie do Doliny, wejściu do labu, znowu Parowu, znowu Baru... DC jest dokładnie tak samo nudne, jak podstawowe LA. Nie dajcie sobie wcisnąć kitu o zaludnionych mapach i tym, że warto je zwiedzać.

W Parowie natknąłem się na dwie Chimery, dwa Burery i masę innych "pomniejszych" pajaców. Większość udało się zagonić w anomalię. 

Spoiler

2.thumb.jpg.0a3148d54b8fdb666fce5184561ecff8.jpg

Myślałem, że taka menażeria pilnuje czegoś ciekawego. Pilnowała paru konserw, butelek wody, wódki i bandaży. I jednego wartościowego artefaktu, który nijak nie zwracał kosztów poniesionych w walce.

I z grubsza tak jest wszędzie. Szperanie po kątach jest przyjemne pod warunkiem, że nie przeszkadza nam bezcelowość tego.

Kolejna niespodzianka: znalazłem auto. W Parowie ich tam parę przecież stoi. Tankuję, otwieram, wsiadam i...

Spoiler

1.thumb.jpg.befa71e57b531c461918d88f4662183d.jpg3.thumb.jpg.96fdf35921019299bdbef40d48fa41a6.jpg

... po takim kilkudziesięciometrowym locie w górę spadam na ziemię. Z auta zostają drzazgi. Idę dalej na piechotę.

I tak dalej, i tak dalej. Lost Alpha :wub: Nie ma czegoś takiego jak DC, to tylko pic na wodę, fotomontaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem changelog z wersji niby 1.4005, jeśli to kogoś interesuje. 

Po rosyjsku update z 31 października, po angielsku - nie wiem, nie chciało mi się szukać. Ostatni jest z 25 października, więc dla chętnych wrzucam link: https://www.dezowave.com/1.4005_changelog.txt

A dla "RUzumnych" całość z 31:

1_4005_changelog_RU.txt

Dalej uważam, że ten mod to pomyłka. Sytuacja z gównianą premierą i łataniem w nieskończoność się powtórzyła. Skończyłem Jantar i jest dokładnie tak samo nudno, jak było. Tylko szukanie artefaktów jest bardziej upierdliwe, bo trzeba wydać kupę szmalu na ulepszenia detektora. A potem i tak można go w buty wsadzić, bo za 70 patoli pojawia się nowy, lepszy. Nie kupowałem, bo nie chcę sobie ciśnienia podnosić.

Może jestem głupi, ślepy i stary, ale ja tych szumnie zapowiadanych zmian naprawdę nie zauważyłem. Chyba, że objawiają się tylko w dobrze ukrytych zadaniach pobocznych w stylu: idź nad Jantar, a potem w połowie gadki z Sacharowem przerwij, po czym wróć na Kordon między 22 a 4 rano, to dostaniesz możliwość zabicia różowego Mięsacza.

A skoro o Sacharowie mowa: jest kwest na pomiar promieniowania przy mózgu na dole. Nie pamiętam czy było, czy to coś nowego. Nudne jak flaki z olejem stanie przez kilka minut z detektorem w łapie i walka z trzema Kontrolerami. Wracam, daję Sacharowowi wyniki, ten po stokroć dziękuje i kalibruje hełm, którego nie mam w ekwipunku. Kończę gadkę, a tu zdziwko, bo mogę z nim porozmawiać jeszcze raz i jeszcze raz dostać zadanie na pomiary, które po przyjęciu nie pojawia się w PDA.

Jedyne, co mi się WZGLĘDNIE podoba to to, że faktycznie można sobie "postalkerzyć", tj. pochodzić po Zonie, pooglądać, powalczyć, polizać ściany (i znaleźć konserwę, flaszkę i zapalone ognisko w środku lasu). Nawet na moich suwakach w lewo ma to jakiś lepki klimacik buildów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża

W 1.4005 mają niby dodać przewodników jak w Czystym Niebie czyli teoretycznie nuuuuudne łażenie po kilka razy przez puste lokacje powinno ulec dużemu skróceniu. Co prawda odpadnie ten fajny jak to napisałeś klimat "stalkerzenia" bo gra teraz u większości będzie pewnie wyglądać tak: szybko dobiec do przewodnika, przeskok o 2 lokacje dalej, robimy questa, biegiem do przewodnika żeby czasem ten jeden Mięsacz co jest na tej mapie nas nie pogonił ;) przeskok do przewodnika, zaliczamy zadanie, biegiem do przewodnika, skok przez 3 lokacje #loop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb W rzyci mam przewodników, skoro pod tyldą mam konsolę, a w niej komendę jump_to_level :D Jak się zawziąłem z rok temu na przejście "klasycznego" LA, to bez tego nie miałbym nerwów dojść nawet do połowy. A potem jeszcze spawnowanie samochodów.

Żelazna logika: ogłaszają patcha do DC, w którym przeprowadzają za kasę po lokacjach, bo pusto i nudno. Ogłaszali DC, to miało nie być pusto i nudno, żeby nie musieć wprowadzać przewodników... Mało tego - chyba do 1.3003 był Guiders Mod i z tego co kojarzę, to ci sami ludzie dłubią przy wersji do DC.

Ktoś chyba powinien pogadać z Dezowave, bo skoro ja znalazłem taką informację, to oni też mogli. Przy okazji można by im uświadomić, że poza ich łatkami świat też się kręci i da sobie radę bez ich wspaniałej pracy...

Dygresja: jakimś wielkim fanem CoCa nie jestem, ale projekt się rozwija, fajnie rokuje na przyszłość, jest stabilny, dobrze zoptymalizowany. Da się? Da. Bez pompy i sztucznego tłumu dobra robota broni się sama.

---

A wracając do tematu: pogram jeszcze trochę, potestuję spolszczenie. I ostrzegę Was: w zadaniu na ucieczkę przed emisją i zdobyciu Kryształu jest kruczek. W starej wersji dało się je zrobić, teraz nie - jak tylko zbliżyłem się do głównego budynku, przyszedł SMS z informacją o przylocie wojskowych, którzy pojawili się w sekundę. W tym samym momencie ruszył licznik. Mało myśląc, zacząłem spieprzać, ale daleko nie uciekłem. Efekt:

111.thumb.jpg.267b5c60b432d2d7ce45e979ed894450.jpg

To tuż po Emisji. Potem jeb - wylot. Wczytałem - jeb, to samo. Za trzecim razem nie zrobiłem nic, ale zaskoczyło - wróciłem do Ducha, oddałem zadanie, poinformowałem o śmierci kontaktu, o której de facto nie wiedziałem, bo do budynku nie dotarłem i gra toczy się jak gdyby nigdy nic. Tylko kontakt leży półżywy, bo z nim nie gadałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie proszę o pomoc nie wiem co się dzieje instaluje 1. Lost Alpha 1.3000. następnie patche: v1.3003 i jest ok ale po zainstalowaniu  DC 1.4002 znika mi gamedata . Co robić ? Moda pobrałem zE STALKER TEAM .  .Link do Lost Alpha DC 1.4002 (zawiera patche: v1.3003 + DC v1.4000 + 1.4001 + v1.4002): Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem skąd w Twoim opisie instalacji pojawia się oddzielna instalacja patcha 1.3003 ???? po co instalujesz 1.3003 skoro jest od zawarty
w 1.4002?. Chyba, że źle zrozumiałem to co napisałeś.
Dla testu pobrałem i zainstalowałem LADC tak jak jest opisane w pierwszym poście tego wątku
(instaluje się tylko 3 rzeczy: 1. Lost Alpha 1.3000. 2. Lost Alpha DC 1.4002. 3. Polonizacja.):

Instalacja Lost Alpha DC i spolszczenia:

Instrukcja instalacji:

1. Lost Alpha 1.3000.
2. Lost Alpha DC 1.4002.
3. Polonizacja.

Link do Lost Alpha 1.3000:

http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/downloads/stalker-lost-alpha-v13000-part-1

http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/downloads/stalker-lost-alpha-v13000-part-2

http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/downloads/stalker-lost-alpha-v13000-part-3

http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/downloads/stalker-lost-alpha-v13000-part-4

Link do Lost Alpha DC 1.4002 (zawiera patche: v1.3003 + DC v1.4000 + 1.4001 + v1.4002):

http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/downloads/lost-alpha-developers-cut-v14002-developers-cut

Link do polonizacji: http://www.mediafire.com/file/tcxkcx5pkcyldpd/LA+DC+PL+1.4002.rar

    Zainstalowałem 1.3000 potem Lost Alpha DC 1.4002 (zawiera patche: v1.3003 + DC v1.4000 + 1.4001 + v1.4002) 
potem polonizację i wszystko śmiga:

ss_oldman_11-21-17_20-51-52_(la01_escape).thumb.jpg.81f587f7bf48dd449e9475126bdf75cc.jpg  

A co do tego, że znika gamedata to nie zwracaj na to uwagi (ten folder kasuje instalator 1.4002 i tak na prawdę takiego folderu w grze (modzie) może w ogóle nie być). Dopiero jak wypakujesz polonizację to jest ona w postaci foldera gamedata. Wrzucasz to to do głównego katalogu moda i znowu masz gamedata i wszystko śmiga ;) 
     

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Burbon Tu ci odpiszę. W temacie o klimatycznych screenach nie chcę się rozpisywać - nie od tego on jest.
Ja od razu zaznaczam, że nie jestem jakimś krypto fanem Lost Alphy  :D

Wiesz co.. to jest tak, że w mojej opinii ten mod prezentuje się ładnie, ale na screenach. Pierwsze screeny, jakie wrzucił Dezowave wzbudziły we mnie pewną ciekawość oraz uruchomiły wyobraźnie. Te niezbadane tereny tajemniczej Zony, wycięte frakcje, intrygujące postacie - po prostu wszystko przemawiało na korzyść tejże modyfikacji. Wszystko miało być tak idealne, piękne i nieskazitelnie stalkerskie. Pragnąłem jakby od nowa zagrać w Stalkera, od nowa zanurzyć się w tym świecie. Niestety nie udało mi się. Musiałbym się naprawdę nieźle rozpisać co mi na serduchu leży w tym modzie, by dogłębnie wyjaśnić, ale jak sądzę każdy z was odpowiedź zna.
Ja już kiedyś pisałem, niejednokrotnie zresztą, że jest wiele innych modów od mało znanych twórców, które miażdżą .. dosłownie MIAŻDŻĄ Lost Alpha.

Tak więc podsumowując. 
Ten mod jest dla mnie '' ciekawostką ".  Ciekawostką, która już na zawsze pozostanie w mej pamięci jako hmm .. " Nieudany eksperyment w tajnym laboratorium " na który od czasu do czasu można rzucić okiem. 
 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.