Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , co z tym można  zrobić wypakowałem pliki db. i przy próbie uruchomienia wywala , pojawia się menu gry i wylot. Wypakowywałem pliki programem Stalker_Data_Unpacker.

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : Xr_ini.cpp
[error]Line          : 514
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open section 'af_rusty_thorn_quest'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 - zobacz tę radę: https://stalkerteam.pl/topic/2447-wywala-mnie-podczas-gry-w-clear-sky/?do=findComment&comment=23734

Jest do CzN, ale takie błędy są wspólne tak dla gier jak i modów.

Ten Error pokazuje, że coś jest nie w porządku z jednym z plików. Przy ściąganiu mogło się źle coś pobrać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra się odpala i gram , ale ten mod Lost Alpha Developer's Cut ma pliki db. i dopiero po ich wypakowaniu są te problemy.

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : Xr_ini.cpp
[error]Line          : 514
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open section 'af_rusty_thorn_quest'
 

stack trace:

0023:6DB1470F xrCore.dll, xrDebug::fatal()
0023:6C19C8DB xrGame.dll, CDialogHolder::operator=()
0023:6DB0E74D xrCore.dll, CInifile::Load()
0023:69870801 igdumdim32.dll, OpenAdapter()
0023:7599B2E4 msvcrt.dll, operator delete[]()
0023:7599B38B msvcrt.dll, operator delete[]()
0023:6CBE980F d3d9.dll
0023:69832ADF igdumdim32.dll, OpenAdapter()

 

Edytowane przez kanon1022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 - takie miejsca na mapach, do których opisu w plikach mod nie mógł dotrzeć, były już w LA. Skorzystaj z rady @kobal i spróbuj obejść to miejsce szerokim łukiem. Jak widzisz wyżej we wpisach, pobrali, zainstalowali i grają.

Sądzę, że jak wstawisz tu zapis z miejsca gdzie wylatujesz i poprosisz o "przeskoczenie" tego fragmentu gry, to ktoś Ci w ten sposób pomoże.

Możesz nawet wywołać kogoś nickiem. Ja LADC nie mam, to nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kanon1022 napisał:

i dopiero po ich wypakowaniu są te problemy.

Wiem, że się powtarzam, ale po cholerę wypakowujesz gamedaty, skoro gra działa? LA o ile pamiętam ma jakiegoś antyczita, a przynajmniej wcześniej miało, więc sobie nie pogrzebiesz w plikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kanon1022 napisał:

gdzieś usunąć antyczita

Powodzenia. Jak skończysz usuwać antyczita, to napraw przy okazji drewniany "feeling" broni, ekonomię, dodaj kwestowym postaciom nieśmiertelność i napraw kilka pomniejszych bugów uprzykrzających grę.

No ale żeby nikt mi nie zarzucił, że podcinam skrzydła, to na koniec się ładnie uśmiechnę - :thumbupleft:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpakowałem te pliki gra rusza , podnosi udźwig , inne modyfikacje są też możliwe , na stronie jest spawner do 1.4002 , ale do tego moda nie pasuje , spawner jest  gdzieś w dodatkach do moda. Czy jest gdzieś spawner do tego moda , i jak przejść zadanie Sidora na walizkę z posterunku za nic nie mogę się ruszyć bo zaraz sms że mnie zaraz zobaczą i jak się ruszę zadanie się anuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2017 o 20:24, Sierioża napisał:

LA o ile pamiętam ma jakiegoś antyczita, a przynajmniej wcześniej miało, więc sobie nie pogrzebiesz w plikach.

Bez problemu można wypakować pliki .db, i zmieniać sobie prawie dowolnie ustawienia gry. Żadnego antyczita nie ma, testowałem i na 1.4002, i na 1.4004. Zostałem na wersji 1.4004, bo dialogi są po rosyjsku, a i spolszczenie działa bez zastrzeżeń, przynajmniej na Kordonie :)

Za to wiem jedno - LA DC nie jest dostosowane do komputerów z kartami graficznymi połączonymi w SLI. Komp mi się zawieszał, pomagał tylko twardy reset. Po wyłączeniu SLI w ustawieniach panelu nVidii wszystko działa dobrze. Grrr...

 

5 godzin temu, kanon1022 napisał:

Czy jest gdzieś spawner do tego moda

Spawner jest zaimplementowany w modzie.

Wrzuć sobie ten plik do folderu gamedata/scripts ze zgodą na zamianę pliku. Nie zapomnij profilaktycznie o zrobieniu kopii podmienionego pliku.

ui_main_menu.script

Po wyjściu z gry do menu masz spawner, teleporter i co bądź (jeszcze się nie bawiłem wszystkim). Klawisze funkcyjne F1, F2, F3, może jeszcze inne znajdziesz..

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, apg2312 napisał:

Bez problemu można wypakować pliki .db, i zmieniać sobie prawie dowolnie ustawienia gry. Żadnego antyczita nie ma, testowałem i na 1.4002, i na 1.4004. Zostałem na wersji 1.4004, bo dialogi są po rosyjsku, a i spolszczenie działa bez zastrzeżeń, przynajmniej na Kordonie :)

Za to wiem jedno - LA DC nie jest dostosowane do komputerów z kartami graficznymi połączonymi w SLI. Komp mi się zawieszał, pomagał tylko twardy reset. Po wyłączeniu SLI w ustawieniach panelu nVidii wszystko działa dobrze. Grrr...

 

Spawner jest zaimplementowany w modzie.

Wrzuć sobie ten plik do folderu gamedata/scripts ze zgodą na zamianę pliku. Nie zapomnij profilaktycznie o zrobieniu kopii podmienionego pliku.

ui_main_menu.script

Po wyjściu z gry do menu masz spawner, teleporter i co bądź (jeszcze się nie bawiłem wszystkim). Klawisze funkcyjne F1, F2, F3, może jeszcze inne znajdziesz..

mam ten plik ale po wrzuceniu do moda , mod zmienia nazwę z  Lost Alpha Developer's Cut   na  1.4002 bez tego Lost Alpha Developer's Cut 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kanon1022 napisał:

mam ten plik ale po wrzuceniu do moda , mod zmienia nazwę z  Lost Alpha Developer's Cut   na  1.4002 bez tego Lost Alpha Developer's Cut 

O jej... No i co teraz? Panie premierze jak żyć ? 
@kanon1022 SORRY ale jak czytam to co piszesz w postach to nie wierzę, że jesteś na Forum 3 lata....
Ja mam 52 lata jeśli możesz napisz ile Ty masz lat?
p.s. I żeby nie było: próbowałem już wcześniej pomagać @kanon1022 ale historia zatacza koło w tym przypadku... zatacza koło w tym przypadku... zatacza koło w tym przypadku... zatacza koło w tym przypadku...

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kazik napisał:

O jej... No i co teraz? Panie premierze jak żyć ? 
@kanon1022 SORRY ale jak czytam to co piszesz w postach to nie wierzę, że jesteś na Forum 3 lata....
Ja mam 52 lata jeśli możesz napisz ile Ty masz lat?
p.s. I żeby nie było: próbowałem już wcześniej pomagać @kanon1022 ale historia zatacza koło w tym przypadku... zatacza koło w tym przypadku... zatacza koło w tym przypadku... zatacza koło w tym przypadku...

sorry , ale chciałem dokładnie dopytać żebym miał całkowitą jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kanon1022 napisał:

mam ten plik ale po wrzuceniu do moda , mod zmienia nazwę z  Lost Alpha Developer's Cut   na  1.4002 bez tego Lost Alpha Developer's Cut 

:thumbup: 

Nie traktuj tego jako ataku, ale: co jakiś czas pytasz o jakiegoś moda i konsekwentnie, chociaż JAK BYK :022: masz napisane, jak ściągnąć i gdzie zainstalować, to i tak prawie za każdym razem nie wiesz jak to zrobić i masz dokładnie te same problemy. Na czele z pauzą, która od ładnych paru lat jest na klawiaturze w tym samym miejscu, nawet najmniej domyślny gość spróbowałby chociaż jej wcisnąć.  O pytaniu o spolszczenie w dziale nowych, JAK BYK :022: rosyjskojęzycznych modów nie wspomnę. I tak dalej, i tak dalej. W każdym razie wniosek jest taki: nie chce Ci się myśleć ani szukać niczego samemu. Też jestem leniwy, ale usiłuję wyciągać wnioski, uczyć się i rozwijać w stopniu minimalnym, żeby nie dopytywać ciągle o podstawowe rzeczy. Znajomością technicznej strony nie podskoczę nigdy kazikowi, a w temacie spolszczeń nie zagadam tłumaczy i często nie mam racji, ale trening czyni nie tyle mistrza, co mniej upierdliwego usera. Polecam, będzie to miła odmiana od dotychczasowego stylu, a nowych rzeczy trzeba zawsze próbować :)

18 godzin temu, apg2312 napisał:

Żadnego antyczita nie ma

Możliwe, ja próbowałem coś tam majstrować, ale waliło errorami jak z haubicy, podobnie jak np. w Kuli podczas próby zmian - stąd myśl, że może jednak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kanon1022 napisał:

sorry , ale chciałem dokładnie dopytać żebym miał całkowitą jasność.

@kanon1022 tradycyjnie nie odpowiedziałeś na moje pytanie (wiek) i niech tak zostanie.
Tak całkiem na koniec mojego zainteresowania Twoimi pytaniami (bo ręce już mi dawno opadły). Odpisujesz pod moim postem 
i cytujesz to co napisałem powyżej w całości po co ???... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2017 o 20:03, kazik napisał:

NA ŻYCZENIE PONAWIAM WYSTAWKĘ LA DC 1.4004 REPACK (podstawka+mod)

To jest repack ściągnięty z torrenta. Do gry wystarczy go zainstalować i dodać spolszczenie.
Instalator jest w krzaczkach ale jak komuś zależy zrobię zrzutu ekranu co trzeba wybierać w okienkach.    

ss_oldman_10-29-17_19-26-29_(mainmenu).thumb.jpg.955d9419f4c256d3a359b19736271d4f.jpg 

Link do pobrania wszystkich plików:
https://my.pcloud.com/publink/show?code=VZW0b57ZSrEfKS9CNfbAsB6b7E0wMRDCaowy
Po kolei pobieramy pliki do jednego folderu.

Snap1.thumb.jpg.ea4c7e9c3bf0eaa41bac935eaaf157b4.jpg

Snap2.jpg.5f4b62cce96ec2267c0380074da99078.jpg

Wskazujemy miejsce zapisu i wybieramy Zapisz
Snap4.thumb.jpg.75c2e340e51d7a9ac4c4caa29695a88a.jpg
W utworzonym folderze z pobranymi plikami wypakowujemy paczkę Redistable.

Na koniec jego zawartość ma wyglądać tak:

Snap4.jpg.48443b26b86b6129707f927fcdec5131.jpg

Instalujemy przez setup może być tradycyjnie dale dalej lub możemy wybrać miejsce instalacji 
lub też składniki dodatkowe jak DX SDK Xvid itd..
Po instalacji dodajemy spolszczenie ze zgodą na nadpisanie plików.

Link do polonizacji: http://www.mediafire.com/file/tcxkcx5pkcyldpd/LA+DC+PL+1.4002.rar

Spolszczenie z naszej pobieralni :

https://zone.stalkerteam.pl/file/260

Następnie w menu moda ustawiamy język PL i wybrane opcje zapis ustawień. Można całkiem wyłączyć grę i ponownie uruchomić.
U mnie wszystko śmigało zrobiłem pierwsze zadanie na artefakt dla Sidora jak będzie u Was zobaczymy. 
W razie pytań co do instalacji piszcie :)   

 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec lat '90 skusiłem się na zakup trackballa. Niewygodne to to było, wielkie, masywne, a kula pośrodku kojarzyła mi się z jakąś niezdrową naroślą. Nie miałem wtedy internetu, ale dużo pracowałem na dłuuuugich dokumentach i - wierz lub nie - przewijanie tekstu było prawdziwą męczarnią.

Na szczęście z trackballi wyleczony jestem od wielu lat i każda mycha którą kupuję ma rolkę pomiędzy klawiszami. Używam jej do przewijania tekstu, wybierania broni w grach i masy innych rzeczy. Jedną z nich jest przeglądanie tego forum. Jak przescrolluję na sam dół, to mogę pisać odpowiedź. Jak trochę wyżej, tak mniej więcej na środek listy, to dowiaduję się, że spolszczenie działa też pod 1.4004.

Odradzam kupowanie trackballi, ale polecam myszki z rolką i zerknięcie chociaż stronę, dwie wstecz, albo - w skrajnych przypadkach, kiedy nie ma w pobliżu szybki do zbicia w razie potrzeby lub stosownych służb chętnych pomóc - skorzystanie z wyszukiwarki. Howgh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.