Jump to content

STALKER - Shadow of Chernobyl. Szukam Moda który przenosi oryginalną grę na najnowsza wersję silnika jak ten w Lost Alpha


moander
 Share

Recommended Posts

Są setki modów do Stalkera. Ostatnio ogrywam Lost Alphe i bardzo mi się podoba. Ale to nadal mod i często śmierdzi modyfikacją tworzoną raczej przez zapaleńców niż przez profesjonalistów.

Czy istnieje jakas konwersja albo mod który pozwolił by mi zagrać w Oryginalnego Shadow Of Chernobyl w takiej grafice jaką oferuje Lost Alpha? Mody na tekstury, broń, ale sama gra przeniesiona na najnowszy silnik xRay ze wszystkimi jego dobroddziejstwami. Ta sama fabuła, te same questy, teksty, skrypty i mapy. 

 

W dodatku mam kilka pytan dotyczących Lost Alpha.

Nie mogę grać na teksturach na MAX. czy jest to spowodowane jakimiś ograniczeniami silnika gry i wykorzystania wiecej niż 2GB vRAM? w wielu lokacjach pojawiają mi się momenty gdzie gra klatkuje i jest to uwarunkowane miejscem w które spoglądam kamerą. 

Czy są jakieś mody wyłączając cut scenki? Wyglądają tragiccznie. Sama Lost Alpha wygląda pieknie, fabularnie też wciąga, jednak niektóre cut scenki w grze wyglądają tak tragicznie że szok.

Link to comment
Share on other sites

Jedyny mod jaki przychodzi mi do głowy to Complete mod ale wraz z nim przychodzą zmiany w rozgrywce o których gracze nie mają pojęcia a twórca moda przemilcza.

Jeszcze wspomniana wyżej Autumn Aurora 2, o ile jeszcze znajdziesz dodatek usuwający szarą kolorystykę na coś bardziej wiosennego...

Cytat

 Ale to nadal mod i często śmierdzi modyfikacją tworzoną raczej przez zapaleńców niż przez profesjonalistów.

jeśli w taki sposób określasz momenty w których dzieje się coś głupiego (jak wspomniane przerywniki na silniku gry, brr!) to czeka cię sporo czytania o poczynaniach Dezo i jego grupy, która mimo wsparcia GSC stworzyła coś, co momentami zachwyca a potem wzbudza zażenowanie.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, moander napisał:

Ale to nadal mod i często śmierdzi modyfikacją tworzoną raczej przez zapaleńców niż przez profesjonalistów.

No w sumie 99% twórców modów to zapaleńcy, a nie profesjonaliści :)

Najwyżej z mniejszym lub większym doświadczeniem.

Może by jeszcze polecić do sprawdzenia Radiophobia 2

Na moddb znajdziesz aktualną wersję: https://www.moddb.com/mods/radiophobia

Link to comment
Share on other sites

Autumn Aurora 2 znam i bardzo lubię. Gram z tym Modem w SoC zawsze. Co do jego kolorystyki to zona dla mnie wygląda najlepiej własnie w klimatach jesieni. Ale jest to mod do SoC czyli pierwszej wersji xRaya. 

Szukam moda który dał by mi coś w stylu oryginalnego SoC, albo nawet odpicowanego ulepszonego przez modderów ale na silniku Call Of Pripyat. 

Znalazłem ciekawy mod do podstawki dodający wiele nowych ciekawych efektów jak np goodrays i inne, ale to modyfikacja nakładka w stylu sweet fx i na moim GTX980 w wiosce mam 40fps... gdzie nawet w LA mam stałe 60.

 

Nie ukończyłem jeszcze LA, ale wątpie bym do niego wrócił. Mod urzeka mnie grafiką, jednak... aktualnie jestem na misji wyłączenia mózgozwęglacza i nie jestem w stanie przypomnieć sobie ile razy musiałem przyzwać samochód do siebie, bo pokonywanie co 15 minut 2km trasy w jedną stronę i spowrotem to lekka przesada. Dwie mapy, Wieś oraz Droga to przesada... Nic tam nie ma poza bezsensownie zrobionymi nikomu niepotrzebnymi questami których ukończenie trwa wieczność ponieważ mapa ma 5km długości którą sam nie wiem ile razy jeszcze bede musiał pokonać. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity