Skocz do zawartości

Sprawa porwanych stalkerów Powinności / Dolina Mroku


Rekomendowane odpowiedzi

Była mowa, że warto zapłacić za powinnościowców schwytanych przez ludzi Borowa, ale niestety przy mojej pierwszej wizycie mam przy sobie raptem 14 tysięcy rubli. W związku z tym rodzą się pytania.

Czy stalkerów powinności trzeba wykupić za pierwszą wizytą u bandziorków czy można też zapłacić przy okazji? Jeśli chcę ich uratować siłowo, to czy mogę kropnąć Borowa i jego ekipę bez żadnego uszczerbku dla późniejszej fabuły? No i co w momencie jeśli żadna z tych opcji nie wchodzi w rachubę?

PS: niezwiązane z tematem... Stalkerzy złodzieje na fermie. Ich wątek jest później rozwinięty czy mam walić im po nogach z automatu za wykiwanie mnie na 800 rubli? (tak, tak wiem... zawsze odchodzi tam oszustwo, po prostu jestem ciekaw czy coś z tym wątkiem zrobiono czy zostawiono tak jak jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mojej sytuacji było tak, że gdy podchodziłem do bazy bandytów nagle wykonało mi się zadanie na uwolnienie tego powinnościowca co stoi na zewnątrz (nie wiem jakim cudem), ale niestety nic nie miał mi do powiedzenia i jakby się zglitchował stojąc ciągle w niewoli. A ten drugi w klatce został uwolniony dał mi jakąś nagrodę nie pamiętam co to i próbował wydostać się, że tak powiem na własną rękę xD co skutkowało jego śmiercią. Identyczną sytuacje miałem w OP 2.0 a przeszedłem prawie całą gre, więc drastycznych skutków tego nie ma. Wątpię żeby to popsuło dalszą rozgrywkę, najwyżej ominie mnie pare drobnych zadań. Jeśli coś jest dalej z nimi związane to chętnie się dowiem w tym temacie.

Co do stalkerów złodziei, z nimi chyba nic nie jest związane. To takie naciągnięcie nas na kase i wypad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Czujny napisał:


 czy mogę kropnąć Borowa i jego ekipę bez żadnego uszczerbku dla późniejszej fabuły? 

PS: niezwiązane z tematem... Stalkerzy złodzieje na fermie. Ich wątek jest później rozwinięty czy mam walić im po nogach z automatu za wykiwanie mnie na 800 rubli? (tak, tak wiem... zawsze odchodzi tam oszustwo, po prostu jestem ciekaw czy coś z tym wątkiem zrobiono czy zostawiono tak jak jest).

1. Borov . Jest potrzebny dla dalszej fabuły , no i Żyła-handlarz - w początkowych stadiach gry jest chyba jedyną opcją zdobywania wódki.

2. Stalkerzy . Z tego co grałem - możesz ich puknąc bez żadnego ujemnego skutku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś obiło mi się o uszy, że wykupienie chłopaków pozwala na zdobycie w późniejszym czasie bardzo dobrego artefaktu, który w innym przypadku jest dostępny tylko za ciężką kasę od Sacharowa. Źródła tych rewelacji nie kojarzę.

Dzięki za info o Borovie i stalkera, tylko nadal nie wiem czy ruszając w Mroczny Parów i zostawiając chłopaków w niewoli nie zablokuję sobie możliwości ich późniejszego wykupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Czujny napisał:

Gdzieś obiło mi się o uszy, że wykupienie chłopaków pozwala na zdobycie w późniejszym czasie bardzo dobrego artefaktu, który w innym przypadku jest dostępny tylko za ciężką kasę od Sacharowa. Źródła tych rewelacji nie kojarzę.
 

To moje rewelacje:007:.Artefakt nazywa sie "Zywe Serce".

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem od razu , podczas pierwszej wizyty . A że ociągałem się z pójściem do DM - to kasy  trochę miałem - ot tyle , że po transakcji zostałem "gołodupcem". Podejrzewam przewrotnośc Twórców - tzn - jeżeli byłeś ( lub jesteś) u Borova i w tym momencie masz linię dialogową to należy z niej skorzystać. Miałem coś podobnego w Agro w kwestii pomocy w walce jakiegoś bodajże najemnika- wystarczyło że  w podróży z punktu A do punktu B "zahaczyłem" Agro ... i gostek zniknął gdy wróciłem zająć się sprawą..

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zadanie zaliczyło się od tak.. gdy sobie szedłem. Pieniążków nie udało mi się zapłacić bo i nie było już komu. I teraz uwaga taka rada ;) jeśli chcecie aby Sieroża przeżył czy jak mu tam. To po uwolnieniu go z klatki musicie teleportować się na inne terytorium. W trybie off ;) towarzystwo do siebie nie strzela. Tak było w OP-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czujny , @Ignachinio - ten quest ma dodatkowe -rzekłbym- dno.  Dzięki niemu wzrasta także reputacja u Powinności. W którymś momencie gry - po zaliczeniu pierwszego zadania dla Wolności (pomoc Maxowi w  likwidacji placówki )  przy małej reputacji  zdarzy się na 100% , że któryś z Duty przy wejściu do Baru zacznie strzelać do Was. I będzie problem.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.