Skocz do zawartości

[Site game] oGame


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ojjj Ogame to jest gra na lata. Tak naprawde jesli nie zaczniemy gry w dniu w ktorym startuje jej serwer to nie bedziemy nawet w top 1000 chyba ze mam duzo kasy na premium. Ja jestem weteranem takich gier i mialem kilka bardzo wyskokich pozycji wtop. Najlpsza mialem w techwarriorze bo az 3 ale kupowalem premium caly czas i gralem od poczatku powstania serwera. Jak dla mnie to jedna wielka strata czasu lepiej pograc w America's army.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto moje skromne streszczenie gry:

OGame jest to gra realizowana poprzez przeglądarkę internetową, osadzona w przestrzeni kosmicznej. Gra została napisana w języku PHP. Innymi słowy, jest to MMOSG (Massive Multiplayer Online Strategic Game). Gracz ma do dyspozycji obecnie 63 serwery, na OGame zwane Universum. Po stworzeniu konta, a zarazem dołączeniu do społeczności OGame, gracz zostanie przypisany do wcześniej wybranego Universum, którego zmiana jest wtedy niemożliwa. Rejestracja jest jak najbardziej darmowa, opłaty abonenckie nie są prowadzone. Gracz ma na celu magazynowanie energii i surowców tj. metal, kryształ oraz deuter, budowę i czynne ich ulepszanie. Do gry dochodzi jeszcze jeden mało spotykany surowiec, a mianowicie antymateria. Niestety nie jest on darmowy, opłaty nie są pobierane przymusowo, ale za to daje nam możliwość wymiany surowców z Handlarzem (jest to powiedzmy środek płatniczy). Antymateria wytwarza duże skupiska energii, które potrzebne są do prawidłowego funkcjonowanie postawionych budowli. W grze istnieje BuddyLista (drugi gracz musi przyjąć zaproszenie), czyli lista zaprzyjaźnionych przywódców planet. W ten sposób można łatwo określić ich położenie, i czy dany gracz obecnie jest dostępny. Same budownictwo i magazynowanie surowców to dopiero początek właściwej gry, albowiem wszyscy gracze, którzy osiągnęli dostateczny poziom, mają możliwość prowadzenia walk między sobą. Jedynie początkujący gracze objęci są systemem noobprotection, który daje im immunitet. Aby nasz bohater mógł rozpocząć działania defensywne i ofensywne, będzie musiał prowadzić badania mające na celu wynalezienie broni min. wyrzutni rakiet. Możliwe jest również wysyłanie sond szpiegowskich na obce planety. To oczywiście nie wszystkie cechy gry, bowiem twórcy nadal ją ulepszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty 585.305 (Miejsce 458 z 2.211) Gram na UNI41 dla zabawy, nigdy nie kupowałem żadnych premium :lol:. Jestem przywódcą akademii b. dobrego sojuszu na naszym uni... zaczynałem jak inni mieli po kilka milionów, grało się trochę a teraz jak mówię tylko dla zabawy, to czy tam coś dobudować i nie przesiaduję już tak przed tym. Wciągnęli mnie w to koledzy z klasy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przez jakiś okres czasu miałem problemy z pewnym graczem. Codziennie śledził mnie po kilka razy i przynajmniej dwa razy w tygodniu byłem przez niego atakowany, przez co nie mogłem kontynuować badań i budowy. Zwróciłem się o pomoc do mojego kolegi - jednego z najlepszych graczy na OGame Universum 44. Zniszczył całą jego flotę i część obrony. Po pewnym czasie ponownie go zaatakował, ale ten nie daje za wygraną i nadal mnie szpieguje. Kiedyś postanowiłem przeprowadzić na niego szturm, nie miał on żadnej floty i systemu obronnego. Ten gracz jest dwa razy lepszy ode mnie, ale w tym wypadku poziom badań nie ma nic do rzeczy - moja flota została zestrzelona w pierwszej rundzie. To nie w porządku. Powtarzam, owy gracz nie miał sprzętu zdolnego do obrony, a nawet w ogóle go nie posiadał. OGame powinno wprowadzić taką poprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli? Po prostu gromadzę sporo surowców, więc staję się dobrym celem dla agresora. To wkrótce się zmieni, ponieważ już zacząłem rozporządzać zasobami, budując budowle, prowadząc badania i rozbudowując system obronny. Korzystne byłoby również umożliwienie zniszczenia planety poprzez Pole Zniszczeń, w razie czego "poszkodowany gracz" dostawałby losową planetę, a jeśli już posiada drugą - to nią właśnie będzie zarządzał. Oczywiście zniszczenie takiej planety nie byłoby proste. Trwałoby to kilka faz, flota już nigdy by nie mogła powrócić (przypadkowo) itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! chłopak wziął sobie urlop. Wygląda na to, że wystraszył się mojego kolegi. A jeśli ma się urlop, to gracz nie może być atakowany. Jest to nierealne, że gracz bez jakiejkolwiek obrony wygrywa. Podejmę każde działanie mające na celu zniszczenie tego gracza. Taa... tylko nie można tego zrobić dosłownie i nad tym ubolewam. Niech chłopak się czegoś z tego nauczy i stawia na silniejszych graczy, a nie słabszych, bo ja tego nie będę tolerował. Mam teraz sporo punktów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.