Jump to content
Sierioża

Radar - Głuchy Las

Recommended Posts

Tytuł oryginalny: Радар - глухой лес
Tytuł polski: Radar - Głuchy Las

Deweloperzy: Ekagors
Platforma: Cień Czarnobyla 1.0006
Premiera: 15. 06. 2019

Twórca „Syna Marnotrawnego” i bodajże czegoś, co u nas zostało nazwane „Epizodami z Życia Merka” wydał swój kolejny, krótki projekt: „Radar – Głuchy Las”.

Fabuła:

Spoiler

Są legendy o stalkerze, który nie nosi ze sobą broni palnej, żeby nie złościć samej Zony. Porusza się zwykle po zmroku, wyczekując na dogodny moment – niczym drapieżnik. Zapuszcza się zwykle w miejsca, które każdy normalny człowiek bez chwili zastanowienia omija. Omijają też dziwacznego stalkera. Jak prawdziwa może być taka legenda?

Przekonajcie się sami, poznając go podczas kolejnej z jego wypraw. Pewnego razu, w ponury, deszczowy dzień zauważył helikopter spadający nad Martwym Lasem. Miejsce to wyjątkowo nieprzyjazne, ale i tak postanowił sprawdzić, czy ktoś przeżył. Z ostrożnością, strachem, ale również wielkim zainteresowaniem, przekroczył granicę niedostępnego Radaru...

Screeny:

Spoiler

1.thumb.jpg.9cde9dccd442c740c5de43ad75d011c6.jpg2.thumb.jpg.08d8b57896500112ebd2fcdc47c58a6b.jpg3.thumb.jpg.62f83617ded75f5dd68b9589b9c6f90b.jpg4.thumb.jpg.d18e1140d38ecf9f868cfa4330a92e98.jpg5.thumb.jpg.8729b54ce9f35554ca1808e77dda7455.jpg6.thumb.jpg.4dc8410623150910aafb003682990c96.jpg

Linki do pobrania:

Instrukcja instalacji:

Spoiler

1. Pobierz archiwum.

2. Rozpakuj za pomocą 7-zip.

3. Przenieś zawartość archiwum do głównego katalogu gry.

4. W pliku fsgame.ltx w sekcji $game_data$ zamień obydwie wartości na true.

Tę informację trzeba dodać do #1, z ostrzeżeniem, że jest domyślna i wypraktykowana.

Syn Marnotrawny był dla silnika 1.0007, ale szedł na 1.0006. Natomiast Merk był na Czystym Niebie.

No i przydał by się adres do strony moda.

Mod dobry, pełna groza lokacji, zrobiłem już 2 zadania teraz idę po ekwipunek dalej w lokację(10007 lub 10006 - na rus wersji bez wylotów i problemów):

ss_tomahawk_06-17-19_16-18-41_(l10_radar).jpg

ss_tomahawk_06-17-19_16-38-45_(l10_radar).jpg

ar.thumb.jpg.d6df8ec4c55fd3498c55ee86ca92808e.jpg

Fabularny mod bez dialogów, nawet ciekawa koncepcja. Mam wrażenie, że autor szuka, daj mu Boże, żeby w końcu znalazł.

Mod fabularny? Trudno nazwać fabułą bieganie po praktycznie pustej lokacji (nie licząc kilkunastu mutantów i zombie) i szukanie nie do końca wiadomo czego. Znaleźć można całkiem sporo sprzętu (broń, kombinezony, apteczki itd.), jednak najważniejsze rzeczy (które mają pchnąć tę "fabułę" do przodu) znajduje się właściwie przypadkiem - brak jakichkolwiek wskazówek gdzie i czego szukać. Koncepcja podoba mi się, nawet bardzo, ale wykonanie już niezbyt... A dialogi są, a właściwie jeden: w południowo-zachodniej części lasu można spotkać stalkera, który ma dla nas "robotę".

Autor może i szuka, ale moim zdaniem tym razem nie znalazł - i dobrze mu tak, bo ja dwóch rzeczy też nie znalazłem, ale moda niby ukończyłem... chyba... :biggrin:

Jak dla mnie, to spotkanie stalkera (i jego "zadanie") było chyba najlepszym momentem w tym modzie, ale... masz rację, niewiele straciłeś. :D

No, nie przesadzaj, trzech tam dziadów było przy śmigłowcu. Załatwiłem na dzień dobry wszystkich nożem, nie odnosząc przy tym najmniejszego uszczerbku na zdrowiu - i to już było dla mnie mocno niepokojące (w odniesieniu do jakości moda). :D

Tak,  zrobiłem też moda w około 3-5 minut realnego czasu!

Nie rozwalałem kraty na budce/wartowni, pobiegłem świńskim truchtem do tunelu za wieżyczka na prawo, potem płot, książka i koniec moda, bez zadań i bez stresu mimo braku dresu. ;) :biggrin:

Godzinę temu, tom3kb napisał:

Podziękował :D

Dobrze Ci mówić.... Ja mordowałem się z tym jakieś dwie godziny, zanim podziękowałem, bo przecież nadzieja umiera ostatnia. :D

A ja nie żałuję, no chyba, że taki krótki i trochę jakby tak bezludny.

Mod jest odmienny i jak autor/autorzy pociągną fabułę w laboratorium to może być fajnie.