Jump to content

STEAM - wygoda i przekleństwo. Problemy i porady.


Recommended Posts

Większość z członków naszego forum posiada konto na Steamie. Wygodna aplikacja ale również kłopotliwa. Myślę że temat jest potrzebny a w razie kłopotów i rozwiązań problemów warto pisać w nim aby inni członkowie forum wiedzieli co zrobic.

Mam zainstalowaną jedną grę z całej dużej biblioteki i jest nią ARMA3. Postanowiłem więc sobie zagrać w nocy. Wszystko na początku było dobrze. FPS ponad 35 to dużo na tak źle zoptymalizowaną grę. Do pewnego momentu gdy FPS spadły do 1. Pokaz poklatkowy, wyświetlanie artefakrów, ogólnie zwiecha gry i totalna zwiecha komputera. Restart.

Po restarcie ponownie odpalam grę i jakie jest moje zdziwienie. We włączonej grze wyskakuje komunikat o treści: wyłącz grę i poczekaj aż Steam zainstaluje grę i potrzebne DLC. Więc wyłączam grę i wchodzę w bibliotekę a tam w zainstalowanych grach liczba - 0.

Co jest grane. Przetrząsam internet i znajduję rozwiązanie: komputer miał połączenie z internetem ale restart komputera spowodował to iż serwer Steam nie zapamiętał iż mam grę zainstalowaną. Rozwiązanie: włączyć instalowanie gry, steam przeprowadza analizę dysku i po chwili mamy zainstalowaną grę która defakto nigdy nie była odinstalowana. To rozwiązanie sprawdza się do wszystkich gier które mamy w biblotece Steam.

  • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.