Skocz do zawartości

Piractwo-nie chowajmy głowy w piasek


Fiedia Cezar

Rekomendowane odpowiedzi

Długo myślałem , zanim otworzyłem ten temat . W moim ulubionym czasopiśmie CDA dużo miejsca poświęcają redaktorzy na ....walkę z wiatrakami ... , ale z każdym zdobytym młodym/dojrzałym człowiekiem , który zrozumie , że kradzież bułki jest tożsama z kradzieżą Audi A6 i programem komputerowym to wielki plus. Tu zmierzam do rzeczy. Jest to czasopismo z gruntu komercyjne , ale mają chłopaki miejsce w druku na swoje przemyślenia i walkę ze ZŁODZIEJSTWEM . Wymieniajmy na naszym Forum również opinie z piratami (złodziejami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem trochę sprowokować Elvisa do wypowiedzi, ponieważ ucina wszelkie dyskusje na ten temat na forum. A uważam że powinno się o tym mówić i to jak najczęściej. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy , że źle czynią . Taki prosty przykład z naszego forum to temat solucji do Czystego Nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba o mnie, nie? Oh, sorry, muszę się za to powiesić, spłonąć żywcem, muszą mnie zakneblować. Innego wyjścia nie ma. Nie wiem, po co mówić o tym jak najczęściej - to i tak nic nie da... Ja sam kiedyś byłem "piratem", tzn. ściągałem gry z torrenta, ale się na szczęście opamiętałem. I nie wiem, po co ten temat ciągnąć dalej. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złodziejstwem jest tak samo posiadanie nielegalnych programów,nie tylko ściąganie gry z torrentów...ilu ludzi posiada legalny(specjalnie nie piszę oryginalny bo to niestety nie to samo)system:złodziejstwem jest też posiadanie plików mp3...panowie,nie ma takiego komputera w którym wszystko jest legalne i dostępne zgodnie z prawem,bo np. monitor z tunerem tv obliguje każdego użytkownika do opłacania abonamentu tv,ponieważ płaci się za odbiornik,a monitor z tunerem jest niczym innym tylko "zwykłym" telewizorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak chcę mieć jakąś fajną ścieżkę, z moich ulubionych piosenek, różnych wykonawców, to mam kupować ~20 płyt, każda po przynajmniej (!) 30zł? To wychodzi ok. 600zł, na jedną składankę. A ja, ściągam z dodatku do Firefoxa, "DownloadHelper'a", z youtube, potem konwertuję do AVI/MP3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, ściągam z dodatku do Firefoxa, "DownloadHelper'a", z youtube, potem konwertuję do AVI/MP3...

Samo ściąganie jako takie nie jest w sobie nielegalne,ściągać możesz co chcesz i ile chcesz,pod warunkiem że posiadasz licencję,stąd też legalnie ściągasz programy P2P legalnie je instalujesz i legalnie nimi ściągasz mp3 pod warunkiem że masz wykupione tantiemy od np. ZAIKS-u,każda inna forma jest piractwem lub złodziejstwem(wiadomo,od reguły są wyjątki,ale ogólnie to tak wygląda)-wybór dowolny jak to nazwiemy niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dodatek do Mozilli, jak zresztą wszystkie, są całkowicie legalne. Można je pobrać ze strony.*

*https://addons.mozilla.org/pl/firefox/

Zgadza się,wszystkie są legalne,problem w tym co nimi ściągasz i do czego masz wykupioną zgodę od autora lub jego przedstawiciela...,jeśli masz w domu oryginalną płytę z filmem to możesz go kopiować i używać kopii do oglądania-do tego masz prawo.Natomiast w naszym kraju wygląda to tak,że jeśli nie handlujesz i nie zarabiasz na tym procederze to nikt tego nie ściga bo nie ma fizycznych możliwości,chyba że życzliwy koleżka śmignie anonimem na komisariat że posiadasz nielegalne oprogramowanie,wtedy przyjdą,skasują kompa i wniosek do sądu grodzkiego lub jeśli masz tego od cholery to do sądu rejonowego-ale to generalnie tylko w przypadku jeśli Ci udowodnią handel-bo jak przyuważą że posiadasz na płytach np. 40 kopii STALKERA to choćbyś nie wiem jak się zapierał to nie wmówisz im że to na własny użytek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był to Internet Explorer, to taka wtyczka nie istniałaby na żadnej liście.

Tu się z kolegą nie zgodzę,Firefox jest legalną przeglądarką i jej dodatki też są legalne,jeśli by nie były to przegrali by sprawę z organizacjami zrzeszającymi prawa autorskie z kretesem,a nie wydaje mi się żeby ich prawnicy przepuścili taką okazję jak "dołożyć" Mozilli za łamiącą prawo wtyczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.