Skocz do zawartości

Rzeczy otrzymywane na początku gry


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dla Was rzecz, ułatwiającą grę. Mianowicie, sami zmienicie rzeczy otrzymywane na początku gry. Zaczynamy od ściągnięcia Stalker Data Unpackera, do pobrania, KLIK

Robimy wszystko wg. Readme. Gdy będziemy mieli wszystkie pliki, wchodzimy w


unpacker\unpacked\scripts\dialogs_marsh

i otwieramy. Naszym oczom ukazuje się taka zawartość:


function tutorial_give_equipment(first_speaker, second_speaker)
	dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "ammo_12x70_buck", 10)
	dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "ammo_9x18_fmj", 10)
	dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "wpn_bm16")
	dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "wpn_pm")
	dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "wpn_knife")
	dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "detector_simple")
	dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "bandage", 20)
	dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "medkit", 10)
	dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "antirad", 12)
end

function disable_input()
	level.disable_input()
	--printf("marsh_dialogs ")
end

function enable_input()
	level.enable_input()
	--printf("marsh_dialogs ")
end

function disable_ui()
    level.show_weapon(false)
--    get_console():execute("hud_crosshair 0")
--    get_console():execute("hud_weapon 0")
	level.disable_input()
	level.hide_indicators_safe()
	local hud = get_hud()
	hud:HideActorMenu()
	hud:HidePdaMenu()
	--printf("marsh_dialogs ")
end

function enable_ui()
    level.show_weapon(true)
--	get_console():execute("hud_crosshair 1")
--	get_console():execute("hud_weapon 1")
	level.show_indicators()
	level.enable_input()
	--printf("marsh_dialogs ")
end

function run_tutorial()
	game.start_tutorial("part_1_pda")
end

Nas interesują tylko pierwsze linijki do

end

Załóżmy, że chcemy mieć na początku AK 74. Więc dodajemy linijkę


dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "wpn_xxx")

gdzie xxx to nazwa broni, tutaj ak74. Teraz, trzeba tylko dodać amunicję. Więc wchodzimy w


unpacker/unpacked/configs/wepaons

Będzie tam sporo plików LTX broni. Wchodzimy w plik


w_ak74

i szukamy linijki


ammo_class           = ammo_5.45x39_fmj, ammo_5.45x39_ap  ; name of the ltx-section of used ammo

Patrzymy, aha, amunicja 5,45x39_fmj. Więc wracamy do naszego


dialogs_marsh

i dodajemy linijkę


dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "x", y)

gdzie x, to nazwa amunicji, w tym przypadku ammo_5.45x39_fmj (to trzeba dokładnie wpisać!), a y to ilość "paczek" amunicji, np. 10.

Powinno to wyglądać tak:


function tutorial_give_equipment(first_speaker, second_speaker)
	dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "ammo_12x70_buck", 10)
	[b]dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "ammo_5.45x39_fmj", 10)
	dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "wpn_ak74")[/b]
	dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "wpn_pm")
	dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "wpn_knife")
	dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "detector_simple")
	dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "bandage", 20)
	dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "medkit", 10)
	dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "antirad", 12)

Teraz, wystarczy tylko zapisać, i na starcie mamy ak74 i 10 paczek ammo do niego! Mam nadzieję, że wyjaśniłem dobrze. Jak nie, to pisać. Postaram się jeszcze dodać pancerze na początku, tylko muszę znaleźć pliki odpowiedzialne za nie, właściwie tylko ang. nazwy.

I co jeszcze - działa to jak modyfikacja, bo pod taką podchodzi. Więc, jak w takim przypadku, w pliku


fsgame.ltx

należy zmienić linijkę


$game_data$             = false| true|  $fs_root$|            gamedata\

na


$game_data$             = true| true|  $fs_root$|            gamedata\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak chcesz lepszy detektor to linie dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "detector_simple") zmień na: dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "detector_elite") A jak chcesz lepszy kombinezon to wstaw linie np.egzoszkielet: dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "exo_outfit") lub SEVA: dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "scientific_outfit") I dobrej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz skoro już wiemy jak dodawać broń do gry bez problemowo.:lol:

Zrobimy nową broń naprzykład AS VAL up2 na naboje do kałacha czego nie ma w stalkerze CS a by sie przydał:)

Edytujemy plik w_val.ltx który znajduje sie w gamedata\configs\wapons

I na samym końcu po linii:

upgrade_scheme = upgrade_scheme_u7a

dodajemy linie:

[wpn_val_up2]:wpn_val

ammo_class = ammo_5.45x39_fmj, ammo_5.45x39_ap

cost = 0

quest_item = true

upgrades = up_gr_a_val, up_gr_b_val, up_gr_c_val, up_gr_d_val, up_gr_e_val

installed_upgrades = up_gr_b_val, up_gr_d_val, up_gr_bd_val

upgrade_scheme = upgrade_scheme_u7a

w ten sposób powstała broń Val na ammo 5,45 już udoskonalona.

Nastepnie w pliku dialogs_marsh.script

dodajemy linie:

dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "wpn_val_up2")

I powodzenia )

[ Dodano: 2008-12-16, 16:12 ]

Kontynuujac kącik moja nowa broń dziś czas na vintoreza

Zatem otwieramy plik w_vintorez.ltx i na samym końcu dodajemy linie:

[wpn_vintorez_up2]:wpn_vintorez

$spawn = "weapons\vintorez_up2"

ammo_mag_size = 20

ammo_class = ammo_5.45x39_fmj, ammo_5.45x39_ap

fire_modes = 1, 2, -1

upgrades = up_gr_a_vintorez, up_gr_b_vintorez, up_gr_c_vintorez, up_gr_d_vintorez, up_gr_e_vintorez

installed_upgrades = up_ab_vintorez, up_cd_vintorez, up_e_vintorez,

upgrade_scheme = upgrade_scheme_u7a

W ten sposób otrzmujemy vintoreza na amunicje do kałacha z magazynkiem na 20 naboi i posiadajacy 3 tryby strzelania 1-ogień pojedynczy 2-seria 2 pociski -1 ogień ciagły to tyle

i postepujemy analogicznie jak powyżej broń nazywa sie wpn_vintorez_up2 ze wszystkimi udosknaleniami

Powodzenia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! kolejny raz zasiadłem do CS, ale potrzebowałem odmiany więc zainstalowałem Random Mode, wszystko fajnie tylko jeszcze przydały by się jakieś itemy z początku. Fajne wiec powyższą metodą wrzuciłem Winchester'a i Vintorez'a dodałem elite skaner i SAVE żeby nie marnować pieniędzy i czasu tylko cieszyć się freeplayem powpisywałem w przedmioty wszystkie UPy....a i zamieniłem winchestera slot z 2 na 1.... no i odpalam nową grę..wczytuje się i w momencie w którym powinien się włączyć film gra crashuje i wyskakuje BugTrap...zmieniłem z powrotem w fsgame.ltx z true/true na false/true i włączył się film i było widać przez chwile tekstury i kawałek Lebiediewa tak jak to na pojęcia jest i od razu BT... nie mam pojęcia dlaczego. Pomożecie?

...-Provokator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszczę nie dostałem tej broni a animacje też dałem na 1.

Wogóle wcześniej jak modyfikowałem handlarzy to też nie chciało hulać i BT wyskakiwały....przy jakiejkolwiek modyfikacji....

Edit:

Sorry dałem na 2 w Vin'ie

slot = 1 ; // secondary

animation_slot = 2 ; type of the animation that will be used

ale Winchester ma

slot = 2 ; // secondary

animation_slot = 9 ; type of the animation that will be used

Chodzi mi o to żebym nie przekładał w ekwipunku Vin'a z Winchesterem tylko żebym mógł rolką zmieniać.

Na końcu zdania zawsze stawiamy jedną kropkę.-Provokator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze jedno pytanko:

Jak w taki sposób wpisałem UPy to one sie nie beda się gryzły? Bo normalnie trzeba wybierac kierunek rozwoju, i gdzie moge znaleść jakie uleprzenie co robi, znaczy sie co oznacza np. up_gr_g_wincheaster1300 .... poniżej podałem to jak wpisałem upgrady do Winchestera jak widać, ale widziałem w czyimś poście inne wpisy wiec nie wiem do końca o co chodzi... :roll:

upgrades                = up_gr_a_wincheaster1300, up_gr_b_wincheaster1300, up_gr_c_wincheaster1300, up_gr_d_wincheaster1300, up_gr_e_wincheaster1300, up_gr_f_wincheaster1300, up_gr_g_wincheaster1300
installed_upgrades      = up_gr_a_wincheaster1300, up_gr_b_wincheaster1300, up_gr_c_wincheaster1300, up_gr_d_wincheaster1300, up_gr_e_wincheaster1300, up_gr_f_wincheaster1300, up_gr_g_wincheaster1300, upgrade_scheme_u9d

upgrade_scheme          = upgrade_scheme_u9d

EDIT:

I w ostateczność nikt mi nie powiedział czy nic innego nie koliduje i czy wogóle dobrze że zmieniłem linijke "slot".....

EDIT2:

Zainstalowałem pacha x.08 potem znowu skopiowałem pliki Random Mod'a i zmieniłem tylko plik Siodorovicza...i znowu kiedy uruchamiam gre w momencie w którym kończy się wczytywanie ekran robi się czarny i wyskakuje BT mówiac że coś mu nie pasuje w xrGame.dll ...i za cholere nie mam pojecia dlaczego.... :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.