Jump to content

PokerStars


Fr0nS

Recommended Posts

Osoby niepełnoletnie nie mogą brać udziału w grze w pokera. Gra ta opiera się na zysku pieniężnym, więc pewnie jest płatna, co nawet potwierdza poprzednią teorię, bowiem osoby niepełnoletnie nie mogą dysponować dużą gotówką. Tyle przynajmniej wiem.

A oto co sądzi(ł) nieistniejący już serwis pokerowy:

Obywatele Stanów Zjednoczonych bardzo często mają wątpliwości, czy gra w internetowego pokera jest legalna. W praktyce władze są łagodne w stosunku do jednostek i nikt nie był oskarżony za granie w internetowego pokera. Jednak nie ma legalnych licencji, ktore zezwoliłyby na legalne działanie pokoi w Stanach. Władze amerykańskie również dość aktywnie blokują reklamy pokera internetowego, mimo, że brakuje jasnego ustawodawstwa, które formalnie poparłoby te akcje. Rząd amerykański był postawiony przed sądem za nielegalne praktyki zastraszania firm, które się reklamują ponieważ nie łamią one przez to żadnego prawa.

Aktywni przeciwnicy hazardu internetowego twierdzą, że zachęca to ludzi do uzależnienia od hazardu i że może to powodować duże zadłużenie. Anonimowość hazardu internetowego także sprawia, że mogą grać osoby niepełnoletnie, na przykład używając kart kredytowych rodziców. W kasynie jest większa kontrola i dużo trudniej jest grać niepełnoletnim. Jednak ten argument łatwo można zbić, ponieważ jest wiele miejsc "na żywo", w których można uprawiać hazard bez żadnej lub prawie żadnej kontroli i co więcej, nie udowodniono, że problemy z hazardem są bardziej powszechne w internecie.

Równie ważny jest fakt, że poker jest grą, w której liczą się umiejętności, co odróżnia ją od innych gier hazardowych. W klasycznych grach w kasynie, takich jak ruletka czy Black Jack jest praktycznie niemożliwe, aby gracz konsekwetnie wygrywał. Uznanie pokera jako gry, w której potrzebne są umiejętności może wpłynąć na amerykańską legislatywę dotyczącą internetowego pokera.

Jednak w tym momencie klimat w Waszyngtonie jest przeciwny hazardowi internetowemu. W październiku 2002 roku, Izba Reprezentantów zaaprobowała Ustawę o Zakazie Finansowania Nielegalnego Hazardu Internetowego (HR 556), która dąży do zablokowania możliwości używania kart kredytowych, przelewów elektronicznych i innych instrumentów używanych do zapłaty za hazard internetowy. Ostatnio większość głównych kart kredytowych oraz PayPal zdecydowały się zablokować transakcje związane z hazardem internetowym. W związku z tym wiele osób używa kanadyjskiej firmy NETeller. Transfery z NETeller do pokoi pokerowych odbywają się natychmiast i są darmowe. Transfery z pokoi do NETeller są także darmowe, ale czasami zanim pieniądze staną się dostępne przez konto NETeller, może upłynąć do 72 godzin.

Dla większości obywateli Europy internetowy hazard jest legalny. Jeżeli pokój działa na podstawie europejskiej licencji, każdy zysk jest zwolniony z podatku dla gracza z Europy. Jeżeli pokój ma licencję nie-europejską, nie jest jasne, czy zyski są objęte podatkiem czy nie.

Jedyne niebezpieczeństwo to to, że pokój zbankrutuje i że nie wypłaci nagród graczom. Źeby zminimalizować ryzyko, należy jak najczęściej wypłacać pieniądze i potem wpłacać je z powrotem w miarę potrzeby. Powinno to również skłonić gracy do grania w pokojach o ustabilizowanej sytuacji, jeżeli grają na poważne sumy. Biorąc pod uwagę jak zyskowny jest to interes, możliwość, że duży pokój zbankrutuje jest nieduża. W momencie kiedy pokój staje na skraju bankrucji, prawdopodobnie zostanie przejęty przez inny pokój, który przejmie zobowiązania wobec graczy.

Link to comment
Share on other sites

Chciałbym zagrać sobie w Pokerka poprzez PokerStars. Pobrałem już oprogramowanie ale chcę wiedzieć czy granie jest bezpłatne i czy można grać nie mając ukończonego 18 roku życia.

1.2. PokerStars udziela Użytkownikowi licencji na Oprogramowanie na użytek osobisty. Oprogramowanie nie jest przeznaczone do użytku przez (i) osoby poniżej 18 roku życia, (ii) osoby, które nie osiągnęły pełnoletniości na mocy przepisów swojego kraju oraz (iii) osoby odwiedzające Stronę z krajów, w których jest to zabronione. PokerStars nie ma możliwości sprawdzenia legalności Serwisu w każdym kraju i obowiązkiem Użytkownika jest sprawdzenie tej kwestii.

[ Dodano: 2009-01-02, 11:51 ]

A oto co sądzi nie istniejący już serwis pokerowy:

Cytat:

Obywatele Stanów Zjednoczonych bardzo często mają wątpliwości, czy gra w internetowego pokera jest legalna.

Co w Stanach jest nielegalne to nie znaczy że i u nas jest podobnie...poker ok,ale np. gorzała czy kluby nocne od 21 lat-u nas są inne przepisy

Link to comment
Share on other sites

  • Guest locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.