Jump to content

Najciekawsza postać w grze.


Recommended Posts

W CS spotykamy kilka ciekawych postaci, zastanawiam się której życiorys-historia (w interesujących nas realiach) byłaby najciekawsza? Może twórcy już szukają pomysłu na kontynuacje wątku, może więcej fanów gry ma zacięcie literackie? Jednym zdaniem gdybyście mieli zlecić napisanie opowiadania/noweli/książki kogo wybralibyście na bohatera i dlaczego? Ja poczytałbym historię o Yodze (nie wiem czy można ,,Yoga" odmieniać?) albo Borovie. Zawsze ciekawił mnie temat rosyjskiego świata przestępczego z jego hierarchią i zasadami. Nie wiem czy wiecie ale słynna ,,Fala" w Wojsku Polskim przyszła właśnie z poza naszej wschodniej granicy. Zona ze swoją niedostępnością i odizolowaniem wydaje się być idealnym miejscem dla bandziorów, Obecność przedmiotów wartościowych i marginalne egzekwowanie prawa przyciąga bandytów jak kiedyś dziki zachód. Wzięcie w jakiekolwiek karby, osiągnięcie przywództwa i wprowadzenie zorganizowania tam gdzie nie było żadnych struktur a prawie każdy chciał być na szczycie, jest możliwe tylko dla wyjątkowego człowieka. Tacy ludzie żyją krótko ale zawsze zostają zapamiętani. Poza tym sympatyzowanie wirtualnym bandytom to chyba nic niewłaściwego, no nie? :-P

Link to comment
Share on other sites

Zawsze ciekawił mnie temat rosyjskiego świata przestępczego z jego hierarchią i zasadami.

Myślę, że w grze struktura Bandytów, jest delikatnie mówiąc sztuczna. Z założenia Bandyci powinni działać małymi grupkami, łupiąc wszystko i wszystkich. Włącznie ze swoimi kumplami. I jaka niekonsekwencja-najsłabsza frakcja w Zonie, a Bandytów powinno stać na wszystko. Powinni mieć najlepsze spluwy. Przecież czarny rynek na wschodzie to imperium.

Może zadziałała poprawność polityczna. :-D Dlatego Yoga jakoś mnie nie zafascynowal.

Ale pilnie czytam Twoje wskazówki :-D .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Bez bandytów gry, filmy i książki byłyby znacznie uboższe. Nie napiszecie mi że nie chcielibyście zagrać jako Yoga albo Borow i przejąć władzę w bractwie. Ależ mógłby być mod... Zachęcam moderów do napisania takiego a przebiją Priboi-a. Wracając jednak do tematu, bandytą warto zostać jedynie wirtualnie, w życiu nie polecam.

Link to comment
Share on other sites

bandytą warto zostać jedynie wirtualnie, w życiu nie polecam.

To zabrzmiało trochę dziwnie Drogi Panie. Naprawdę...

A w temacie. Moim zdaniem najciekawszą postacią w Stalkerze jest Doktor. Ostatnio grałem sobie w CS- a i łaziłem bez celu po Zonie. Gdy byłem w Agropromie zagadałem do jakiegoś Neutralnego Stalkera o wieści, ten powiedział mniej więcej (nie brzmiało to dokładnie tak, ale sens jest ten sam) : "Słyszałeś o Doktorze? To gość, który potrafi wyleczyć nawet kogoś porozrywanego na kawałki. Poza tym zawsze jest z nim oswojony czarnobylski nibypies. Mówię ci niesamowity widok".

Od razu nasuwają się dwa pytania:

1. Kim jest ten Doktor i jak trafił do Zony?

2. Jak do diabła oswoił czarnobylskiego nibypsa?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja również uważam że doktor jest bardzo ciekawą postacią. Nie wiem czy skojarzyliście, ale to jest ten facet który w Cieniu Czarnobyla leczył Strieloka i pojawiał się na chyba 2 filmikach. W zasadzie to nic o nim nie było powiedziane w Cieniu, ale po tej gadce z NPC w Czystym Niebie już wszystko jasne, że to o nim mowa:) Bardzo tajemnicza postać.

Link to comment
Share on other sites

Doktor jest jednym z 4 postaci z grupy Strieloka, pewnie jest jedną z pierwszych osób w zonie. Ja bym chciał poznać historię: -Kła, 1 z członków grupy Strieloka. -Szramy, niby najemnik, ale zwykli najemnicy nie pracują dla jajogłowych. -Aszota, przez to, jak dwóch najgroźniejszych braci w zonie daje za jego głowę wysoką nagrodę. -Nadprzewodnika, bo zna każdą część zony jak własną kieszeń. -Sidorovicza, jak dorobił się mini fortuny. A także chciałbym zobaczyć akcję naukowców, przez tekst pewnego kolesia, a mianowicie to jak naukowcy przeprowadzają jakąś akcję badawczą, czyli śmigłowce transportery i masa wojska...

Link to comment
Share on other sites

A wracając do tematu. Według mnie najciekawszą postacią w grze jest Leśnik bo jest w Zonie od początku jej powstania. Zna wszystkie tereny i jest bardzo doświadczony jeśli chodzi o poruszanie się po niej. Poza tym ma fajne wdzianko i mieszka w fajnym Czerwonym lesie. :-D

Link to comment
Share on other sites

Zginął, zginał ale z jaka pompą :D , wiesz umrzeć w łózko, a rozwalić prawie zonę i uratować świat to jest różnica, będą o Nim i jego wesołej kompanii legendy krążyć.

Jak o Robin Hoodzie :mrgreen:

No, ale muszę się zgodzić koleś odwalił kawał roboty.

Link to comment
Share on other sites

Nie zaciekawila was historia druzyny Strieloka?

Z tego co wiem, to wątek traktuje o najciekawszej POSTACI w grze ;-) Moim zdaniem historia ziomków Strieloka jest ciekawa, ale Doktor najbardziej mnie interesuje. W ogóle sam Strielok jest bardzo ciekawą postacią- musiał jakoś znaleźć sposób na przejście przez mózgozwęglacz. Poza tym jaką ochronę miał w Czerwonym Lesie, hoho 8-)

Link to comment
Share on other sites

musiał jakoś znaleźć sposób na przejście przez mózgozwęglacz

Dostał od naukowców urządzenie przeciw atakom psionicznym. Wyjaśnione jest to podczas wykonywania jednej z misji w CS (chyba podziemia Agropromu, o ile dobrze pamiętam).

Nie zaciekawila was historia druzyny Strieloka?

Wszystko jest szczegółowo i chronologicznie opisane w Wikipedii. Polecam, według mnie trzyma się to ładu i składu.
Link to comment
Share on other sites

Wiem że dostał, ale coś tam jeszcze robili przecież, bo jeden z jego kumpli (ten co go szukamy w CS- zapomniałem jak się nazywa:P) kupował od Sidorowicza i w bazie Wolności różne rzadko spotykane rzeczy;) Mam nadzieje że takie posty to nie off top? Jeśli tak proszę o powiadomienie mnie o tym:)

Link to comment
Share on other sites

o jeden z jego kumpli (ten co go szukamy

Ten koleś to Kieł.

kupował od Sidorowicza i w bazie Wolności różne rzadko spotykane rzeczy;)

Był specem od elektroniki, a te części były mu potrzebne do stworzenia Dekodera, który ukrył w hotelu w Prypeci.

Mam nadzieje że takie posty to nie off top?

Moim zdaniem nie, przecież rozmawiamy o Striełoku i jego ekipie.

PS. A co myślicie o Duchu, co o nim wiecie?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.