Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier No jak nie działa to spróbuj jeszcze tego 1 parta od @tom3kb, a jak nie chcesz ryzykować torrentem to może rzeczywiście daj sobie spokój chociaż szkoda odpuszczać bo mod fajny :P Ja w sumie OGSR jak wspomniałem pobrałem z torrenta z posta #1 i mam go cały czas na dysku ( mam na myśli to co pobrałem) i nie mam z kompem żadnych problemów :P Na Twoim miejscu bym ściągnął utorrenta czy coś, pobrał sobie, a potem utorrenta usunął, a moda zostawił i wsio. Ale to już Twoja decyzja :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Parta pobrałem, ale jest jedno ale. To part z moda w którym są już zaimplementowane patche? Bo tylko taki teraz jest dostępny i możliwe, że to jest powodem trudności. A jak jest z moda bez patchy, to czy się zrozumie z innymi partami w których będą fragmenty patchy.

A, że mój komp nie jest winien tej sytuacji, to potwierdza kolejny mod pobrany z Yandeksa, zainstalowany bezproblemowo i uruchomiony. Postaram się go dokończyć, a potem próba z OGSR do powtórki. Tyle, że chyba miesiąc temu grałem w OGSE, a skoro jego spolszczenie pasuje do OGSR, to one się niewiele różnią fabułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU.

Rozwiązałem problem z zainstalowaniem moda.

Wszedłem na tę stronę z modem: https://ap-pro.ru/forums/topic/939-ogsr-mod/?tab=comments#comment-1220

 i na niej znalazłem odsyłacz na Yandeksa  https://disk.yandex.ru/client/recent?idApp=client

  zawierający paczkę moda bez partów. Mod jest już z ostatnim patchem, więc nic nie trzeba kombinować. Postawić, nałożyć spolszczenie i grać.

Paczka zawiera również skompresowaną paczkę bibliotekową i instrukcję instalacji po rosyjsku.

Sprawdzone praktycznie.

ss_fred_11-06-20_13-12-41_(mainmenu).thumb.jpg.65b3f3e6261e60cbbdb7179830091219.jpg

Sidor gadał do mnie polsku, co było miłym z jego strony. A że potrafi jeszcze w kilku językach, to co taki poliglota robi w tym bunkrze? Bo listów gończych za nim, w żadnym modzie nie widziałem. A była by to pewnego rodzaju ciekawostka, jakby musiał w głąb Strefy uciekać :021: .

ss_fred_11-06-20_13-32-26_(l01_escape).thumb.jpg.2da1ca1a7acc72719736cd271ae1ef53.jpg        ss_fred_11-06-20_13-34-30_(l01_escape).thumb.jpg.a3a6e6208a6ef77b8a9b3c93ed40bada.jpg

Czyli jednak przyczyną moich problemów były jakieś nieprawidłowości w poprzednich odsyłaczach.

@Szczepan9205  @tom3kb  Dobrze byłoby te moje znaleziska dodać do #1, bo na pewno pobieranie będzie bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier No to gitara, że Ci się udało odpalić :) Ale co do Sidora to nie wiem :P Teoretycznie po użyciu plików z polskim lektorem powinien mówić przetłumaczone kwestie po polsku no i te niewykorzystane z Cienia, które dodali autorzy po rosyjsku, ale raczej w żadnym innym nie powinien gadać :D 

Jak najbardziej, dobrze by było dodać te linki/link do #1 bo może te do których aktualnie są linki są uszkodzone czy coś, a nawet jeśli nie to dla świętego spokoju warto dodać w razie by się komuś przytrafił podobny błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś o co chodziło w zadaniu na Agropromie co ekipę naukowców wciągnęło w dziwną anomalię.

I my mamy z jakiś czarnych stref wyciągnąć arty chyba i do niej przynieść.

Ale jak te arty zdobyć, wchodzę w te czarne strefy, w inwentarzu mam jakis skaner ale nic z nim nie mogę robić. A w notatce jest że jakieś częstotliwosci się wybiera?

Aha do tych stref nie wolno wchodzić w pancerzu i z bronią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Na lokacjach są takie anomalie, co trzeba do nich ze skanerem wejść. A potem jak się zbierze 3 arty, to trzeba dać temu szeregowemu na Jantarze.

I się chyba instalowało ulepszenie detektora czy coś w tym stylu. Powinna być instrukcja w tym schowku.

Chyba "K" się włącza ten detektor do mrocznych stref. A te częstotliwości to klawiszami "<", ">" się wybiera. "Enter" - detektor wysyła impuls, żeby pojawił się artefakt.

Filmik z OGSE 0.6.9.3, ale też powinno działać w OGSR:

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205  :007: Nie załapałeś z tym Sidorem. Miałem na myśli to, że jak się gra po rosyjsku, to tak mówi. W wersji angielskiej mówi po angielsku, a japońskiej po japońsku. W tym modzie tego się nie zobaczy, ale była już wstawka na forum zrobiona na różnojęzykowych podstawkach. Gadał tam chyba z 12. językami.

Teraz gracze często się uskarżają, że jak mod był robiony w wersji angielskiej, to po przetłumaczeniu czasami nie zmienione są pliki dźwiękowe.

@tom3kb Dodaj jeszcze do #1 adres do tej strony skąd pobrałem odsyłacz. To inna niż te dwie już wstawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Aaa :P No nie nie załapałem hehe, myślałem, że coś się u Ciebie sknociło i gada w różnych językach. 

Ale no tak, jak się nie dorzuci plików dźwiękowych lektora to wtedy w zależności jaki jest język w konfiguratorze wybrany to w takim będzie mówił. 

Ja to się osobiście dziwię, ze moderzy nie raz nie zmieniają plików dźwiękowych jeśli robili na angielskiej - dla mnie angielski dubbing jest tragiczny :D Jeszcze w Cieniu i Czystym Niebie jest w miarę ok, ale ten z Zewu to jest jakiś kabaret :P Dlatego jak jest możliwość, a mod ma tylko angielski dubbing to zawsze wyciągam sobie polskie ewentualnie rosyjskie pliki dźwiękowe i zamieniam bo przy angielskim dubbingu uszy mi krwawią.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji. Przeglądając to nowe forum, u jednego z tamtejszych graczy dwa dni temu też wystąpił podobny problem jak mój, z niemożnością wypakowania archiwum. Czyli jednak coś w tych paczkach z parami było nie tak.

Na razie testuję Syndykat, ale chyba na możliwości przejścia na Jupiter skończę.  Wtedy zajrzę do tego moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem grę ze spolszczeniem oraz łatką do niego. Ale nadal występują u mnie takie nieprawidłowości. Tylko u mnie, czy u innych grających też? Jestem dopiero przy uwalnianiu Żwawego, więc powtórzenie gry będzie bezproblemowe.

ss_fred_11-08-20_15-43-55_(l01_escape).thumb.jpg.e5ed6df20692dd7247cc7da9de285cd9.jpg

I takie coś. Chyba w OGSM ten napis z kartki był przetłumaczony, bo jest to istotna informacja dla gracza, na uniknięcie kłopotów.

ss_fred_11-08-20_12-50-44_(l01_escape).thumb.jpg.300c53371c21169298bc41db6a67a70c.jpg

Powinno to być textures\ui . Ale jak nie ma, to @Szczepan9205  , wyciągnij ten plik i wrzuć mi na PW, to go spolszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram bez finalnego patcha do spolszczenia, to mam te krzaczki w zapisach gry, ekrany ładowania też po rosyjsku ale co możesz mieć za problemy z lokacjami jak już każdy każdą mapę w Stalkerze widział w tylu modach i wariantach, że chyba nikogo już nic nie zaskoczy :)

Nawet nie patrzylem co tam jest napisane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak. Ale jest jedno ale. Wiesz, ze miałem problemy z instalacją moda i dopiero jak zrobili tę paczkę bez partów, z zaimplementowanym patchem, powiodło się. Ale ten wariant moda miał nr 1.07.0 czy coś takiego. Może to jest przyczyną problemu, że dodany patch coś zmienił.

Odwykłem od grania w mody z "dziurami" i mimo że w grze to nie przeszkadza, taki widok nie jest ciekawy.

ss_fred_11-08-20_18-09-00_(l01_escape).thumb.jpg.3d700646fe9b1b71a9586b80d66a361a.jpg

A to będzie gdzieś w plikach script, trudne do wychwycenia.

I jeszcze pytanie. Wziąłem zadanie od ojca na szukanie córki w Prypeci. Miał dać namiary na budynek do PDA, ale za cholerę znaleźć nie mogę gdzie jest ten zapis. Przy zadaniu ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom3kb napisał:

@kondotier a tą mini łatkę do spolszczenia wrzucałeś, bo smox niby te krzaczki w zapisach naprawiał.

@tom3kb, nie niby, tylko "krzaczki" zostały poprawione. 

@kondotier, jak będziesz latał po Prypeci, to znajdziesz lalkę w jednym z budynków. Odniesiesz na Kordon i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox  A te które ja pokazuję u siebie też? Łatka nałożona, nowa gra rozpoczęta.

A co dotyczy ojca, to wyraźnie mówi, że zapisze w PDA, gdzie należy szukać. Jako takiego zapisu bezpośrednio po rozmowie brak. Może jakąś plama będzie na mapie Prypeci.

Higiena przede wszystkim. Już nie w krzaczkach i po wyjściu umyć ręce.

ss_fred_11-08-20_13-29-58_(l01_escape).thumb.jpg.85cf5064e4e36cb742e8725bc07fcd35.jpg

A przetwory łatwo-psujące trzymać w lodówkach.

ss_fred_11-08-20_13-37-56_(l01_escape).thumb.jpg.b956b199ed90c2ede06bf09d79f2ac54.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.