Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Hrothgar Jeśli pojawi się pytanie na które znasz odpowiedź, to znaczy że pytający ją potrzebuje i dawaj ją.

@Zwinny  W sytuacji jaką masz, który raz jesteś przy stacji benzynowej? Bo przy niej z innych zadań ( Miecha vel Kulgawego ) szukamy schowka i ciężarówki. Wtedy też Kiwaczek daje tę podpowiedź. Jeśli tu byłeś już wcześniej, potraktuj to tak, że na dystrybutory popatrzyłeś i cyfry ( w spojlerze )

Spoiler

    76 i 92

widziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny No bo w tym zadaniu na pomoc gostkowi w anomalii w budynku stacji nie przychodzi podpowiedź od Kiwaczka, tylko SOS od tego gościa.

W każdym razie kod do sejfu to:

Spoiler

 cyfry znajdujące się na kolumnach obok dystrybutorów

No a podpowiedź od Kiwaczka przychodzi podczas poszukiwań ciężarówki dla jednego jegomościa, ciężarówka ta się znajduje w tej okolicy dlatego Kondotier o tym wspomniał ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny @Szczepan9205  Podpowiedź od Kiwaczka przychodzi zawsze razem z wołaniem o pomoc. Jeśli się zasugerujemy wołaniem i go czytamy, to możemy przeoczyć podpowiedź. Wołanie i podpowiedź jest zależna od tego, na ile się zbliżymy do stacji. Może być taka sytuacja, że je dostajemy, ale idziemy szukać ciężarówki, odprowadzamy ją i wracamy na stację. Wtedy ani wołania, ani podpowiedzi już nie będzie. Tylko zadanie w PDA.

Jestem świeżo po tym zadaniu. Pierwszy raz miałem wołanie i podpowiedź, gdy robiłem zadanie na ciężarówkę. Nie ratowałem, bo mi to przeszkadzało w zadaniu.  Wyszedłem z lokacji, robiłem inne zadania i przy okazji jednego z nich wróciłem się rozliczyć z Kramarzem. Wracałem z przewodnikiem z baru, wylądowałem przy stacji i było wołanie. Zrobiłem zadanie na doktora, poszedłem do Kramarza, rozliczyłem się i dopiero wtedy poszedłem znów na stację, słychać było głos uwięzionego, ale wołanie i podpowiedź się nie pojawiła. Ten element jest dopracowany i zadanie na stacji możemy zrobić w różnych kolejnościach. A że ono jest dwuetapowe, lepiej robić go wtedy, jak nie przeszkadza w innym. Np. szukaniu doktora dla stalkerów z baru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Hmm a może i masz rację, mnie się kojarzy, że same wiadomości przychodziły od rannego, a Kiwaczek się nie odzywał(miałem go w ekwipunku i nie kazałem mu się nie odzywać), ale może źle pamiętam. W każdym razie kwestia kodu się rozwiązała :P A skoro @Zwinny nie wyskoczyła wiadomość to może skrypt Kiwaczka nie zadziałał jak trzeba, lub w ogóle nie ma miśka/lalki w ekwipunku.

Mniejsza :D Problem rozwiązany i to najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo niewątpliwych zalet tego moda, ma on słabe wzięcie. Może poniższe zrzuty będą bardziej zachęcające od słów.

               Dobra grafika i urokliwe widoki.                                                            Nawet z CEA w tle.

     ss_fred_11-18-20_19-24-04_(l04_darkvalley).thumb.jpg.10cba9cd48a7b9d18c2f5905f699021c.jpg        ss_fred_11-20-20_18-42-30_(l07_military).thumb.jpg.6978d7bbd71e2c76fae424ea3bfe9df6.jpg

                    Dramatyczne sceny .                                                                                Ale też zabawne.

      Następnym razem możesz to być ty.                                                        Szczury bardziej od GB, zasmakowały w snorkach.

ss_fred_11-17-20_20-35-50_(l05_bar).thumb.jpg.22693e57ebcd604d6d9d1091b534abb6.jpg         ss_fred_11-18-20_19-22-47_(l04_darkvalley).thumb.jpg.f2da0c8525b325d5df2d1c132a6ca2bb.jpg

No i trochę spamu. Ten czołg ze zrzutu przypomniał mi sierpień 1968 r. Tak były oznakowane czołgi i inne pojazdy UW idącego na "pomoc" bratniej Czechosłowacji. Ale kto o tym po 52 latach jeszcze pamięta?

ss_fred_11-20-20_19-07-23_(l07_military).thumb.jpg.2527eb6eb26a8358a2eba7c4e582352c.jpg                        

Kto akurat poszukuje coś do wstawienia na komputer, to zachęcam.

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki byłby bezproblemowy, to jednak ktoś by się odezwał. W OGSE też wielkiego ruchu ostatnio nie było.

To nie nowość, ale ten sposób pokazywania zawartości zrobionego schowka, w połączeniu z podwójnymi nazwami np. dla broni, nie jest wg. mnie dobrym rozwiązaniem. Widzisz albo zawartość schowka, albo inwentarza.

ss_fred_11-23-20_12-39-25_(l08_yantar).thumb.jpg.56aa7909f36a7dab5751d9f128589d7b.jpg

Za to przeniesienie na x64 nagradza takimi widokami. Sprawa tekstur.

ss_fred_11-23-20_17-09-06_(l03u_agr_underground).thumb.jpg.40125a67ed5365309d23429396d4c554.jpg     ss_fred_11-23-20_18-12-20_(l02_garbage).thumb.jpg.e02ffbab7935be581dcf648de9b6346e.jpg

DODANO:

rpg7 z dodanym celownikiem optycznym. Mamy możliwość celować przez niego, po naciśnięciu klawisza któremu w ustawianiach przypisaliśmy tę opcję. Kliknięcie w Tab, spowoduje oprócz wyświetlenia zadania, pokazanie opisu klawiszy kF5 - kF8 szybkiego użycia.

ss_fred_11-25-20_13-23-27_(l05_bar).thumb.jpg.efcde221914b2279e9e0494260e1e2ca.jpg       ss_fred_11-25-20_18-00-08_(l07_military).thumb.jpg.4b4316ce3b6fd3065ca8fdf04101c67d.jpg

Ale te ustawienia są z góry narzucone przez moda. Nie jesteśmy sami nic zmienić.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście #1 dodałem zaktualizowaną wersję spolszczenia - wersję 1.3. Na razie dostępny jest tylko link do MEGA, jak @Agrael odczyta PW to mam nadzieję, że wrzuci na nasz serwer i pojawi się jeszcze link do wersji z serwera StalkerTeam ;)

A dla aktualnie będących w trakcie przechodzenia moda - w zakładce Instalacja pogrubioną czcionką na samym dole dodałem ważną informację i dobrze by było jakbyście się z nią zapoznali przed wrzuceniem najnowszej wersji spolszczenia ;)

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 i ci co już mają moda za sobą. Kilka razy podchodziłem do rusznikarzy aby ulepszyć sprzęt. Ale nie mogę, bo jeszcze mi się nie trafiły takie egzemplarze o nazwach z ich dialogów. Zawsze mają do nazwy dodane jakieś litery lub cyfry. Jak to było w waszej grze.

Wczoraj przerwałem grę w Miasteczku 32, kiedy bez końca trwał u mnie ten blokujący ruchy filmik przy dziurze z artefaktami. Mój pech? I powtórka od wejśćia ze zmianą kolejności zadań na lokacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier A wiesz co, mam jeszcze OGSR na dysku - rzucę okiem na te dialogi z mechanikami z ciekawości.

Co do Miasteczka-32 rozumiem, że mówisz o tej dziurze gdzie są arty z linii fabularnej z bandą z Mrocznego Parowu tak? Szczerze mówiąc to u mnie nie było problemu, tylko chwilę to zajmowało zanim się pojawiły bo raz, że musi się zespawnować bąbel przestrzenny, dwa modele i efekty dla artefaktów no i trzecia sprawa jeszcze się pojawia duża grupa mutantów, zombiaków i Monolitu, ale w sumie dziwne, że u Ciebie to trwa bez końca, chyba Twój pech jeśli oczywiście mówimy o tej samej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205  Tak, to sytuacja którą opisujesz. Te mutanty które atakowały i Kruk wzywał do pomocy, łącznie z kontrolerem zlikwidowałem. Ale jak wszedłem do miasteczka, to złapało mnie coś podobnego do emisji i trwa cały czas. Może dlatego, że jestem nocą, a spać nie można. Mam pewną sugestię od moda komunikatem "Sprawdź miasto" , aby najpierw go oblecieć i polikwidować mutki, otworzyć tele na MW i znaleźć bimbrownię. Albo cofnę się w zapisach i przyjdę za dnia.

Momentami trudno mi się gra, bo nie wiem, czy to pomięć o zadaniach z poprzednich gier, czy faktycznie zadanie już zrobione  :062: .

Powtórki zaczynają nużyć :052:.

Te nazwy dla broni nie będą miały nic wspólnego z tłumaczeniem, ale chyba z paczką broni dodaną do tego moda. Bo również pomimo sygnalizacji w ekwipunku, że np. celownik pasuje do broni, nie da się go założyć.

Więc tylko jakiś nowy mod o zmienionej fabule może mnie uratować  .

I przy okazji jak będziesz w modzie. Ma on bardzo dobrze zoptymalizowane oświetlenie latarkami, tak GB jak i NPCów. Jak jest możliwość wydobycia tego pliku latarki z moda, to bym o niego poprosił. Będzie można wykorzystać w tych modach, gdzie latarki świecą, ale nie oświetlają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Hmm też miałem emisję podczas spotkania z Krukiem w Miasteczku-32, ale nie pamiętam czy przeszła bezproblemowo czy trwała w nieskończoność tyle, że ja byłem za dnia. Teoretycznie kolejność wykonywania misji nie powinna powodować problemów, ale w sumie to Stalker - opisywałem Ci w sumie na PW jedną sytuację gdzie skrypt mi blokował przejście i się mod wywalał więc cholerka wie - musimy też zawsze wziąć pod uwagę, że OGSE jest modem kompletnym - OGSR zostało porzucone i nie zostało dokończone więc się mogą w sumie zdarzać takie sytuacje. 

Paczka broni była dodana w tej angielskiej wersji OGSR z moddb, ta rosyjska ma oryginalne bronie więc tu też obstawiam, że to jest niedokończona funkcja, lub też może być tak, że nie da się po prostu mieć w ekwipunku celownika i broni i wsio, w plikach widziałem linijki jakiś podstawek/szyn/adapterów pod celowniki typu MTK-83,USM, szyna "Jaskółczy Ogon" i "Picatinny" więc możliwe, że trzeba mieć te rzeczy, i je wpierw założyć na broń i dopiero potem celowniki, ale czy MTK lub USM i obie szyny spotkałem u któregoś handlarza do zakupu to Ci nie jestem w stanie powiedzieć, wiem że spawner był w stanie je zespawnować, ale w wersji z finalnym fiksem ów spawner już nie działa.

A co do latarki popatrzę, ale nie wiem za bardzo gdzie czegoś takiego szukać, podejrzewam że to będzie w jakimś pliku .ltx, jak znajdę to podeślę Ci na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205  po powtórce gry w dzień, tego już nie było. A w barze dowiedziałem się dlaczego. Do M32 trzeba wchodzić za dnia, po wieczornej syrenie zdążyć schować się właśnie w barze. M32 i w poprzednich wersjach sprawiało sporo problemów. U mnie zniknął jeden problem, pojawił się następny.

Te wszystkie podpórki, podstawki itp. można kupić u handlarzy. Funkcje, tak sądzę, dla dodanej paczki powinny działać, ale trzeba by na nowo przetłumaczyć nie tylko nazwy broni i ich opisy, ale i dialogi rusznikarzy. Bo tu mogą wynikać nieporozumienia słowne. Po prostu mamy nie taką broń jak potrzeba do ulepszania w inwentarzu. Ale bez ulepszania można grać. Np. ilość amunicji w magazynku, teraz się zmienia faktycznym magazynkiem, kupionym lub znalezionym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wyjścia, sam pod sobą.

Pytanie do tych, którzy już moda przeszli. Robiąc zadanie na BTR dla Wolności, podczas szukania komputera i jego aktualizacji, kupiliście je u handlarza, czy sami szukaliście w INB na Agropromie?

Bo ja bez problemu znalazłem części komputerowe, natomiast walizki z aktualizacją brak.

Jeśli ktoś tę aktualizację znalazł, to podpowiedzcie gdzie. Yutuberzy którzy sami szukali, też nie znaleźli i szli do handlarza. Też poszedłem, ale on nie ma dialogu, aby można było u niego dokupić. Cofnąc się w zapisach i kupić nie problem, ale chciałem mieć to z gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil190  O możliwości kupna jest wiadomym, bo mamy to w opisie zadania. Ale chciałem obie rzeczy znaleźć w INB. No i chciałem sprawdzić, jak działa nagroda za przytarganie wojskowego z M32 do strażnicy na Kordonie. W moim przypadku nie zadziałało, żołnierze w INB byli wrogo nastawieni, trzeba było powalczyć. A brak tej aktualizacji może być normalnym, bo jej znalezienie jest w zadaniu jako opcjonalne. Czyli może być ale nie musi. Będzie to chyba skutkować kolejnym jakimś utrudnieniem i zadaniem. Szkoda, że nigdzie nie ma konkretnej podpowiedzi ( a przynajmniej ja nie znalazłem ) gdzie jest ta aktualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Ta nagroda za przyciągnięcie wojskowego na Kordon powinna zadziałać, jak ten identyfikator będzie na pasie.

Raczej nie da się w inny sposób zdobyć tych walizek. Pozostaje tylko kupno od tego handlarza, który pojawia się po przyprowadzeniu wojskowego z M32 na Kordon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.