Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W wiosce kotów możemy pomóc dwóm nowicjuszom. Zainteresowali się pewną lodówką :) Ich głupotę wykorzystał pewien bandyta. Jeżeli ktoś nie ma problemu z zabiciem zwykłego stalkera, to bandyta zleci nam ciekawe zadanie.

Spoiler

ss_daniel_09-24-20_15-33-06_(l01_escape).jpgss_daniel_09-24-20_15-36-54_(l01_escape).jpg

Tego zadania nie było w zwykłym OGSE. Pojawiło się w OGSR jako DLC. Taka drobna ciekawostka. 
 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb A mnie z kolei się wydaje, że ten bandyta, który jest na zrzutach mógł być w OGSE bo dialogu rozmowy z nim w której się opowiadamy po stronie nowicjusza i pomagamy mu wrócić do wioski Troll mówi :

"No, no, tylko łapy precz ode mnie! Nie radzę przypieprzać się do mnie. Wiesz dlaczego? Bo będziesz miał do czynienia z Miechem. Wyśle do waszej wiochy swoich gladiatorów, a ci rozpier**** cała bazę w mig. Nawet Wilk i Stalin gówno poradzą, bo gladiatorzy to mistrze w swoim fachu."

UWAGA - w spoilerze opisałem kawałek fabuły - nie jest tak bardzo istotny, ale jeśli ktoś nie chce żadnych spoilerów to niech nie czyta :P 

Spoiler

Ta linijka była już w spolszczeniu OGSE tyle, że gość miał we frakcji wpisane "Grupa Miecha", a w dialogu mówił o niejakim Kulgawym. No i po późniejszych, że tak powiem "badaniach" wyszło, że owszem jest taki NPC o imieniu Kulgawy i też ma jako frakcję podaną grupę Miecha, ale to ten Kulgawy jest hersztem TEJ bandy, więc zacząłem rozkminiać o co chodzi, że gość nazywa się tak, a jego frakcja inaczej więc żeby nie było nieścisłości to przechrzciłem go z Kulgawego na Miecha. 

Nie wiem czy to był dobry pomysł bo nie jest w 100% zgodne z zamysłem autora moda, ale uznałem że będzie to mięć większy sens niż zostawienie mu pierwotnego imienia i frakcji "Grupa Miecha" bo by to nie miało sensu, a ten Kulgawy/Miech jest dodany dopiero w OGSR więc osoby, które ukończyły OGSE nie powinny mieć chyba pretensji :P

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anatolij Wejdź w gamedata/scripts i usuń plik dsh.script i zobacz czy wtedy wejdziesz (tyle, że plik odpowiada za pewną istotną zmianę imienia jednej z postaci), ale jeśli usunięcie pomoże to będziesz mógł później dalej grać. Przyjrzę się temu bo modyfikowałem ten skrypt na potrzeby polonizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb W wersji 1.0 był problem bo przeoczyłem, że ten dsh.script był zaktualizowany w fiksie finalnym i do wersji 1.1 już dołączyłem ten świeży. Ale nie wiem czemu @Anatolij ma wylot, ja wszedłem normalnie na Wysypisko i z niego wyszedłem po czym wróciłem jeszcze raz i żadnego wylotu nie miałem.

@Anatolij Aa widzisz :D Na shoutbox'ie wczoraj pisałem, że zaktualizowałem link do najnowszej wersji spolszczenia czyli 1.2(mam nadzieję, że to ostatnia już) i na tej stronie 2 drugim poście od góry jest pogrubiony napis, że zaktualizowałem - pewnie przeoczyłeś ;) No ale skoro działa to myślę, że powinno być już ok.  

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szefito Bo mody na silniku x64, potrzebują jeszcze innego wsparcia. Niedawno @vidkunsen  wstawił paczkę, z wszystkim co do tego jest potrzebne. Poszukaj jej, albo poproś na PW o ponowne dostarczenie.

I sądzę, że byłoby dobrze taką paczkę dodać gdzieś do porad, albo do #1 każdego moda z x64.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szefito napisał:

Wyskakuje 0xc000007b gdy próbuję uruchomić grę. Ktoś coś wie? wszystkie pakiety aktualne vc

W przypadku wylotu należy podawać część loga po FATAL ERROR. Oprócz info o tym 0xc000007b niczego w logu nie ma?

@szefito czy instalowałeś dodatkowe programy z #1 stąd https://drive.google.com/drive/folders/1GUlUGHLtxdSrKZZaO6-BRpd1MXylaZyj ?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda u was sytuacja z użyciem apteczki ?
Zauważyłem, że u mnie GG po jej użyciu traci zdrowie. Wcześniej nie miałem takiego problemu ( jestem w Dolinie Mroku ). 
Gram na poziomie trudności " Mistrz ", ale wątpię, aby było to tym właśnie spowodowane, bo wcześniej pasek ze zdrowiem normalnie się odnawiał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Problem rozwiązany. Tak to jest jak człowiek czasami nie pomyśli.
@Szczepan9205 opisał wszystkie opcje konfiguratora. Wystarczy odhaczyć jedną z nich:

"  Efekty uboczne leków - włączone/wyłączone (jeśli włączymy tą opcję to będziemy musieli np. co kilka użyć apteczki napić się wody by odnowić jej właściwości leczące tzn. jeśli użyjemy kilku apteczek pod rząd to do organizmu GG dostaną się toksyny, przez co czas leczenia się wydłuży. 
Wypicie butelki lub dwóch wody mineralnej usunie toksyny i skróci czas leczenia do domyślnego). Stosowanie antyradów zabiera nam trochę punktów życia, tak samo wódka itd.; "


 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 Jeśli masz zainstalowane spolszczenie, które wstawiłem pierwszego dnia jak wyszło i nie zainstalowałeś fixa finalnego to nie instaluj go - da się przejść i bez niego grę od początku do końca.

Ale Fix finalny na pewno zmienia i naprawia jakieś rzeczy - co dokładnie nie wiem bo nie szukałem listy zmian więc Ci nie powiem :P Zapisy(przynajmniej mnie) działały z wersji bez fixa na wersji z fixem, także jak go ściągniesz i zainstalujesz to raczej nie będziesz musiał zaczynać gry od nowa tylko po wrzuceniu fixa, musiał byś z zakładki Linki do pobrania pobrać spolszczenie bo od dnia premiery robiłem jeszcze drobne poprawki i w tej zakładce jest link do najnowszej wersji, ale ona działa tylko z fixem finalnym - jak wrzucisz sam fix, a nowej wersji spolszczenia nie to będzie Ci gra wylatywać do pulpitu i analogicznie jak nie wrzucisz fixa a wrzucisz najnowszą wersję spolszczenia to też będzie się mod wysypywał ;) Mam nadzieję, że wszystko w miarę jasno wytłumaczyłem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.