Jump to content

Moja praca inspirowana serią S.T.A.L.K.E.R.


Skryty

Recommended Posts

Witam wszystkich po długiej dość przerwie. Kiedyś na forum tejże portalu wspominałem o tym, że mam zamiar wstawić swoje prace, najnowsze w dodatku. Dlatego, po kilku latach udało mi się w końcu stworzyć pracę inspirowaną serią S.T.A.L.K.E.R. Mimo braku chęci, braku weny, czasu oraz przede wszystkim, lenistwa, pewne umiejętności ma się we krwi :) . Dlatego przedstawiam Wam najnowszy rys związany z daną tematyką. :) 

P.S.

Gdyby dany temat nie miał danego miejsca, ino gdzie indziej, z góry przepraszam i proszę o sprostowanie. Uczynię, by było wszystko na swoim miejscu. :) 

Stalker 1.jpg

 • Cool 3
 • Positive 13
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

Witam wszystkich serdecznie na forum S.T.A.L.K.E.R TEAM po przerwie. :)

Gość z bandażami, ksywka "Mumia". :)

Przedwczoraj będąc po pracy, zrobiłem szybki szkic (15 - 30 minut) będący moim zamysłem, konceptem, który siedział w mojej głowie od długiego czasu. :)

Szkic jest dosłownie mały, stworzyłem go za pomocą cienkopisu i co nieco ołówka HB. Mam zamiar w przyszłości narysować i przedstawić postać z uniwersum S.T.A.L.K.E.R- a w całej okazałości. :)

IMG_20200703_013950.jpg

Edited by seb-stryl
 • Cool 4
 • Positive 8
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, seb-stryl napisał:

Mam zamiar w przyszłości narysować i przedstawić postać z uniwersum S.T.A.L.K.E.R- a w całej okazałości. 

Podrzuci się wtedy ten projekt Azetrixowi i poproszę go ładnie żeby wykonał model do np. ZP.

2 godziny temu, seb-stryl napisał:

Gość z bandażami, ksywka "Mumia".

Jedyny prawilny gość z bandażami którego znam jest w spoilerze:D

Spoiler

1372415-1476279540.jpg

 

 • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Szybki i zarazem mały *dosłownie* szkic z głowy (15-20 minut czasu wykonania) praktycznie i dosłownie zrobiony, na odwal się, powiedziałbym :P . Rysuneczek przedstawiający najemnika walczącego i jednocześnie wykonującego zlecenia od wyższych sfer, w Zonie. Szkic tworzony, by w miarę nie wyjść z wprawy, z zapomnienia. :) 

IMG_20200816_230001.jpg

Edited by seb-stryl
 • Cool 5
 • Positive 4
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Aktualizacja 21.10.20

Bo to zły stalker z niego był. 

Praca z wyobraźni. Znakiem rozpoznawczym, że rysunek ma zawierać elementy z serii S.T.A.L.K.E.R jest moja próba odwzorowania Nibypsa. Jak wyszło, jak widać. :)

Dłuższy pod kątem czasu wykonania (1 godzina w przybliżeniu), ale nadal mały szkic. Zawsze coś się naszkicuje, choćby dla samej przyjemności. :)
Dodam od siebie, że gdybym poświęcił rysunkowi dużo, dużo więcej czasu, efekty byłby lepsze, ale tylko częściowo. Nie jest tak idealnie, wręcz z niebiańską łatwością przerzucić obrazów z myśli, wyobraźni na papier. :D

IMG_20201021_204657.jpg

Edited by seb-stryl
 • Cool 6
 • Positive 4
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Agrael napisał:

@seb-stryl Bardzo klimatycznie. Trzeba mieć wyobraźnie, ale i jednocześnie talent. 
Może Cię natchnie do wykonania jakiegoś rysunku. Tark - Zapomniany mutant:
Tark.jpg

Hmm...ciekawa i dość znana koncepcja mutanta-Tarka, że niewykorzystany nie dość w oryginalnej serii S.T.A.L.K.E.R-a, to i w modyfikacjach nie widywać tego mutka. Bardzo duża szkoda. Być może wezmę się za tworzenie Tarka w przyszłości. Zobaczę, co da się zrobić. Dzięki Agrael za podsunięcie pomysłu. :)

Fakt, trzeba mieć umiejętności w tworzeniu, ale też niezłą wyobraźnię. Po większości artystów z ich umiejętnościami, co tworzą swe dzieła, w tym z serii S.T.A.L.K.E.R-a, to idzie paść z wrażenia. :D

Edited by seb-stryl
 • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Aktualizacja 25.10.20

Tym razem coś dla odmiany. ;)

Bo to był dobry stalker z niego. Niechaj Zona lekką mu będzie. 

Dość mały szkic robiony z wyobraźni opierając się na koncepcjach, wzorach jak krzyż prawosławny, maska typu "Chomik" i koncepcja niewykorzystanego w grze serii S.T.A.L.K.E.R mutanta- Tarka. Czas wykonania rysunku to półtorej godziny. Przyznam szczerze, że tak brzydkiego rysunku dawno nie rysowałem, zwłaszcza mutanta- Tarka. Wstawiam ten rysunek, bo w końcu znów coś nabazgroliłem na szybko, bo potem z moją weną może być różnie. :( 
Byle do przodu. :D

IMG_20201025_172146.jpg

Edited by seb-stryl
 • Cool 4
 • Positive 7
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Aktualizacja, 2 lutego 2021 roku. 

Dzisiaj będąc w domu po dość ciężkim dniu pracy, postanowiłem naszkicować postać będącą jednym z wielu w Zonie, stalkerem. Narysowanie szkicu potrwało mi co nieco dłużej niż z godzinę i w dalszym ciągu jest to zaledwie ułamek całego formatu A4. Sugerowałem się cosplay'em od DrJorusa, którego jego fotografie poruszające tematykę z uniwersum S.T.A.L.K.E.R-a możemy zobaczyć na deviantart (ot tak, dla zainteresowanych). Sam szkic jak widzicie, wyszedł mi co nieco niemrawy, można pomyśleć, że większość lepiej by to zrobiła i to przyznam szczerze :) . Z drugiej strony, przynajmniej coś stworzyłem nowego i wiem, że szybko nie skończę w swoim życiu z rysowaniem, którego ma się we krwi. Miłego oglądania. :) 

 

stalker 2021.jpg

Edited by seb-stryl
 • Cool 3
 • Positive 6
Link to comment
Share on other sites

Aktualizacja 04.02.21

W dniu dzisiejszym podjąłem stworzenie dość szybkiego szkicu, bo tym razem z godzinę, nie więcej, przedstawiającego banditosa z Zony. Zauważyłem, że gdy jestem w nerwach, zwłaszcza po pracy, gdzie wszyscy mają gdzieś, a "Ty" się przykładasz wzorowo i solidnie, zdecydowanie lepiej mi się rysuje. Gdzieś tą złość, negatywną energię trzeba rozładować w bezpieczny i cichy  sposób. Rysowanie w moim przypadku pozwala rozładować tą właśnie energię. i to najlepiej z uspokajającą muzyczką w tle. Po ukończeniu rysunku cała mi ta złość przeszła i myślę, że warto było mając do tego jeszcze satysfakcję, mimo rozwalonych w rysunku proporcji i pewnych mankamentów. Szkic wykonałem z głowy mając "jakiś" tam koncept w łepetynie. Skrótem mówiąc, szkic stworzony z wyobraźni :) . Obok banditosa wrzucam dla porównania plik, raczej skan, jak są małe rysunki nabazgrolone na formacie A4. Miłego oglądania wszystkim życzę. :) 

Stalker banditen.jpg

Format A4.jpg

 • Cool 2
 • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

@tom3kb Kurczę, te rysuneczki do gry fabularnej sporo wnoszą do klimatu, atmosfery gry. Potrafią poruszyć wyobraźnię. :)

W mym przypadku i też, jeżeli coś mnie przyciągnie i zafascynuje i zarazem mam wenę twórczą, podejmuję się tworzenia rysunku. :) . Nie lubię tworzyć, robić czegoś na siłę. Nie daje mi to satysfakcji. 

Edited by seb-stryl
Link to comment
Share on other sites

 • 10 months later...

Aktualizacja 7.12.21 :)

Witam wszystkich serdecznie po długiej przerwie. Przedstawiam oto słynnego mutanta występującego w Strefie, czy jak kto woli, w Zonie. Jest nim Pijawka :D . Dzisiaj naszkicowałem dość mały rysunek i w dodatku na szybko metodą tradycyjną. Konkretnie szkic został stworzony za pomocą czarnego cienkopisu i ołówka HB. Mam jedynie tylko nadzieję, że Pijawa stworzona przeze mnie na rysunku, jest dość rozpoznawalna i charakterystyczna dla danego gatunku. Nie przykładałem uwagi do rysunku i robiłem to dość szybko, coś koło pół godzinki. Mym zdaniem, bazgrolnik, choć mający troszkę sensu. :) 

CCF07122021_00000.jpg

Edited by Skryty
 • Cool 1
 • Positive 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.