Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Agrael Na końcu Limanska, z lewej strony stoją wozy strażackie. Z nich na balkon. Wystarczy że się uczepisz balkonu, to sięgniesz do schowka. Nie trzeba włazić. Piszę o tym w temacie+zrzut ekranu. A tu filmik.

http://www.youtube.com/watch?v=De58Bd5EzAM&list=PLLD5k7jV8npAiWxReEsCnnh0VNCG7Cicb&index=114

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę w końcu zakończyć wątek Pisarza i jego rozrzuconych kartek. Trochę mi one namieszały i się lekko pogubiłem. Oto jakie zebrałem:

Kordon: Zebrane.
Wysypisko: Mam jedną. Od Jurika. Drugiej nie znalazłem, ale jest rzekomo na hałdzie. 
D. Mroku: Mam jedną. Zabrałem ją od zielonego snorka. Pozostaje wieża w bazie bandytów. 
X18. Zebrane.
Magazyny Wojskowe: Zebrane. 
Agroprom: Zebrane. 
Bar: Zebrane. 
Dzicz: Zebrane. 
Bagna: Nie znalazłem ani jednej. Szukałem cierpliwie, ale żadnych efektów. 
Zapomniany Las: Również nie znalazłem żadnej. Przeszukiwałem trupa zombiaczki, ale notatki nie było. 

A poza wątkiem Pisarza to znalazłem ciekawy schowek. Oto dowód, że czasami warto się pofatygować i sprawdzić ich zawartość:

Spoiler

20200208125549_1.jpg

Te naboje można wymienić u handlarza Mirona na Bagnach. Daje śrut. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael  W temacie dałem zrzuty ekranu i dokładny opis jak zabrać tę z hałdy na Wysypisku. Musi Ci to wystarczyć, bo filmiku nie ma. Tej z zombiaczki też nie znalazłem. Na Bagnach nie szukałem, jak mnie zablokowała Prypeć.

https://stalkerteam.pl/topic/13275-człowieczy-los-krok-w-nieznane-deja-vu-outfater-addon/?do=findComment&comment=155150

Wchodź na hałdę od strony doliny z psami, tam nie ma radiacji.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znalazłem - dzięki :) Przy okazji zabrałem część zdjęcia z Baru. 
20200208210500_1.jpg
Martwię się tą notatką z Zapomnianego Lasu. Zombiaczki nie miałem, a więc notatka równie dobrze może się już nie pojawić. Łatwo sobie popsuć ten wątek z Pisarzem i to niekoniecznie z własnej winy. 

Podobnie było z zielonym snorkiem w Dolinie Mroku. Wystarczy, że snork wpadnie w anomalię i po ptakach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael  A jak u ciebie sprawy z pieczarą? Te zombiaczki pojawiają się tylko wtedy, jak idziesz po artefakt dla kogoś z Pieczary. Jest ich zatrzęsienie, więc trzeba dobrze się rozglądać, czy trup jakiejś w krzakach nie leży, albo któraś się nie zawieruszyła. Nie znalezienie jej, skutkuje tym, że nie dostaniesz głównej nagrody od Sidora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierDo Zapomnianego Lasu wybrałem się od razu po rozpoczęciu zadania na odnalezienie " Łowcy Dusz ". I znalazłem ów artefakt obok helikoptera. Po jego zabraniu pojawiło się sporo mutantów, ale jak na złość żadnej kobiety zombie nie było. Jeszcze raz się tam wybiorę, ale mod zawsze daje info. na temat zebrania z trupa mutanta jakieś notatki. Np. Podczas pobytu na Kordonie dostajemy info. o tym, że trzeba zebrać notatkę pisarza z ciała Zombie obok tunelu.

Mam też problem ze znalezieniem artefaktów. Przez całą swoją grę nie znalazłem arta " Ślimak ". Wpadłem na pomysł żeby zmniejszyć do zera gęstość trawy w opcjach - pomaga, bo łatwiej dostrzec artefakt. Samego Ślimaka niestety nie znalazłem, ale jeszcze będę szukał. Jest mi potrzebny dla Sidora, a konkretnie do jego broni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu gamedata\textures\ui są dwa pliki z wyglądem tej broni Allegro ( oraz pozostałych "specjalnych" ). Plik ui_icon_equipment.dds który pokazuje je z napisem jak na zrzucie powyżej, oraz ui_icon_equipmentALT.dds , który zamiast napisu pokazuje znaczek klucza w kółeczku.

Jeśli kogoś będą razić te napisy, wystarczy że doda do pierwszego pliku np. ORG, , a z drugiego usunie to ALT. Ponieważ są to pliki teksturowe, zmiany można dokonać w dowolnym momencie gry. Bez problemu można przywrócić plik z napisami.

Oznaczenie będzie wyglądać tak:

1519627791_Beztytuu.jpg.c8836d6ec482b89eca225ab2229e00f3.jpg

Jest jeszcze kilka, tu nie pokazanych.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja w pieczarze. Ale można oglądać od 20 min, do znalezienia schowka.

https://www.youtube.com/watch?v=FcwyLNXK08k

Aby nie boksować się z tymi wcześniejszymi mutkami, ja ich przyciągnąłem go górniczej ekipy. Najpierw anomalie a póxniej oni szybko sobie poradzili.

DODANO: A NA PEWNO TEN JEST NASTĘPNY?  Bo muszą być brane kolejno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurek48  Dotrzeć do tego plecaka, jest najtrudniej ze wszystkich. No i te prawie jednakowe korytarze, oraz dwa poziomy pieczary znalezienia nie ułatwiają.

Ja to zadanie zrobiłem grając i równocześnie mając uruchomiony filmik z poszukiwaniem. Twardy zapis przy tym zejściu w dół, bo to miejsce newralgiczne. A następnie kierując się występującymi anomaliami które mijał player, szedłem jego śladem. No i po udanym przejściu kolejny zapis. A sam plecak, nawet jak jesteś we właściwym zaułku, widać nie z każdego miejsca. No i przede wszystkim, nie należy dopuścić, aby w jego pobliżu tupał nibygigant. Może to spowodować zapadnięcie w tekstury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurek48 Schowki Farciarza mają to do siebie, że żeby pojawił się następny to trzeba zebrać poprzedni. Notatka nr.4 znajduje się w Podziemiach Agropromu. Jeżeli u ciebie nie pojawiła się w Pieczarze następna to bardzo możliwe, że plecak zapadł się w tekstury. Innego wytłumaczenia nie widzę. 

Gdy byłem pierwszy raz w Pieczarze to zacząłem właśnie od szukania schowka. Dopiero później pogadałem z Czarnym. 

A tymczasem wracam z CEA. Czaszki dla Mnicha zebrałem, plecak dla Cukiernika także. 
Przy okazji znalazłem pozostałe Nieśmiertelniki z BTR'ów. ( Na 5 stronie @kondotier dał info. w których należy szukać ) 
20200210155233_1.jpg
Znalazłem 20 notatek Farciarza. Następna jest na Generatorach, ale nie szukałem jeszcze. 

Mam też 5 fotografii ( Wysypisko, D.Mroku, Agroprom, Bar, Prypeć ) 
Jeżeli chodzi o pozostałe to nie mogę znaleźć. Tylko tej na Radarze nie szukałem, bo czytałem w poradniku, że warunkiem pojawienia się jej jest zakończenie wszystkich zadań u niektórych NPC. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał problem ze znalezieniem schowka Irokeza w zadaniu " Wrażliwe dokumenty " to podaję jego lokalizację. Dość ciężko się do niego dobrać. 

Spoiler

Dwa garaże obok niedokończonego budynku w którym przesiadują Najemnicy. Schowek jest pod garażem ( tym od wspomnianego budynku )
20200213114444_1.jpg
Kucamy lekko odchylając się w lewo. 
20200213114602_1.jpg

@kondotier
Przypomniałem sobie o schowku, o którym wspominałeś. Chodzi o ten w Prypeci. Pamiętasz może mniej więcej, kiedy pojawił się SMS ? Lub co jest warunkiem jego pojawienia się ?
Byłem już parę razy w Prypeci. Znów będę przez nią szedł na CEA2, bo muszę znaleźć czarne chimery i tak się zastanawiam nad tym schowkiem. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Hm.. Być może muszę spełnić jeszcze jakiś warunek, żeby przyszedł mi ten SMS. A może przegapiłem ? Sam nie wiem. Łatwo się czasami pogubić w tym modzie, bo trzeba pilnować wiele wątków. 

Tymczasem znalazłem dwie kartki Pisarza oraz jedno zdjęcie Szarego Fotografa w Starym Lesie. Bałem się, że podczas pierwszego pobytu na tej lokacji coś popsułem, ale jednak nie. 

Mapa Starego Lasu z moimi wskazówkami: ( Mam nadzieję, że komuś one pomogą, bo mod wart jest przejścia )

Spoiler

20200213140902_1.jpg

1. Czerwony - Bandyci. 
2. Niebieski - Rozbite Helikoptery. 
3. Żółty - PDA Nieznanego Bandyty, 
4. Pomarańczowy - Notatki. 

W poszukiwaniu kartek Pisarza poszedłem do Starego Lasu dopiero Po ukończeniu zadania na " Łowcę Dusz ". 

Zacznijmy od znalezienia PDA Nieznanego Bandyty. W zaznaczonym na mapie kolorem znajdujemy PDA. 

Teraz czas na wątek Pisarza. Udajemy się do helikoptera nr.1. Nieopodal są kamienie, a pod nimi nasza notatka. Czyli opis z przetłumaczonego przez @kondotier poradnika się zgadza, Zabieramy ją i biegniemy do helikoptera nr.2. Tam nagle pojawiają się Zombie. I gdy zabijemy zombie-babkę pojawia się SMS z informacją. I takim oto sposobem mamy dwie notatki. ( Wydaje mi się, że druga notatka nie ma nic wspólnego z zadaniem na odnalezienie artefaktu " Łowca Dusz ". Możliwe, że warunkiem pojawienia się Zombie jest odnalezienie tej pierwszej ). 
20200213140248_1.jpg

Czas na nasze Zdjęcie. W Starym Lesie kręci się trzech Bandytów. Przy znaczku na mapie, gdzie widać GG jest ten Bandyta, o którego nam chodzi. To on ma zdjęcie. Po jego zlikwidowaniu dostajemy SMS:
20200213140848_1.jpg20200213140857_1.jpg

Na koniec pozostaje nam ciekawostka. Szukając kartek Pisarza i Zdjęcie znalazłem dwie ciekawe notatki. Wydaje mi się, że są po prostu ciekawostką. Ich treść pozostawiam dla tych, którzy sami zechcą zagrać w moda i je odnaleźć. 


Teraz jestem na Bagnach. Szukam notatek Pisarza, ale nie mogę znaleźć.  Być może znów jest jakiś warunek, po którym będę mógł je zebrać. Mam tylko nadzieję, że nie wleciały pod tekstury. To ostatnie dwie notatki, jakie zostały mi do odnalezienia. 

Brakuje mi też zdjęcia z MW. Naprowadzenie dawał ( z tego, co pamiętam ) Dimon. Chyba wspominał o nabitych głowach. Możliwe, że chodzi o wioskę pijawek, ale niczego nie znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael  To nie głowy z Pijawkowa, ale te w narożniku mapy koło bazy najemników, tam gdzie psy urzędują i i jest promieniowanie. Ale to nie jest ten plecak z podstawki, lecz inny pod krzakiem.

Kartki na Bagnach pojawiają się dopiero po zrobieniu pewnych zadań. Jest to w tym autorskim poradniku. Ale brak zdjęć czy filmiku, z precyzyjnym naprowadzeniem.

Z zrzut ze Starego lasu z miejscami znajdziek, jest bezcenny. :048:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.