Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier 

46 minut temu, kondotier napisał:

A co dotyczy zegarka, to w temacie grający dali zrzuty ekranu z pokazaniem nowego miejsca

o Cie wój!!! no to ładnie go schowali, chyba bym się na śmierć go zaszukał :007: już widzę że łatwo nie będzie jak już na początku takie rewelacje, zrobiłem sobie rdzawą zonę, szkoda że na początku są te same zadania, liczę że potem będą inne, nie lubię powtarzać fabuł, nudzi mnie to po prostu, nawet jak schowki są gdzie indziej to nadal to samo zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Zadania nowe się pojawią. Największą zmianą są jednak schowki. 

Tymczasem udało mi się wykonać zadanie " Rodzinne Powiązanie ". 
Po przyniesieniu maszyny do pisania Arlekinowi przychodzi SMS od Szerszenia. Prosi nas o odnalezienie swojego bliźniaczego brata - Trzmiela. 

Syrrius, który przechodził tego moda i czasami jego filmiki mogły się przydać ominął to zadanie. W spoilerze opiszę jego przejścia. 

Spoiler

Po wzięciu zadania udajemy się do Pana Marcepana. Żąda kasy za informacje więc płacimy. Trzmiela zna pewien Wolnościowiec, który siedzi na MW. Jest nim Pawlik. 
Pawlik daje nam małą wskazówkę - Trzmiel udał się na Radar i lubi odpoczywać przy ogniskach. To jedyny punkt zaczepienia. 
Oto położenie pierwszej notatki Trzmiela na Radarze:
20200218124509_1.jpg20200218124516_1.jpg
Obok ogniska jest czołg i wielkie kamienie. W nich.. Plecak z notatką. Wynika z niej, że Trzmiel udał się do Prypeci.

Idziemy do miasta, a dokładniej to na Dworzec Autobusowy. Roi się tam od Monolitowców. Przeszukujemy jednego z nich. Ma on notatkę. Trzmiel wpadł na Monolitowców, którzy darowali mu życie i odprowadzili na CEA. Kolejną wskazówką jest notatka na CEA. 

I tutaj wkradł się błąd. W notatce, którą znajdujemy przy ciele Monolitowca wynika, że kolejna notatka na CEA jest w WAGONIE. 
Problem polega na tym, że wagonów na CEA jest sporo i mi od razu się skojarzyło się z wagonem kolejowym. 

Napisałem w tej sprawie do Outfater - twórcy moda, który przesiaduje na forum AMK TEAM. Dał mi wskazówkę - beczki. 

Znalazłem notatkę. Mi to bardziej pasuje na barak niż wagon. 

Tak czy siak.. pod '' wagonem " jest plecak. Kucamy i odchylamy się w prawo:
20200220222158_1.jpg20200220222147_1.jpg

Trzmiel poszedł do Spełniacza Życzeń. Idziemy do niego. 

Stał się jednym z Monolitowców i od tak nie odda nam wisiorka. Mamy wybór - szukać samemu lub go zabić. Ja wybrałem to pierwsze rozwiązanie. W końcu Szerszeń prosił nas, żeby odnaleźć Trzmiela, a nie go zabijać. 

Tutaj pojawia się problem. Spełniacz Życzeń nie pozwala nam opuścić w normalny sposób CEA. Po prostu nas odrzuca przy próbie przejścia. 

Jest jedno '' tajne " przejście. Nieopodal Trzmiela i Monolitu było w podstawce przejście na CEA2. Idziemy tam i lądujemy na CEA1. Nagle pojawia się wielu wrogów. To Monolitowcy i.. Klony Trzmiela. Ubijamy jednego z nich i nagle nas wyrzuca nieopodal. Jest tam wysokie promieniowanie. Dostajemy info. na PDA:
20200221114527_1.jpg

Nie poddajemy się. Wracamy do klonów i walczymy. Problem polega na tym, że przy każdym ubiciu klona lądujemy w tym samym miejscu gdzie jest wysoka radiacja. 
W końcu jednak trafimy na klona, który ma wisiorek...
20200221114842_1.jpg

Mamy to, o co prosił nas Szerszeń. Wracamy do niego i kończymy zadanie. 


Zostało mi już tylko zadanie z Kartkami Pisarza. Dwie kartki na Bagnach. Nie mogę znaleźć. Nie ma ich tam, gdzie powinny być według opisu w poradniku. Sam nie wiem, co teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie (będę Wam teraz d*pe zawracał bo sami żeście mnie namówili do tego moda) dlaczego jak biorę tego arta (kamienna krew) ze strychu chałupy w wiosce kotów to życie mi zanika? nie wieszam go na pasie bo wtedy to by było zrozumiałe bo art grzeje, w deja vu nie grzał jak się go tylko w plecaku miało

a tak przy okazji, gram na poziomie stalker, i zauważyłem że strasznie trudno, ginę co chwila z byle powodu, jestem na etapie fleszki od Skunksa, nie mam żadnego antyradu a tam grzeje za tymi torami że hoho, i co w takiej sytuacji? oczywiście zdrowie mi spada, 1 apteczka, 3 bandaże i elo, róbta co chceta, do tego ślepe i psi psy a ammo tyle co kot napłakał :044:

ehh chyba dam sobie z tym spokój, mało że trudny jest cholernie to jeszcze wszystko to samo, jestem na wysypisku i jeszcze żadnego nowego zadania nie miałem, wszystko to samo co w podstawce, mało że nudny to jeszcze trudny

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael  W oryginalnym rosyjskim tekście, takie obiekty są opisywane jako "wagończyk". I te na kołach i te bez. Ta buda na Dziczy z częścią zdjęcia, to też był "wagończyk". I tłumaczący nie ma możliwości różnicowania nazw, dopóki się tego w grze nie zobaczy.

A na Bagnach dostałeś już tego kwestowego SMSa? Po znalezieniu jakiegoś PDA? Bez tego nie ma co szukać.

@cez137  Już Ci pisałem. Zapomnij co było w Dejavu. To dwa różne mody. Tyle tylko, że Outfater wykorzystuje główną ideę poprzednika, czyli to już wszystko było. Stąd masz te powtarzające się zadania z podstawki. Ale później ilość dodanych je przytłamsi i przestaniesz je zauważać, choć wykonać trzeba.

Mod jest tak zrobiony, że po podniesieniu artefaktu doznajesz "szoku". Nie śpiesz się z jego braniem, aż dostaniesz na niego zadanie. Ale wtedy już powinieneś mieć kurcinę od Kułaka. Na Kordonie będziesz jeszcze wiele razy, to te znane z podstawki arty zdążysz pozabierać. Na razie rób tylko zadania Sidora i Kułaka, aż dostaniesz śpiwór. Wtedy możesz się wziąć za inne poboczne. Bo gra do czasu śpiwora, jest ukrytą czasówką. Musisz się śpiwora dorobić, zanim GG ci zaśnie podczas wykonywania zadania. No i musisz mieć kosztem innych rzeczy, te preparaty na usuwanie "otępienia" przez psy. Zobacz na moje zrzuty, jak gra wygląda gdy się ich nie ma.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie " Utracona Twórczość " zakończone. 
Najwięcej kłopotów sprawiły mi dwie notatki na Bagnach. Oto ich lokalizacja + PDA Wojskowego, bez którego nie mamy po co szukać kartek:

Spoiler

Udajemy się po PDA wojskowego. Niedaleko Stacji Pomp. 
20200222104459_1.jpg
Jest wśród wielkich kamieni. Ciężko się do niego dostać. Ctr+Shift. Za którymś razem się uda.. 
20200222104453_1.jpg
Pierwsza notatka znajduje się przy drodze od Parku Maszyn do wioski z wieżą ciśnień. Tuż obok drzewa:20200222110029_1.jpg20200222110034_1.jpg
Drugą i zarazem ostatnią na Bagnach notatkę możemy znaleźć przy tlącym się ognisku. Obok są krzaki i powalone drzewo. Niedaleko Stacja Pomp.
20200222110857_1.jpg20200222110901_1.jpg

Sidorowicz za odnalezienie wszystkich notatek Pisarza daje nam.... A sprawdźcie sami :)

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael  :brawo: :brawo::brawo:.  Czyli, że już nie muszę taplać się w błocie.

Teraz @cez137 będzie miał mentora, który go przez moda poprowadzi. I nie będzie się mógł wymigać, "bo mod za trudny".

Wszystkie największe problemy ze znajdźkami zostały rozwiązane i opisane. Ciekawe, kiedy wszelkiej maści malkontenci, teraz wezmą się za tego moda.

Nie mają już żadnych wymówek.

@Agrael masz możliwości i uprawnienia. Nie zrobił byś takiego niby poradnika, wybierając z postów tematu te, które zawierają zrzuty ekranu z podpowiedziami gdzie są te problematyczne do znalezienia itemy, oraz jak bezproblemowo dobierać się do schowków, np. Knuta, czy książki z bajkami?

No i jest teraz bardzo ciekawym, jaki będzie ten kolejny mod Outfatera. Oby to tylko nie było OP2 bis.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to już koniec mojej przygody z Outfater. Wszystkie zadania zostały zaliczone. Pozostało mi udać się do Bagiennego Doktora i odpocząć. Gra zakończona pomyślnie :) 
20200222131148_1.jpg

Nie wiem ile dokładnie czasu zajęło mi przejście Outfater, ale myślę, że spokojnie ponad 70 godzin. Nie był to na pewno czas stracony, bo bardzo się mi mod spodobał i nawet po ukończeniu czystego Deja Vu czułem jakbym grał w nową modyfikację. 

Podczas mojej gry były wzloty i upadki. Zdarzało mi się kląć niczym szewc, gdy nie mogłem znaleźć schowka, ale gdy już się do niego dobrałem to miałem satysfakcję. 
Raz mi zielony snork wleciał w anomalię - akurat ten, który miał notatkę Pisarza. Na szczęście robiłem dużo zapisów gry i nic straconego. 

Bez porad @kondotier byłoby mi jeszcze ciężej. @smox pomógł mi z zadaniem na odnalezienie Trzmiela ( Schowek na Radarze ). 

Udało mi się też zebrać wszystkie unikalne bronie:

Spoiler

20200219140035_1.jpg

@kondotier Myślę, że to świetny pomysł. W wolnej chwili spiszę wszystkie nasze najprzydatniejsze podpowiedzi i uwagi z postów. Edytuję 1 post i każdy będzie miał ułatwioną grę. 

Pozostaje mi podziękować @smox, @yellow, @kondotier, @metek58 za polonizację. 


@DaarMoo
Kotleta możesz dostać np. od Sierżanta Kicenko za likwidację psów na terytorium Baru. 
 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier złotą kulę robię ale ten cały czas jest na dysku gotowy do odpalenia, ale ZK bardzo przypadła mi do gustu już z samego początku, pewnie dlatego że coś nowego, ale nie jest też bardzo trudna tak jak outfater, na razie gram, znalazłem lalkę, jestem na tym etapie, także początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo  Liniowo, to robisz tylko zadania z podstawki. Ale czasem coś co się wydaje zadaniem pobocznym, pcha fabułę. Taki Kuzniecow, ma kilka zadań, których wykonanie kieruje nas do miejsc, gdzie można załapać kolejne. I tak jedne zadania napędzają drugie. Tak, że nawet we wsi na Kordonie, jak tam się jest, warto "pogadać' z NPCami. A szczególnie z tymi, których wcześnie we wsi nie było.

@cez137  Żebyś się z tą Złotą Kulą nie zdziwił. I tu schowki są fikuśnie poumieszczane. Słuchaj głosu lalki. Ona podpowiada, kto to czto to sprjatał. A i tak się naszukasz. A zabrać taki schowek będzie jeszcze trudniej. Ale to na rozmowy w temacie ZK. Tylko zanim zapytasz, szukaj w temacie, bo praktycznie wszystkie problemy są tam opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier gadam ze wszystkimi, których spotkam, ale artu jak nie ma tak nie ma. Obniżyłem stopień trudności do weterana bo może taki zabieg zespałnuje więcej artów. Na razie różnica jest niewielka. Kotlet blokuje mi akcję. Gdzie, oprócz oblatanych przeze mnie lokacji pojawia się ?      

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo A dokładnie to do czego brakuje ci Kotleta ? 
Jestem pewien w 100%, że Kicenko dawał w zamian za likwidację psów ten właśnie artefakt. Tak samo było w podstawce. 

Ponadto Kotlet tworzy się przy anomaliach grawitacyjnych. Szukaj np. na Wysypisku, gdzie Bandyci mają swoją małą bazę za Cmentarzyskiem Pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem do 1 postu poradnik. Zawiera on wszelkie wskazówki ze wszystkich postów w temacie moda autorstwa mojego jak i @kondotier.
Poradnik zostanie uzupełniony. Zostało mi jeszcze dodanie lokalizacji kartek pisarza, zdjęć szarego fotografa czy wątek Farciarza. Nowi gracze będą mieli wszystko w jednym. 
 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael  Nie zapomnij do Szarych zdjęć, dać tycz zrzutów z MW i tej kartki na hałdzie. Może jeszcze lokalizacji schowka w Limansku.

https://stalkerteam.pl/topic/13275-człowieczy-los-krok-w-nieznane-deja-vu-outfater-addon/?do=findComment&comment=155150

A poradnik zrobiłeś świetny. Gracze będą Ci wdzięczni.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik został uzupełniony. 

- Dodane zostały lokalizacje zdjęcia Szarego Fotografa z Baru ( przy przejściu na MW ) oraz Agropromu.
- Kartki Pisarza ( Wysypisko, MW ) 
- Narzędzia dla mechanika z Kordonu
- Korona Farciarza ( Jak rozpocząć wątek. Schowek w bunkrze + pierwszy schowek na Kordonie ) 
- Jak usunąć nazwy " Ekskluzywnych Broni "

Grając w Outfater wspomniałem o broni, którą możemy dostać jako nagrodę za pewne zadanie. Ostatnio grałem w Fallout New Vegas i znalazłem identyczny. 
20200125214146_1.jpg.f8296b6326546dff84e7116c5f13110b.jpg
20200226224558_1.jpg

Może takie ciekawostki kogoś zachęcą do gry. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nagle w połowie gry pojawił się permanentny wylot w Dziczy koło niedokończonego budynku. Log - zerowy. Wybieram się na Radar więc obleciałem na około i w Barze to samo. Log - zerowy. Zmiany ustawień graficznych są bezskuteczne. Jedynie switch distance daje kilka dodatkowych metrów. Przy ustawieniu 75, przechodzę na Dziczy za budynek i tam mam wylot. Co za dziadostwo.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier, również myślałem, że coś niepotrzebnego spawnuje się i stąd wyloty. Więc wgrałem stary sejw, przeszedłem do Baru i w tym samym miejscu znowu wylot. Mało tego. Zrobiłem reinstalację moda, wczytałem sejwa i ponownie to samo. Jedyny wniosek jaki nasuwa się po tych akcjach to uszkodzony sejw. Tylko który ?

Zmniejszanie switch distance daje efekt tylko przy ustawieniu zerowym, ale wtedy wszystkie żywe istoty są wymazane.    

Kurcze, to wygląda tak, jakby nagle doszło do jakiegoś błędu na tych dwu lokacjach. Czy to możliwe ?

 

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo  Reinstalacja nic Ci nie dała, bo błąd jest zachowany w zapisie. I może to być nawet przy jakimś wcześniejszym pobycie na tej lokacji. A w wynajdywaniu i likwidowaniu takich błędów, jestem cienki.

Ja zawsze wtedy zmniejszałem ten dystans nawet do paru metrów i albo znajdowałem przyczynę wylotu, i starałem się ją usunąć fizycznie, albo pozwalało mi to na obejście krytycznego punktu, jednak z innymi konsekwencjami takiego ustawienia. Po minięciu przywracałem odległość.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier myślę, że przyczyną wylotu mogły być dwa schowki, które zrobiłem w Barze. Były one solidnie przeładowane. W jednym - broń, amunicja i inne rzeczy, w drugim - arty i części mutantów. Sporo tego było po połowie gry. Jak się dołączy do tego jeszcze ilość NPC-ów to mod mógł lekko ześwirować. Choć bliższy jestem Twojej sugestii, że wcześniej w zapisie powstał błąd i to spowodowało wyloty.

Zacząłem więc moda od początku. Po raz trzeci bo fajny jest.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.