Jump to content

Recommended Posts

• Agrael changed the title to Człowieczy Los Krok w Nieznane: Deja Vu (Outfater Addon)
  • 1 month later...

Ogólnie moda oceniam jako kupę. Konia z rzędem temu który przejdzie go bez szczegółowych poradników. No i wywałki CTD po jakimś czasie grania. Są określone miejsca na  lokacjach gdzie permanentnie się sypie. Jak po wciśnięciu tyldy widać lecące napisy "! Invalid object 'single_player' position. Outside of sector structure " to zaraz się wysypie o ile nie opuścimy "skażonego" miejsca. Na Leśne Legowisko nie jestem w stanie przejść, niby brak pamięci coś 72MB  krytyczny błąd:

[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : _out_of_memory
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xrCore\xrDebugNew.cpp
[error]Line          : 359
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Out of memory. Memory request: 72230 K
System pokazuje w tym czasie jakieś 1,6GB wolnej pamięci więc co jest grane.

Mod dla sadomasochistów. A przyjemność grania powinna być taka że na podstawie logicznych wskazówek sami dochodzimy co i jak a nie zastanawiamy się nad tym "co poeta miał na myśli ?" i szukamy w necie odpowiedzi.

Z tą stabilnością bywa różnie. Wszystkie możliwe suwaki grafiki mam na najniższych, ustawienia najniższe, oświetlenie statyczne (zawsze bo dynamiczne jest paskudne) i niestety wylot z tym samym logiem. Na stronie moda gdzie inny gracz miał taki sam problem twórca napisał "Вылет происходит в основном при переходе из одной локации в другую. Потому что игра STALKER крайне требовательная к ресурсам, она перегружена даже в чистом виде, и в особенности некоторые карты: Кордон, Тёмная Долина, Армейские Склады, Рыжий Лес, Припять. При этом совершенно НЕ ИМЕЕТ ЗНАЧЕНИЯ сколько у тебя оперативной памяти! Для процессов 32-битной версии Windows доступная память ограничена." Możliwe iż to problem mojego procesora 32bit. Ale ta sama lokalizacja była w innych modach i nie miałem z nią problemów. Może autor dodał do niej jakieś  niepotrzebne wodotryski. Wielu twórców modów usiłuje wzbogacić lokacje o niepotrzebne pierdolety w postaci ładniejszych drzewek czy trawy oraz sadzi mnóstwo krzaków by było ładniej a to niestety obciąża system.

Próbowałem chyba wszystkiego i nie ma znaczenia wyłącznie innych programów, tak jak napisał twórca moda co przytoczyłem wyżej. Możliwe są inne przypadki np. podzespoły kompa które nie odpowiadają modowi, cholera wie. Grałem w poprzednika i przeszedłem. Możliwe że coś przeoczyłem w linii przejścia i taki mam efekt. Nie mam najmniejszego pojęcia.

Dla zainteresowanych: zebrałem wszystkie części radosnej twórczości ludowej pisarza. Znajdują się one po dwie na 10 lokacjach: Kordon, Wysypisko, Bar, Dolina Mroku, X-18, Dzicz Magazyny Wojskowe, Agroprom, Bagna i Stary Las. Za odnalezienie dostajemy arta Diament i 2000 rubli. Na dzień dzisiejszy to dam sobie spokój z tym modem. Dzięki dla wszystkich którzy usiłowali pomóc.