Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@vidkunsen Śrubokręt jest w plecaku leżącym na belce pod dachem tego głównego wejścia. Wchodząc do wejścia z prawej strony. Radzę na czas zabierania zejść na belkę i zwiększyć sobie do ~5m "zasięg rąk", bo zrobić tak jak na filmiku, nie dałem rady.

https://www.youtube.com/watch?v=QQAPi-WI1jc&list=PLLD5k7jV8npAiWxReEsCnnh0VNCG7Cicb&index=24

A plecaki są tak umieszczane, że widać tylko jego znikomą część, albo dowiadujemy się dopiero po pojawieniu się napisu do pobrania. Trzeba czasem trochę pojeździć kursorem dosłownie o milimetry. Widać to na tym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=5vNSn46CaA8

Widać znacznik, a plecaka trudno się dopatrzeć.

Tak samo w skrzyniach. Ta jest w młynie.

ss_administrator_09-26-19_18-24-34_(l01_escape).thumb.jpg.5817caacf3d576d9481022a295ed2db7.jpg

To są klasyczne schowki soliankowe, z soliankowymi trudnościami pobrania. Jak trzeba znaleźć więcej rzeczy, to trzeba szukać w kolejności, bo po znalezieniu pierwszej, dopiero jest spawn drugiej, itd.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen  Musisz się sprężać z zadaniami, bo początek moda to ukryta czasówka. GG musi spać, bo inaczej zaśnie pośród stada psów, z wiadomym skutkiem. Na kupno śpiwora go nie stać. Ale jak się pośpieszy, to zanim uśnie, zakończy zadanie dla Kułaka i dostanie śpiwór w nagrodę. No i od tego momentu może sobie pozwolić na zwolnienie tempa.

Od razu chcę cię uprzedzić, że zadanie od Prapora na znalezienie NPCa z bronią, musisz wykonać bez zapisów, bo gostka nie będzie. I wtedy trzeba powtarzać z zapisu sprzed rozmowy z Praporem.

Czytaj jak chcesz.

Spoiler

Ani NPCa, ani broni nie znajdziesz. Będzie tylko świstek z informacją, że świstek możesz sprzedać. Gnasz do baru, ( musisz mieć >2 patole na łapówkę ) rozmawiasz z barmanem o rusznikarzu, dajesz łapówkę 2 antyrady Garikowi i gadasz z Paszą. Daje zadanie, gnasz na Wysyp, szukasz, wracasz do Paszy, dostajesz w nagrodę potrzebną broń. Wracasz do Prapora, oddajesz i robisz dalsze zadania. A czas biegnie, zaczynasz źle widzieć.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało brakło, a wywaliłbym dzisiaj tego moda do kosza. Schowki w tym modzie, to totalne przegięcie. Gdyby nie różne podpowiedzi, to pewnie nie znalazłbym większości z nich. No i właśnie dzisiaj szukałem schowków dla Woronina w Barze. Podpowiedź moda - szukać koło drzwi! Koło drzwi, a drzwi w Barze sporo. Zerknąłem na filmik i jeden z nich jest koło Barmana. Ludzie, w życiu bym go nie znalazł. Nawet jak już wiedziałem gdzie jest, to zabranie go zajęło mi sporo czasu i sporo nerwów. 

Schowek jest za tymi drzwiami -

ss_jarek_11-02-19_08-32-49_(l05_bar).thumb.jpg.a6aa965e11e1913be9dd1fba30827703.jpg

O mało szlag mnie nie trafił zanim schowek się wyświetlił -

ss_jarek_11-02-19_08-32-27_(l05_bar).thumb.jpg.d4fd2f89306ff69d4319da28c2ae86ea.jpg

No i wreszcie jest! -

ss_jarek_11-02-19_08-32-32_(l05_bar).thumb.jpg.66b36ff42eef3bd7ae9a1c918288f636.jpg

Nie wiem czy przy następnych takich schowkach opanuję nerwy, chociaż spokojny ze mnie człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Smox, podobnie miałem ze śrubokrętem na ATP, mod jest inny od podstawowej wersji moda.

Obejrzyj lub przypomnij sobie ten film: "Paragraf 78" - ty jesteś z "Armiejskiego Specnaza" a twórca/cy moda są jak ten doktorek z filmu, on wiedział gdzie, co i jak.  :biggrin:

https://www.filmweb.pl/film/Paragraf+78-2007-253159

https://www.filmweb.pl/film/Paragraf+78%2C+Punkt+2-2007-495649

p.s. gdyby nie link do filmu od Kondotiera to bym nie skumał, że tutaj jest schowek (ATP):

 

ss_tomahawk_11-01-19_21-26-29_(l01_escape).jpg

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen - A jak zabierałeś schowek Kuzniecowa z hałdy, to znalazłeś kartkę z utraconej twórczości, która jest też na niej?

Jak nie znalazłeś, to patrz jeśli chcesz.

Spoiler

Taki trzeba mieć widok. Jest pod nogami.

ss_administrator_10-19-19_17-31-21_(l02_garbage).thumb.jpg.6115077d21c4836b8fe3483eb7598e52.jpg

A to ona.

ss_administrator_10-19-19_17-26-02_(l02_garbage).thumb.jpg.d69e37fa5e2860fe706ce8830aa27747.jpgss_administrator_10-19-19_17-26-16_(l02_garbage).thumb.jpg.a74879bda7bf69f68f6a570ac72f79ac.jpg

I od razu ostrzeżenie z dalszego szukania. Ja o tym nie wiedziałem i położyłem sprawę tych kartek. Jedna z nich jest w zielonym snorku w Dolinie Mroku. Nie wolno dopuścić oby którykolwiek z nich został rozerwany przez anomalię koło wagonika. Trawnik po znalezieniu kwiatków chce zobaczyć jego nogę. Nawet jak będziesz miał taką w inwentarzu, to mu nie dawaj, wróć nad bagienko i zlikwiduj kolejną grupę zielonych. W nich jest kartka. Nogę rozlicz po powrocie.

@smox  A zadanie na szukanie schowków od tego NPCa co stoi w przejściowym hangarze masz ? Bo do jednego z jego schowków bezproblemowo dostajesz się, jak cię teleportuje na dachy schowek dla Woronina. Napisałem o tym wyżej. Sposób jaki jest w filmiku, to "droga rozpaczy", jak nie skorzystamy z dobrodziejstw teleportu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kondotier napisał:

@smox  A zadanie na szukanie schowków od tego NPCa co stoi w przejściowym hangarze masz?

Pewnie tak, tyle tego jest, że już mi się myli. Wiesz @kondotier, początkowo sam szukałem schowków, ale od Agropromu nie szukam - patrzę na filmiki. Był tam schowek w kupie śmieci czy kamieni i w ogóle nie było go widać. Nawet jak już wiedziałem gdzie jest, to ledwo go znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpital i pająki.

Czuje się w tym modzie jakbym z kobieta wlazł do jakiegoś domu handlowego zwanego dziś galerią.

Wejdziemy do sklepu misiek tylko po taki jeden drobiazg (14:00) ... co ja tutaj robię, góra - dół, prawo - lewo, stoiska, tu to ale najpierw tamto bo tamto bez tego ... (21:00).

 W tym modzie jakaś kobieta lub kobiety swoje macki pijawki maczała/maczały. ;) :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, vidkunsen napisał:

Gdzie są i jak je zdobyć - dokumenty Sidorowicza na Swałce?

Ano tutaj... :)

Spoiler

 

 Niektóre schowki to autor chyba robił sam dla siebie, nawet jak wiesz gdzie to czasem ciężko zajrzeć, ale ogólnie mod ciekawy.

Pod nogami Sidorowicza wystaje milimetr plecaka, bez poradnika nigdy bym go nie znalazł.

Spoiler

pod.thumb.jpg.0d0a45be87a30e1b6d952e7db5b66f90.jpg

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen  Mod ma ogranicznik wagowy 115 kg na dialogi. Jeśli masz o deko więcej, NPC z tobą rozmawia, ale nie pojawiają się dzialogi kwestowe.

Garika? Jak nie wiesz gdzie jest, to w jaki sposób zrobiłeś zadanie na broń dla Prapora? To przecież ochroniarz barmana i stoi na przeszkodzie do Dziadka Paszy.

Niektóre te małe ikonki są tylko dekoracją, ale są i takie, które staną się itemami kwestowymi. Ale to dopiero po otrzymaniu zadania.

Dostęp do plecaków z zawartością kwestową, jest typowo soliankowy. Od perfidii ukrycia, po pojawianie się w określonej kolejności. Nie znalazłeś pierwszego, nie ma kolejnego. A po ostatnim spawn hordy mutantów.

Kiedy takiego szukam, to się zastanawiam jak ten co robił schowek, wcisnął tam plecak :051: . Najgorsze są te w wielkich skrzyniach, z dostępem przez szczelinkę. Jak za długo nie mogę znaleźć "punktu pobrania", to odchodzę od skrzyni na pewną odległość i wracam. Bo czasami tekstury przy pierwszym podejściu nie pozwalają się ustawić we właściwej pozycji.

Zwolennicy soliankowych i OPkowskich trudności, będą mieli używanie.

DODANO. To co pobrałem, jest chyba już jakąś wersją z ułatwieniami. Na filmikach pokazują item w skrzyni, a w modzie mam go obok w krzaku, do bezproblemowego zabrania. To sytuacja na przystani, lokacja bagna.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na Bagnach, Cziebotar dał misję w wyniku której (najmusy) spotkałem się z demencją, ten nawija, że on kierownik misji a ja mam iść na/do wieży tam gdzie zawsze w Niebie były dziki i wyrzut.

Jestem, zabiłem dziki, wziąłem artefakt ale co dalej?

p.s. nie wie ktoś gdzie szukać tego trupa?

 

ss_tomahawk_11-03-19_18-24-15_(peshera).jpg

ss_tomahawk_11-04-19_19-18-23_(marsh).jpg

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen To nie trup, a dokumenty. Są pod wagonikiem, z tej strony gdzie skrzynie i czerwona beczka. Jak zrobisz przysiad dalej od tej krótszej ściany, to je zobaczysz. A potem trzeba się zbliżyć do zabrania. Zabierzesz i ....

Spoiler

Natychmiastowy spawn burerów i nowych dzików. Ja burery rozwaliłem po ucieczce do wagonika, strzelając przez okna jak ganiały za wieżą. Z dzikami łatwo poszło.

A przy okazji pytanie do wszystkich grających. Który NPC na MW ma dialog na część zdjęcia? U mnie żaden takiego dialogu nie ma. Didor dał na "twórczość", a  drugą kupiłem u Kiepa po zrobieniu jego zadania.

Diabetyk już jest w barze, ale i tu nie ma nic do powiedzenia o zdjęciu.

I mam taką propozycję, aby w razie znalezienia fragmentu zdjęcia lub kartki z twórczością zrobić zrzut ekranu mapy i drugi miejsca znalezienia. Tak możemy uzupełnić poradnik.

Na Bagnach kartka z twórczością ma być "w krzakach koło zwalonego drzewa na drodze od wieży ciśnień do Spalonej". Zryłem nosem pół mapy i nic.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen, ten mod to jedna wielka zagadka. Bez tego poradnika z 1 strony - https://www.youtube.com/watch?v=6evKqrjtAkQ&list=PLaqm7hHKV00lXOH5SZi8r43RsSlc9vAp6 nie zaszedł bym w tym modzie daleko. Pod spodem każdego odcinka jest opis. Poszukaj takiego z przejścia Pieczary, a dowiesz się wszystkiego. 

@kondotier, idę teraz na Radar. Zdjęć mam 3 i sporo kartek, ale czy wszystkie nie mam pojęcia. Tak to wygląda -

ss_jarek_11-05-19_06-23-54_(l07_military).thumb.jpg.8aa706809f5b057da33cfc3f34abef9d.jpg

Idę na Radar -

ss_jarek_11-05-19_06-18-56_(l07_military).thumb.jpg.c521a555c0482fc144ec29cbbd8cb7c9.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox  Ilość kartek u każdego z nas może być różna, w zależności od kolejności wykonywania zadań. Ile ich i gdzie, to jest w tym pisanym poradniku. Ja sobie zrobiłem wyciągi dla kartek, fotek i żetonów.

zCzęści zdjęcia.txt    zKartki.txt    zŻetony.txt 

Tak, że na ich podstawie kontroluję stan posiadania. W załączonych plikach, tam gdzie przy opisie lokacyjnym są litery "v", oznacza ich znalezienie przeze mnie.

Wiem na pewno, że wszystkich kartek nie zbiorę, bo z niewiedzy, straciłem już dwie bezpowrotnie. Jedna w DM, bo mi anomalia rozwaliła snorka w którym ona była i w Starym Lesie, bo w żadnej zombiaczce przy wykonywaniu zadania na Łowcę Duchów jej nie znalazłem. To są wg. mnie, wielkie nieprawidłowości. Kwestowe itemy tak nie powinny przepadać. Ale dla własnej ciekawości szukam pozostałych, bo nie są uzależnione od znalezienia poprzednich, tak jak to jest z żetonam i fotkami. A mam ich tyle, ile widać na zrzucie.

ss_administrator_11-01-19_17-41-12_(marsh).thumb.jpg.113b6efc1339ea089c28e908f599a086.jpg

Mam powiększony udźwig, co wiąże się z koniecznością przenoszenia do schowków "nadwagi" z plecaka, aby móc prowadzić ważne dialogi bez bicia po mordzie i uzyskiwania dialogów kwestowych. Mam też zmienione faktury dla uzyskanych spec karabinów. To te dwa w slotach, Sajga i AK obok zestawu remontowego. Zmieniłem, bo raziły mnie po oczach ich słowne opisy nazw, a wyglądem niczym nie różniły się od nie ulepszonych. Zmieniłem też wygląd artu Kamienny Kwiat, bo on i kwestowy Pirog były takie same. Piroga już nie mam, bo zadanie rozliczone.

Mod ma chyba jakąś linię scenariusza, bo już mam dwa wykonane zadania ( na Kwiatek Anieli i cukier dla Barmana ) których nie mogę zaliczyć. Bo u obu zleceniodawców mam wcześniejsze zadania, jeszcze nie zrobione. A że to zadania na CEA i w sarkofagu, za cienko jestem wyposażony aby się tam pchać.

Zauważyłem na filmikach, że ceny sprzedaży są sporo wyższe niż w mojej grze, w porównaniu z cenami kupna. tak, że filmujący szybciej mógł kupić dobry pancerz. W tej wersji nie dostaje się mocnych pancerzy w nagrodę, można je znaleźć, albo kupić. Przynajmniej u mnie tak się dzieje.

A na początek dwa zestawy zrzutów z itemami, których odnalezienie może sprawić problem.

Kartka na Wysypisku, na którą nie ma naprowadzenia. Pojawia się po znalezieniu schowka Kuzniecowa.

Jest pod nogami.  Widok na lokację.                                          Widok z odległości.                                                       Kartka.

354755386_2HadaWysyp.jpg.3f512a6dec60fbae703ac213eb9bfa7d.jpg1099292423_Hadawysyp.jpg.34c1a16b4f445ffc28d268aeae70bd37.jpg683396434_3HdaWysyp.jpg.7288b5d4d81f54f350a1606f3afab573.jpg

Część zdjęcia z naprowadzeniem nieprecyzyjnym.

Pozycja na mapie.                                                      Celownik pokazuje drzewo.                                    Widoczność plecaka.

736910137_FotkaBar.jpg.67b05fc597101115d0cf3e06b92c3108.jpg1718023160_2Fotkabar.jpg.49a257ae54913d9ae25d7847ee9d10e2.jpg1985906305_3FotkaBar.jpg.1ca55fa588f5768ef50a6d9624f52355.jpg

Jak będziecie mieli problem na MW wg, naprowadzenia Didora, to też wstawię zrzuty.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.