Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

O tym teleporcie mówi Nina, kiedy daje nam zadanie na rozstawienie skanerów, albo Kwiatek Alienki. Takich teleportów jest kilka. Np. na Dziczy przy lokomotywie wbitej w bramę. Na mapie znacznik teleportu jest sporo przesunięty. Działa zanim dostaniemy o nim informację. Będzie też na MW, posterunek najemników. Też będzie informacja. No i jest kilka teleportów niespodzianek. "Skorzystałem" już z dwóch. Na Agro, lądując na kominie i w Rostoku, lądując na dachu, skąd można zabrać schowki z dwóch zadań.

A przy okazji pytanie do soliankowców. Kiedy na Agro lądowało się na szczycie komina, to po zeskoczeniu w odpowiednią stronę, znów się było teleportowanym na wieżę koło tunelu. Zawiodła mnie pamięć, a skakanie na ślepo w różne strony było bez powodzenia. Możecie podpowiedzieć, jak zeskoczyć? mnie już nie przydatne, ale przyda się innym.

@smox  No i jak z tym powiększaniem małych zrzutów? Udało się powiększyć po kliknięciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już w Prypeci i mogę śmiało powiedzieć, że to świetny mod. Nie ustrzegł się jednak jednej opcji, która mnie osobiście bardzo denerwuje. Otóż po wykonaniu jakiegoś zadania włącza się muzyka. Ok, spoko, autor tak to sobie wymyślił, ale mnie to wkurza. Jeżeli dzieje się to w jakimś spokojnym miejscu, to zwyczajnie zdejmuję słuchawki. Często jednak bywa tak, że po wykonaniu zadania spawnują się mutanty, albo NPC i trzeba walczyć, a tu zaczyna się pioseneczka, która skutecznie wszystko zagłusza.

Mam w związku z tym pytanie, czy można sprawić, by te pioseneczki się nie włączały?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox  Cieszy mnie Twoja ocena, doświadczonego gracza. Ktoś kiedyś zrobił mi takiego czita, na pozbawienie moda tej muzyki. jest rochę szukania, bo trzeba ją odnaleźć w plikach dźwiękowych i te pliki zamienić na puste.

A Prypeć odwiedza się parę razy. I zawsze jest wesoło.

Obejrzałeś te propozycje ekranów ładowania?

Potrzebuję informacji, o arcie Businka. Sporo gram, a jeszcze go nie widziałem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kondotier napisał:

jest trochę szukania, bo trzeba ją odnaleźć w plikach dźwiękowych i te pliki zamienić na puste.

Dzięki @kondotier. Jestem gotowy wywalić całą muzykę z moda, byle się tego pozbyć. Rozumiem, że nie da się zwyczajnie wywalić tych plików. Jak zrobić te puste pliki?

Ekrany ładowania są ok.

Businkę musiałeś widzieć, bo było z tym artem zadanie.

ss_jarek_11-08-19_22-18-53_(l05_bar).thumb.jpg.d7288e04eb3e82b80fa02af1eb543ffa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @gawron, zaraz się za to biorę.

Druga sprawa, która potrafi nieźle mnie wkurzyć, to schowki. Przykładowo jeden z 3 schowków dla Łukasza. Podpowiedź jest taka - posterunek najemników na Magazynach wojskowych. Dobra, wyciągając naukę z lokalizacji wcześniejszych schowków zaczynam od skrzyń. Jest ich sporo i większość ma szpary w których może być schowek. Teraz tak - nawet jak zobaczyłem na Youtube która to skrzynia, to dopiero początek. Natrafienie kursorem na schowek jest bardzo trudne i stresujące. Bez podpowiedzi pewnie bym tego schowka nie znalazł.
 

Spoiler

 

ss_jarek_11-09-19_07-59-13_(l07_military).thumb.jpg.1bdcbf5fa99d9219a41646d37011b125.jpg

ss_jarek_11-09-19_08-00-09_(l07_military).thumb.jpg.2576d8b7139fee0518ecfdfc72c4cbdf.jpg

ss_jarek_11-09-19_07-59-49_(l07_military).thumb.jpg.a7d0cc1c1f4aa358db7812cf460082ef.jpg

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smox napisał:

Druga sprawa, która potrafi nieźle mnie wkurzyć, to schowki.

Miałem tak samo (ze wkurzaniem). Wiele schowków zostało zrobione dla jasnowidzów, a nie dla uważnych stalkerów. Coś mi się zdaje, że nawet Widzący Jackowski miałby spore problemy. Prawie przestało mi to przeszkadzać, zaglądam do poradników, gram i idę do przodu. Podoba mi się atmosfera tego już niemłodego moda.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za pomoc z usunięciem tych piosenek. Udało się. Znalazłem akurat 3 schowek dla Łukasza w Prypeci i oczywiście włączył się jakiś jazgot. Posłuchałem tego rzępolenia chwilę i wyłączyłem grę. Znalazłem toto w plikach sounds/soundtrack i podmieniłem na plik wskazany przez @gawrona. Wracam do gry, biorę zawartość schowka i.... błoga cisza. Udało się, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, punkt "G" - w skrzyniach, tak samo trudy do znalezienia, jak u kobiety. Ja mam zmieniony przysiad i mam wrażenie, że to właśnie ta samowolna poprawka powoduje problemy z jego "widzialnością".

A przy okazji informacja. Na Bagnach w Przystani nie szukajcie jak na filmach tego przekaźnika w skrzyni, ale w krzaku za nią.

Na mnie się mści sposób rozpoczęcia moda. Teraz muszę się niepotrzebnie nabiegać.

Czy ktoś już zabierał nieśmiertelnik na Jantarze? Mam wszystkie poprzednie, a w BTRze przed labem go nie ma. Jest jeszcze gdzieś jakiś inny BTR ?

Przeoczyć go raczej trudno, bo błyszczy jak psu kulki.

ss_administrator_11-05-19_15-34-31_(red_forest).thumb.jpg.9a8633d1ea2cd530fe1c26f4c719e091.jpg

Ten jest akurat jednym z dwóch z Rudego Lasu. Po nim powinien być wg. poradnika, kolejny na Jantarze.

AKTUALIZACJA Pytanie cofnięte. Po sprawdzeniu w inwentarzu brakło mi jednego z RL. A że droga akurat tamtędy wiodła, sprawdziłe i był. Zrobiłem mu "zdjęcie", ale go nie zabrałem. Stąd na Jantarze jego brak. Ale zawołał mnie Sachar, mam okazję "odrobić" zaległości. Tyle że czeka mnie dodatkowa wycieczka na CEA1. brrrr.

@smox Faktycznie z tą Businką. Miałem nawet dwie. Tylko co z tą drugą zrobiłem, muszę pomyśleć. Może leży w którymś ze schowków.

Teraz widzę, że do tych zadań gdzie musimy nazbierać tony sprzętu, przydałyby się GPSy pokazujące co jest w schowkach. Bo spamiętać będzie raczej trudno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału zaczynam "prostować" linię scenariusza. Zadania się zaliczają, dostaję więc nowe. Czyli że mod dobrze zoptymalizowany, skoro nie mam blokacy scenariusza po luzackiej grze. Ale zobaczymy co będzie dalej.

A tu kilka obrazków z zaliczonej gry.

ss_administrator_11-08-19_20-11-25_(l12_stancia_2).thumb.jpg.acbfaec9a7cf2bb8d8596df925c7edab.jpgss_administrator_11-08-19_20-15-58_(l12_stancia_2).thumb.jpg.7dd9a92830f3cfe700c25503244cb004.jpgss_administrator_11-08-19_20-39-51_(l11_pripyat).thumb.jpg.a6fb5c3e57d40f4ecafe622a439bc5af.jpgss_administrator_11-08-19_20-43-16_(l11_pripyat).thumb.jpg.d372ac4935a2c3e42eb72c6f867bf96d.jpg

ss_administrator_11-09-19_16-34-07_(l05_bar).thumb.jpg.a1eaf2bb27e0eb0ee1860a426f5a4bb1.jpgss_administrator_11-09-19_16-46-33_(l05_bar).thumb.jpg.64093c81496702f7aa02544a56273a24.jpgss_administrator_11-10-19_14-34-03_(l07_military).thumb.jpg.2dec6ca81bd9ce6a409ea0b5c136e5c7.jpgss_administrator_11-10-19_14-34-43_(l07_military).thumb.jpg.7defe10a26e9251f2f25dcd4d6131a67.jpg

Na pierwszym zrzucie, anomalia niespodzianka. Jaka? Nie powiem, ale warto sprawdzić. Przedostatni i ostatni są zrobione w odstępie kilku sekund. Tylu, ilu potrzeba było na dojście.

Dla tych co lubią "klimatyczną mroczność" sugeruję statykę. Wyższe ustawienia powodują ulandrynkowienie barw.

@smox  Jeśli usunąłeś tę wnerwiająca muzykę z większej ilości plików, to podrzuć mi je jakoś. Albo tutaj dla wszystkich, albo dla mnie na PW.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kondotier napisał:

@smox  Jeśli usunąłeś tę wnerwiająca muzykę z większej ilości plików, to podrzuć mi je jakoś. Albo tutaj dla wszystkich, albo dla mnie na PW.

Usuwam tę muzyczkę na bieżąco jak pojawia się w grze. Nie wywalam tego hurtem, bo niektóre warto zostawić np. w Barze czy na Jantarze. Jak dojdę do końca moda, to mogę to wstawić, ale te wcześniejsze piosenki nie będą usunięte. Usunę je dopiero podczas testowania spolszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwal dnia o poranku, się sprawdziło. Pisałem, że mod mnie puszcza z fabułą. I nagle klapa. Robię zadanie Pana Marcepana na fleszkę i dokumenty. Fleszkę mam, ale gorzej z dokumentami, bo wcięło Riezanego.

ss_administrator_11-10-19_20-15-31_(l01_escape).thumb.jpg.e779590240150b108a3b4f87e7fccfc4.jpg

 

Jego brak zauważyłem już dużo wcześniej, ale jak to przy zmianach sądziłem że gdy przyjdzie na niego czas, to się pojawi. Przy mojej bytności w wiosce, żadnego ataku wojska czy mutantów, kiedy mógł zginąć, nie było. No i leżę, bo cała linia zadań zablokowana. A na to że się pojawi, nie mam co liczyć. Niby mogę pobiegać z innymi zadaniami i mieć co robić, ale finału i tak chyba bym nie zobaczył. A zaczynać gry od nowa nie mam zamiaru.

Tu chcę wyraźnie zaznaczyć, że brak NPCa nie będzie winą moda, tylko moją. Nie mając zamiaru długo grać, odpuszczałem sobie to i owo. U Riezanego też coś było, ale mu podziękowałem. Może się obraził :056: ?

Tak więc Panowie, ciągnijcie moda dalej, ja odpuszczam do czasu jak się go spolszczy. A szkoda, bo reszty zadań nie sprawdzę.

Chyba że jest jakiś spawner który da się do tego moda wstawić i Riezanego "ożywić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen  Od momentu kiedy zniknął mi Riezanyj, na Kordonie byłem już parę razy i zawsze było go brak. Widocznie jakiś wątek scenariusza pociągnąłem za daleko, albo odpuściłem i stąd dziura w NPCach. A może tak jak Wilk, wybrał się na Agro? A ja akurat tam mam coś do zrobienia.

Pisałem, że Skrjaga nie chce przyjąć kwiatka. Przyczyną było nie zakończenie zadania na Czarnego Monacha. Jak go zaliczyłem, u Niny jeszcze raz wyskoczył dialog o jego znalezieniu, Skriaga powtórzył wezwanie i kwiatek przyjął. Trzeba jednak ciągnąć wątki do końca, zanim u tego samego NPCa weźmie się kolejny. Pod tym względem w stosunku do podstawowego DJV nic się nie zmieniło. Niestety, ale trzeba biegać "tuda siuda", po to aby za chwilę znowu było "tuda siuda" na te same lokacje. To jest właśnie "deżawu", czyli "to już cholera przecież było".

Pociągnę te inne zadania które mogę robić. A przy okazji będzie sprawdzenie, jak się mod zachowa przy takiej nawalance ze strony gracza. Wiem, gdzie mają być te papiery od Riezanego, to ich poszukam. Może mod je już tam umieścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnę inne zadania i na razie się wiążą. Chciałem przy okazji biegania zabrać część fotografii z Dziczy. Korzystam z podpowiedzi od samego Outfatera, znalezionej na forum. Ponieważ te części leżą i można je znaleźć nawet bez podpowiedzi ( a ja z kwestowymi NPCami rozmawiałem i ich zadania zrobiłem ), to schowek powinien być niedaleko od ogniska przy wagoniku, jak na zrzucie.

ss_administrator_11-11-19_16-31-19_(l06_rostok).thumb.jpg.4a181c7a500d0d180e2ea3b67193d878.jpg

Jak widać, elementami w których można ukryć schowek, są te duże i małe pojemniki, a przede wszystkim rury. I nic nie znalazłem. Nawet ( wiedząc jak ) wlazłem na daszek nad rurami i z niego za płot po lewej.

Czy możecie przy okazji pobytu na Dziczy, sprawdzić jak to jest u Was? A może komuś już się poszczęściło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.