Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@gawron  Myślałem o tym, ale odległość od miejsca pojawienia się w Prypeci, do hotelu gdzie przenosi nas przewodnik, jest większa odległość niż wyznaczona przez switch_distance .

Ale sprawdziłem to praktycznie z takim samym wylotem. Od ostatniego pobytu w Prypeci dorobiłem się nowego pancerza, ekskluzywnej boni i paru drobiazgów. Musiałbym po kolei się ich pozbywać, aby ustalić który nie pasuje do Prypeci. A cholera wie, co się w Prypeci zespawnowało, albo czego nie zlikwidowałem będąc poprzednio, jak to jest sugerowane przez taką podpowiadaczkę z moda.

Jednak przypuszczam, że przy dość dużej freeplayowej możliwości przechodzenia moda, coś gdzieś naruszyłem w scenariuszu. Chciałem się z nim tylko zapoznać, więc poskakałem po lokacjach bez zadań na nich i to się chyba teraz zemściło. Mod czeka na coś zaległego i nie puszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen  W baraku powinien się pojawić Monia. Tylko nie pozwól wojakom go zabić. A jak go jeszcze nie ma, to coś Ci zalega. Też tak miałem, jak poszedłem od razu.

A jak znalazłeś mapę, to tego chimerowilka zabiłeś, czy zwiałeś? Potem SMSami powinni cię przywoływać na zmianę Maks i Skrjaga. Bez tego ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen  Przedmiotów kwestowych z nazwą serce w tym modzie jest sporo. Od części zombiaków po artefakty. Sprecyzuj co to za serce.

Łatwo możesz znaleźć potrzebny filmik, jak do szukajki nad filmikiem wstawisz pierwszą część nazwy filmiku który aktualnie oglądasz i uzupełnisz o nazwę itemu. Jakiś edytor z grażdanką chyba masz.

A jeśli to artefakt Serce, to dostaje się go za jakieś zadanie dla NPCa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie schowków w tym modzie nie jest łatwe i może doprowadzić do załamania nerwowego. Jest jednak prosty sposób, który pozwala łatwiej szukać tych schowków.

Szukanie schowków -

Spoiler

Na filmikach Syrriusa z przechodzenia moda na Youtube zauważyłem, że wpisując w konsoli - demo_record 1 można zaglądać wszędzie, nawet do nie dających się rozwalić skrzyń i sprawdzać czy leży tam plecak czy nie. Działa, sprawdzałem.

Screen z Zapomnianej wioski -

ss_jarek_11-19-19_07-53-38_(lost_village).thumb.jpg.9a29716e0a7414d8ad4e6b55ffeeb60f.jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarze w tym modzie oferują unikatową broń. Wiąże się to z przytarganiem handlarzowi sporej ilości różnych rzeczy. Jednak już na Kordonie znajdujemy rozpiskę ze wszystkim co będzie nam potrzebne do wykonania tych i innych zadań. To fajny pomysł, bo wiemy czy znaleziony art, zdobyta broń czy cokolwiek innego można sprzedać, czy lepiej przechować w schowku.

Unikatowych broni jest sporo, bo i handlarzy w tym modzie nie brakuje. Oto jedna z nich -

ss_jarek_11-24-19_18-44-12_(red_forest).thumb.jpg.efb00a906a9ff81188661b65c88dac7c.jpg

Rozlatująca się głowa zombiaka -

ss_jarek_11-26-19_07-04-40_(generators).thumb.jpg.28bfb454fd8f16b126e1a59ca3ea7a74.jpg

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że, niecierpliwi i niedokładnie czytający dialogi gracze, tego spisu mogą nie znaleźć. Bo wcześniej trzeba jeszcze znaleźć ukryty teleport w wiosce, przez który dostajemy SMSa z informacją o spisie. A informację o tym teleporcie też dostajemy w sytuacji, kiedy można ją przeoczyć.  Aby to co należy sobie zgromadzić, trzeba jeszcze wiedzieć gdzie. Jeden centralny schowek nie wchodzi w grę. Bo jak w końcu przyjdziemy do właściwego handlarza z kompletem itemów, to zamiast broni, dostaniemy od niego po mordzie. Trzeba przy takim oferującym broń handlarzu zrobić własny schowek z plecaka, aby do niego móc wyłożyć własne wyposażenie i mieć w plecaku rzeczy z wagą mniejszą od 115 kg. I taki schowek świetnie nadaje się na zbieranie kolejno potrzebnych przedmiotów.A na zrzucie widać jeszcze kilka super broni ( to te z słownym opisem i nie wszystkie ) jakie sobie "naznosiłem".  A jak sobie "zapracujemy', to handlarze będą mieli w ofercie dla nas takie pancerze.

ss_administrator_11-25-19_13-14-34_(l07_military).thumb.jpg.f2c907f13957f9a16e049010e7e4ddd2.jpg

A niektórzy handlarze wyglądają dość egzotycznie, jak na Strefę. We wcześniejszym dialogu Świst przedstawił mi wszystkie zalety tego egzoszkieletu i jego parametry.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem moda. Łatwo nie było, ale z pomocą poradnika na youtube dałem radę. Kilka zadań zostało mi niezrobionych w PDA, i nie mam pojęcia co sknociłem. Trudno.

Spolszczenie idzie pełną parą, a potem testy. Już się na nie cieszę, bo może zrobię zawalone zadania.

Podczas rozmowy z Bagiennym Doktorem możemy wyjść z moda -

ss_jarek_11-28-19_21-47-12_(marsh).thumb.jpg.975ee8f73393130e2b52dd7a0e7b203c.jpg

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • tom3kb przypiął/eła ten temat

W spolszczeniu, w gamedata\textures\ui,  są pliki ui_icon_equipment.dds  i  ui_icon_equipmentALT.dds

Jeśli komuś podczas gry będą przeszkadzały tekstowo podane nazwy ekskluzywnych broni od handlarzy, to po zmianie nazwy ui_icon_equipment.dds np na ui_icon_equipmentORYG.dds  i usunięciu ALT z ui_icon_equipmentALT.dds

otrzyma zmianę ich wyglądu w inwentarzu. Zamiast napisów, będzie znaczek kółeczka z kluczem.

A to nowa broń, o mocno ulepszonych parametrach, w oryginalnym wyglądzie.

120411707_Nowabro.thumb.jpg.944d3edd701a281a07d7681124c3ed31.jpg

Po zaproponowaniu jej przez handlarza, trzeba brać od razu. Bo propozycji nie powtórzy. W dodatkowych informacjach ( paczka w #1 ) jest plik z wykazem, co dla którego handlarza należy zebrać.  Jeśli na początku moda go jeszcze nie spotkamy, dobrze jest gromadzić taki sprzęt w jednym schowku, aby po wzięciu zadania wiedzieć gdzie tego szukać.

I mała rada. Nie lekceważcie tego Allegro.

DODANO:

 Jeśli ktoś znajdzie błędy tłumaczenia, powiadomienia o nich należy wstawiać tutaj:

 

 

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Szkoda. Sądziłem, że info na temat teleportu jest prawdziwe. 

Tak. Wyczytałem na któreś stronie w temacie moda o tym schowku. Swoją drogą - sam bym się nie domyślił, że tam ktoś coś schowa. Dalej był schowek nieopodal posterunku wojaków. Co ciekawe BTR ma tam zasięg strzału. 

Tą drugą notatkę też znalazłem, ale jej lokalizacja była zmieniona. W Outfater nie był pod blachą, ale za materacem w piwnicy gdzie przesiaduje Timocha. Jak zacząłem grę to pobiegłem właśnie zajrzeć pod blachę, bo zapamiętałem, że w '' czystym " Deja Vu właśnie tam się znajdowała. 

Następna notatka nieznanego jest za wersalką. W domu gdzie przesiaduje Pocięty. 

Nieznajomy w drugiej notatce pisze o dwóch schowkach. Oba są w samochodach transportowych. 
1. W autobusie. Przy wejściu do wioski. 
2. W cysternie. Obok gospodarstwa. 

Schowki w tym dodatku są niesamowicie dobrze poukrywane. Nigdy bym się nie domyślił, że jeden z nich może być schowany w tej skrzyni..  Namiary daje nam Fiedka Motor. 20200108220803_1.jpg

Teraz idę na Wysypisko. Chwilowo skromny ekwipunek, ale z czasem dorobię się lepszego. O ile mod mnie nie pokona. 
Gram z dodatkiem graficznym " Rdzawa Zona ". Polecam. Znacznie lepiej się prezentuje mod. 
 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AgraelPisałem, że ten mod jest zbliżony wymagalnością dla gracza, do conajmniej NS2016. Dlatego powinien mieć wzięcie. Ale co dziwne, na razie nie znalazł zainteresowania. A na pewno jest lepszy od tych "pseudomodów" na CoCa.

Nie zapominaj o zaglądaniu do każdego trupa, tak NPCa jak i zombiaka, czy mutanta. w nich mogą być te kartki z Twórczości. A jak ma ją jakiś żywy NPC, to odkupuj od niego.

Czytaj jak chcesz.

Spoiler

Będąc na Wysypisku i robiąc zadanie na broń dla Prapora, musisz mieć conajmniej 2 tys. kasy, a idąc do Baru zbędne 2 antyrady. Kartkę znalezioną w lasku od razu idź sprzedać u Barmana i nie zapomnij pogadać o naprawie sprzętu. Przywitaj się z dziadkiem Paszą. A dalej to "po obstanowce".

Jak nie będziesz miał antyradów, albo tego co jeszcze można dać Garikowi ( nie pamiętam czego ) to na głębokim przysiadzie przeskocz go.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.