Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podbicie tematu. 

Mamy tu fanów serii Fallout ? :) 

Taki oto pistolecik możemy znaleźć podczas gry:
20200125214146_1.jpg20200125214110_1.jpg

Nie jest być może jakiś bardzo dobry, ale krzywdę zrobić może. Warto zagrać w moda chociażby dla takich ciekawostek. 

A tutaj pistolet z Fallout 3 :

Spoiler

hqdefault.jpg


Szkoda, że tak mało osób gra u nas w Outfater. Dla przykładu przejście moda Syrrius  zajęło 102 odcinki. To pokazuje, że jest co robić w modzie. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Dzięki. Nie spodziewałem się teleportu. 
A orientujesz się może gdzie jest druga część rysunku ? Według Wkręta znajduje się ona na Wysypisku w hangarze, ale szukałem i nie znalazłem. 

I jeszcze jedno pytanie. Czy Bioradar i elitarny detektor dostaniemy jako nagrodę za któreś zadanie ? 
Można te dwie rzeczy kupić u Sacharowa, ale są dość drogie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael W tej niecce za wersalką. Od 33 sek.

https://www.youtube.com/watch?v=gSLbfnC3wjU

Z tymi przedmiotami to nie pamiętam. Ale chyba nie, bo ogólna koncepcja w modzie jest taka, że masz tylko po zrobieniu jakichś zadań informację, u kogo coś wypasionego można kupić. Np. egzoszkielety.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten detektor i bioradar to kosztowne zabawki. Łącznie Sacharow chce za nie 60 tysięcy. 

Nie wiem, czy warto wydawać pieniądze na kupno kombinezonów. W X-16 można znaleźć kombinezon Ekologa, dzięki któremu zbieramy artefakty z ziemi bez utraty zdrowia. Później będzie możliwość kupna egzy u handlarza na Bagnach. W zasadzie to najlepsza egza w grze. W czystym Deja Vu dostawaliśmy ją za zadanie tak więc widać, że w Outfater jest o wszytko trudniej.

Ja tej egzy się jeszcze nie mam, bo kasy tyle nie uzbierałem. Mam jednak radę. Warto sprzedawać Meduzy. Handlarze skupiają ten małowartościowy artefakt za naprawdę niezłą sumkę.

A tym czasem.. Wkręt mnie wkręcił:
20200130182223_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael  Zanim się wybierzesz na CEA, pozbieraj wszystkie wcześniejsze nieśmiertelniki. I dałem zrzuty ekranu, w których BTRach na CEA są te ostatnie.

Chyba, że wolisz ileś tam razy chodzić na CEA i zaglądać po omacku do wszystkich BTRów.

Jest też rada od autora moda, aby przy pierwszym wejściu do Prypeci zlikwidować wszystko co się tam porusza.  Wolność i Powinność same się załatwią. Ich się nie likwiduje. A szczególnie to, co jest na stadionie. Ja się dowiedziałem za późno i miałem problem z kolejnym wejściem. A w Prypeci jest co robić. Ale trzeba mieć wyznaczone spotkanie z NPCem.

A przy okazji mam prośbę. Tak dla zaspokojenia mojej ciekawości. Miałem SMSa, że jak wyjdę z podziemnego garażu na plac, to po prawej stronie będzie schowek warty zachodu. Długo się go naszukałem i nie znalazłem. Może Tobie się powiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier W Prypeci już byłem i rozmawiałem z Mnichem, ale na CEA się jeszcze nie wybrałem. W zasadzie to wyczyściłem całą Prypeć, ale stadionu jeszcze nie ruszałem. 

Postaram się znaleźć ten schowek jak przyjdzie mi SMS. A nóż się uda. 

Teraz próbuję znaleźć trzy schowki Łukasza. Na 4 stronie w temacie moda mamy podpowiedź od @smox

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael  Ale zanim się za nie weźmiesz, nie zapomnij wziąć zadania na schowki Knuta. Do jednego z nich się dostajemy bezproblemowo przy braniu schowka Woronina. Dałem zrzuty ekranu jak postąpić. Pamiętaj, jak będziesz na dachu, najpierw schowek Knuta, a dopiero po nim Woronina. W innym przypadku będziesz musiał zabawić się w akrobatę-cyrkowca, aby tam się dostać.  Niżej masz filmik schowków Woronina.

Spoiler

2:35 masz moment gdy teleportnęło Cię na dach. Nie idziesz od razu w lewo jak na filmiku, ale za te trzy silosy widoczne z prawej strony. Tam schowek Knuta. Od niego można się wrócić, a od schowka Woronina już nie.

 

Po czaszki dla Mnicha nie byłeś. No to mogą Ci się zadania na CEA spiętrzyć. Jak będziesz znów zadaniem w Prypeci i będziesz szukał lekarstwa dla gościa pokoju hotelowego nr 26, to pamiętaj, że ono jest w dwu częściach. I naprowadzenie dostajesz na drugą część, która się pojawi dopiero po znalezieniu pierwszej.

Będziesz miał życzenie, wcześniej podpowiem gdzie jest pierwsza.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Schowki Woronina znalazłem, a potem wziąłem się za Knuta. Czytałem na #1 stronie twój post z poradą. Bez poradnika to ani rusz lub porad tych,co grali. W końcu udało mi się. 

Z Borysem się mocno pośpieszyłem. Zapamiętałem to zadanie z podstawki Deja Vu, że schowek był po prostu w Domu Kultury. Naszukałem się pierwszej części. Koniec końców uciekłem opancerzonym Monolitowcom zaraz po przeszukaniu drugiego schowka z lekarstwem. Nie dałem rady ich ubić. 

Aktualnie jestem w Pieczarze, bo trochę zaniedbałem wątek Farciarza i rozrzuconych kartek. Powoli, ale do przodu. Zrobiłem zadanie na karty dla Czarnego. 


Znasz może sposób na zdobycie kasy ? Sprzedaż meduz jest niezłym rozwiązaniem, ale nie zawsze da się znaleźć ten art. Próbuję uzbierać na egzę u handlarza na Bagnach. 

Grając w Outfater trzeba bardzo uważnie szukać schowków. Oto przykład..
20200201213537_1.jpg

A jednak coś tutaj jest schowane

Spoiler

20200201213552_1.jpg

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael  Ale o Woroninie i Knucie było trochę dalej, kiedy sam wypraktykowałem, że tym informacjom o cyrkowcach z filmików, nie zawsze warto wierzyć. Sam się chyba teraz przekonałeś, że gdybyś po schowek Knuta poszedł jak Cię teleportnęło, to zrobił byś to z łatwością.

Tobie to już niepotrzebne, ale może kolejni skorzystają. Jak wziąć za jednym zamachem schowek Knuta i Woronina, pokazuję tutaj, na trzech przedostatnich zrzutach.

Ja w modach rzadko porywam się na egzy, tak że grając kasy na nią nie zbierałem. Tylko tyle, aby mieć na remonty i czasem zakup kulek. Remonty egzy słono kosztują. Jakoś najbardziej pasuje mi SEVA. Trochę się trzeba pilnować, aby nie oberwać za mocno, ale jak się uszkodzi, nie trzeba brać kredytu. A za zawartość schowków Farciarza, dostaniesz niezła kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o schowki Farciarza to mam pierwszy problem ze znalezieniem 12 notatki. Z ich opisów średnio można się zorientować gdzie jest następnych schowek. @kondotierOrientujesz się może na jakiej lokacji i w jakim miejscu jest 12 część ? 
11 była w X-18:
20200202170451_1.jpg
Przypuszczam, że może chodzić o Magazyny Wojskowe, ale obszukałem dwa gospodarstwa i nic. 

---
Znalazłem. Nie sądziłem, że schowek będzie tak prosto ukryty. Magazyny Wojskowe. Gospodarstwo w którym przesiaduje Dzik z ekipą. A dokładniej.. Komin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Witam, nie mam schowka u sidora, może być gdzieś w innym miejscu , jeden w piwnicy znalazłem.

Drugie to zadanie od Wilka koło lokomotywy ,znalazłem plecak w kamieniach ,ale zadanie nie kieruje mnie do Wilka ,trzeba coś jeszcze poszukać.

Edytowane przez kanon1022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Tak. Była obok krzyża. Drugą kupiłem u Czapy na barierze. 

@kanon1022 U Sidora w bunkrze jest jeden schowek. Rozpoczyna on wątek z notatkami Farciarza. Każda notatka Farciarza jest na innej lokacji. 

Schowek w bunkrze Sidorowicza:

Spoiler

 

Pierwszy schowek Farciarza na Kordonie:

Spoiler

 

Jeżeli chodzi o schowek w piwnicy który znalazłeś ( Ten obok Timochy ) to jest to notatka nieznajomego. Wspominał o tym też @kondotier

Na 6 stornie opisałem schowki Nieznajomego. 
1. 
Za materacem w piwnicy gdzie przesiaduje Timocha - Ten już znalazłeś. 
2. Notatka nieznanego jest za wersalką. W domu gdzie przesiaduje Pocięty. 

Nieznajomy w drugiej notatce pisze o dwóch schowkach. Oba są w samochodach transportowych. 

1. W autobusie. Przy wejściu do wioski. 
2. W cysternie. Obok gospodarstwa. 

Wilk zleca nam dwa zadania. 
1. " Śmierć Weterana " - Musimy zbadać okolicę obok starej lokomotywy spalinowej. Znalazłeś plecak, ale trzeba też zabrać PDA. Jest ono pod lokomotywą. 
2. " Znajdź Artefakt " - Dajemy chleb i konserwy dla Kuzniecowa. Pozwoli nam to swobodnie przejść przez ich posterunek pod mostem. Wchodzimy na most i do lokomotywy. Artefakt jest w jej kabinie. Filmik jak tam wskoczyć:

Spoiler

 

Powodzenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 Mechanik pojawia się po czasie. 

A czy może pobierałeś plik z pierwszej strony " Zanim Zaczniesz " ? Znajdują się tam porady ogólne. 

Odnośnie Korony Farciarza:

P. Jak rozpocząć cykl " Korona Farciarza""?
О. Podczas rozmowy z Sidorowiczem o schowkach, obowiązkowo wybrać odpowiedź "Hm.. interesująca informacja, popatrzę...", wtedy pojawia się pierwszy schowek Farciarza.

Ukończ aktualnie zadania dla pobocznych NPC.  Z niczym się nie należy śpieszyć, bo każde zadanie pojawi się w swoim czasie. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  Trzeba wykonać prawie wszystkie zadania Sidorowicza, a przy okazji Kułaka. Wtedy Sidorowicz mówi o Fiedce. To taki kolorowo ubrany gostek w drugiej piwniczce. A zaczyna naprawiać, jak mu się przyniesie kilka rzeczy. A Kułak na koniec jego zadań da śpiwór, rzecz niezwykle przydatną. Bo z kupnem jest wielki problem.

Patrz 3 min

https://www.youtube.com/watch?v=R48yD6JGy_Q

Szukanie jest w następnym odcinku.

Spoiler

Śrubokręt ma losowy spawn. Albo ma go jeden z bandytów, albo jest pod dachem tej bramy na ATP. Wtedy jest trochę gimnastyku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  Zobacz w moich wcześniejszych wpisach, gdzie na tej hałdzie jest kartka Utraconej Twórczości.  Jak taką kupowałeś u Kuzniecowa, miał dialog informacyjny o innych. Ale najważniejszym jest to, że jak najpierw pójdziesz po notatkę od strony doliny z psami, to dopiero po jej zabraniu i ruszeniu do schowka Kuzniecowa, natrafisz na radiację. Te kilkanaście sekund bez niej, jest bezcenne przy szukaniu schowka Kuzniecowa w rurze.

https://stalkerteam.pl/topic/13275-człowieczy-los-krok-w-nieznane-deja-vu-outfater-addon/?do=findComment&comment=155005

Schowek Kuzniecowa.

Spoiler

Z rozwijanej listy ( trzy kreseczki z trójkącikiem, prawy górny róg ) wybierz filmik nr 17. Ale nie wchodź jak on, lecz od strony dolinki. Dlaczego, pisałem wyżej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 I jak ci się gra w Outfater ? Mam nadzieję, że się nie zniechęciłeś. 
Wątek Farciarza, rozrzuconych kartek lub nieśmiertelników może na początku gry trochę namieszać, ale z czasem to wszystko da się ogarnąć, a do trudnych schowków przyzwyczaić. 

Ja osobiście mam jeszcze małą ściągę. Prócz PDA zawsze jest pod ręką przydatna kartka. Zapisane znalezione schowki Farciarza, nieoznaczone przejścia czy nawet artefakty do zebrania. 

Spoiler

IMG_20200204_114951.jpg

Zachęcam do odwiedzenia Legowiska. Lokacja ciekawa i nie taka pusta jak się może wydawać. 

20200204122340_1.jpg

Pozostaje mi do zwiedzenia Czerwony Las i Limańsk. Dalej to już tylko CEA i Sarkofag. 
@kondotier Kupiłem jednak ten egzoszkielet. Trochę żal zebranych pieniędzy, ale już trudno. W zasadzie to wart swojej ceny. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.