Skocz do zawartości

RAMożerność Chrome'a


DaarMoo

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu, grając w Alternativę 1.3 i mając otworzoną jedną kartę w Chromie (StalkerTeam) pojawił się nagle komunikat o braku pamięci i sugestii wyłączenia wszystkich kart (jedna) w przeglądarce. Zaskoczenie pełne. O co chodzi ? Wszedłem więc do menedżera zadań Win i zobaczyłem coś dziwnego. RAM był wykorzystywany w 89%. Miałem otworzoną jedną kartę, a procesów Google Chrome działało siedem. Zamknąłem grę. RAM spadł do 4,5 GB. Jedna przeglądarka tyle ciągnęła. Wyłączyłem ją i włączyłem. Oczywiście RAM spadł do 1,8 GB, ale po kilkunastu minutach jeden z procesów Chroma (a znowu ich było kilka) zaczął gwałtownie pożerać pamięć. Zamknąłem ten proces, zużycie spadło, ale po chwili znowu zaczęło rosnąć.

Natomiast w menedżerze zadań Google Chrome działa tyle procesów ile jest w rzeczywistości ze stabilnym wykorzystaniem pamięci.

Co zrobiłem.

1. Sprawdziłem lokalizację plików z myślą o Chrome virus * 32. Wszystko ok. 

2. Przeskanowałem komp programami antyvir, m.in. SpyHunterem. Czysto.

3. Zainstalowałem najnowszy instalator Chrome.

4. Nawet dałem w element docelowy --process-per-site.  To akurat nic nie dało.

5. I na końcu, zdesperowany, użyłem MemBoosta. Ten program pomógł zdecydowanie.

Ale, przecież nie o to chodzi żeby coś kombinować. Takiego obżarstwa nie powinno być. Zrozumiałbym obciążenie RAMu przy 20-u otwartych kartach, ale przy jednej czy dwóch ?          

Na marginesie. Zużycie RAMu przez XR_3DA przy grze w Alternativa 1.3. używając MemBoosta. Bez niego użycie jest na poziomie 2,5 GB.

Spoiler

XR_3DA.PNG.bb306ec51764e555afc9bbfba7b6838f.PNG

 

 

 

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięciożerność Chrome'a jest już wręcz legendarna...

cff.jpg

Najlepszym lekiem jest... https://www.opera.com/pl albo https://www.opera.com/pl/gx#start, gdzie jest kilka dodatkowych bajerów pozwalających kontrolować zużycie zasobów podczas gry. W klasycznej wersji też się da, ale w GX jest mniej klikania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża zainstalowałem Operę GX w miejsce nie używanego Firefoxa. No. Wygląda ładnie. Może trochę za czerwono, ale generalnie fajnie. Co do RAMożerności. W spoczynku ciągnie więcej niż Chrom. RAM. Opera GX - 0,5 GB , Chrom - 0,3 GB. Po włączeniu, Opera otwiera się 13 procesów, Chrome - 5. Ale Opera jest bardziej stabilna w pobieraniu pamięci. Chrom po kilkunastu minutach dostaje świra i zaczyna ciągnąć bez opamiętania. Jest na to lekarstwo, oczywiście. Opera ma ogranicznik. Chrom nie. Ten ogranicznik ? Ja wiem? Będzie działo się to co w Chromie. Pojawi się komunikat i trzeba będzie zrestartować przeglądarkę. Czyli to samo. No, ale propozycja ciekawa. 

Zdrówko.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo GX nie używam, bo wolę klasyczną z dodatkami. Ciągnie zdrowo (u mnie średnio 0.7GB), ale gospodaruje zasobami na tyle rozsądnie, że nie mam żadnych problemów nawet jak czasami pracuję na 30 otwartych kartach. Procesów może się otwierać i 50, ale do momentu w którym przeglądarka uruchamia się szybko, nie laguje i nie ma apetytu na więcej niż jej w danym momencie potrzeba, nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.