Jump to content

RAMożerność Chrome'a


DaarMoo

Recommended Posts

Kilka dni temu, grając w Alternativę 1.3 i mając otworzoną jedną kartę w Chromie (StalkerTeam) pojawił się nagle komunikat o braku pamięci i sugestii wyłączenia wszystkich kart (jedna) w przeglądarce. Zaskoczenie pełne. O co chodzi ? Wszedłem więc do menedżera zadań Win i zobaczyłem coś dziwnego. RAM był wykorzystywany w 89%. Miałem otworzoną jedną kartę, a procesów Google Chrome działało siedem. Zamknąłem grę. RAM spadł do 4,5 GB. Jedna przeglądarka tyle ciągnęła. Wyłączyłem ją i włączyłem. Oczywiście RAM spadł do 1,8 GB, ale po kilkunastu minutach jeden z procesów Chroma (a znowu ich było kilka) zaczął gwałtownie pożerać pamięć. Zamknąłem ten proces, zużycie spadło, ale po chwili znowu zaczęło rosnąć.

Natomiast w menedżerze zadań Google Chrome działa tyle procesów ile jest w rzeczywistości ze stabilnym wykorzystaniem pamięci.

Co zrobiłem.

1. Sprawdziłem lokalizację plików z myślą o Chrome virus * 32. Wszystko ok. 

2. Przeskanowałem komp programami antyvir, m.in. SpyHunterem. Czysto.

3. Zainstalowałem najnowszy instalator Chrome.

4. Nawet dałem w element docelowy --process-per-site.  To akurat nic nie dało.

5. I na końcu, zdesperowany, użyłem MemBoosta. Ten program pomógł zdecydowanie.

Ale, przecież nie o to chodzi żeby coś kombinować. Takiego obżarstwa nie powinno być. Zrozumiałbym obciążenie RAMu przy 20-u otwartych kartach, ale przy jednej czy dwóch ?          

Na marginesie. Zużycie RAMu przez XR_3DA przy grze w Alternativa 1.3. używając MemBoosta. Bez niego użycie jest na poziomie 2,5 GB.

Spoiler

XR_3DA.PNG.bb306ec51764e555afc9bbfba7b6838f.PNG

 

 

 

Edited by DaarMoo
Link to comment
Share on other sites

@Sierioża zainstalowałem Operę GX w miejsce nie używanego Firefoxa. No. Wygląda ładnie. Może trochę za czerwono, ale generalnie fajnie. Co do RAMożerności. W spoczynku ciągnie więcej niż Chrom. RAM. Opera GX - 0,5 GB , Chrom - 0,3 GB. Po włączeniu, Opera otwiera się 13 procesów, Chrome - 5. Ale Opera jest bardziej stabilna w pobieraniu pamięci. Chrom po kilkunastu minutach dostaje świra i zaczyna ciągnąć bez opamiętania. Jest na to lekarstwo, oczywiście. Opera ma ogranicznik. Chrom nie. Ten ogranicznik ? Ja wiem? Będzie działo się to co w Chromie. Pojawi się komunikat i trzeba będzie zrestartować przeglądarkę. Czyli to samo. No, ale propozycja ciekawa. 

Zdrówko.   

Link to comment
Share on other sites

@DaarMoo GX nie używam, bo wolę klasyczną z dodatkami. Ciągnie zdrowo (u mnie średnio 0.7GB), ale gospodaruje zasobami na tyle rozsądnie, że nie mam żadnych problemów nawet jak czasami pracuję na 30 otwartych kartach. Procesów może się otwierać i 50, ale do momentu w którym przeglądarka uruchamia się szybko, nie laguje i nie ma apetytu na więcej niż jej w danym momencie potrzeba, nie widzę problemu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.