Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@jurek48 Podeślij mi swoje zapisy jakbyś mógł - z przed rozmowy z Felczerem gdzie to zadanie na uratowanie Ducha daje - zobaczę u siebie o co może chodzić.

@vidkunsen No wiadomo, nie każdy wszystko idealnie przetłumaczy zawsze :D Pomijając już kwestię, że spolszczenie TŚ2 swoje lata już ma i było pisane w starym stylu - ja je tylko zaadaptowałem do tej wersji moda, ale zazwyczaj oryginalny tekst jest lepszy tylko no nie każdy niestety zna język na tyle, żeby grać tak jak Ty i kilka innych osób na naszym forum ;) 

@Ptak1997 Jak już Ci się zebrało na takie wywody to mogłeś chociaż napisać do której mojej wypowiedzi się odnosisz bo nie jestem alfą i omegą, żeby się domyślać... Każdy z plików spolszczenia do tego moda da się otworzyć czy to notatnikiem czy to notepadem i edytować, ale zakładam, że chodzi Ci o problem z otwarciem pliku przez Scigacza, lub o to, że gra mu się wywala przy zadaniu z Małym i jego ekipą. To coś Ci powiem.... Wyobraź sobie, że nie jestem tłumaczem modów z kilkuletnim doświadczeniem, tłumaczę dopiero od roku i jeszcze wielu rzeczy się mogę potencjalnie nauczyć, a jak zaczynałem to zaczynałem od zerowej wiedzy na temat plików Stalkera bo nigdy czegoś takiego nie robiłem więc kompletnie nie rozumiem Twojego problemu - to pierwsza sprawa. Druga sprawa jest taka, że kolega Scigacz próbował sobie wypakować plik z archiwów .db gotowego moda (za które nie odpowiadam tylko odpowiada za nie autor moda), a nie z plików spolszczenia, a problem z wylotem to problem techniczny samego moda dlatego jak dla mnie Twoje "zgrzanie się" jest jak dla mnie bezpodstawne bo ja się zajmuje na tym forum spolszczeniami, a nie stroną techniczną Stalkera więc nie jestem w stanie mu pomóc, a jeśli ewentualnie znam rozwiązanie jakiegoś problemu to staram się każdemu pomóc, ale to że wypuszczam spolszczenia to nie czyni ze mnie chodzącego kompendium wiedzy na temat każdego moda we wszystkich jego aspektach.

Więc jeśli dla Ciebie to takie minimum wiedzy to pomóż koledze - wybacz, ale z mojej perspektywy to brzmi jakbyś miał konkretnie do mojej osoby w tym momencie problem jakbym komuś krzywdę wyrządzał swoimi działaniami lub brakiem pomocy bo napisałeś tylko to co napisałeś, a mogłeś tą swoją wypowiedź podzielić na dwie części - tą odnośnie "otworzenia plików spolszczenia" napisać tu i przy okazji pomóc koledze w rozwiązaniu problemu jeśli znasz rozwiązanie, a drugą część odnośnie Anomaly w temacie Anomaly, który jest do tego przeznaczony...

Nie chcę robić off-topicu, ale odpowiem Ci krótko co do spolszczenia Anomaly - według mnie każdy ma prawo do swojej opinii niezależnie czy jest ona pozytywna czy negatywna więc szanuję i Twoje zdanie na jego temat. Powiem Ci tylko, że nie pisaliśmy nigdzie, że uważamy się za doświadczony zespół lub że nim jesteśmy, nie uważaliśmy się też za jakiś "zbawców stalkerskiej społeczności bo zrobiliśmy spolszczenie do Anomaly" lub nie wiadomo za kogo jeszcze tym bardziej, że spolszczenie nie powstało ekskluzywnie dla StalkerTeam czy stalker.pl zebraliśmy się poza forum, stworzyliśmy co stworzyliśmy, opublikowaliśmy, w razie problemów technicznych pomagaliśmy, jeżeli wiedzieliśmy jak je rozwiązać i prosiliśmy o Feedback w postaci zrzutów jeśli ktoś trafi na błędy lub jak to nazwałeś "kwiatki" - spójrz sobie w temat Anomaly ile tego feedbacku otrzymaliśmy - nie zbyt wiele (może kilka zrzutów w temacie moda).

O ile mi wiadomo to każde (lub większość) spolszczeń do stalkerskich modów jest tworzone przez fanów, a nie przez profesjonalne zespoły tłumaczy. Zrobiliśmy je tak jak umieliśmy i ja jestem osobiście bardzo ciekawy czy ci "kompletni masochiści, którzy wzięli się za dłubanie nad tym" podjęli by się prac nad spolszczeniem Anomaly gdyby nasze nie istniało bo nie sądzę. Poza tym to każdy z nas ma też swoje życie prywatne poza komputerem i po tym jak została wydana wersja 0.92 to prace ustały bo są w życiu ważniejsze sprawy niż siedzenie godzinami przed komputerem i tworzenie spolszczeń, a ja nikogo siłą przy komputerze nie utrzymam.

A o tym czy mój post powinien tu pozostać w takiej formie lub czy to już off-topic to niech zadecydują moderatorzy ;) 

EDIT. Do niejakiego @3OM6AKAH - słuchaj no koleżko, nie wiem o co Ci chodzi i nawet nie widziałem Twojego posta/postów bo ktoś je usunął, a ja nie siedzę 24 na dobę na forum i dopiero teraz jak dostałem zrzut Twoich postów/posta to mam pełny obraz tego o co Tobie i @Ptak1997 chodzi. Podejrzewam, że i tak to przeczytasz więc po pierwsze to może trochę kultury, a nie ludzi od idiotów wyzywasz i zachowujesz jak typowy "internetowy napinacz", dwa napisałem, że ludzie z CZ skądś zdobyli pliki (czyli może poprosili o nie autora?) lub wiedzieli czym je otworzyć - nie zasugerowałem że cokolwiek komuś ukradli więc nie wiem co masz za problem, a trzy to czym wypakowuje pliki to moja sprawa - mam kilka extractorów na dysku i wypakowuję w zależności od moda tym co mi nie powoduje problemów przy wypakowywaniu i edycji plików po wypakowaniu...

  • Super 2
  • Dodatnia 6
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo Możliwe właśnie, że kolega ma starego Directa - jak najbardziej, mnie się takie problemy nie trafiły heheh. A takie wyloty jak Ci się trafiły akurat mogą się zdarzyć w sumie - trzeba brać pod uwagę, że to połączenie TŚ2 i OGSR to "fanowska" robota jednego gościa - jak dla mnie i tak zrobił dobrą robotę i w zasadzie jak się pojawi taki wylot to restart gry zazwyczaj pomaga, tak samo jak w błędzie się trafi coś z COMMON_AI w treści to też restart pomaga :) Może jakby robiła to jakaś większa ekipa to by było lepiej hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modzie można się natknąć na ciekawe bronie. Dwa przykłady:

Rossi 92                                                                                                                        Mauser K-98
ss_daniel_05-07-21_15-35-35_(l10_radar).jpg  ss_daniel_05-07-21_15-35-46_(l10_radar).jpg

Rossi dorwałem w Prypeci '' pożyczając " od monolitowca, a Mausera otrzymujemy za zadanie poboczne na Radarze. Nie jestem fanem takich broni w stalkerze, ale mają w sobie to '' coś ". 

  • Super 1
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Niektórzy się skarżą, że ta wersja TŚ2 posiada wiele błędów i można nieoczekiwanie dostać wylot, ale nie w moim przypadku. Nie wiem, czy to po prostu szczęście, czy może dopiero wszystko przede mną, ale nie narzekam na stronę techniczną. Myślę, że warto przypomnieć sobie naprawdę niezłą fabułę, a przecież mod ma już z 10 lat. 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Ja tak samo :D Jak przechodziłem to zadanko w TŚ2+ Autumn Aurora 2.1 no to Burery gdzieś go telekinezą zawsze podniosły i rzuciły, a tu był jednak w tym samym miejscu cały czas, druga sprawa w tej wersji z AA2 jak dostałem zadanie na "Serce Kontrolera" to nie spawnował mi się artefakt, a tu bez problemu. Jedynie jak pod koniec fabuły dostaniecie zadanie na spotkanie się z "Magikiem" to dajcie znać czy mogliście później pogadać z NPC do którego ów "Magik" nas kieruje bo u mnie dialogu nie było i nie wiem czy jakiś skrypt mi się skiepścił czy to wina samego moda. 

A odbiegając od tego no to dobrze słyszeć, że wy problemów nie macie bo się zastanawiam czemu np. u @jurek48 Duch w Prypeci lata jak poparzony i atakuje Najemników, zanim go odbijemy od nich i do tego jest do GG agresywnie nastawiony, na jego zapisach biega jak poparzony, na moich nie, ale z kolei jak koledze podesłałem swój zapis po tym jak już Felczer do nas wysłał wiadomość, że chce się spotkać odnośnie tego zadania to po dotarciu na miejsce Duch i tak był agresywny nie wiedzieć czemu....

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurek48 Jeżeli chcesz, to skorzystaj z mojego zapisu. Przed uwolnieniem Ducha i zaraz po:

Ja byłem w sporej odległości od Ducha ( bliżej przedszkola ) i najemnicy sami podchodzili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 tak kontynuuje grę na twoim zapisie.Wspomnę jeszcze,że wyłączyłem nieśmiertelność i to nie pomogło.

@Agrael dzięki za zapisy.Zaraz będę ich testował.Gdy byłem przy przedszkolu i musiałem rozprawić się ze snorkami i udawało mię zabić tylko jednego najemnika dostawałem sygnał że Duch zginął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael dzięki,ale ciągnę moda z zapisu uratuj Ducha od @Szczepan9205 i już jestem w Dolinie Mroku.Mam tego moda też na innym dysku i dla tego mogłem twój zapis przetestować.

@Agrael spróbowałem raz jeszcze twojego zapisu i udało się.zatrzymałem się przy przedszkolu,najemnicy mnie atakowali i ich wytłukłem.Poszedłem do Ducha,a on skubany nie klęczał tylko leżał ranny w innym miejscu.Przeprowadziłem z nim rozmowę nie leczyłem go i poszedłem do przedszkola.tam zrobiłem zapis.Po wczytaniu Duch przyszedł do mnie i już mnie nie atakował.Gra się zaliczyła i poszedłem do felczera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.