Skocz do zawartości

Wywala w rostoku. Brak fatal error


Pablonml

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z wywalaniem do pulpitu. Niestety sam nie mogę znaleść rozwiązania temu też zwracam się do Was.
Mianowicie jak wracam z magazynów wojskowych do baru, już po przejściu do lokacji i przebiegnięciu kilkanastu metrów wywala mnie do pulpitu. W logach brak info o fatal error wiec nie wiem czego szukać. Mam spolszczone COC 1.4.22 oraz AO 3.1 i kilka pomniejszych modów np na celownik. Może wam uda się mi pomóc bo mi już brak pomysłów. Dzięki z góry. :sos:

xray_pablonml.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W logu jest wiersz: 

! Can't find texture 'map\map_l12u_control_monolith'

Czyli musisz dograć brakująca teksturę.
Możesz też pobrać z mojego namiaru:

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZest8kZOsYIV6Nn1Nfr58sJvCPrTpcoxOUV

Paczka zawiera katalog bin i database. 
Zrób kopię swoich katalogów bin i database kopię w bezpieczne miejsce i wypakuj do folderu z grą tą paczkę ze zgodą na nadpisanie plików
jeśli to nie pomoże usuń bin i database skopiuj z powrotem swoje katalogi z katalogu z grą i ponownie wypakuj paczkę tym razem bez zamiany plików.

Te podpowiedzi znalazłem w necie:

https://www.google.com/search?q=map_l12u_control_monolith&oq=map_l12u_control_monolith&aqs=chrome..69i57.825j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8       

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witajcie Bracia STALKERZY .

Mam prośbę w Rostoku przy próbie przejścia do Parku Maszyn wywala mi taki Fatal Error ktoś mógłby rzucić okiem ?

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : <no expression>
[error]Function      : out_of_memory_handler
[error]File          : xrDebugNew.cpp
[error]Line          : 430
[error]Description   : fatal error
[error]Arguments     : Out of memory. Memory request: 640 K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArNie ale tu chodzi o problematyczny momement, a nie o ciągłe granie. Testowanie co pomoże.

@Gerdhard rozdziałkę też zmieniłeś na jakąś niższą, grafika na low?

Ps. A saper by ci śmigał w "zylionie" fps, to nie ma co porównywać ;)

@Gerdhard jeszcze taka porada na twój wylot z dopisaniem parametru do skrótu gry

-noprefetech

https://www.moddb.com/mods/call-of-chernobyl/forum/thread/truck-cemetary-out-of-memory-ctd

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gerdhard  Nie wiem, jakie masz obycie z modami do stalkera, bo nie zawsze krótki pobyt na forum, to brak wiedzy. Ale tak na wszelki wypadek, to powiem.

W wielu modach sygnalizacja braku pamięci, nie jest zależna od ilości RAM. To informacja, że mod ma problem z plikiem wymiany. To ten, który ustawiasz w systemie. Mody często mają taki brak optymalizacji, który nie pozwala na wymianę plików w nim się znajdujących. Rozwiązaniem, nawet przy 8 czy 16 GB RAM, jest jego zwiększenie. Nie ma jakiejś reguły o ile lub do ile GB. To trzeba do moda dobrać doświadczalnie. Bo im większy plik wymiany, tym dłużej trwa ładowanie zapisów, wczytywanie nowych tekstur przy zmianie lokacji. Czasem nawet bardzo długo. Więc trzeba z tym powiększaniem być ostrożnym.

Mogą też pomóc komendy w skrócie pulpitowym, jak ten zaproponowany Ci -noprefetch. Takich skrótów dotyczących różnych problemów jest sporo. Wygoogluj je sobie, lub znajdź temat na forum i zapoznaj się do czego służą. Są bardzo przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie Stalkerze @Nestor dziękuje za radę :) Ale tak jak pisał @tom3kb komenda mi pomogła i ciesze się bardzo, iż Stalkerska brać miał czas i ochotę pomóc młodemu :)

Dodam jeszcze rozwiązanie w razie problemu z eskortą naukowców na Bagnach  przy próbie zakończenia Questa - trzeba zrobić szybki save w miejscu zakończenia questy i szybki load i powinno zaskoczyć opcja dialogowa (źrodło :

 

Edytowane przez Gerdhard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.