Jump to content

RadioPhobia 2


Recommended Posts

preview.png
Platforma: Cień Czarnobyla 1.0005/1.0006
Data Premiery: 16.04.2018 r.
Autor: SeeZ0


OPIS:

Spoiler

Radiophobia 2 to ulepszona wersja modyfikacji do Cienia Czarnobyla, której głównym celem jest zmiana gameplay'u, dodanie wielu usprawnień, nowych broni czy też poprawy oprawy wizualnej. Poziom trudność uległ lekkiemu podwyższeniu względem podstawki. 

Główne Zmiany:

 • Zmiany w ekonomii;
 • Ulepszona grafika;
 • Dynamiczne wiadomości w PDA;
 • Ulepszone AI;
 • Zaimplementowano AtmosFear oraz Absolut Nature Pack;
 • Emisje z AtmosFear 3.0
 • .. oraz wiele innych zmian 

SCREENY:

Spoiler

ss_redkidssdi2_08-28-15_13-49-49_l02_garbage.jpg

mosin44.jpg

ss_redkidssdi2_03-03-18_12-19-13_l06_rostok.jpg

mosin.jpg

cc.jpg

yantar.1.jpg

BLOODS.jpg

ss_redkidssdi2_02-20-17_19-53-10_l01_escape.jpg

 

INSTALACJA:

Spoiler

Mod posiada własny instalator - wystarczy postępować zgodnie z jego wskazówkami i wskazać główny katalog z grą. Na końcu dodajemy poprawkę -Hotfix 2.  

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:

Źródło: Logo2021_site.png.1d603075f10eb6d7a4300f627d4274d9.png

 • Positive 5
Link to comment
Share on other sites

Mod graficznie bardzo ładny,ale to w zasadzie klon Autumn Aurora 2.1, szkoda że nie ma żadnych fabularnych zmian, mogłby chociaż powstać na bazie RMA.

Istnieje z resztą adaptacja AA 2.1 do RMA, jest do znalezienia na Moddb.com Zrobiłem nawet testową wersję spolszczenia lącząc polonizacje RMA z Restoration mod z polonizacją AA 2.1 dotyczącej głównie sprzetu.

Co prawda nie udało mi się przetestować tego spolszczenia do końca ale spokojnie dało się grać. Postaram się odkopać w wolnym czasie ten mały projekt i dam znać czy coś z tego będzie.

Link to comment
Share on other sites

"Z serii Opinie Wędrowca o..."

Modyfikacja RadioPhobia 2 w stosunku do swej porzedniej wersji według mnie jest niesamowitym downgrade'em. 

Stabilność mimo usunięcia RMA co jest niesamowicie przykre nie uległa zmianie, a w moim odczuciu jest wręcz gorsza. Gra crashuje co jakieś 10-20 minut mimo tego że mój sprzęt przekracza wymagania tego moda.

Wcześniej wspomniany brak RMA wiąże się z znacznie mniejszym efektem wow bowiem wszelkie zadania jakie mamy dostępne ograniczają się do tych podstawowych więc gra znacznie szybciej robi się niezwykle nużąca. Warto dodać że przynajmniej dla mnie podstawowy CC szybko się nudził z braku różnorodności rzeczy do roboty.

System wojny frakcji (czyli proste zdjęcie level changer'ów dla NPC) wiąże się z wieloma własnymi problemami (jest troszkę niedopracowany) i dodatkowymi problemami ze stabilnością.

Dodajmy do tego wszelkiego rodzaju artefakty graficzne (takie jak glitchujący się skybox) oraz średni draw distance dla trawy mimo ustawienia suwaka na "max"

Teraz RP przypomina troszkę mniej rozumnego brata AA2 (które swoją drogą polecam sercem i duszą). Jedyną zaletą RP2 jest poprawiony weapon pack co ratuje ją trochę w moich oczach.

Tego moda jestem w stanie polecić tylko osobą które szukają mniej stabilnego AA2 z nieco jaśniejszą szatą graficzną i troszkę bardziej obszernym i dopieszczonym weapon packiem.

Na pochwałę zasługuje głównie to że Twórca modyfikacji z tego co mi wiadomo ma zamiar dalej rozwijać moda. Ale co do mojej oceny RP2 powiem tak. RP była niesamowicie wciągającą i immersywną przygodą więc dzięki temu byłem w stanie przymknąć oko na jej problemy i dać jej mocne 8/10. Natomiast RP2 nie jest tak dobre jak jej poprzednia wersja i brakuje w niej tego czegoś co spowodowałoby że przymknąłbym oko na wszelkie niedociągnięcia więc moja ocena tej wersji to 5/10.

 

Post scriptum:

Chciałbym dodać że to tylko moja opinia. Mimo takiej a nie innej oceny nadal jestem w stanie polecić tego moda aczkolwiek nie tyle dla Weterana który już dużo widział lecz dla Kota, który chcę przeżyć vaniliową przygodę z troszkę uaktualnionym gameplayem, a AA2 wydaje się dla niego nazbyt trudne. Dobrych łowów towarzysze.

Edited by Wędrowiec
 • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 3 months later...

Witam otóż ostatnio pobrałem se moda wszysko ładnie zainstalowałem ale gdy chce zaczać gre to wyskakuje mi komunikat x-ray engine crush na dole daje log 

 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CBlender_default_aref::Compile
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrRender_R1\Blender_default_aref.cpp
[error]Line          : 75
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Not enought textures for shader, base tex: prop\prop_barbwire3
 


 

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Witam . Mam taki mały problem techniczny. Otóż grafika miejscami tworzy jakieś dziwne glitche . Czarną jednolitą różnego kształtu texture w zależnosci od kąta patrzenia .  Moze to jest bład od cienia rzucanego przez słonce ? Dzieje się to na różnych mapach , ma różne kształty  i wymiary. Wystarczy ruszyć myszka i znika po czym ponowny najazd w określone miejsce i sie pojawia. Cos podobnego do tego na filmiku lecz znacznie gorsze :) 

 

2.jpg

1.jpg

Edited by Owitz
Link to comment
Share on other sites

Owitz - czasem najprostsze posunięcia dają najlepszy efekt - patrz w opcje dot. grafiki, czy masz statyczne lub lepiej, rozdzielczość ekranu, cienie i tekstury.

Czasem - raczej zazwyczaj - warto obniżyć efekt - duperele dot. kolorów i tekstur - dla jako.ści - fabuły, po jakiego wała ci 10 000 odcieni zieleni skoro liczy się fabuła, to nie debilna gra z zachodu gdzie liczy się karta graficzna a nie akcja i w/w fabuła. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Chłopaki dzięki za porady. Tak czy siak udało się to usunac w 90 %. Pomogło tylko obniżenie  zasięgu pola  widzenia.  Teraz ta czarna plama pojawia sie tylko w narożniku ekranu,  widoczna podczas rozgrywki kątem oka.  Tak czy siak mod świetny. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
14 godzin temu, tom3kb napisał:

@Monolithalian ale co ty chcesz przenosić jak ci woła o kolejną część instalatora?

Instalator był w partach? Wypakowałeś wszystkie jeśli były spakowane? Pobrałeś wszystkie?

Pobrałem to http://www.moddb.com/mods/radiophobia/downloads/radiophobia-2a-100056-torrent i to http://www.moddb.com/mods/radiophobia/downloads/radiophobia-2-hotfix-1

 

Nic więcej nie ma, odpaliłem ten instalator z 1 linka.

Raz zadziałało, odinstalowałem bo chciałem spróbować na dynamicznym i znowu się nie da.

Bez tytułu.png

Edited by Monolithalian
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
 • 1 month later...
 • Agrael pinned and unpinned this topic
 • 1 month later...
 • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.