Skocz do zawartości

Nowy komputer, co i gdzie kupić?


cez137

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się nie chce zbytnio myśleć polecam się przejść na techlipton.pl i wyszukać sobie w polecanych zestawach coś na swój budżet. Szczerze nie polecam kupowania używek ani w sklepach stacjonarnych bo najzwyczajniej w świecie potrącają swoją marżę a skoro budżet tu gra dużą rolę to ja zamawialbym tylko z neta 

Edit: myślę że lepszego zestawu w tej kwocie się nie znajdzie niż to co wrzucam w załączniku, taki setup jest bardzo dobry i z pewnością przygotowany pod Stalkera 2Screenshot_20191202_112301_com.android.chrome.thumb.jpg.12f00b41e22b5baa566678dfdea5a7cc.jpg

Screenshot_20191202_112202_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez DuzySiuraq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137

Wczoraj jednak posiedziałem w nocy i skleciłem w morele (porównywałem cenę w x-kom) za 2 049,23 zł 
ciekawy zestaw.

Po pracy podam szczegóły.
Moim zdaniem na ten wyznaczony budżet to maks co można było zrobić.

p.s. Będę też miał dla Ciebie propozycję ale o tym potem.  

 

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cez137 napisał:

@OldMan budżet jak najbardziej zadowalający

Skoro tak to tak moim zdaniem powinien wyglądać złoty środek:

cez137.thumb.jpg.fe43926dec1f58696c45e53d90199489.jpg  

A dlaczego odbiór w Żabce i moim city.
Bo jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie i po zakupie sprzęt będzie wysłany do mnie to złożę Ci kompa wgram co trzeba za free i odeślę kurierem na mój koszt
pod wskazany adres.
Właśnie na tym polega moja propozycja o której pisałem wcześniej.
Jeśli ją zaakceptujesz resztę dogadamy na PM.

Diecezja należy do Ciebie :) 

Pozdrawiam. 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz bym jednak zmienił na coś lepszego. A poza tym to chyba najrozsądniejszy kompromis cena/jakość. ( w kwestii GPU wolę zielonych, ale to kwestia "fanbojstwa")

@cez137 @OldMan to solidna "firma", jak chce pomóc to skorzystaj. Mnie też uratował tyłek co najmniej dwukrotnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co winzgroza ? ja SoC, CS i CoP uruchomiłem na ubuntu. SGM też - ogólnie wszystkie mody instalowane "NA" wchodzą bezboleśnie - mam już kilka takich instalacji za sobą

najgorzej jest z samodzielnymi instalacjami co to ściągnij, odpal i zapomnij - bo czasami trzeba się nieźle z winem namęczyć ale jak wiadomo z której części jest modyfikacja to z reguły wine pod tą wersję działa - tak miałem z OP2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2019 o 10:30, kondotier napisał:

Pytanie dodatkowe. Czy w cenie jest uwzględniony legalny windows 10? Bo inaczej do ceny zestawu trzeba doliczyć ~ 500 zł.

 

Nie do końca to musi być kwota 500zł.

https://soft360.pl/windows-10/23windows-10-professional-0885370920819.html

Koszt 259 zł

To jest legalny sklep. 
Kupiłem tam niedawno pakiet Office dla firmy w której pracuję. 
Oczywiście wszystko przed zakupem sprawdziłem łącznie z rozmową z infolinią M$ na temat tego zakupu.
Sklep jest umieszczony w bazie M$ jako sklep partnerski i już nie miałem się do czego przyczepić :) 

p.s. Obecnie rzadko jestem na forum ale między innymi spowodowane jest to tym, że ogarniam w Wawie kurs administratora sieci (obecnie III ostatni stopień).
Okazało się, że na ten sam kurs (ale tylko I-stopień bo potem poszli w Linuksa) uczęszczało dwoje ludzi którzy na co dzień pracują właśnie na infolinii M$.
W rozmowie wyszło, że taki sklep jak soft360.pl (sprawdzili jakieś "swoje" linki) działa jako partner M$ i od strony legalności wszystko jest ok. 

kolejne p.s.
Zaraz po nowym roku (już to uzgodniłem z Panią prezes) planuję zakupić w tym sklepie dla firmy 
https://soft360.pl/windows-server-2019/100-353windows-server-2019-standard-889842411478.html#/61,ilosc-rdzeni,16-core
Kosztuje 2399 zł
a np w Komputroniku 
https://www.komputronik.pl/product/557515/microsoft-windows-server-2019-standard-64bit-16-core-pl-oem.html
Kosztuje 3999 zł 

Pozdrawiam All.

 

    

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie, chciałem serdecznie Wam podziękować za wszelkie porady a w szczególności koledze @OldMan za pomoc i doprowadzenie sprawy do końca, pomógł mi dobrać odpowiednie graty, złożył to wszystko całkowicie za free i dorzucił jeszcze kilka gratisów od siebie, także mogę z czystym sumieniem polecić człowieka, jeszcze raz wielkie dzięki Witek, temat uważam za zamknięty, pozdrawiam

  • Super 1
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2019 o 12:40, koboldzisko napisał:

a po co winzgroza ? ja SoC, CS i CoP uruchomiłem na ubuntu. SGM też - ogólnie wszystkie mody instalowane "NA" wchodzą bezboleśnie - mam już kilka takich instalacji za sobą

najgorzej jest z samodzielnymi instalacjami co to ściągnij, odpal i zapomnij - bo czasami trzeba się nieźle z winem namęczyć ale jak wiadomo z której części jest modyfikacja to z reguły wine pod tą wersję działa - tak miałem z OP2

Może jeszcze odpaliłeś CoPa w DX11? Mnie się nigdy nie udało.

W dniu 2.12.2019 o 19:34, OldMan napisał:

Skoro tak to tak moim zdaniem powinien wyglądać złoty środek:

cez137.thumb.jpg.fe43926dec1f58696c45e53d90199489.jpg  

A dlaczego odbiór w Żabce i moim city.
Bo jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie i po zakupie sprzęt będzie wysłany do mnie to złożę Ci kompa wgram co trzeba za free i odeślę kurierem na mój koszt
pod wskazany adres.
Właśnie na tym polega moja propozycja o której pisałem wcześniej.
Jeśli ją zaakceptujesz resztę dogadamy na PM.

Diecezja należy do Ciebie :) 

Pozdrawiam. 

Kupowanie procesorów Intela nie podchodzi dziś już pod masochizm? Jak wyjdą nowa konsole to 4 rdzenie i brak HT szybko praktycznie zabiją każdą grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pewnie (no chyba że w IO bo tam już tak różowo nie jest przez łatanie łat łatami) ale generalnie nowa generacje konsola na Ryzenach raczej zabije sens 4 rdzeniowych procesorów dość szybko. Zresztą jeszcze kilka łatek i może nawet okaże się że AMD jest szybsze nawet w jednowątkowych programach.


Odnośnie X-Raya to są błędy związane z kompilacje shaderów a podmienia dll na Windowsowe powoduje że gra znowu crashuje się podczas ładowania. W OpenX-Ray  jest już silnik OpenGL ale jest beznadziejny. Ma być jeszcze Vulkan ale coś czuje że będzie i tak gorszy od DX11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.