Jump to content
cez137

Nowy komputer, co i gdzie kupić?

Recommended Posts

Jak się nie chce zbytnio myśleć polecam się przejść na techlipton.pl i wyszukać sobie w polecanych zestawach coś na swój budżet. Szczerze nie polecam kupowania używek ani w sklepach stacjonarnych bo najzwyczajniej w świecie potrącają swoją marżę a skoro budżet tu gra dużą rolę to ja zamawialbym tylko z neta 

Edit: myślę że lepszego zestawu w tej kwocie się nie znajdzie niż to co wrzucam w załączniku, taki setup jest bardzo dobry i z pewnością przygotowany pod Stalkera 2Screenshot_20191202_112301_com.android.chrome.thumb.jpg.12f00b41e22b5baa566678dfdea5a7cc.jpg

Screenshot_20191202_112202_com.android.chrome.jpg

Edited by DuzySiuraq

@cez137

Wczoraj jednak posiedziałem w nocy i skleciłem w morele (porównywałem cenę w x-kom) za 2 049,23 zł 
ciekawy zestaw.

Po pracy podam szczegóły.
Moim zdaniem na ten wyznaczony budżet to maks co można było zrobić.

p.s. Będę też miał dla Ciebie propozycję ale o tym potem.  

8 godzin temu, cez137 napisał:

@OldMan budżet jak najbardziej zadowalający

Skoro tak to tak moim zdaniem powinien wyglądać złoty środek:

cez137.thumb.jpg.fe43926dec1f58696c45e53d90199489.jpg  

A dlaczego odbiór w Żabce i moim city.
Bo jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie i po zakupie sprzęt będzie wysłany do mnie to złożę Ci kompa wgram co trzeba za free i odeślę kurierem na mój koszt
pod wskazany adres.
Właśnie na tym polega moja propozycja o której pisałem wcześniej.
Jeśli ją zaakceptujesz resztę dogadamy na PM.

Diecezja należy do Ciebie :) 

Pozdrawiam. 

Zasilacz bym jednak zmienił na coś lepszego. A poza tym to chyba najrozsądniejszy kompromis cena/jakość. ( w kwestii GPU wolę zielonych, ale to kwestia "fanbojstwa")

@cez137 @OldMan to solidna "firma", jak chce pomóc to skorzystaj. Mnie też uratował tyłek co najmniej dwukrotnie ;)

a po co winzgroza ? ja SoC, CS i CoP uruchomiłem na ubuntu. SGM też - ogólnie wszystkie mody instalowane "NA" wchodzą bezboleśnie - mam już kilka takich instalacji za sobą

najgorzej jest z samodzielnymi instalacjami co to ściągnij, odpal i zapomnij - bo czasami trzeba się nieźle z winem namęczyć ale jak wiadomo z której części jest modyfikacja to z reguły wine pod tą wersję działa - tak miałem z OP2

16 minut temu, koboldzisko napisał:

a po co winzgroza ?

A żeby nie kombinować. 98% ludzi na tym siedzi, więc ujdzie. Cez z instalacja modów ma nieraz problem, a ty mu jeszcze się na linuksy karzesz przesiadać :)

W dniu 3.12.2019 o 10:30, kondotier napisał:

Pytanie dodatkowe. Czy w cenie jest uwzględniony legalny windows 10? Bo inaczej do ceny zestawu trzeba doliczyć ~ 500 zł.

Nie do końca to musi być kwota 500zł.

https://soft360.pl/windows-10/23windows-10-professional-0885370920819.html

Koszt 259 zł

To jest legalny sklep. 
Kupiłem tam niedawno pakiet Office dla firmy w której pracuję. 
Oczywiście wszystko przed zakupem sprawdziłem łącznie z rozmową z infolinią M$ na temat tego zakupu.
Sklep jest umieszczony w bazie M$ jako sklep partnerski i już nie miałem się do czego przyczepić :) 

p.s. Obecnie rzadko jestem na forum ale między innymi spowodowane jest to tym, że ogarniam w Wawie kurs administratora sieci (obecnie III ostatni stopień).
Okazało się, że na ten sam kurs (ale tylko I-stopień bo potem poszli w Linuksa) uczęszczało dwoje ludzi którzy na co dzień pracują właśnie na infolinii M$.
W rozmowie wyszło, że taki sklep jak soft360.pl (sprawdzili jakieś "swoje" linki) działa jako partner M$ i od strony legalności wszystko jest ok. 

kolejne p.s.
Zaraz po nowym roku (już to uzgodniłem z Panią prezes) planuję zakupić w tym sklepie dla firmy 
https://soft360.pl/windows-server-2019/100-353windows-server-2019-standard-889842411478.html#/61,ilosc-rdzeni,16-core
Kosztuje 2399 zł
a np w Komputroniku 
https://www.komputronik.pl/product/557515/microsoft-windows-server-2019-standard-64bit-16-core-pl-oem.html
Kosztuje 3999 zł 

Pozdrawiam All.