Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, tom3kb napisał:

@Monolithalian mod nie trzyma takich ustawień, było na pierwszych stronach tematu, tak w okolicach 5/6. Nie chce mi się czytać :) to musisz sobie zerknąć czy była jakaś porada konkretna 

Niestety, nic nie ma. Ja pierdziele co chwila jakieś problemy z tymi modami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monolithalian Problemy z ustawieniami biorą się stąd, żebyś nie mógł sobie rozjaśnić obrazu gdy wchodzisz do podziemnych lokacji. Mod samodzielnie zniża tak ustawienia, aby błądzić po nich prawie po omacku. Fagot na własną rękę pozmieniał moda w stronę hardkoru ( ciągła radiacja zawsze i wszędzie, egipskie ciemności w podziemiach, a pod koniec rozgrywka ) i nie za bardzo mu to wyszło. Próbował naprawić, potem zwalił winę na innego z twórców moda. A ten gdy się u nas na forum pojawił, zaprzeczył temu. Był nadąsany, kiedy nie poparłem tych zmian. Ale moda przeszedłem do końca, więc się da.

Pierwsza wersja która u nas się pojawiła, tych udziwnień nie miała. Może gdzieś na ich stronach można byłoby ją znaleźć, ale wymagałaby nowego tłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 25.08.2021 o 18:25, kondotier napisał:

Łatka działać powinna tylko na powierzchni. Trochę wyżej podawałem informację dla @cez137 , że podziemia rządzą się swoim prawem i tam zgodnie z wolą autora moda, są te egipskie ciemności. Tak sobie wymydlił i mimo wielu monitów nie odpuścił. Nic na to nie poradzimy. @Fagot został powiadomiony e-mailem o spolszczeniu, ale jest brak reakcji z jego strony. Chyba, że jest na forum ktoś zarejestrowany na bar-reaktor i jeszcze tam go znowu poprosi o pojawienie się.

Всем привет! 

Завтра постараюсь уделить время, сделаю как хотите. Желаете играть с неестественным освещением там, где должна быть кромешная мгла, извольте... Если это ещё актуально, дайте знать, чтоб мне зря не терять время. 

 

--------------------- 

 

Cześć wszystkim! Jutro postaram się poświęcić trochę czasu, zrobię to, co chcesz. Chcesz grać z nienaturalnym oświetleniem tam, gdzie powinna być ciemność, proszę... Jeśli jest to nadal aktualne, daj mi znać, abym nie tracił czasu na próżno.

W dniu 30.08.2021 o 12:44, kondotier napisał:

No i mocno mnie dziwi brak jego obecności na naszym forum, a wiadomość o przetłumaczeniu moda na pewno do niego dotarła. Nawet @LENA_D mu ją przekazała.

Что тут удивительного? У человека могут быть обстоятельства, личная жизнь, проблемы... Да?

T: Co w tym dziwnego? Człowiek ma różne sytuacje, życie osobiste, problemy... Tak?

W dniu 31.08.2021 o 22:30, kondotier napisał:

@ed_rez .

To on robił całą grafikę

Это громко сказано! Да, он сделал немало, молодец, но Adm-Ral  сделал больше и лучше! 

И с освещением а подземельях ed_rez помочь не сможет. Он может только хвастаться, выпрашивать похвалу, поливать говном меня и врать! Врать, постоянно врать! Обиженный маленький ребенок...

T: To mocno powiedziane! Tak, on nie mało zrobił, zuch, ale Adm-Ral zrobił więcej i lepiej!

Z oświetleniem w podziemiach ed_rez nie może pomóc. On może się tylko przechwalać, oczekiwać pochwały, obsmarowywać gównem mnie i kłamać!

W dniu 1.09.2021 o 12:50, kondotier napisał:

Mod w założeniu miał samoczynnie ściemniać podziemia, a po wyjściu z nich wracać do powierzchniowych ustawień

Так и есть!  Одни настройки для подземелья, другие для поверхности. Но я заблокировал "самодеятельность", когда игрок сам на поверхности завышает яркость до безобразия, до белезны. Тогда вся графика умирает, картинка становится очень светлой, блёклой и неправдоподобной.

T: I tak jest! Jedne ustawienia dla podziemi, inne dla powierzchni. Ale ja zablokowałem " samoaktywność" , gdy gracz sam na powierzchni zawyża maksymalnie jasność, aż do białości. Bo wtedy umiera cała grafika, obraz staje się zbyt jasny, zamleczony i mało czytelny.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2021 o 14:01, tom3kb napisał:

Czy tylko ja mam takiego pecha, że idę do Baru i dotychczas miałem tylko jeden namiar na schowki, w trupiarce. I od tego czasu nic.

Множество тайников из оригинала игры убрано, ибо халява, то есть дармовой хабар! 

Есть несколько новых, по найденным КПК, которые разблокирует Осведомитель в Баре, за небольшую плату. 

T: Większość schowków z oryginalnej gry usunięto, bo to gratisowy, darmowy łup!

Jest kilka nowych, ze znalezionego PDA, które musi odblokować Informator w Barze, za niewielką opłatą.

 

W dniu 1.09.2021 o 21:30, ed_rez napisał:

Очень странно, что Fagot перенаправил на меня, чтобы я отвечал по версии мода, которую он делал для личного пользования

Действительно, странно! Может кто-нибудь ткнуть меня носом, где я на него перенаправил. И касаемо чего? Если текстур или моделей, то возможно... В остальном - нет!

T: Oczywiście, że dziwne! Może ktokolwiek pokazać mi palcem, gdzie ja ja na niego nakierowałem. I czego miało dotyczyć? Jeśli tekstur lub modeli, to możliwe. Z pozostałym, nie!

W dniu 2.09.2021 o 20:49, Agrael napisał:

Nigdzie nie mogę znaleźć Błony. Potrzebne są nam dwie sztuki ( I poziomu ) w pewnym zadaniu. Jeden artefakt jest na Radarze, ale drugiego nie mogę znaleźć. Odwiedziłem praktycznie wszystkie lokacje i nic

На Ростке (Дикая Территория), в тоннеле есть. А так же может случайно появляться на любой локации, кроме подземелий и Кордона, после выброса.

T: Na Rostoku ( Dzikie Terytorium ), jest w tunelu. Może też pojawić się przypadkowo na każdej lokacji, oprócz podziemi i Kordonu, po emisjach.

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fagot Поздравляю с возвращением. Как наверно заметил, игроком не все идеи мода понравились. За щёт этих, немного поиграло. Будет очень полезным сделать изменения по желанию игроков. Быдут блогодарные.

TŁUMACZENIE.

Witam po powrocie. Jak na pewno zauważyłeś, nie wszystkie rozwiązania moda spodobały się grającym. W wyniku tego, grało niewielu. Będzie bardzo korzystnym wykonać zmiany wg, życzeń graczy. Będą wdzięczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2021 o 21:47, Agrael napisał:

Pustelnik bagienny ? :063: Przeszukałem całą lokację, ale takiego NPC nie znalazłem.

Бывший сумасшедший сталкер Свободы. Он пришёл в себя, мозги встали на место. Ты должен был знать в процессе выполнения его заданий.

Były szalony prześladowca stalker Wolności. Odzyskał przytomność, mózgi stanęły na swoim miejscu wrócił mu rozum. Powinieneś był wiedzieć w trakcie wykonywania jego zadań.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fagot В твоих выступлениях, я перевел их на польской. Это зазначено зеленом цветом. Ждем изменении.

T: W Twoich wpisach , ja je przetłumaczyłem na polski. Jest to wyróżnione zielonym kolorem. Czekamy na poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

В 19.11.2021 в 21:06, najdrok сказал:

 

Гулял долго, вот труп и сожрали мутанты. 

Тебе Сидорович сказал, чтоб ты поторопился и дольше суток не шарахался... 

------------- 

Chodził długo, więc zwłoki zostały pożarte przez mutantów. Sidorowicz powiedział ci, żebyś się pospieszył i dłużej niż jeden dzień się nie spieszył...

В 19.11.2021 в 21:06, najdrok сказал:

Nie mam przejścia z Prypeci na Elektrownię. 

Сам появится тогда, когда нужно. Если нет перехода, не надо волноваться, а надо выполнять задания по новому сюжету .

Pojawi się wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Jeśli nie ma przejścia, nie martw się, ale musisz wykonywać zadania na nowej historii .

В 08.12.2021 в 02:07, kondotier сказал:

i nie za bardzo mu to wyszło. Próbował naprawić, potem zwalił winę na innego z twórców moda.

Что за наглое враньё!? Ну-ка покажи мне, где это я "пытался", а потом "свалил вину на другого“!? 

 

Co za bezczelne kłamstwo!? Pokaż mi, gdzie to "próbowałem", a potem "zrzuciłem winę na drugiego"!?

Меня дико бесит этот пиздёж, kondotier !!! Я понимаю, что тебе мод не нравится, но нахрена врать!? 

Короче, я извиняюсь перед остальными, нормальными,  форумчанами, но я ухожу. Пусть kondotier  вам тут дальше вешает лапшу на уши!.. 

Wkurza mnie to, kondotier !!! Rozumiem, że mod ci się nie podoba, ale kurwa kłamiesz!? Krótko mówiąc, Przepraszam innych, normalnych, forumowiczów, ale odchodzę. Niech kondotier powiesi Ci makaron na uszach!..

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fagot


@kondotier просто указал на то, что не все решения в моде понравились игрокам. Вы неоправданно расстроены, потому что мод, несмотря на некоторые недостатки, все равно может быть завершен, чему я являюсь доказательством. С уважением, администрация форума.
--
Kondotier jedynie zwrócił uwagę, że nie wszystkie rozwiązania w modzie spodobały się graczom. Niepotrzebnie się denerwujesz, bo moda pomimo jego kilku wad i tak można ukończyć, czego jestem dowodem. Pozdrawiamy, Administracja forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, uniósł się urażoną ambicją. A przy tym wykazał krótką pamięcią. A wystarczyło mu popatrzeć na wszystkie te zrzuty z "duchami", tak na powierzchni jak i w podziemiach które mu pokazałem. I przeczytać swoje odpowiedzi, kiedy winę za to kierował do tworzących tekstury, choć to pojawiło się dopiero jak moda pozmieniał. 

Kiedy o modzie rozmawialiśmy tylko we dwóch, a ja byłem jego testerem, wykazał się niechęcią do usunięcia swoich zmian i przywrócenia pierwotnej wersji. Wg niego wszyscy kłamią, wciskają kit, tylko on jeden tego nie robi. Po prostu, stawiając takie zarzuty, wykorzystuje sytuację aby nic nie zmienić. No cóż, ma takie prawo.

Ja też mogę jego zarzutami poczuć się urażonym, więc mu odpowiem krótko. @Fagot Уходишь? Прямой дороги !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

nie potrafię uruchomić moda, Pojawia się prostokąt ze znaczkiem że to ten mod a następnie coś czego nie mogę dostrzec i koniec. Informacja o instalacji że trzeba dać zgodę na zamianę plików polonizacji "zx_zona_patch_text.xdb2"  chyba nie ma sensu bo tam takiego pliku do zamiany nie ma. Możliwe że problemem jest zainstalowanie na innym dysku. Plik startowy  "! НАЧАЛО ИГРЫ .bat" wskazuje na ścieżkę "C:\Windows\System32\cmd.exe /C start /affinity 0c bin\XR_3DA.exe -smap2048 -nointro -noprefetch" . Próba uruchominia z pliku bat daje komuniakat że system Widows nie może odnaleźć tego pliku. Uruchamiam ze skrótu XR_3DA.exe. Nie ma żadnego loga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stanley Ponieważ problem dotyczy spolszczenia, zwróć się do tłumacza. To jena osoba @gawron .

Ale jeśli w kat mods nie ma tego pliku do podmiany, to najnormalniej wklej ten wymieniony.

A ta ścieżka jaką teraz masz, jest bardzo pokraczna. W opisie instalacji masz podpowiedź, że wcześniej trzeba zrobić sobie katalog dla moda i jego wskazać przy instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StanleyLink yandex'a i polonizacja działają zgodnie z intencją autorów. Coś Ci raczej poszło nie tak z instalką. Tak, że reinstalacja. Nawet nie zastanawiaj się. Sprawdź też czy nie masz "cyrylicy" w nazwie katalogu. To "ze zgodą na zamianę" to się komuś tam znalazło niepotrzebnie. Trzeba po prostu dodać ten plik spolszczenia w kat. mods i tyle. Powodzenia.

Edytowane przez qlkin
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę razy tego moda instalowałem i zawsze mam ten sam efekt. Niezależnie czy z polonizacją czy bez (też się nie uruchamia). Zainstalowałem w  w katalogu stworzonym prze zemnie bez cyrylicy.b W pliku bat jest ścieżka "C:\Windows\System32\cmd.exe /C start /affinity 0c bin\XR_3DA.exe -smap2048 -nointro -noprefetch". Starałem się uruchomić  za skrutu XR_3DA.exe z podanymi parametrami w bat i bez nich. Niestety nie zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działało jak powinno - więc coś jest nie tak u Ciebie. Z 'cyrylicą' miałem na myśli folder, który powstaje przy rozpakowaniu/instalacji ma nazwę "Равновесие 2" w grażdance po ściągnięciu, a przed wypakowaniem. Jeśli to nie to - to może spróbuj odpalać wszystko jako administrator itd.

Po e. można by też spróbować trybu zgodności z Win7 czy usuwania user.ltx,  a i pytanie czy działają normalnie inne mody czy gry?

Ścieżka w bat jest ok i z exe w bin też powinna się odpalać, tyle, że na statyce.  

Po 2 e. Zdarłem to z linka z tematu tutaj i wszystko idzie normalnie, gra działa i jest 'standalone', więc wnioski mam takie:

-coś się 'źle' u ciebie ściągnęło (powtórka) lub wypakowało (sugestia - użyć 7zip)

-system coś tu ci grandzi (biblioteki c++, directX, sterowniki itd.)

-ja tu czegoś nie widzę

Może wywal to wszystko co masz i ściągnij ponownie.

Edytowane przez qlkin
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.