Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@tom3kb Niee ja też miałem namiar tylko na ten koło trupiarki, a przeszukuję wszystkie trupy i wróciłem z Doliny Mroku na Kordon właśnie i nie mam ani jednego schowka zaznaczonego. Dodam, że wyjaśniła się sprawa ustawień chyba - nie modyfikowałem żadnych plików (oprócz fsgame.ltx), ale wygląda na to, że problem z resetowaniem się ustawień przy ponownym wczytywaniu gry itd. jest obecny tylko od początku rozgrywki do pierwszego zejścia do Podziemi Agropromu, a potem już wszystko jest w porządku  - przynajmniej u mnie gra zaczęła zapamiętywać ustawienia po wizycie w podziemiach (aczkolwiek mój przypadek może być pojedynczy) i ten skrypt Fagota na zaciemnianie laboratoriów i podziemi też na pewno działa jak trzeba bo przed chwilą wyszedłem z X-18 - jak wchodziłem to ekran wczytywania lokacji wyraźnie się przyciemnił i po wyjściu rozjaśnił, ale egipskimi ciemnościami bym tego nie nazwał także skoro gra się już normalnie grać to gram dalej:

Spoiler

Bez noktowizora:

ss_szczepan_09-01-21_13-52-39_(l04u_labx18).jpg

I z noktowizją:

ss_szczepan_09-01-21_13-52-33_(l04u_labx18).jpg

A tak wyglądały ustawienia jasności po wejściu do Labu:

ss_szczepan_09-01-21_13-52-43_(l04u_labx18).jpg

Po wyjściu wróciły do domyślnej pozycji czyli suwaki gammy i jasności wyrównały się z tym od kontrastu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W R-2 schowki z podstawki zniknęły, chociaż natknąłem się na dwa w Dziczy ( oczywiście bez namiaru ) i były w nich Kule Ogniste. Jestem pewien, że na Agropromie znalazłem schowek Krzywego, bo wszystkie inne skrytki są puste. 

Dzisiaj grałem parę godzin i mam za sobą wizytę na CEA, ale do ciemności w podziemiach zdążyłem się przyzwyczaić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Оригинал:

Spoiler

Очень странно, что Fagot перенаправил на меня, чтобы я отвечал по версии мода, которую он делал для личного пользования. Его вариант очень сложный, я не являюсь сторонником очень сложного геймплея. 

Чтобы, ребят, ответить на вопрос про освещение, мне необходимо качать, устанавливать и распаковывать данный вариант мод. Скрипт можно разместить где угодно. В иной теме я дал подсказки, как найти этот скрипт. По сути, я бы так сам искал. Но я так понимаю, что вам требуется готовое решение в виде файлов. Вопросы по освещению мне уже не раз задавали на других форумах.

 

Максимум, что с чем помощь сейчас, так это по  сюжету, но и тут не полностью, т.к. слышал, что после моего началаработы в новом проекте Terra Incognita, появились новые квесты.

Tłumaczenie z rosyjskiego na polski za pomocą Google translate:

Spoiler

To bardzo dziwne, że Fagot przekierował mnie, abym odpowiedział na wersję moda, którą stworzył na własny użytek. Jego wersja jest bardzo trudna, nie jestem zwolennikiem bardzo trudnej rozgrywki.

Aby odpowiedzieć na pytanie dotyczące oświetlenia, muszę pobrać, zainstalować i rozpakować tę wersję moda. Skrypt można umieścić w dowolnym miejscu. W innym wątku podałem wskazówki, jak znaleźć ten skrypt. W rzeczywistości sam bym tak wyglądał. Ale rozumiem, że potrzebujesz gotowego rozwiązania w postaci plików. Na innych forach więcej niż raz zadano mi pytania dotyczące zasięgu.

 

Maksymalnie, z jaką pomocą teraz jest fabuła, ale nawet tutaj nie do końca, tk. Słyszałem, że po rozpoczęciu pracy w nowym projekcie Terra Incognita pojawiły się nowe questy.

 

rs_c_brightness[0.500,1.500] - Jasność

rs_c_contrast[0.500,1.500] - Kontrast

rs_c_gamma[0.500,1.500] - Gamma

r2_sun_lumscale[-1.000,3.000] - Jasność słońca

r2_sun_lumscale_amb[0.000,3.000] - Jasność podświetlenia tła słońca

r2_sun_lumscale_hemi[0.000,3.000] - Jasność odbitych (statycznych) źródeł światła

Podam listę poleceń, których trzeba szukać w skryptach. Pomoże to tym, którzy są (minimalnie) zorientowani w modowaniu.

Moja znajomość języka polskiego jest minimalna, odrobina znajomości ukraińskiego, doskonała znajomość rosyjskiego pomaga z grubsza zrozumieć o co toczy się gra bez korzystania z tłumaczy. Ale wszystkie te języki są mi obce. Dlatego nie mam pojęcia, jak rozsądne jest tłumaczenie.

  • Dodatnia 1
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier,

Jak się okazało, trzeci autor nie ma nic wspólnego z tą wersją moda. To ta sama wersja moda z @Fagot.
Dowiedziałem się też, w którym ze skryptów mogą znajdować się polecenia do ustawiania ustawień grafiki, plik nazywa się vars.script.

Musisz skomentować lub usunąć linię rs_c_brightness.

  • Dodatnia 2
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższy wpis od @ed_rez wyjaśnia wszystko. Wersja moda jaką wstawił @Fagot, jest jego osobistą przeróbką którą nas "uszczęśliwił".

@ed_rez Ты написал, что русский язык не является родным для тебя, а тoже украинский. Можешь сказать (если хотите) на каком языке ваш родной?

И второй вопрос. Можеш дать ссылку на мода не измененного Fagot -om?

Tłumaczenie.

Napisałeś, że rosyjski nie jest Twoim ojczystym, jak też ukraiński. Możesz powiedzieć ( jeśli zechcesz ) , jakim językiem jest Twój ojczysty?

I drugie pytanie. Możesz dać odsyłacz do moda nie zmienionego przez Fagota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dostaliśmy R-2 w wersji zmienionej od Fagota. 

Równowaga 2.0 zadebiutowała w 2015 roku:
https://www.amk-team.ru/forum/topic/13179-ravnovesie-mod-v20/ - AMK TEAM.
https://ap-pro.ru/forums/topic/575-равновесие-mod-v20/ - Ap-pro.ru

Na naszym forum wstawki nikt nie zrobił, ale @cichy dodał moda na Stalker Universe. Jak wiemy forum zostało zamknięte, ale zachowaliśmy sporą jego część w celach historycznych. Można powiedzieć, że się opłaciło:
https://stalkerteam.pl/topic/12755-quotrównowaga-2-равновесие-mod-v20quot/

Wersja z 2015 roku wydaje się znacznie łatwiejsza. Moda ogrywał CINEMAN ( KLIK ).

--
@DaarMoo
Zawartość schowka na Agro: 

Spoiler

ss_daniel_09-02-21_12-10-55_(l03_agroprom).jpg

Może @gawron, @smox lub @mkk7 podpowiedzą, czy to właśnie jest schowek Krzywego. 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Ale ta wersja na Stalkeruniwerse, to wersja rozwojowa. Jak już pisałem, Fagot najpierw wstawił wersję już udoskonaloną, a dopiero później dodał swojego patcha który ją utrudnił. Pisze o tym też ed_rez . Dlatego poprosiłem go o odsyłacz do czystej, ale stabilnej wersji. Przypuszczam, że spolszczenie będzie możliwe do zastosowania, bo mi Fagot nic o zmianach dialogowych nie pisał. Sporo rozmów prowadziliśmy prywatnie, z powodu dwóch wtrącalskich. Miały być dopiero w uzupełnieniu moda.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, kondotier said:

Можешь сказать (если хотите) на каком языке ваш родной?

Pochodzę z Łotwy, jestem bardzo blisko ciebie i wielokrotnie odwiedzałem cię w czasie twoich studenckich lat. 

3 hours ago, kondotier said:

Можеш дать ссылку на мода не измененного Fagot -om?

Przepakuj mod z sezonowymi modułami: S.T.A.L.K.E.R. Graphic Convertion (S.G.C.) z @adm-ral: pobieranie

Zrzuty ekranu z gry w tym przepakowaniu: zegarek

Spoiler

- R2_Hemul_Weather.xdb0 - pogoda z Hemula.

- R2_Hud_mod.xdb0 - mod na kaptur ode mnie.

- R2_Summer_grass_flower.xdb0 - dodatek dodający polne kwiaty na trawniki w sezonie letnim, który został pierwotnie zainstalowany w modzie.

- R2_Textures_Autumn.xdb0 - Jesienny dodatek do gry.

- R2_Scopes_43.xdb0 - siatka celownicza dla rozdzielczości 4:3. Początkowo mają 16:9.

Wszystkie inne zmiany z poprzedniego przepakowania są już zawarte w zestawie i nie można ich wyłączyć!

Sam bardzo polecam tę wersję moda. Każdy gracz może zainstalować moduły lub przenieść je poza katalog. Oznacza to włączenie lub wyłączenie tych modułów.Na przykład, jeśli masz ekran 16:9, to moduł R2_Scopes_43.xdb0 można bezpiecznie usunąć z katalogu lub plik można przenieść poza folder.

Film, który pomoże Ci zainstalować lub usunąć moduły. Zegarek.

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Dokumenty ma przy sobie jeden pewien zakapturzony jegomość, który się chyba zespawnuje jak wejdziesz do pomieszczenia, w którym normalnie leżały dokumenty więc musisz się cofnąć do drzwi przy których wklepywałeś kod i tam go powinieneś spotkać.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gawron  Czy mógłbyś sprawdzić, jak Twoje spolszczenie miałoby się do tej wersji moda, jaką teraz podsunął nam @ed_rez ?

Z opisu wersji moda wychodzi na to, że byłaby ona bardziej przychylna graczom. Gdyby spolszczenie było zgodne, można by było go dać wtedy jako alternatywny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kondotier napisał:

Czy mógłbyś sprawdzić, jak Twoje spolszczenie miałoby się do tej wersji moda, jaką teraz podsunął nam @ed_rez ?

Nie mam już tej drugiej wersji, a poza tym, po czasie spędzonym z tym modem jestem już nim trochę zmęczony, ale jeśli widzisz potrzebę wprowadzania wersji alternatywnej, to wiesz co robić.

@Agraelu, nie znalazłem tego schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gawron Może znajdzie się gracz, który'' przekopie " całe bagna, ale wciąż uważam, że mi się poszczęściło i to był właśnie schowek Krzywego :) 

Kurde.. Utknąłem. 
Nigdzie nie mogę znaleźć Błony. Potrzebne są nam dwie sztuki ( I poziomu ) w pewnym zadaniu. Jeden artefakt jest na Radarze, ale drugiego nie mogę znaleźć. Odwiedziłem praktycznie wszystkie lokacje i nic :dry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael jeżeli jesteś na lokacji na której nie ma Błony powinieneś zrobić save'a i wczytać go. Tak miałem na Wysypisku. Za każdym wczytaniem zmieniają się proporcje rzeczy występujących na danej lokacji. Można też zastosować metodę wychodzę/wchodzę. 

Ja z kolei nie mogę znaleźć majora Hantla na MW.  

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo. Na późniejszym etapie gry Hantel spaceruje po bazie lub jest w cieciówce koło zawalonego tunelu.

@Agraelu, Jesteś pewien, że Błony mają być pierwszego, a nie drugiego lub trzeciego stopnia?

Można przed podniesieniem artefaktu zrobić zapis, jeśli po zabraniu arta nie pasuje nam stopień, po wczytaniu zapisu jest duże prawdopodobieństwo, że stopień będzie inny.

  • Za szczególną pomoc 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.