Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wprawne oko. A tak ogólnie, to mod niczego sobie. A jak innym się podoba?

Trochę mnie męczy to, że nie ma namiarów, choćby ogólnych. Jak miałem z natrafieniem na Kwasową Kulę, bo mogli dopisać, że okolice Jupitera, a nie, że musiałem latać po całym Zatonie i dopiero na forum mi podpowiedziano, że trzeba iść na Jupiter i tam szukać. Chyba, że przegapiłem jakąś informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod jest już spolszczony, więc pora przenieść go do właściwego tematu.

Ale mam propozycję, aby to główne zdjęcie nie oddające sensu moda podmienić na takie które w paczce z modem dał jego autor, a ja tylko dodałem tytuł.

Do zmiany zdjęcia powinien ustosunkować się @vidkunsen , jako wstawiający moda.

838031196_Naforum.thumb.jpg.c210874bfe4eafb0fabf8ee1a2018dca.jpg

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką niejasność. Otóż, gdy bierzemy zadanie na znalezienie Anomalnej rośliny, w opisie jest to: Растение, которое было частью аномально изменённой рощи. Деревья довольно агрессивно отреагировали на вторжение, но само растение опасных свойств пока не проявляло. (Roślina z zagajnika, który został częściowo przekształcony w wyniku działania anomalii. Zagajnik agresywnie zareagował na wtargnięcie, ale sama roślina nie wydaje się być niebezpieczna.)

Nie dość, że trzeba domyślić się, że mamy wleźć na tą cholerną pogłębiarkę (bo znacznik wskazuje sporo metrów obok), to opis mówi jakby nadal była z zagajnika i stamtąd została zabrana. Myślę, że tak można by zapisać: "Roślina, która została częściowo przekształcona w wyniku działania anomalii, ale jako anomalny twór, nie wydaje się być niebezpieczna."

Może przy braniu zadania na tę roślinę dodać kilka słów, że należałoby się przyjrzeć też pogłębiarce?  Dana linia wyglądałaby tak: "Profesor Herman poprosił mnie, abym odszukał dla niego anomalną roślinę. Według posiadanych danych, powinna znajdować się w pobliżu Kamieniołomu. Powinienem zbadać cały teren, wraz z pogłębiarką.".

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też miałem problem z tym zadaniem ale głównie przez to, że przez lata w modach do Zewu nawet jak miałeś coś znaleźć ukrytego niby to marker od zadania był wstawiany idealnie w tym miejscu :D no debilizm co to wtedy za szukanie.

No ale to wyrobiło złe nawyki.

A tutaj już w paru zadaniach marker jest powiedzmy postawiony w miejscu gdzie mamy szukać, tak jak np w zadaniu na Mroczną Duszę marker jest postawiony tam gdzie jest opis, że gościu się wybierał, a znajdujemy go sporo dalej ;) Albo szukanie trupa przy transformatorze itp.

I w sumie mi się to podoba. Nie idziemy jak po sznurku od markera do markera. Choć za pierwszym razem miałem takie oho chyba coś się nie zrespiło.

A wracając do Roślinki w kamieniołomie można zasygnalizować tą pogłębiarkę w opisie zadania lub rozmowie z naukowcami bo raczej każdy szuka jej na dnie kamieniołomu albo lata w koło po tych odkrywkach. ;)

Autor moda trochę zrypał z tym zadaniem przecież mógł postawić ten teleport gdzieś na dole i to by było sensowniejsze, szukamy roślinki w bagienku, coś nas odrzuca, wracamy pogadać z doktorkiem, a nie, że szukamy roślinki, a blokujący do niej dostępu teleport powstał na szczycie maszyny :) 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za, aby zadania były nieco utrudnione, ale w opisie znalezienia czegoś lub kogoś, powinna być jakaś mała wzmianka, w jakiej okolicy tej rzeczy lub kogoś szukać. Nie może być tak utrudnione, że gracz lata po całej okolicy i przypadkiem (lub wcale) natrafia na cel poszukiwań. Miejmy na uwadze, że do gry usiądą nie tylko starzy wyjadacze Zony...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rosyjskim tekście nie pisze że jest z zagajnika, tylko że była częścią zagajnika. Może ktoś ją znalazł i schował na koparce? A znacznik w wyrobisku jej nie pokazuje, tylko wskazuje rejon gdzie szukać, aby gracz sugerując się podstawką, nie pchał się do zagajnika. Sugeruję poprawienie tekstu spolszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierChyba chodzi o to żeby napisać, że na wyrośnięcie tej roślinki w kamieniołomie miał wpływ ten anomalny zagajnik znajdujący się w jego pobliżu. Coś w tym stylu? Tak, o to ci chodzi?

Bo ona jak rozumiem tam sobie rośnie, a nie, że jest schowana w jakimś schowku czy plecaku?

Już nieważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.