Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@metek58 Ten fragment   Roślina z zagajnika, który został częściowo przekształcony    na  Roślina, która ( kiedyś?) była częścią zagajnika...  .     

Ważne jest słowo była, bo już nie jest. Z zagajnika zniknęła, ktoś ją zabrał. I nie ma żadnego wyjaśnienia, jak się na koparce znalazła. Ale my wiemy, że zniknięcie to sprawka Diektiariowa. Więc jest znacznik na wyrobisko. Też chemicznie zapaskudzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem wyróżnionym kolorem tekst, który był poprzednio. Podałem też niżej proponowany tekst, który zapisałem w pliku. Chyba nie zwróciłeś na to zbytnio uwagi, skoro przytaczasz ten kolorowy... Czy grającego obchodzi, gdzie taką roślinkę znaleziono poprzednio? Zapewne interesuje go obecne położenie. Jest tam tak napisane, aby grający miał jasność o tej roślince i gdzie mniej więcej jej szukać. Nie będzie zasypu pytań i wymuszania oglądania filmików na rosyjskich stronach. Nieraz w kryzysowych sytuacjach trzeba luknąć na filmiki-poradniki, ale czy gra powinna na tym polegać, tego nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58 Z jednej strony @kondotier ma rację - w tym, że wypadałoby to zmienić. Tylko wyróżnienie tego, że była częścią zagajnika moim zdaniem niewiele da. Bo może ktoś zabrał ją na pogłębiarkę, a może na drugi koniec Zony.

Teraz, jak czekam na ulepszoną wersję Gry Dusz, dłubię sobie w plikach tekstowych na spokojnie i sprawdzam niektóre zadania. Jedno np. polega na przyniesieniu skrzynki konserw stalkerowi z farmy w Dolinie Mroku. Ścieżka do niej ułożona jest z puszek które wypadły. Oryginał jasno naprowadza na przewrócone drzewo na północy jako początek ścieżki i tak też to przetłumaczyłem. Ostatnio z kolei doszedłem do wniosku, że celem urozmaicenia na samym początku dialogu postać mówi, że "siedziała pod zwalonym drzewem", a w dalszej jego części jest tylko, że trzeba szukać "gdzieś pomiędzy farmą, a radioaktywnym bajorem na północy od niej". W opisie zadania w PDA delikatnie zasugerowałem gdzie to może być, ale to właśnie czytanie ze zrozumieniem od początku do końca pozwoli przejść zadanie bezproblemowo. Dla jednych będzie to upierdliwe, zdaję sobie z tego sprawę, ale niech te moje męki z tłumaczenia przyczynią się także do rozruszania szarych komórek grających :)

I jeśli chodzi o problem z rośliną, można to rozwiązać podobnie - niech postać odpowiedzialna za zadanie zasugeruje 2, 3 miejsca w których można poszperać.

Sugestia oczywiście na ślepo, bo nie miałem czasu pograć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58 Ja przeczytałem to niepodkolorowane. Wg. mnie, tam znów nie było prawidłowo, dlatego dałem swoją wersję. Grając po rus, tak odczytałem sens tej informacji i znaczek na wyrobisku podpowiedział mi miejsce szukania.   . Ale to była tylko sugestia.     Nie mam najmniejszego zamiaru ingerować w tłumaczenie, Twoja wola jak to napiszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tą płytką tekstolitową. Byłem tam wcześniej testowo, aby sprawdzić szafę na zawartość narzędzi dla mechanika. Albo przegapiłem, że tam to jest, abo pojawia się dopiero, gdy mamy na tę płytkę zadanie.

Co do śnieżynki, to nie znalazłem tego artu w anomaliach z elektryką, ani w innej. Wziąłem opcję, że nie opuściłem Zony, ale Klin do mnie mierzył z pukawki i kazano czekać na cdn...

Cofnąłem się w zapisach i idę ścieżką opuszczenia Zony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , po przejściu na Jupiter było oki, dotarłem do Janowa wziąłem zadanie od  doktorka ,a że miałem już te medykamenty to zadanie się zaliczyło . Zostało mi oddać te medykamenty , ale gra się zblokowała gracz chodzi i biega w spowolnionym tempie. Zmieniałem już różne ustawienia grafiki i nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kanon1022 napisał:

@kondotier Dzięki , ale jak oddałem medykamenty doktorkowi wszystko ustąpiło , nikt nie daje zadań na Jupiterze. Gdzie znajdę arty  złota rybka i ten od tego naukowca z Zatonu .

Tu jest historia poszukiwań Złotej Rybki: 

Z filmu wynika, że Złotą Rybkę otrzymamy po oddaniu artu Ciemna Dusza gościowi o ksywce Łuka  - 36:00.
  

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 idź tak jak byś miał szukać Oazy czyli chciał dostać się do podziemi.

@vidkunsen to on ma kilka miejsc spawnu chyba? Ja go miałem zaraz na początku schodzenia pod ziemię, w tych tunelach ze schodami co na początku Tuszkany atakują, nawet za głęboko nie musiałem schodzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb 

@vidkunsen tak myślałem że trzeba tam właśnie iść (nauczka po zadaniu dla naukowców na roślinę) trochę to głupie że jako miejsce do przeszukania wskazany jest kompleks a my musimy iść pod ziemie do oazy i podobnie było właśnie z rośliną, szukamy na dole a trzeba iść na górę, jest to trochę irytujące, o albo akcja z Karasiem, mamy szukać na parkingu a Karaś na dachu pociągu, no to albo w te albo we wte a nie szukaj wiatru w polu, ale widocznie taki urok tego moda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 to nie jest głupie, wg mnie nawet dobre podejście tylko mody do Zewu trochę człowieka rozleniwiły bo przeważnie nawet jak masz zadanie "znajdź ukryty skarb w podziemiach" to masz marker ustawiony w tym miejscu gdzie on leży :) no i co to wtedy za szukanie i ukryte miejsce.

Wszystko zależy od sensownych opisów zadań, sam tutaj na początku myślałem, że np coś jest zrypane jak poszedłem w miejsce markera, a tam pusto. Ale jak questa zaliczyłem to mówię aha będzie trochę trudniej w tym modzie.

A w tym zadaniu też najpierw obszedłem miejscówkę na powierzchni, pusto no to mówię pewnie poszedł do podziemi.

 

O, a Karasia to nie miałem pojęcia gdzie szukać, a nawet nie pomyślałem żeby przejść się na pociąg i most :)

 

W ogóle to trochę opadł mi zapał do tego moda, bo teraz w sumie muszę szukać artów żeby popychać fabułę główną i poboczne zadania, a przez kilka godzin na razie znalazłem jednego arta i jeden dostałem.

Latam też w kiepskim pancerzu najmusa to padam w anomaliach jak mucha i z najgorszym detektorem też szukanie za łatwe nie jest :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 "Kompleks wentylacyjny" to słowo klucz. Bardzo pojemne, bo zawiera w sobie sporo elementów budowlano-konstrukcyjnych. Tak naziemnych, jak i podziemnych. Nie można ich odbierać wybiórczo.

To samo z roślinką. Dostałeś informację, że jest w wyrobisku. I nigdzie nie jest powiedziane, że ma być w błocie. A koparka, to element wyrobiska.

Przecież jak masz naprowadzenie, że coś jest w laboratorium, to też nie masz określenia gdzie dokładnie. I przy jednej z końcówek moda na to natrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótkie pytanko, jestem w modzie na etapie gdzie Hermann wysyła mnie na Zaton żeby zrobić pomiary w anomalii szrama więc korzystając z okazji że już jestem na Zatonie i mam 3 arty dla Brodacza(oko i 2 świecidełka) to stwierdziłem, że jak już odwiedziłem zaton to mu je oddam...No i tu pojawia się problem, przychodzę w wyznaczonych godzinach i oddaję mu oko lub 2 świecidełka(lub na odwrót) i gdy wybieram kolejną opcję dialogową żeby oddać kolejny artefakt(nie ma różnicy czy najpierw oddam mu 2 świecidełka i potem oko czy na odwrót) to wywala mi grę z takim oto błędem :

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : !m_error_code
[error]Function      : raii_guard::~raii_guard
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrServerEntities\script_storage.cpp
[error]Line          : 748
[error]Description   : ....e.r\thorny way\gamedata\scripts\news_manager.script:221: attempt to concatenate local 'news_text' (a nil value)

Ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć czemu się tak dzieje? Przejrzałem cały wątek i nie trafiłem na post w którym ktoś by się skarżył na podobny błąd no chyba że gdzieś coś pominąłem i zamiast oddawać Brodzie artefakty pojedynczo lepiej zebrać wszystkie i oddać wszystkie na raz żeby uniknąć wylotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, tom3kb napisał:

@Szczepan9205 no nie głupi pomysł żeby jednak przyjść od razu z wszystkimi artami.

Przynajmniej ja tak zawsze robię w modach, bo jak oddaje pojedyńczo to później się zastanawiam czy to już zaniosłem, czy coś mi brakuje, czy już zadanie zaliczy :)

No ja akurat jestem w stanie zapamiętać takie rzeczy :P ale trudno spróbuje znaleźć resztę i oddać wszystkie na raz i się okaże czy zaliczę wylot czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.