Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę sam pod sobą, aby podbić temat.

@DaarMoo i każdy kto gra aktualnie ze spolszczeniem. Dotarłem do momentu, gdzie mod mi postawił szlaban na dalszą grę. Ale przy próbach dalszej, wyszedł problem z Olgą na Kordonie. Pokazuje mi że zadanie z nią jest zawalone, a ja jej w tej klatce nie miałem. W poprzedniej grze też jej nie było, lecz przy kolejnym wejściu zjawiła się koło STS i poszła w teleport. W tej, byłem koło STS już kilka razy, a uparciuchy jak nie ma, tak nie ma.

Mam pytanie. Czy u was Olga spawnowała się w tej klatce? Bo jeśli tak, to nie mam się co dalej z grą męczyć. Może to być przyczyną dalszych problemów, w których w MM nie mam Szucharta, a luka spod budowy w Limansku ( po prawidłowym doprowadzeniu go ) , nie przechodzi na MZ2. Dziadek milczy, zadanie wisi. W moim PDA brak priorytetów i zadań najemnika, a nawet Tab nie wyświetla ogólnej podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier nie pomogę bo do tego momentu jeszcze nie doszedłem 😞 I chyba szybko nie dojdę. Ale jak dojdę to napiszę.

W poprzednich częściach, z tego co pamiętam, raz była, raz jej nie było, ale jak nawet nie było to zadanie jakoś (!?) się zaliczało.

W poprzednim poście nie dopisałem jak "zalicza" się zadanie na art z X16. To przykład niezłego zakręcenia Er'a. Z docentem w bunkrze nie ma dialogu na zadanie. Dopiero jak naciśniemy - koniec rozmowy - pojawia się zestaw dwóch dodatkowych zadań (z odpowiednim wyposażeniem) i kwestia nagle się zalicza.         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mod idzie w odstawkę. Jednak to, że mod nie został dokończony, a tylko ER stworzył wątpliwą możliwość jego ukończenia ( na chyba 9 - 10 rozpoczętych gier, ukończyłem jedną i to z warunkowym finałem na osłodę ) potwierdziło się.

Według info od moda, mamy przeprowadzić tylko jedną stalkerkę do teleportu. Ja przeprowadziłem Lizę, więc dlaczego nie zalicza mi zadania na Olgę. Druga sprawa to Luka. Raz wyzwoliłem go w Dolinie Kamieni, więc nie rozumiem sytuacji w Limansku, kiedy znów był "wchłoniętym" przez enpeca. I dlaczego mimo pożegnania mnie stwierdzeniem, że spotkamy się na Mózgozwęglaczu 2, tam się nie pojawia. Tak samo nie pojawiła się Liza.

Ale największy problem to brak spawnu Szucharda w Martwym Mieście, chociaż tego w Podzoniu rozwaliłem i zgodnie z podpowiedzią moda kolejny duplikat Ducha w Prypeci. Tu już żadnej podpowiedzi nie ma. StaremuStalkowi podpowiedzieli i faktycznie jak poszedł do MM, to Szuchard był. Przeorałem całe MM, znalazłem kilku statystycznych enpeców, a nawet Zwierzoboja , ale kwestowego Szuchrda nie było. I tu się mój wątek gry urywa.

No cóż, mówi się trudno. Nie będę zaczynał kolejnej gry, bez szans na ukończenie moda. I teraz się już nie dziwię, że ekipa nie chciała dalej współpracować z ERem, przy jego uporze w utrzymaniu takich utrudnień.

Może za jakiś czas, jak minie mi gorycz porażki spróbuję jeszcze raz.

Ale jak ktoś o coś zapyta tu czy w tematach problemów, na ile będę w stanie to odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariat ponawiam pytanie dwa wpisy wyżej. Będąc na Kordonie, miałeś spawn Olgi w zakratowanym pomieszczeniu w bazie stalkerów? Mogłeś ją doprowadzić do teleportu w bramie STS. Był tam jeszcze Kieł do przeprowadzenia, ale z nim problemów nie ma. Pytam, bo u mnie się nie pojawiła, a na MZ2 mam sygnalizację niepowodzenia zadania. Dziewucha na Przedzoniu przeprowadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Na pięć moich rozgrywek (tyle razy zaczynałem) pojawiła mi się w trzech. Zazwyczaj pojawiała się przy pierwszym podejściu na bazę neutrałów, choć raz niespodziewanie pojawiła się po odprowadzeniu Kła. Nie miałem problemów z jej odprowadzaniem.

Co ciekawe, w ostatniej grze, kiedy udało mi się dostać do Centrum aktywacji, w tej grze jej nie było. Możliwe, że właśnie dlatego nie zdołałem wszystkiego sfinalizować i mod mnie wywalał, dlatego go nie dokończyłem. 

Co nie zmienia faktu, że mod nigdy mnie o czymś takim nie poinformował tak jak Ciebie. Dziwne.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kondotier napisał:

Według info od moda, mamy przeprowadzić tylko jedną stalkerkę do teleportu. Ja przeprowadziłem Lizę, więc dlaczego nie zalicza mi zadania na Olgę.

W czasie mojej gry w celi na Kordonie nie było w ogóle Olgi. Muszę jednak zaznaczyć, że przedtem odprowadziłem Lizę. Potwierdzałoby to teorię z poradnika @Quote:

Cytat

Odnośnie nie wykonania misji z Olgą na Kordonie. Jej tam (jeszcze) nie będzie. Ona jest zapasową opcją. Jeśli nie uda nam się z Lizą, to na Kordonie pojawi się Olga.

Co do Luki i Szucharda, to nie umiem odpowiedzieć dlaczego nie pojawiają się odpowiednio u Leśnika i w MM. Za dużo czasu minęło od mojej gry, a szczerze powiedziawszy nie chce mi się przekopywać całego poradnika @Quote żeby odszukać przyczyny. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki Dziękuję za odpowiedź. O tym co piszesz to wiedziałem i dlatego zaskoczyła mnie informacja o Oldze gdy wszedłem na Mózgozwęglacz 2. Na zrzucie druga od góry i to po informacji o Lizie - pierwsza od góry.

ss_fred_10-17-21_19-03-10_(red).jpg

Na Kordonie byłem wcześniej niż na Topielach i przed aresztem dostałem tę planszę informacyjną. Olgi nie było, stąd moje drążące pytanie o nią.

Na tym zrzucie już nie powinno być info o Luce, bo w Limansku wyznaczył mi spotkanie na MW2. Ale przy Leśniku są tylko Kieł i Duch, a Luki nawet w drodze do niego nie znalazłem.

Te infa pojawiają się niezależnie, czy wchodzę z Generatorów ( przez tele w labie lub tele na powierzchni ), czy z Limanska po przeprowadzeniu Luki po jego ponownym "wyzwoleniu" z obcego ciała.

A co dotyczy poradnika @Quote , to podrzuć mi na PW odsyłacz do niego. Chociaż, może on nie być  w 100% wiarygodny, bo jak sam chyba wiesz, wszystkie wcześniejsze od pojawienia się tych StaregoStalka wideoporadniki zostały usunięte. Wiem od @LIQIDATOR , że widząc jak rozwiązują rozgrywkę ich wykonawcy, dokonywał poprawek to uniemożliwiających. Stały się więc nieaktualne.

Jesteś może zarejestrowany na którymś z "sajtów", na którym jest też dr.Carabas?  On jest najbardziej na bieżąco ze Źródłem. Można by go do nas zaprosić do udzielania pomocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier nie grałem według wideo poradników, tylko według poniższego poradnika tekstowego: 

6 godzin temu, kondotier napisał:

Jesteś może zarejestrowany na którymś z "sajtów", na którym jest też dr.Carabas?

 Owszem, jestem. Co nie zmienia faktu, że nie czuję potrzeby kontaktu z panem doktorem.

Reasumując, mam do ciebie pytanie, Kondi. Czy udało ci się (lub komuś innemu) ukończyć spolszczone Źródło?
Rosyjską wersję ukończyłeś z dużymi problemami, więc od razu zapytam czy kombinujesz z rozgrywką znając dalszą część gry, czy grasz tak jak "każe" mod?

Nie pytam złośliwie. Po prostu zastanawiam się, po czyjej stronie leży błąd?

Czy to wina twoich błędów, moda czy może spolszczenia?    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki Ze spolszczeniem, jeszcze nikt moda nie ukończył. Ja jak na razie dotarłem najdalej. Wszyscy i ja też, początkowo wysypaliśmy się na uwalnianiu Luki z białego zombi w Dolinie Kamieni. Ale okazało się, że winą było spolszczenie, które blokowało dialog z Gigą i opuszczanie mostu. Po nałożeniu łatki gra szła bezproblemowo. Nie staram się nic wyprzedzać, ani grać na pamięć. Całe moje kombinowanie, to takie, czy brać zadanie najemnika byle gdzie, czy tam skąd droga do niego będzie najprostsza. Możliwe, że pojawienie się Szucharta znów blokują czudzysłowy w spolszczeniu, tak jak blokowały pojawienie się specjalnej egzy w Limansku. Jedyne co przypuszczać mogę, to to że za wcześnie poszedłem na Topiele. Bo w dialogu w Podzoniu, mówi on o schowku w beczce, w domu Doktora. Nie mając nic lepszego do roboty, jak z Masarni (Rzeźni ) zabiorę PDA z zadania od Fejka, to znów się na Topiele pofatyguję do tej beczki. Zabiorę co w niej jest i do MM. Może się pojawi.

Ciekawym jest tylko to, że przy braku priorytetów i zadań najemnika ( nie ma chętnych aby je dawać, choć na lokacjach tych dających jest sporo ), po naciśnięciu Tab, nic na ekranie się nie wyświetla.

A co dotyczy tej wersji rosyjskiej, to ją ukończyłem bez problemu, skoro miałem te fioletowe napisy z trzema wariantami zakończenia, z których każde jest dobre, ale każde jest inne. Skoro Er te fioletki wstawił, widocznie wie o takiej możliwości.

A do powtarzania zmuszały mnie takie np. sytuacje. Tylko mod się zaczął, zeskakuję ze śmigłowca, biegnę do tej czerwonej skrzynki aby przeskoczyć płot i dostaję info od moda, że w barze zginęło zbyt wielu enpeców i trzeba zacząć nową grę. Zaczynam, początek moda, czyszczenie baru, wszyscy ważni żyją. Rozmowa ze Striełokiem przy rowie, gnamy, rozmowa, on biegnie do tele i przechodzi. Ja wracam do baru, a tam urzęduje pseudogigant z kurczącej się przestrzeni. I znów komunikat od moda, że zginęło zbyt wielu i trzeba zaczynać od nowa. Innym razem po dłuższej grze znów przychodząc do baru słyszę strzelaninę. Docieram na miejsce, a tam albo trupy "niebieskich ludków", albo już wałęsające się przemieńce, a towarzystwo w barze wali na oślep, sami siebie wybijają. Azot wylazł ze swojej budy i też oberwał. I znowu komunikat o nowej grze.

Tylko przy pierwszej i może drugiej grze jak tylko mod się pojawił, walnąłem nim do kosza, bo mnie wkurzyły te trzykrotnie przemieniające się pijawki i "piatiruki".

A co dotyczy drCarabas. To przynajmniej zapytaj go, czy miałby taką wolę, aby udostępnić nam czita na nie brukowiejące arty. Ma taki, ale daje tylko na PW. Ma też chyba czita na nie gasnące latarki w podziemiach, bo jak się wypowiedział, to ważniejsze dla niego są jego oczy, niż przegięte fantazje ERa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki W uzupełnieniu poprzedniego wpisu.

Poczytałem ten poradnik od QUOTE i zrobiłem wszystko co on zrobił do tego momentu z brakiem Szucharda w MM. Może nie w tej kolejności, ale wszystko. Dała mi do myślenia jedna jego uwaga o zadaniach najemnika. Należy zrobić wszystkie. A u mnie teraz z tym wyskoczył problem, bo wszyscy enpece do tego wyposażeni w dialog twierdzą, że mam "Ważniejsze zadania do zrobienia". Możliwym jednak jest, że zniknęła jakaś grupa zleceniodawców, bo mam kilka bio niewykorzystanych, na które nie dostałem zadań.

No i ta Liza. On to zadanie zrobił o wiele później, bo po zabiciu duplikatów. Nie ma to chyba znaczenia, gdyż zadanie jest zaliczone przy dotarciu na MZ2.

Ponieważ początek tej rozgrywki mam b.korzystny, nie będę zaczynał nowej gry, lecz zacznę od miejsca kiedy nasze gry się rozeszły. Tylko mam jedną wątpliwość. W tej ukończonej grze z nieciekawym zakończeniem, też poszedłem z Agro na Bagna po bio tego byka i przez to przypadkowo uruchomiłem Skitalca (Kreślarza), a on w efekcie tego zginął. A QUOTE o nim nic nie wspomina. A i rozgrywkę miałem cięższą, bo na bazie bio nie było i musiałem na byki polować po całych bagnach, zanim się pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że korzystając z całkowitego oświetlenia (Esc + klawiatura numeryczna) natężenie światła jest różne w zależności od tego z jakiego klawisza skorzystamy.  Również czas oświetlenia jest związana z klawiszami. Mało tego, klawisze od 4 - 6 wydłużają perspektywę widzenia. Ale jeszcze dokładnie nie przetestowałem. Tam na dole, rzadko kiedy jest na to czas.  

Edytowane przez DaarMoo
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Natężenie iatła zależy od nr klawisza, ale czas świecenia zależny jest od akcji. Im więcej się dzieje, tym krótsze jest świecenie. Włączenie tej opcji w nocy na powierzchni, jeśli nic się nie wydarzy, pozwala nawet całą lokację przejść.

A ja z uporem ruszam prawie od początku wg. drogi wytyczonej przez Quote. Jednak mod robi swoje. A szczególnie ze spawnem mutantów. Nie ma tych o których on pisze, za to są inne, jeszcze bardziej upierdliwe. Jak się wyczyści lokację w jednym końcu i idzie czyścić inne,  to one na wyczyszczonym terenie wyłażą jak spod ziemi.

@Anton Gorodecki Na każdej lokacji ma być schowek frakcyjny. Znam tylko ten na Magazynach. Wiesz może, gdzie są zlokalizowane inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo @wariat Mam takie pytanie. Na jednej z plansz informacyjnych znajduje się informacja, że klawiszem F5 dokonuje się szybkiego zapisu.

ss_fred_10-20-21_13-14-44_(military).jpg

Pokazuje to kursor. U mnie natomiast po kliknięciu w F5 wyskakuje okno umożliwiające samodzielny wybór przedmiotów dla szybkich klawiszy (F1 do F4)

ss_fred_09-25-21_19-59-16_(jupiter).jpg ss_fred_09-25-21_19-59-36_(jupiter).jpg

A co jest u was? Zapis, czy szybkie klawisze. Odpowiedź potrzebna dla ewentualnej zmiany opisu na planszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Ja od samego początku, przez zdecydowaną większość gry korzystałem z quicksave pod klawiszem F5,  wczytanie pod F9. Pod F1 i F2 zawsze ustawiam sobie na początku apteczkę/bandaż.

A o tym oknie z przedmiotami do wyboru które pokazałeś to muszę przyznać, że nie wiedziałem:happy:

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariat @DaarMoo Dziękuję.

Czyli ta możliwość pojawienia się samodzielnego ustawienia klawiszy występuje tylko wtedy, tak jak u mnie, kiedy szybki zapis klawiszem F5 zostaje zmieniony na inny. Klawisze F1 do F4 oryginalnie nie są do niczego przypisane, a możliwość ustawienia na nich różnych rzeczy, nie tylko medykamentów czy jedzenia, jest bardzo korzystna.

Może spróbujecie zmienić i dać ocenę przydatności tych "własnych" klawiszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Źródle jest kilka takich legalnych sztuczek, nigdzie nie opisanych. Np. to "doświetlanie" klawiszami numerycznymi w "ciemnych podziemiach".

Widocznie te klawisze szybkiego użycia też takimi są.

A co dotyczy tych klawiszy numerycznych, to nie tylko dają oświetlenie dzienne, ale też zmieniają pogodę. Klawisz Num6 usuwa np. mgłę z lokacji.

A tak przy okazji ciekawostka. Na tyle gier jakie wykonałem, po raz pierwszy mi się przytrafiło, że po dotarciu do mutanta w zadaniu najemnika, okazało się, że bio nie było i nie było też info o szukaniu go w innych bydlakach. Było za to info, że zadanie jest niewykonane i zniknęło z zadań w PDA. Kolejne zadanie mogłem wziąć bez problemu.

@DaarMoo  Tylko pytałem. Może dodam to do Poradnika, ktoś zechce, skorzysta.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od Zapadły mam aż trzy. Skorzystałem tylko z propozycji zawartej w tym pod mostkiem na Bagnach. Nie niosło to komplikacji, a nagroda była sowita.

Jeśli bym zabił Łukasza, ale na to u mnie już za późno, bo Łukasz zniknął z magazynów przed znalezieniem PDA, to z koszar na MW już bym nie skorzystał. Wiadomo, że cała Wolność by poczerwieniała i ci w Przedmieściu chyba też.

W trzecim PDA jest propozycja zabicia Leśnika -Dziadka. Czyli zawalenia całej linii zadaniowej. Żegnaj finalne zakończenie.

Sądzę, że to zwyczajna podpucha i jeszcze jedna złośliwość ERa.

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier @DaarMoo Z ciekawości - gdzie znaleźliście te pda z rozkazem zabicia Łukasza i Leśnika? Bo ja takich nie znalazłem. 

O tym pda spod mostu na Bagnach wiem. Było jeszcze jakieś na cysternach w bazie na Agro ale już nie kojarzę o co w nim chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.