Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mod ukończony. Wstawianie zrzutów z końcówek mija się z celem, bo jest ich całkiem sporo (dlatego warto robić twarde zapisy, przed rozmową z kwestowymi postaciami).

Modyfikacja całkiem przyjemna w rozgrywce bez utrudnień i udziwnień, graficznie prezentuje się nieźle, ale żeby nie było za przyjemnie będzie nas dręczył głód i pragnienie :). Sprzęt zdobywamy dość szybko i jest możliwość napraw (brak modyfikacji), arty są dość łatwo dostępne bez użycia detektorów. Są pewne błędy w grze, ale znacząco nie wpływają na rozgrywkę i stabilność moda.

Być może już niedługo mod będzie dostępny w ojczystym języku i zdecydowanie go polecam :).

Taka ciekawostka, pomieszczenie z zabawkami Leczonego.

ss_duch_06-17-20_08-51-35_(l12u_control_monolith).thumb.jpg.cd4ff814720475491dda33fd178e7f67.jpg

  • Super 1
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1314445762_w.thumb.jpg.0f2440a167655e79ec8c4fc46c81908d.jpg

Mod razem ze spolszczoną paczką gamepalayowo-graficzną powinien być wkrótce do pobrania.

Serdeczne podziękowania za testy płyną do @mkk7 i @smoxa.

Kilka wskazówek + instalacja:

Spoiler

1. Dialogi często zmuszają do wyboru, dlatego dobrze jest zrobić twardy zapis przed rozmową z questowymi stalkerami.
2. Na Kordonie rozmowę z Przewodnikiem Wasilijem najlepiej zakończyć polowaniem na mutanty.
3. W początkowej fazie gry należy trzymać się fabuły. Jeśli GG ma udać się do Doliny Mroku przez Wysypisko, to nie robimy po drodze wycieczki na Agroprom (możemy połamać skrypty) tylko pomagamy stalkerom i lecimy do doliny.
4. Jeśli zdecydujemy się na dotarcie do Baru jako powinnościowec (moim zdaniem jest to wariant uboższy) nie rozmawiamy z Woroninem, tylko od razu idziemy do Petrenki, nie pomagamy też Bromowi z bronią, to zadanie to ślepa uliczka.
5. W trakcie gry mogą (ale nie muszą) zdarzyć się wyloty bez loga, wystarczy wczytać ostatni zapis. Na pewno zaliczymy wylot po rozmowie z Barmanem na MW i zamknięciu planszy końcowej, wczytujemy zapis sprzed rozmowy z Łukaszem, wybieramy inną opcję dialogową i gramy dalej.

Instalacja:
1. Stalker SoC 1.0004.
2. Kopia gamedaty do głównego katalogu gry.
3. Kopia plików bin moda do bin gry (niezapominany o kopii bezpieczeństwa).
4. Plik user (niweluje świecący beton) kopiujemy do folderu z zapisami.
5. Do skrótu na pulpicie dopisujemy -nointro.
6. Można grać.

Cóż, tak z grubsza to by było chyba wszystko, reszta jak zwykle wyjdzie w praniu. Życzę przyjemnej gry.

 

  • Dodatnia 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się u mnie taki problem przy podchodzeniu do mostu. Pojawił się dopiero po wykonaniu zadania z obroną wioski.

Spoiler

Expression    : fatal error
Function      : CBlender_default_aref::Compile
File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrRender_R1\Blender_default_aref.cpp
Line          : 75
Description   : <no expression>
Arguments     : Not enought textures for shader, base tex: prop\prop_barbwire3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gawron maki są piękne:) Niektóre modele NPC-ów pochodzą ze "Ścieżki przeklętych" albo RFS-a, prawda? 

 Broń z II WŚ w Stalkerze jak dla mnie to pomyłka, ale rozumiem i szanuję to, że komuś może się podobać. 

Na samym początku gry znalazłem dwie usterki ("Miechanizm" i "Strielok"):

ss_piec_06-21-20_01-02-15_(l01_escape).jpg ss_piec_06-21-20_01-03-15_(l01_escape).jpg

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Anton Gorodecki napisał:

@gawron

 Broń z II WŚ w Stalkerze jak dla mnie to pomyłka, ale rozumiem i szanuję to, że komuś może się podobać. 

Ja mam właśnie takie zboczenie, że jak jest w modzie jakaś giwera z tamtego okresu to będę taszczył i używał choćby była słabsza od tych najnowszych :) i dopakowanych różnymi celownikami itp.

Ale to też raczej te, które są dziś, jeszcze dosyć często spotykane np we wschodnich rejonach jakieś: mosiny, ttki, ppsze czy sksy.

 

A ogólnie pomyłka w sensie, że broń za stara i nie pasuje do czasu i miejsca akcji, psuje klimat. Czy, że za słaba, czy też, że nie lubisz takich starych pukawek. A może wszystko na raz?

Gawron i tak robi te paczuszki ze smakiem bo nie dorzuca zaraz ze 30 modeli z tamtego okresu jak w jakichś soljankach.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom3kb napisał:

nie pasuje do czasu i miejsca akcji

Dokładnie. Jeśli jest to pojedynczy unikatowy w swoim rodzaju egzemplarz na całą grę, to OK.

1 godzinę temu, tom3kb napisał:

jest w modzie jakaś giwera z tamtego okresu to będę taszczył i używał choćby była słabsza od tych najnowszych

Mam tą samą chorobę. Nie używam najsilniejszych broni, tylko tych, które w moim odczuciu mają w sobie to coś.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Lokacje z podstawki oprócz prypeci. 

Podbijam temat. 

Zakończyłem historię na kilka sposobów. Niektóre zakończenia wydają się dziwnie nie dopracowane, ale większość jest bardzo satysfakcjonująca bądź nawet intrygująca. W chłonięciu historii pomaga to, że Leczony (GG) jest bardzo dobrze napisany i jest po prostu sympatyczny. Do minusów mogę zaliczyć początkowe zadania żywcem wyjęte z podstawki, wygląda to jak by początkowym zamysłem było zrobienie przeróbki zadań z CCz, ale całe szczęście potem jest już tylko lepiej. 

Modowi daje takie porządne 7/10 i polecam wszystkim zagrać. 

  • Super 1
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Anton Gorodecki napisał:

Niektóre modele NPC-ów pochodzą ze "Ścieżki przeklętych" albo RFS-a, prawda?

Z RFS o ile pamiętam, są dwa modele, reszta z różnych modyfikacji i paczek pobranych ze stron poświęconych stalkerowi.

17 godzin temu, Anton Gorodecki napisał:

Broń z II WŚ w Stalkerze jak dla mnie to pomyłka

A dla mnie, Anton, wręcz przeciwnie, uważam, że nic bardziej nie pasuje w Zonie niż pozostałości po Wielkiej wojnie ojczyźnianej, stare akacze i miejscowa broń myśliwska.

18 godzin temu, Anton Gorodecki napisał:

"Strielok"

Notatek osobistych autor modyfikacji w ogóle się nie dotykał, wrzuciłem pliki z obowiązku z CCz. Tak że obserwacje i spostrzeżenia są Naznaczonego, nie Leczonego, taki urok moda.

3 godziny temu, MaklerR napisał:

W chłonięciu historii pomaga to, że Leczony (GG) jest bardzo dobrze napisany

Od razu zwróciło to moją uwagę plus dialogi, niewiele jest modyfikacji do STALKERA, o których można tak powiedzieć.

Jeśli komuś przydarzy się wylot z podobnym logiem, leczeniem są pliki z poniższej paczki.

Expression    : fatal error
Function      : CBlender_default_aref::Compile
File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrRender_R1\Blender_default_aref.cpp
Line          : 75
Description   : <no expression>
Arguments     : Not enought textures for shader, base tex: prop\prop_barbwire3 

textures-prop.7z

 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Anton Gorodecki napisał:

Dokładnie. Jeśli jest to pojedynczy unikatowy w swoim rodzaju egzemplarz na całą grę, to OK.

@gawron dobrze mówi mosiny, sks, a nawet swt to wciąż bardzo popularna broń na wschodzie, np wśród myśliwych i jest jej jeszcze bardzo dużo. :)

No ale jak @Anton GorodeckiGorodecki pisał każdy ma swój gust, w tej kwestii. 

To by mogła być dyskusja prawie jak ta "czy w Zonie powinna być broń zachodnia" ;)

Ciekawostka odnośnie staroci, sam się zdziwiłem parę lat do tyłu jak w 2012 pojawiły się filmy jak rebelianci w Syrii przejeli jakieś magazyny broni i zgarneli bodajże z 5000 szt niemieckich Stg 44 :D By się wydawało, że czegoś takiego już nie ma praktycznie ale niektóre kraje i takie rzeczy chomikują :D

O tu np fajny artykulik jakie starocie i w jakiej liczbie można było tam znaleźć:

https://www.google.com/amp/s/wwiiafterwwii.wordpress.com/2017/06/27/syrian-civil-war-wwii-weapons-used/amp/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cez137 napisał:

@tom3kb  ale @kondotier postawił go na 1.0006 i mu chodził

No to sobie pobierz tą wersję, która jest na 1.0006 i graj ale polnizacja może nie działać jeśli były w niej jakieś zmiany plus inne giwery no i byś musiał ją jakoś wyciągnąć z wersji gawrona jeśli już jest zaimplementowana w paczce :033: bo nie mam jak pobrać to nie wiem czy to oddzielne archiwum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Jeśli byś dokładnie przeczytał to co napisałem o wersji dla v.1.0006, to miałbyś odpowiedź. Są duże zmiany, a przede wszystkim nowa paczka broni. Tak, że spolszczenie do v.1.0004 na pewno nie będzie kompletne. Ja grałem bez spolszczenia, więc nie miało znaczenia którą podstawkę wybrałem.

Mod dla v.1.0006 jest bardziej dopracowany, nie ma błędów teksturowych ( śpiwór nie jest kurtką ), a mod jest stabilniejszy, więc może dobrze by było dostosować do niej spolszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.