Skocz do zawartości

Pda dla Wędrowca


FilmisterPL

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Grzegorz728 napisał:

że gość z filmu zabija przeźroczystego ozona bez rozmowy z nim, i idzie gadać z niebieskim,

Nie zastanawiaj się nad tym:happy: Ten film pochodzi z wersji 2.52 "Inną drogą". To taka "inna" wariacja tego moda, rozwiązania też może mieć różne. No, droga do pilota i po egzę taka sama:happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak przerzuciło cię z CEA do tego ciemnego tunelu przeczołgałeś się do Limańska a tam do piwnicy domi i w teleport? Czy wybrałeś drogę na rudy las i lądowanie na czołgu? Bo jestem ciekaw kiedy się droga na MW do Limańska otwiera, gdyby po powrocie z CEA wtedy mamy prosty wybór drogi. Ale skąd człowiek miał to wiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MOSteleport powrorny do limańska masz w magazynach wojskowych, on jest aktywny po wyjściu z elektrowni, ja z niego skorzystałem po odprowadzeniu chaleckiego i anieli do kopalni w rudym lesie, w tunelu w limańsku ominołem teleport do lasu i poszedłem do limańska, znalazłem chaleckiego i przeszliśmy razem teleportem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotieruzyskałem w końcu zadanie od ozona, i dziwna akcja nastąpiła, mianowicie dał mi zadanie na karabin strażnika czasu, po oddaniu karabinu dał mi PDA szramy i resztę nagród, pytając o kolejne dał mi zadanie na PDA szramy, ja mu te PDA oddałem, on mi je spowrotem oddał, do tego jeszcze dodał premiowe PDA i egzo szkielet, a będąc na bagnach znalazłem PDA szramy, i teraz mam 2,u monolitu w limańsku też dziwna akcja, wszyscy stali się neutralni (do monolitu poszedłem po wykonaniu zadań dla ozona), załatwiłem tylko niby olbrzyma, wstąpiłem do monolitu i poleciałem na bagna. A propo bagien, tam trzeba wszystkich zabić łącznie z czysto niebowcami któży są rozsiani po całych bagnach, czy tylko tych którzy są w bazie? I czy trzeba wykonywać zadania dla Monolitu na innych mapach? I co trzeba dalej zrobić po powrocie do monolitu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz728 Mod jest przygotowany do gry różnymi frakcjami i to PDA Szramy można różnie pozyskać. U Ciebie zbiegły się wszystkie możliwości. W tym modzie nie jest to jeszcze zbyt jasno pokazane, ale mamy do czynienia z dwoma różnymi Strefami: z ZONA i z z'ONA . Jak zagrasz w Duplikaty - Odmienne Światy, to tam już będzie widoczne wyraźniej, a szczególnie na Agropromie. Dlatego teraz czasem dzieją się takie "cuda". Kiedy 1. raz grałem w v.2.50, z początku pomyślałem, że ER próbuje ośmieszyć Stalkera. A on Strefę pokazał swoimi oczyma.

Na Bagnach musisz zabić tylko w Bazie. Bardzo wytrzymały jest Baszta, jego trzeba rozwalić artefaktem. A następnie wszystkich CzNiebowców i te oswojone mutanty do ostatniego psa. Jak to zrobisz, to będzie grzmot i dostaniesz SMSa od Gigi do powrotu. Bez grzmotu i SMSa, coś jeszcze w Bazie ocalało.

Wracasz najkrótsza drogą, walcząc tylko w konieczności.

@MOS  Przewrotność logiki autora moda polega na tym, że aż do samego końca masz trwać w niepewności i prawie nie być w stanie przewidzieć następnego kroku. Dopóki się nie zorientowałem, że w dialogu Pierwszego Stalkera w podziemiach Prypeci jest mowa o ukrytej czasówce, miałem problem z Zerowym.

Dlatego teraz mocno zwracam nowo grającym uwagę, aby zabierali do podziemi sprawny miotacz płomieni z dużą ilością paliwa i starali się dotrzeć na koniec podziemi jak najszybciej. A część mutantów jest do pokonania tylko miotaczem.

Tak, że gdy wygląda na to że przynudzam, oceńcie podpowiedzi jak już z Zerowym porozmawiacie i strącicie śmigłowiec. Dużo czasu mi zajęło zrozumienie przewrotności, a może nawet perfidii ERa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierwcale nie przynudzasz, starasz się uświadomić nie doświadczonych graczy, ja docieniam twoje porady i staram się w miarę możliwości stosować się do nich, tylko nie zawsze wychodzi. ? Po zlikwidowaniu bazy czystego nieba dostałem SMS od monolitu, i udałem się w drogę powrotną przez agroprom, wysypisko, magazyny wojskowe gdzie dostałem zadania od monolitu, aby oczyścić miejscówki, wróciłem z magazynów drogą na szpital, i dalej do bazy monolitu, a miotacza nie zdobyłem, bo nie doszło między nami do walki, oni wszyscy byli neutralni po tym jak zdałem zadania u ozona. Czyli mam udać się do podziemi, pogadać z pierwszym i zasuwać do końca podziemi jak najszybciej? Do podziemi to którędy iść? Wskoczyć na płytę która zwisa na dźwigu, czy jest inna drogą? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przewrotności tego moda to się zgadzam i przyklaskuje(na ile sposobów można wykonać dane zadanie) z Limańska po CEA można uciec, dozbroić się i wrócić lub walczyć "gołodupcem" i też się da. W tunele Prypeci można wracać parokrotnie, póki się nie rozwali bazy czystego. Można wstępować i wychodzić z monolitu itd. Co do Zerowego u mnie nie było czasówki, póki z nim nie zagadałem póty helikopter nie przylatywał.

W podziemiach najlepiej sprawdza się strzelba Wiepr 12, zamiennie grawigun. A jak się ma oba w ekwipunku to tam wszytko klęka na kolana. Miotacz zabrałem kompletnie niepotrzebnie, ogólnie czym mniej mamy tam złomu tym lepiej. No i bierzemy to co lubimy i co się sprawdzało do tej pory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz728  @MOS

Patrząc na wasze przypadki, znowu mod pokazał swoją przewrotność.

U mnie nigdy monolit za budową, nie był przyjazny. Kilka gier z pobytem w podziemiach, pijawki tuż przed drabinką, bez miotacza nie do pokonania. O niewidzialnych pająkach nie wspomnę.

Grzegorz728, tak, ta płyta którą pokazał Pilot, to jedyne wejście do podziemi. A miotacz płomieni można mieć już od Kordonu. Miedzy ruinami gdzie bywał Lis, a północnym posterunkiem zawsze leży trup z miotaczem. Po twardym zapisie możesz spróbować walnąć monolitowca z miotaczem. Powinno ich być dwóch. Za całą kasę jaką masz, wcześniej kup paliwo. Kasa nie będzie Ci już więcej potrzebna. Jak zdobędziesz miotacz, wal do teleportu.

Albo jak masz takie uzbrojenie jakie miał MOS, możesz zaryzykować grę bez miotacza. A nuż się powiedzie? :viva:

A jeśli nie dotrzesz do Zerowego, lub nie dasz rady wrócić do kopułowej, to w temacie jest mój wpis, gdzie są trzy "zapisy bezpieczeństwa", pozwalające dokończyć grę. Pierwszy, z wszystkimi "szykanami" od moda w dotarciu do teleportu, a dwa kolejne to w pół drogi i przed teleportem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotiermos miał trochę racji, faktycznie nie potrzeba miotacza, u mnie sprawdza się viepr i minigun. Tak jestem w podziemiach, dotarłem do zerowego, największy ból jest na wieży na którą wchodzę z podziemi, co człowiek chce pogadać to wyskakuje komunikat o przejściu, tak samo w trakcie walki że śmigłowcem, albo jak śmigłowiec mnie strąci. A do pomieszczenia z teleportem dotarłem, tylko głupi ja nie zrobiłem twardego zapisu, jak byłem już po walce że śmigłowcem, i teraz się męczę od nowa. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MOS  Ale jesteś na moście i ocalałeś od ataku śmigłowców Strażników Czasu? Bo dopiero wtedy idziesz w stronę ostatniego artu, przy nim zaczyna się spokojny lot nad Zatonem i idą napisy określające co się dzieje. Zrzuty z tej sytuacji są w temacie. Jak napisy wyskakują Ci zanim dotarłeś na most, albo zabito Cię już na moście, to znaczy że Strażnicy Cię pokonali, moda nie skończyłeś.

@Grzegorz728 Dokładnie opisałem jak to jest z tymi oszukańczymi teleportami, rozpoznawanymi lustrzanym, albo prawidłowym widokiem czcionki. Ale nie znający grażdanki, mogą z tym mieć problem, dałem więc zrzuty z ich wyglądem.

Na tym etapie gry, możesz bez większego grzechu skorzystać z mojego zapisu po strąceniu śmigłowca, albo nawet któregoś z następnych.

Właściwą finalną rozgrywkę będziesz mieć na Zatonie. A tam się tylko trzeba wykazać szybkością, zręcznością i pomysłowością. Nawet na moście można się obyć bez strzelania. Anomalie zrobią swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz728 jest dużo samodzielnych modów albo często też różne mody, które ktoś zrobił, ktoś inny przerobił na repacki czyli gra+mod w jednym, trzeba zaglądać w tematy z interesującymi cię modami i zaglądać w linki czy nie ma repacków.

A jak znasz rosyjski ;) to na rosyjskich stronach praktycznie każdy mod znajdziesz w wersji Repack, oni się nie pierdzielą :D

Tak na szybko samodzielne dobre mody to ci wypiszę:

Oblivion Lost Remake 2.5.

Wiatr Czasu 1.3.

Lost Alpha DC 1.4007.

Jak coś zauważę albo mi się niedługo przypomni to dopiszę ;)

Uzupełniam listę:

https://stalkerteam.pl/forum/491-modyfikacje-z-serii-przestrzenna-anomalia/

https://stalkerteam.pl/forum/508-powrót-szramy-cz1-w-wersji-repack-od-serega-lus/

Oprócz tego możesz sprawdzić mody bazujące na CoC, sporo jest samodzielnych:

Hybrid 1.1

Anomaly 1.5

Dead Air

Legend returns

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz728 Zadaj sobie trochę trudu, odnajdź temat dawniej @Koma a teraz @Pirunvirsi z repackami i poskładaj sobie podstawki. Jest trochę roboty, ale z modami problemu mieć nie będziesz.

No i skoro skończyłeś pierwszą część Reborna, wypadałoby wziął się za drugą, Duplikaty - Odmienne Światy. Trzeba przecież się dowiedzieć, po co tak się męczyłeś, aby zdobyć Artefakty Śmierci. Mod na 50 lokacji i wiele fantastyczno-naukowych rozwiązań. Mod długi, do końca kwarantanny wystarczy :042:.

A z powodu ukończenia moda :brawo:. Gratuluję dołączenia do ekskluzywnego klubu Rebornowców :065: .

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kbdziękuję za info w sprawie modów, w lost alpha v1. 4007 już grałem, ale dziękuję Ci za wzmiankę. Jak coś sobie przypomnisz wal śmiało będę ogromnie wdzięczny.

@kondotieraż taki zdolny nie jestem, żeby podstawki sobie samemu składać?, ale dziękuję za pomysł. Ogólnie mam problem ze znalezieniem podstawek, co bym nie znalazł to zawsze jakieś haczyki mi się trafiają. Chyba że wiesz gdzie szukać bez haczyków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz728 W tym przypadku nie trzeba zdolności. Składasz tak samo jakbyś stawiał moda.

Pobierasz repacki, wypakowujesz, wybierasz grę, rozpakowujesz i masz gołą rosyjską podstawkę. Do niej doklejasz np. polskiego lektora i polskie dialogi. I masz gotową polską podstawkę.

Cień Czarnobyla masz od razu w v.1.0004, więc odpada degradacja. A jak potrzebujesz wyższą wersję, to masz w katalogu głównym gry katalog z patchami. Wystarczy je dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pirunvirsi  Dałem informację na podstawie tego co mam u siebie. A pobierałem ( choć nie mam pobranych spolszczeń i czegoś tam jeszcze ) przy ich pierwszym wstawieniu. I to że CCz był w v.1.0004 uważam za bardzo wygodne. Bo przecież gro modów jest na tej wersji oparte. A repacki mi były potrzebne tylko do posiadania wersji rosyjskich, więc dodatków spolszczających nie pobierałem.

Tych wstawianych ponownie w ostatnim czasie nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.