Jump to content

problem z fsgame.Itx

P4W3L
 Share

Recommended Posts

Siema, 

Ostatnio wgrałem sobie paczkę modów do stalkera zew prypeci i przez przypadek usunąłem plik fsgame.Itx, bez którego gra nie chce mi się uruchomić. Na pewno pomogła by mi reinstalacja gry, ale nie chce mi się tego robić, więc mam takie pytanie - czy da się jakoś przywrócić ten plik bez reinstalacji gry? Nasuwa mi się pomysł, żeby któryś z forumowiczów wkleił tutaj zawartość tego pliku a ja bym wtedy go utworzył u siebie z ową zawartością i może by działało. Próbował ktoś już tak robić? 

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam. 

dzięki, mam nadzieję, że pomoże. 

EDIT: Niestety nie zadziałało, więc stwierdziłem, że szybciej niż ogarniać jak zrobić, żeby działało będzie po prostu przereinstalować grę i teraz śmiga. Tym razem nie popełniłem tego błędu co kiedyś (bo pamiętam, że nie pierwszy raz ten plik usunąłem) i zrobiłem sobie jego kopię. 

Edited by P4W3L

@P4W3L  Jesteś nowy, to powtórzę. Zainstalowane podstawki traktuj jak święte krowy i nic na nie nie instaluj. Robisz sobie kopię takiej podstawki, najlepiej na dysku lub partycji niesystemowej, przemianowujesz na nazwę moda i dopiero do tak przygotowanej wklejasz moda. Robisz skrót na pulpit od silnika, albo w CzN od pliku startowego. W fsgame.ltx zmieniasz ścieżkę do katalogu z zapisami tak, aby one były robione w kat głównym moda. Chociaż teraz prawie wszystkie mody już takie coś mają.

W ten sposób możesz jednocześnie postawić kilka modów o tej samej podstawce. Skończysz grać, cały ten skopiowany katalog przenosisz do kosza. Uruchamiasz jakiegoś klinera i po modzie nie pozostaje żaden ślad.

I jeśli w tak zrobionym modzie coś schrzanisz, to zawsze masz możliwość skopiować z podstawki "świętej krowy". Zawsze to szybciej niż stawianie na nowo.

• Dodatnia 1

@kondotier Dzięki, myślę, że skorzystam z rad.

@gawron Gra wogule nie chciała odpalić, wyskakiwał komunikat, że nie można znaleźć pliku fsgame.ltx. Być może zadziałało by gdybym wiedział co wpisać w ten plik. Trzeba było wpisać tam jakąś lokalizację i bynajmniej nie jest to lokalizacja folderu z grą. Poza tym plik, który mi wysłałeś różnił się zawartością od plików, które znalazłem w poradnikach na yt oraz screenów z różnych forów o stalkerze. Stwierdziłem, że szybciej niż ogarnę jak to zrobić po prostu przereinstaluję grę, tym bardziej, że akurat miałem płytkę z grą pod ręką. 

Edited by P4W3L

@P4W3L  A z czego masz zrobiony skrót pulpitowy? Od silnika w bin, czy od pliku Stalker-COP.exe?

Ma być od tego drugiego i kiedy otworzysz właściwości skrótu, to w w linii Rozpocznij w: ma być tylko takie coś "D:\ZEW PRYPECI\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci" . Jeśli na końcu masz jeszcze \bin, to to usuń.

A chyba masz, skoro gra nie widzi fsgame.ltx

U mnie zaczyna się to od D:\ZEW PRYPECI, na którym ma postawioną grę w moim katalogu, a u ciebie będzie Twój dysk bez ZEW PRYPECI.

1 godzinę temu, P4W3L napisał:

Gra wogule nie chciała odpalić, wyskakiwał komunikat, że nie można znaleźć pliku fsgame.ltx. Być może zadziałało by gdybym wiedział co wpisać w ten plik. Trzeba było wpisać tam jakąś lokalizację i bynajmniej nie jest to lokalizacja folderu z grą. Poza tym plik, który mi wysłałeś różnił się zawartością od plików, które znalazłem w poradnikach

Od kilku lat po zainstalowaniu ZP używam tego pliku, różnice nie mają znaczenia, jedyne co ten fsgame zmienia, to tworzy folder z zapisami w głównym katalogu gry. Ale skoro Tobie nie działał - to nie działał, nie ma dyskusji.