Jump to content

Odyseja - mod do Gothic 2 Noc Kruka

metek58
 Share

Recommended Posts

Ze swojej strony mogę tylko polecić tego moda. Testując spolszczenie zeszło mi ponad 200 godzin. Chcąc robić wszystkie poboczne zadania zeszło by mi pewnie dłużej. Jeżeli chcecie zobaczyć jak to wygląda, to polecam ten poradnik na Youtube - https://www.youtube.com/watch?v=vraj2SI-dhA&list=PLtneoCyxZ63AdEqgyqWieAmn3HqAKSMT0&index=1

Gościu zaczął grać pod koniec 2018 roku, nagrał już 230 odcinków po średnio 40 minut i gra dalej.

• Dodatnia 5

Jeżeli chodzi o długość Odyseji, to nie wiem z jakim innym modem, można by było go porównać. Chyba tylko Returning. 

Jeżeli chodzi o filmiki na YT, to jest różnie. Znalazłem dwóch niemieckich graczy. Jeden ma 434 odcinki, a drugi 582 ( ale czasami jeden odcinek u niego trwa 25 min. ) 
I chyba oboje nie ukończyli tego moda. 

Przetłumaczenie tego moda jest już nie lada wyczynem, a do tego dochodzą testy i poprawki. 

@MaklerR, mamy nadzieję, że błędów po pierwszej turze jest dużo mniej. Myślę, że warto zwracać uwagę na ewentualne nieścisłości w zadaniach, jakieś rozbieżności w nazwach. A jak trafi się literówka lub niewłaściwe słowo, to też nie zawadzi wskazać. Co się znajdzie, to zgłaszamy.

@Agrael, tłumaczeniem moda zająłem się ja i @smox. W końcowej fazie dołączył @kobal, bo @smox miał problemy ze zdrowiem. Mi ogółem zajęło to trzy lata.

• Dodatnia 3

@metek58 ja pierdziele, szacunek. Taki wielki mod i trzy lata pracowania nad spolszczeniem.

To trzeba mieć zaparcie do takich rzeczy jednak. Żeby w pewnym momencie nie powiedzieć "no ile można przy tym jednym dłubać" i nie rzucić tego w kąt. :)

Moderzy też widzę przy nim ładnie siedzieli bo chyba z 8 lat.

Masz rację, były momenty, kiedy mnie szlag chciał trafić, bo przy Returning 2 spędziłem ze @smox-em półtora roku i z niewiadomych dla mnie przyczyn, rozleciało się forum, a mieliśmy wszystkie pliki zrobione, została tylko połowa Dialoge. Czy to nie powód do zaduszenia kogoś? Potem ktoś z innego forum to kończył, ale jak czytałem opinie, to z marnym skutkiem. Może z tego powodu Returning 2 nie cieszył się powodzeniem, nie wiem.  Po takim zajściu, z racji wieku, siły mogą później opuszczać, ale po jakimś namyśle, ciągnąłem to dalej. Finał jest i to najważniejsze. Tylko testy zrobić solidne i heja, niech ludziska mają w co grać w czasie tej pandemii.

• Dodatnia 3

1 godzinę temu, tom3kb napisał:

Moderzy też widzę przy nim ładnie siedzieli bo chyba z 8 lat.

Nie siedzieli, ale ciągle siedzą. Tłumaczyliśmy wersją 2.0, bo akurat ta została przetłumaczona z niemieckiego na rosyjski. Ile powstało wersji Odyseji, to pewnie sami autorzy stracili rachubę. Ostatnia jest wersja 2.6.3, a już słychać o kolejnej. 

• Dodatnia 3

Trzy lata temu założyłem temat u nas na forum poświęcony właśnie modyfikacjom do Gothic: 

Znalazłem nawet na stronie " Tawerna Gothic " krótki wywiad z Bractwem Spolszczenia, a konkretnie to z tłumaczami ( @metek58, @smox ). Taka drobna ciekawostka. 

Bractwo Spolszczenia z tego, co się orientuję to po dziś dzień istnieje, ale było jakieś forum które padło. Wspomniał o tym @metek58. Ogólnie to jak już mnie zaciekawi Gothic to udzielam się na forum TheModders. 

Aż tak dobrze nie znam historii Odyseji, ale pierwsza wersja pojawiła się bodajże w 2015 roku. Tak więc.. Szacun za tłumaczenie tego kolosa :) 

• Dodatnia 3

• 2 months later...

Sorki, że tak długo nic nie pisałem o Odysei, ale gdy miała się zacząć druga tura testów, @smox rzucił temat, żeby spróbować przetłumaczyć najnowszą wersję, czyli 2.6.4 i dopiero ruszyć z testami, co też uczyniliśmy i wkrótce chłopaki z Bractwa Gothic złożą pliki do kupy i ruszymy z testami najnowszej obecnie wersji Odysei. Teraz pytanko, czy aktualna jest chęć kolegów do testów, którzy wcześniej wyrazili ku temu aprobatę?

• Dodatnia 4

• 4 months later...
  • 2 weeks later...

Postanowiłem stworzyć oddzielny Temat dla tego moda na naszym forum z dwóch powodów. 

- Przy jego spolszczeniu pracował @smox, @metek58 oraz @kobal. Prace trwały.. Długo. Tutaj więcej do powiedzenia będą mieli sami tłumacze, ale ze względu właśnie na ich pracę warto mieć tego moda i u nas. Mimo że Gothic nie ma nic wspólnego ze Stalkerem  ( Reszta tłumaczy zostanie dopisana ). 

- Jest to Największy mod do Gothica. Prawdopodobnie Returning może się przy nim schować. Jego przejście zajmie.. Myślę, że więcej niż 200h. 

Spolszczenie zostanie dodane dopiero wtedy, jak sami tłumacze o tym zdecydują. Aktualnie trwają kolejne testy. 

Opis moda zaczerpnąłem z forum Bractwo Spolszczenia. 

Ten temat zostanie zamknięty, jak już zakończą się testy. 

Tak więc.. Jakby ktoś chciał podyskutować o modzie to zapraszam:

• Dodatnia 1