Skocz do zawartości

Lost Alpha Developer's Cut Extended (1.4008)


Viktus

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.05.2020 o 23:38, Monolithalian napisał:

Po rozpoczęciu gry mam jakiś problem z teksturami. Takie coś jak na ss mi się pojawia. Kombinowałem z obniżeniem grafiki i nic. Tylko na wersji 1.4008 taki błąd u mnie występuje 

 

 

ss_admin_05-08-20_23-32-04_(la01_escape).jpg

Mam to samo i nie pomogło zainstalowanie modów w launcherze. Do tego nie widze Sidora i swoich rąk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, suharex napisał:

Mam to samo i nie pomogło zainstalowanie modów w launcherze. Do tego nie widze Sidora i swoich rąk .

Mój problem został naprawiony, ale to było z starą wersją.

 

Generalnie to polecam odpuścić sobie wersje 1.4008 z powodu licznych bugów. 

Zagraj w 1.4007, albo 1.4005

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

PROŚBA O POMOC ! ! !

 

v1.4008 DC Extended + spolszczenie

 

Chcę zmienić ceny jakie handlarze oferują za itemy.  Rozpakowauje plik "gamedata0.db" w którym znajdują się configi. Zmieniam je a następnie pakuje spowrotem w plik .DB i wrzucam do gry. Nie ma zmiany w grze. Handlarze dalej kupują po starych cenach.

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi że pomimo zmienionego pliku oraz configów (poprawnie spakowanych) nie ma żadnej reakcji ??????

Proszę was 😒🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Trux a może brakować jakiejś biblioteki .dll albo być uszkodzona. Można pobrać ją wrzucić do folderu z Lost Alpha i może wystarczy. Ewentualnie pobrać całą paczkę i zainstalować w systemie jeśli nie ma.

Tylko jak już byś szukał tego pliku/całej paczki bibliotek to najlepiej na oficjalnej stronie microsoftu żeby nie pobrać czasem jakiegoś syfu na kompa ;)

 

Możliwe, że brakuje ci, którejś z zestawu bibliotek VC++, w Lost Alpha był folder z dodatkowym oprogramowaniem "3rdparties" tam był jakiś DirectX, OpenAl i właśnie jedna z bibliotek VC++.

 

Ps. Niby ten twój error odnosi się chyba do tego: https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/aktualizacja-universal-c-runtime-w-systemie-windows-c0514201-7fe6-95a3-b0a5-287930f3560c

Ale ja by jeszcze doczytał żeby się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monolithalian  Pierwsza wersja LA jaka się pojawiła, miała w paczce do pobrania katalog zawierający uzupełnienia do bibliotek i jeszcze inne wsparcia potrzebne do uruchomienia moda. Jego twórcy przy następnych aktualizacjach już tego nie dodawali, uważając widocznie, że pozostały one na kompach grających. Później takie wymagania zaczęły mieć i inne mody. Już kilka razy była o tym mowa i na forum są wstawione paczki, lub odsyłacze do nich dla silników x64 . Pobierz sobie taką paczkę i zainstaluj na kompie, a rozwiążesz sobie problem tak z LA, jak i innymi modami.

Ja w LADC nie grałem. Czy w pobranej paczce nie ma czasem tego katalogu z bibliotekami i resztą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kondotier napisał:

@Monolithalian  

Ja w LADC nie grałem. Czy w pobranej paczce nie ma czasem tego katalogu z bibliotekami i resztą?

Jest, ale ja to mam pobrane i to nie ja mam problem z LA tylko 

 

W dniu 22.09.2021 o 01:01, Trux napisał:

Może ktoś spotkał się z problemem gdy nagle LA żąda biblioteki dll.

api-ms-win-core-libraryloader-l1-2-0

Ani jej nie usuwałem ani nie manipulowałem.

O co stalkerowi i "windzie" chodzi?

hah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest o tyle dziwna że instalowałem w zasadzie wszystkie wersje Lost Alpha po kolei  (wczesne wersje się zawieszały i wywracały w niektórych miejscach. Skończyłem na wersji 007 i działała bez zarzutu. Skończyłem, przeszedłem, został praktycznie freeplay na deser.

Podczas próby powrotu ni z tego ni z owego komp żąda wspomnianej biblioteki. A przecież jej nie wywalałem z systemu. Bibliotekę ściągnąłem , podłożyłem w systemie we właściwym miejscu ale nie chce dać się zarejestrować. No i zgłupłem bo nie wiem co zrobić z tym fantem.

Gdzie tych paczek uzupełnień bibliotek szukać?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trux z tymi bibliotekami to może być różnie, np tu zerknij w temat.

Tak na sto procent, że akurat tych potrzebujesz to nie musi być. Zerknij sobie w system co masz zainstalowane. Bo ten twój error to chyba konkretnie pod te VC++ nie podchodzi tylko pod ten Runtime.

Pamiętaj też, że czasami potrzebne są biblioteki i dla systemu 32 i 64 bit chociaż masz np windowsa 64 bitowego.

Tutaj np kondotier wrzucał taką paczkę:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po nowej zainstalowaniu nowej wersji moda wyskakuje mi ten stary błąd

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : xml_doc.NavigateToNode(path,index)
[error]Function      : CUIXmlInit::InitWindow
[error]File          : ui\UIXmlInit.cpp
[error]Line          : 85
[error]Description   : XML node not found
[error]Argument 0    : global_wnd
[error]Argument 1    : ui\game_tutorials_16.xml
 

stack trace:

0023:63F89FC7 xrGame.dll, CDialogHolder::IR_UIOnKeyboardHold()
0023:63FBA609 xrGame.dll, CDialogHolder::IR_UIOnKeyboardHold()
0023:63EDBAE3 xrGame.dll, xrFactory_Create()
0023:64F14871 xrLua.dll, lua_getinfo()
0023:64F14C90 xrLua.dll, lua_yield()
0023:64F09BD2 xrLua.dll, lua_pcall()

Mam wrzucone pliki game_tutorials ze starszej wersji spolszczenia. Czy ma ktoś pomysł jak to naprawić?

Edit: Naprawiłem. Wystarczało wyrzucić game_tutorials i game_tutorials_16 z gamedaty

Edytowane przez Wędrowiec
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że ściągałem jakiś inny Launcher do LA(starszy, który miał wybór PL w opcjach) bo na tym dołączonym do gry była kupa. Ale to już z pół roku temu że nieponiemiaju.

Edit

To co nabazgrałem dotyczy OGSE, pomerdały mi się mody.

Edytowane przez MOS
bo mogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i panie. Zainstalowałem LADCE według instrukcji jednak powyżej menu nie jestem w stanie wejść. Na ładowaniu nowej gry wywala na przemian raz z zawieszeniem gry raz z report bug
Ustawienia zrobione miałem na (extreme+ Dx11). Dołączam przybliżoną specyfikacje komputera, screena buga i zapisany raport buga.

PS: nadal się łudzę że w końcu pogram normalnie w Lost Alpha xD Więc proszę o pomoc bezpośrednio was 
@Viktus  @kondotier


Aktualizacja: Żadne ustawienia od minimum do maximum oraz  od dx8 do dx11 nie działają

 

Bez tytułu.png

Bez tytułu2.png

XRayEngine_error_report_211108-063556.zip

Edytowane przez turecki69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2021 o 15:05, Anton Gorodecki napisał:

@turecki69 log wskazuje na źle zainstalowanego moda. Ostatnio taki sam wylot nękał @Tom 335 tutaj 

ale kolega nie napisał jak poradził sobie/w jaki sposób zainstalował moda.

przeczytałem post jest tam odnośnik do forum stalker.pl dziś wypróbuje metodę ale jest trochę z nią kombinacji

Wyszło na to że działa mi 1.4007 DC ale spolszczenie nie chce się załączyć
i konfigurator znowu jest zabugowany ale gra odpala po angielsku w wersji vanila

obraz_2021-11-15_221742.png

Edytowane przez turecki69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2021 o 22:46, tom3kb napisał:

@turecki69 a spolszczenie nie było czasem robione pod konkretne wersje moda, które trzeba było pobrać?

szperałem spolszczeń ale powiem szczerze że znalazłem tylko.
https://zone.stalkerteam.pl/files/383    <===LADC  1.4007 z PRM DLC
https://zone.stalkerteam.pl/files/384    <===LADCE 
i oczywiście starsze ale to bez sensu raczej

Aktualizacja1: Spróbuję może przeciągnąć konfigurator najnowszy tylko nie pobiorę rozszerzenia 1,4008 bo to trochę lipa że urozmaicaczy i upiększaczy nie mogę przez konfigurator dodać
w tym czasie by się zrelaksować popykam w inne mody:pistoldouble: część drugą Gry dusz lub jakieś stare

Aktualizacja2: Udało się! mam działający LADC 1.4007 Spolszczony i z modami (lepsze to niż 1.4003 na minimum jak ostatnio próbowałem)
Oto jak przechodziły etapy instalacji
1- instalacja LADC 1.4007 (nie usuwam żadnych plików)
2- wrzucenie konfiguratora LADCE(i aktualizacja samego konfiguratora [BEZ pobierania 1.4008!!!])
3- wypakowanie spolszczenia LADC z 22.05.2019( posiadający również pliki Graphics, Game oraz polonizacje do PRM DLC(link wyżej w poście)
4- ustawienie w konfiguratorze upiększaczy i urozmaicaczy i ustawienie ustawień na ultra
5- efekt

ss_błażej_11-17-21_17-05-02_(la01_escape)_w_default_clear_07_00_to_default_clear_08_00_gt_07-58.jpg

ss_błażej_11-17-21_18-32-53_(la01_escape)_w_default_clear_09_00_to_default_clear_10_00_gt_09-11.jpg

 

Edytowane przez turecki69
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
4 minuty temu, tom3kb napisał:

Sprawdzałem już to i nie pomogło, albo coś źle robię. Pamiętam że kiedyś już to robiłem, ale wtedy od kogoś z linka pobrałem jakiś program, który od razu wypakowywał wszystko, nie mogę jednak tego znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.