Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. - Zew Pyrpeci


RakuPL

Rekomendowane odpowiedzi

@RakuPL No myślę że wersja 1.4.22 to najlepsza wersja, najważniejsze, żebyś po tym jak wypakujesz Call of Chernobyl, lub zainstalujesz ( nie pamiętam czy CoC'a się instalowało czy wypakowywało), pamiętał żeby wrzucić patcha, i na końcu spolszczenie i dopiero po tym uruchomił moda, może być też tak że mod odpali Ci się po angielsku to wtedy jak już będziesz w menu głównym musisz wejść w opcję i w zakładkę Game, tam o ile mnie nie myli pamięć będzie opcja zmiany języka.

No a jakbyś np. chciał sobie urozmaicić grę np. dorzucając do moda paczkę broni to w dziale dodatki masz 3 paczki broni do Call of Chernobyl: STCoP Weapon Pack, Arsenal Overhaul i Original Weapons Renewal, wszystkie 3 są spolszczone, ale wiadomo zainstalować możesz tylko jedną z nich, ja osobiście polecam STCoP aczkolwiek Arsenal Overhaul tez nie jest zły.

Z kolei jak chciałbyś mieć więcej rodzajów pancerzy do kupienia u handlarzy to dodatek Outfit Addon 1.4.4 fajny, dodaje dużo nowych pancerzy i kombinezonów i też ma swoje spolszczenie.

A jak jakieś inne dodatki byś chciał to musisz przejrzeć dział Dodatki tam większość jest chyba przetłumaczona,niektóre dodają dodatkowe zadania poboczne, jak masz dobry komputer to jest paczka która zmienia modele postaci na modele HD(do nich nie potrzebne jest spolszczenie), są też takie które upiększają grafikę.  

A mody takie jak A.R.E.A, Demosfen, Lost Path lub CoC Statson174 to są modyfikacje Call of Chernobyl ale ich nie nakładasz na Call of Chernobyl tylko to są te standalone czyli ściągasz je i grasz z tym że żaden nie jest po polsku więc nie warto sobie nimi zawracać głowy.

No i najważniejsza sprawa, jak już będziesz miał zainstalowany Call of Chernobyl+patch i na to nałożone spolszczenie to pamiętaj, jeśli wrzucasz jakiś dodatek np. STCoP to najpierw instalujesz dodatek, a dopiero potem spolszczenie do tego dodatku, dzięki temu żadne pliki się nie pomieszają i unikniesz później sytuacji w której zainstalowałeś dodatek i opis jakiejś rzeczy lub jego nazwa nie jest po polsku a instalacja jest prosta, jakbyś nie wiedział jak zainstalować to pytaj, albo na Youtube na pewno są tutorialowe filmiki jak to zainstalować, żeby nic nie pomieszać.

EDIT. Dopiero zauważyłem ten post co przed chwilą wstawiłeś...Hmm tu chodzi o to, że CoC nie wykrywa zainstalowanego Zewu Prypeci, jeśli go pdinstalowałeś z dysku to najpewniej informacja o tym, że miałeś go zainstalowanego się usunęła z rejestru systemowego, zainstaluj byle gdzie Zew Prypeci i wtedy spróbuj odpalić Call of Chernobyl. Tylko uruchamiaj przez skrót do Call of Chernobyl, a nie przez Zew Prypeci, Zew ma być zainstalowany tylko po to, żeby Call of Chernobyl widział podczas uruchamiania, że masz go gdzieś zainstalowanego i wtedy powinno być dobrze.

Edytowane przez Szczepan9205
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szczepan9205 napisał:

@RakuPL To przeczytaj uważnie to co tu napiszę:

Call of Chernobyl to jest tzw. standalone czyli mod i gra w jednym, do jego działania nie potrzebujesz Zewu Prypeci więc Zew równie dobrze możesz usunąć z dysku.
Stąd pobierasz Call of Chernobyl w wersji 1.4.12 + patch do wersji 1.4.22(to jest sprawdzona wersja przez bardzo dużą liczbę ludzi i nikt chyba na nią nigdy nie narzekał) lub jak chcesz najnowszą wersję to pobierasz wersję 1.5 R6 FULL(tyle, że ta wersja to beta):

https://www.moddb.com/mods/call-of-chernobyl/downloads

I teraz tak, jak ściągniesz i sobie gdzieś wypakujesz tego Call of Chernobyl, i uruchamiasz go plikiem Stalker-Coc.exe, jak nie chcesz za każdym razem wchodzić w folder z modem to utwórz sobie skrót do tego pliku exe którym włączasz moda. A jak chcesz mieć Call of Chernobyl po polsku to musisz ściągnąć spolszczenie z naszego forum i wrzucić to co wypakujesz do folderu z modem ze zgodą na zamianę plików bo jakieś mogą chcieć się podmienić:

- spolszczenie do wersji 1.5 R6 https://zone.stalkerteam.pl/file/269

-lub do 1.4.22 jeśli zdecydujesz się na starszą wersję: https://zone.stalkerteam.pl/file/268

A jak chcesz jakieś dodatki do CoC'a to na naszym forum w dziale Call of Chernobyl jest dział dodatki, tam znajdziesz coś czym nie popsujesz sobie gry bo na moddb jest więcej dodatków, ale większość po angielsku.

A jeżeli źle się zrozumieliśmy i Tobie zależy na zainstalowaniu modów do Zewu Prypeci to na forum też jest dział z modami do Zewu i dużo jest nawet przetłumaczonych na język polski w dziale Inne mody w języku polskim, lub jak szukasz moda który jest duży, ale zawiera w sobie fabułę Zewu Prypeci tylko rozszerzoną o wiele misji to polecam SGM który też ma swój dział na forum tylko zwracaj uwagę w który dział wchodzisz bo każdy jest oznaczony skrótem od gry: SoC to Shadow of Chernobyl czyli Cień Czarnobyla, CS to Clear Sky czyli Czyste niebo i CoP to Call of Pripyat czyli Zew Prypeci, chyba prościej już się nie da tego wytłumaczyć :P

 

 

Ja juz nie mam pojecia.... Teraz komunikat ze kopii potrzebuje......

Bez tytuługgg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RakuPL No tak, a ja w poprzednim poście napisałem Ci że skoro wywala Ci taki błąd to znaczy że najpewniej odinstalowałeś oryginalny Zew Prypeci z komputera i przez to usunął się z rejestru systemowego zapis o tym, że masz zainstalowany Zew Prypeci i przez to Ci wywala ten komunikat, zainstaluj Zew byle gdzie on ma tylko być na dysku po to żeby sobie był i jak go już zainstalujesz to wtedy spróbuj uruchomić Call of Chernobyl przez plik Stalker-CoC.exe i powinien wystartować. Ja nie miałem nigdy tego komunikatu bo mimo, że wiele razy instalowałem i usuwałem Zew Prypeci z dysku to zapis w rejestrze o tym że jest zainstalowany sobie zostawiłem :P

Edytowane przez Szczepan9205
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Szczepan9205 napisał:

@RakuPL No tak, a ja w poprzednim poście napisałem Ci że skoro wywala Ci taki błąd to znaczy że najpewniej odinstalowałeś oryginalny Zew Prypeci z komputera i przez to usunął się z rejestru systemowego zapis o tym, że masz zainstalowany Zew Prypeci i przez to Ci wywala ten komunikat, zainstaluj Zew byle gdzie on ma tylko być na dysku po to żeby sobie był i jak go już zainstalujesz to wtedy spróbuj uruchomić Call of Chernobyl przez plik Stalker-CoC.exe i powinien wystartować. Ja nie miałem nigdy tego komunikatu bo mimo, że wiele razy instalowałem i usuwałem Zew Prypeci z dysku to zapis w rejestrze o tym że jest zainstalowany sobie zostawiłem :P

Instaluje wlasnie i zaraz obadam... Jak teraz sie nie uda to sie poddaje hehe. 

31 minut temu, Szczepan9205 napisał:

@RakuPL No tak, a ja w poprzednim poście napisałem Ci że skoro wywala Ci taki błąd to znaczy że najpewniej odinstalowałeś oryginalny Zew Prypeci z komputera i przez to usunął się z rejestru systemowego zapis o tym, że masz zainstalowany Zew Prypeci i przez to Ci wywala ten komunikat, zainstaluj Zew byle gdzie on ma tylko być na dysku po to żeby sobie był i jak go już zainstalujesz to wtedy spróbuj uruchomić Call of Chernobyl przez plik Stalker-CoC.exe i powinien wystartować. Ja nie miałem nigdy tego komunikatu bo mimo, że wiele razy instalowałem i usuwałem Zew Prypeci z dysku to zapis w rejestrze o tym że jest zainstalowany sobie zostawiłem :P

Nawet po dodaniu d3dx9_43.dll to samo wyskakuje...... 

Bez tytułuhhh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RakuPL Hmm wygląda mi to na błąd DirectX, próbowałeś instalować DirectX'a? Może brakuje Ci jakiś bibliotek, zazwyczaj na płytce ze Stalkerem powinien być folder directx, a jak nie na płytce to sprawdź czy masz taki folder w folderze z zainstalowanym oryginalnym Zewem Prypeci(musi tam być bo zawsze jest dołączony do gry w razie jakiś problemów), jak będzie to odpal instalację bo możliwe tak jak pisałem, że brakuje Ci jakiegoś archiwum DirectX'a, poczekaj aż skończy instalację i spróbuj wtedy uruchomić Call of Chernobyl.

Jak to nie pomoże to możesz jeszcze ściągnąć DirectX'a ze strony microsoftu, ale konkretnego linka Ci nie podam bo nie wiem jaką masz kartę graficzną i z jakiej wersji DirectX'a korzysta Twój komputer, żeby to sprawdzić, a widzę że używasz Windows 7 musiał byś wejść w menu start i tam gdzie masz okienko wpisywania co chcesz wyszukać w menu start wpisujesz "dxdiag", jeśli masz w ogóle zainstalowanego DirectX'a to znajdzie Ci aplikację dxdiag, otwierasz ją i pokaże Ci się takie okienko tylko musisz chwilę poczekać, aż aplikacja sobie wszystko przemieli i pokaże Ci informacje:

Spoiler

121.jpg.fab2ecbcd35ec5cde564e65cf82b2427.jpg

I na dole masz podaną wersję DirectX, u mnie to DirectX 12 bo moja karta graficzna obsługuje taką wersję, jak u Ciebie będzie 11 to wpisz sobie w google "DirectX 11 download" i wejdź w ten link z oficjalnej strony Microsoftu który będzie po polsku, zapewne coś w stylu "Instalator internetowy pakietów DirectX End-User Runtime, ściągasz to, instalujesz i on Ci w razie czego uzupełni brakujące pliki no a jeśli też masz 12stkę to robisz to samo tylko szukasz na stronie microsoftu instalki do 12stki a nie do 11. Jak się okaże, że instalacja DirectX'a tego, który jest w folderze z Zewem Prypeci i po ściągnięciu i instalacji tego ze strony Microsoftu nie pomoże i nadal będziesz miał ten błąd to będzie znaczyło że masz burdel w plikach systemowych i bez formatowania dysku z systemem i zainstalowaniu systemu od nowa się nie obejdzie.

Ewentualnie jeśli doinstalowywanie DirectX'ów nie pomoże no to możesz spróbować jeszcze zrobić tak jak na tym filmiku(z tą różnicą że Ty po wpisaniu tej komendy "GRANT ADMINISTRATORS :F" i jak Ci potwierdzi że zakończyło się sukcesem, możesz zamknąć wtedy wiersz poleceń, i skopiować ten plik pdh.dll ręcznie do C->Windows->System32 i do tego folderu go wkleić, on to zrobił komendą ale lepiej zrobić to ręcznie):

 

Edytowane przez Szczepan9205
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.