Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Beerus - to  właśnie taki (wspaniały, jeden z najlepszych) mod!!!. Jeśli zjesz coś napromieniowanego to życie tracisz, bandaż? A spróbuj sobie zabandażować rękę - długo trwa,  prawda? Stimpak - prawdę mówiąc to już nie pamiętam jakie miał efekty uboczne, ale jakieś były. Mini mapy nie ma (choć pewnie znajdziesz mini-moda, który ją włączy), ponieważ jest to dodatkowe utrudnienie i zmusza do używania tego co w realu - lornetki. Zresztą, jak ktoś ukończył choć raz CoP to mapy nie potrzebuje.

Proponuję Ci zacisnąć ząbki i spróbować go skończyć choć raz - satysfakcja gwarantowana (ale łatwo  nie będzie ;)).

Edytowane przez ksantyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem moda, przez całą grę miałem z 5 wylotów do pulpitu.Co do trudności moda nie jest tak źle wystarczy poszukać paru schowków.Czasami były momenty że chciało się moda wyrzucić do kosza.Zaciskało się zęby i grało się dalej, mod to nie spacerek po parku.Na dachu stacji benzynowej na Zatonie jest AKM który wiernie służył mi do końca gry.

Edytowane przez m4emka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ksantyp napisał:

Beerus - to  właśnie taki (wspaniały, jeden z najlepszych) mod!!!. Jeśli zjesz coś napromieniowanego to życie tracisz, bandaż? A spróbuj sobie zabandażować rękę - długo trwa,  prawda? Stimpak - prawdę mówiąc to już nie pamiętam jakie miał efekty uboczne, ale jakieś były. Mini mapy nie ma (choć pewnie znajdziesz mini-moda, który ją włączy), ponieważ jest to dodatkowe utrudnienie i zmusza do używania tego co w realu - lornetki. Zresztą, jak ktoś ukończył choć raz CoP to mapy nie potrzebuje.

Proponuję Ci zacisnąć ząbki i spróbować go skończyć choć raz - satysfakcja gwarantowana (ale łatwo  nie będzie ;)).

Ależ oczywiście że skończe, OP2 robie to tego nie zrobie? xD Będę tylko sie wkurzał, pomstował i narzekał. Niestety nie znalazłem na forum moda który by dodawał minimape, już tak mocno sie do niej przyzwyczaiłem mimo że niewiele pokazywała. Chociaż paski hałasu i zagrożenia pokazywało. Może ty coś wiesz? :D

54 minuty temu, SEB2E napisał:

Misery to łatwy mod, szukasz wszystkich schowków, znalezione łupy sprzedajesz i masz dużo rubli :/

Możesz zdradzić parę dobrych schowków? Bo jedyne co znalazłem to Mein kamp w łodzi (kiedyś był tam dobry karabin) oraz manierke w pogłębiarce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Oczywiście to miejsca schowków z podstawki, ale położenie ich się nie zmienia, jedynie rzeczy w schowkach ;)

Zaton:http://dl.oblivionlost.pl/misc/maps/MAPA-ZATON.jpg

Jupiter:http://dl.oblivionlost.pl/misc/maps/MAPA-JUPITER.jpg

Podziemia (jupiter- prypeć): http://dl.oblivionlost.pl/misc/maps/MAPA-JUPITER-UNDERGROUND.jpg

 

Prypeć: http://dl.oblivionlost.pl/misc/maps/MAPA-PRYPEC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beerus nie obraź się ale mówisz że poradziłeś sobie z OP-2 a co chwile masz problem z mizerią niczym początkujący gracz na modach a ten był by twoim pierwszym. Mizeria to dobry mod, podstawkę przeszedłem tylko dwa razy a na mizerii 4  i nie wyobrażam sobie przechodzenie CoPa na zwykłej podstawce. A jeśli chodzi o stabilność to u mnie zwykle były 2,3 wyloty od początku gry do końca. Były trudne chwile ale takie tylko mnie motywują by modzie dokopać i udowodnić sobie że jednak nie jestem taki słaby. Te ostatnie zdanie dotyczy się wszystkich modów do stalkera, a nawet w sumie wszystkich gier. Polecam każdemu takie podejście a szczególnie tobie @Beerus:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jacek napisał:

@Beerus nie obraź się ale mówisz że poradziłeś sobie z OP-2 a co chwile masz problem z mizerią niczym początkujący gracz na modach a ten był by twoim pierwszym. Mizeria to dobry mod, podstawkę przeszedłem tylko dwa razy a na mizerii 4  i nie wyobrażam sobie przechodzenie CoPa na zwykłej podstawce. A jeśli chodzi o stabilność to u mnie zwykle były 2,3 wyloty od początku gry do końca. Były trudne chwile ale takie tylko mnie motywują by modzie dokopać i udowodnić sobie że jednak nie jestem taki słaby. Te ostatnie zdanie dotyczy się wszystkich modów do stalkera, a nawet w sumie wszystkich gier. Polecam każdemu takie podejście a szczególnie tobie @Beerus:)

Dla mnie nie jest to dobry mod tylko rakowy mod :D Soljanka jest trudna, Mizeria jest posrana i pokrętna, dzieją sie tu cuda xD Ale i tak gram

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam po prostu wrażenie że ty nie ukończyłeś lub nie grałeś w OP. Mizeria może być posranie trudna ale dla osób, które pierwszy raz grają w stalkera. Dla mnie jest normalna. Nie powiem że jest łatwa ale to jest porządny mod. Jak posiedzisz dłużej w uniwersum stalkera (mam namyśli granie) to zmienisz zdanie.

Edytowane przez Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jacek napisał:

Ja mam po prostu wrażenie że ty nie grałeś w OP. Mizeria może być posranie trudna ale dla osób, które pierwszy raz grają w stalkera. Dla mnie jest normalna. Nie powiem że jest łatwa ale to jest porządny mod. Jak posiedzisz dłużej w uniwersum stalkera (mam namyśli granie) to zmienisz zdanie.

Grałem w OP, w OP jedynie co mamy to szybką śmierć od kuli albo stada mutków, tu mamy śmierć od środków medycznych, Śmierć bo jest sie troche głodym (wystarczy zjeść 500 kalorii i już sie jest sytym mimo że dopiero był umierający). Czasami giniesz bez powodu bo tak. W soljance wartość pancerza nie miała znaczenia bo i tak nawet na najniższym poziome gineło sie od kuli. Tu ginie sie często bez powodu xD Albo od używania środków medycznych xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwszy raz grałem to też miałem parę przypadków, przez które myślałem że umarłem bez powodu, ale tak nie było. Poznaj lepiej grę i wszystko stanie się łatwiejsze. Więcej kombinuj i zwracaj uwagę na większą ilość rzeczy. Poznaj działanie leków i się zorganizuj/przygotuj się na każdą możliwą sytuację. Używaj lornetki i nie biegaj na pałę po całej mapie. Ten mod ma swój klimat, a tak naprawdę klimat, taki jaki wszystkie części stalkera powinny mieć. Życie w zonie to nie przelewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jacek napisał:

Jak pierwszy raz grałem to też miałem parę przypadków, przez które myślałem że umarłem bez powodu, ale tak nie było. Poznaj lepiej grę i wszystko stanie się łatwiejsze. Więcej kombinuj i zwracaj uwagę na większą ilość rzeczy. Poznaj działanie leków i się zorganizuj/przygotuj się na każdą możliwą sytuację. Używaj lornetki i nie biegaj na pałę po całej mapie. Ten mod ma swój klimat, a tak naprawdę klimat, taki jaki wszystkie części stalkera powinny mieć. Życie w zonie to nie przelewki.

Nie zabił mnie żaden Bandyta, mutek, anomalia a stimpack xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beerus No to chyba coś źle patrzysz:

-leki przeciwpromienne zabierają hp,

-stimpak mogłeś pomylić z "bechą"-jest taki dynks, który po zażyciu powoduje utratę przytomności i spadek zdrowia, a potem szybką regenerację.

A tu masz gameplay i jak grałem to żadnych dziwów nie miałem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest całkowicie inaczej, nie miałem takiego opisu klas jak ty tylko musiał w ciemno przy instalce wybrać. U mnie każdy krok nawet jak kucam zabiera stamine i po przejściu paru metrów postać jest zasapana mimo że mam niecałe 20 kg w plecaku. Kim ja do cholery gram? Emerytem po tuzinie zawałów czy żołnierzem?! Postać jest w pełni zdrowa, najedzona a i tak po paru metrach dostaje spazmów

A najgorszy jest brak oznaczenia celów, kilkukrotnie podczas strzelaniny ostrzelałem swoich bo nie wiem czy stoi przede mną wróg czy sojusznik, musiałem jedną misje robić kilka razy bo zabijałem nie tych co trzeba. Gra ma sprawiać przyjemność swoją trudnością a nie robić sie niegrywalnym produktem. Da sie to jakoś poprawić? Czy pozostaje mi umieścić moda w dziale "rak''?

  • Negatywna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beerus, ja zawsze robię tak - przed zagraniem w jakiegoś moda czytam jego opis i co ważniejsze - opinie graczy. Jeżeli to co przeczytałem mi się spodoba, to pobieram, czytam opis instalacji, instaluję i gram.

Misery jest modem trudnym i z pewnością nie dla początkujących graczy. Jeżeli sprawia Ci problem, to go wywal. Nie męcz się, gra ma sprawiać przyjemność nie stresy. Jest wiele innych świetnych modów. Pograj, nabierz wprawy, a wtedy podejdź ponownie do Misery, a jestem przekonany, że sam się będziesz śmiał z tego co tu wypisujesz.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, brak oznaczenia celów jest niewybaczalny, nie mam zamiaru przechodzić jeden krótki etap dziesiątki razy tylko dlatego że nasi i przeciwnicy sie wymieszali i nie wiem w kogo mam napieprzać. Co innego trudność a co innego taka głupota. Jednak nie bez przyczyny uznano że ten mod jest do niczego

Zresztą gram w Stalkery odkąd wyszły, przeszedłem wiele modów, ale ten nie jest trudny, jest idiotyczny. Jest róznica między wielkim poziomem trudności a idiotyzmem

  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Beerus napisał:

Jednak nie bez przyczyny uznano że ten mod jest do niczego

Nie mam pojęcia skąd masz takie informacje. Według AP-PRO (jednego z lepszych forum o Stalkerze), Misery 2.1.1 stoi dosyć wysoko w rankingu modów do ZP - 

http://ap-pro.ru/index/stalker_top_mod_zov_prijapjati/0-145#content

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.